مهاجرت تحصیلی نیوزلند

تحصیل دکترا نیوزلند

تحصیل دکترا نیوزلند

نیوزلند در سال 2019 برای دانشجویان خارجی فرصتی مطلوب جهت تحصیل دکترا ایجاد کرده است.از جمله عوامل جذب کننده دانشجویان برای تحصیل دکترا نیوزلند, مقوله‌های پژوهشی منحصر به فرد می‌باشد. شما می‌توانید جهت تحصیل در این کشور با جمع آوری اطلاعات در مورد دانشگاه ها، مدارک و شرایط مورد نیاز,اقدام به دریافت ویزا نمائید.

دلایل انتخاب نیوزلند برای دکترا

از جنبه های مثبت تحصیل دکترا نیوزلند،  میتوان به فعالیت‌ها و موقعیت‌های عالی وفراروندتحقیقاتی وهزینه های مقرون به صرفه اشاره کرد. هزینه های شهریه مقطع دکترا برای دانشجویان بین‌المللی و شهروندان نیوزلند یکسان می‌باشد.

همچنین کمک هزینه و حمایت‌های تحصیلی از سوی دولت و مؤسسات دولتی نیز برای دانشجویان وجود دارد. هرکدام از هشت دانشگاه دولتی این کشور در رتبه بندی، جرء برترین دانشگاه‌های جهان محسوب می‌شوند. دانشجویان خارجی برای تحصیل مقطع دکترا علاوه بر این هشت دانشگاه، می‌توانند در مؤسسات دولتی نیز به تحصیل  بپردازند.

از رشته های برتر تحصیلی در این کشور می‌توان به انسان‌ شناسی، زیست شناسی، مهندسی وعلوم و فناوری اشاره کرد. کشور نیوزلند که به عنوان یک کشور مهاجر پذیر شناخته میشود، دانشجویان با استعداد و برتر را جهت اقامت در این کشور ترغیب می‌‌‌‌‌کند.

دانشگاه‌های نیوزلند برای تحصیل دکترا

این کشور اکثر برنامه‌های تحصیل خود در مقطع دکترا را، در هشت دانشگاه دولتی خود ارائه ‌‌‌‌‌‌‌می‌‌‌‌‌دهد. از بین هشت دانشگاه دولتی، شش دانشگاه آن در رتبه پایین‌تر از 300 جهان قرار دارد که این خود یک امتیاز محسوب می‌شود. دانشگاه اوتاگو قدیمی‌ترین دانشگاه این کشور می‌‌باشد که  سال تأسیس آن 1869 میلادی است که در رنکینگ جهانی، رتبه 175 دنیا را به خود اختصاص داده است.

در سال 2019، دانشگاه‌ اوکلند در این کشور توانست رتبه 85 جهان را کسب کند و بالا‌ترین رتبه را در کشور داشته باشد. ارائه می‌دهند.PHDSعلاوه براین دانشگاه‌ها، تعدادی مؤسسات تخصصی نیز وجود دارند که برنامه‌های دکترای مشترک را در غالب همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نیز تعدادی از مراکز آموزش عالی در زمینه فناوری و تحقیقاتی، برنامه‌هایی ارائه میدهند. با این همه بیشتر تمرکز این مؤسسات درمقطع فوق لیسانس، آموزش حرفه‌ای و ایجاد آمادگی برای ورود به مقطع دکترا است.

PHD ساختار دکترای نیوزلند

نظام مطالعه دکترا در این کشور که بسان انگلستان  است به مطالعه و تحقیقات  در یک موضوع  واحد و نهایتا ارائه یک پایان نامه می‌پردازد. در طول تحصیل دراین مقطع، مطالعات خود رازیر نظر یک سر پرست که در رشته تحصیلیتان تخصص دارد به اتمام می‌رسانید.

شما جهت اخذ دکترا و پیش برد روتد تحقیقاتی خود، باید با این سرپرست که وظیفه نظارت و پیشرفت علمی را به عهده دارد، در ارتباط باشید. بازه‌ زمانی تحصیلی در این مقطع به صورت تمام وقت حدود سه تا چهار سال می‌باشد، اما به صورت نیمه وقت، این زمان به طول می‌انجامد. از جمله تفاوت‌های تحصیلی این کشور با سایر کشور‌ها  در شروع ماه تحصیلی آن است که از ماه فوریه آغاز و تا ماه نوامبر به طول می انجامد.

وجود این درنگ زمانی در آغاز سال تحصیلی به جهت اتمام و اکمال موضوع  مورد تحقیق دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد. دانشجویان هنگام تحصیل دکترا  نیوزلند  اکثر زمان خود را صرف مبحث تحقیقاتی خود می‌کنند.

منابع مالی،شهریه و بورس ‌های تحصیلی

یکی از جنبه های مثبت تحصیل دکترا نیوزلند، هزینه‌های مقرون به صرفه آن است که این موضوع بر خلاف سایر کشور‌های اروپایی و انگلستان است. هزینه شهریه سالیانه برای دانشجویان بین‌المللی در مقطع دکترا بین 6500 تا 9000 دلار نیوزلند می‌باشد.

با این همه به دلیل اینکه  این نرخ از سوی دانشگاه‌ها و مؤسسات اعلام می‌شود، ممکن است برای برنامه‌های خاص و ویژه بیش از این مبلغ دریافت شود. علاوه برهزینه‌های تحصیل، هزینه‌‌های زندگی نیز وجود دارد که برای دانشجویان خارجی سالیانه حدود 15تا20 هزار دلار نیوزلند می‌باشد.

بسیاری از پروژه‌های تحقیقاتی دانشجویان مقطع دکترا مشمول کمک هزینه‌‌های تحصیلی هستند. مبلغ بورسیه تحصیل دکترا نیوزلند، 25000 دلار نیوزلند برای زندگی و همچنین مبلغ 600 دلار جهت بیمه و درمان می‌باشد. فرآیند در‌خواست بورسیه از سوی دانشجویان، از طریق دانشگاه صورت می‌گیرد و در پذیرش آن رقابت شدیدی بین دانشجویان وجود دارد.

نحوه درخواست تحصیل دکترا نیوزلند

دانشجویان درخواست خود را  جهت تحصیل باید مستقیما به دانشگاه اعلام کنند زیرا در نیوزلند سرویس درخواست مشخصی وجود ندارد. ملزومات، مدارک وشرایط  پذیرش و تحقیقات مربوط به پروژه و برنامه دکترا از سوی دانشگاه‌های نیوزلند اعلام می‌شود.

دانشجویان جهت پذیرش در مقطع دکترا باید دو شرط اصلی را رعایت کنند که دو شرط عبارتند از: دارای مدرک کارشناسی ارشد مرتبط باشند، یا در رزومه تحقیقاتی خود کاملا قوی و مطابق زمانه باشند که هم سنگ با یک مدرک کارشنلسی ارشد مورد قبول باشد.

اگرچه در بعضی از برنامه‌ها ممکن است به مدرک کارشناسی ارشد نیاز نباشد، ولی دانش افزون از مبحث تحقیقی  ویژه‌ای نیاز باشد. از سوی دانشگاه‌ها، برای هر گروه پژوهشی یک سرپرست مشخص می‌شود که دانشجویان باید در خواست خود را به او ارسال کنند. . این فرد منتخب از سوی دانشگاه، متفحص، محقق برجسته و عضوهیئت علمی می‍‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‏‏باشد که مطابق مبحث پژوهشی است که  مورد انتخاب شما بوده.

فرایند حین و پس از درخواست پذیرش

بعد از اینکه شما مظاهرت یک سرپرست را کسب کردید باید درخواست خود را به همراه مدارک ملزوم به دانشگاه ارسال نمائید. مدارکی که باید ارائه داده شوند شامل: نسخه ‌های علمی، مقاله‌ها و گزارشات شخصی است و نیز باید از تاریخ تمام شدن ثبت نام مطلع باشید.

اگرچه در مورد زمان‌ بندی ثبت نام دکترا، دانشگاه‌ها قابل انعطاف هستند و مجال شروع این مقطع در هر زمانی ممکن است. حدود چهار ماه زمان  نیاز است تا بتوانید پذیرش خود را بگیرید و بعد از آن برای گرفتن ویزای خود اقدام کنید.

ممکن است بعضی از دانشگاه‌ها جهت پذیرش دانشجویان، یک جلسه مصاحبه به صورت اجلاس ترتیب دهند. شما باید طی فرایند گرفتن پذیرش به فکر رزو زمان سفارت نبز جهت مصاحبه ویزای تحصیلی باشید. شما به دانش و اطلاعات یک وکیل یا کارشناس حقوقی جهت مدارک ویزا و دریافت روادید از یک کشور نیاز دارید.

سایر شرایط تحصیل دکترا نیوزلند

شما در حین تحصیل در این مقطع، این امکان را دارید که در صورت داشتن زمان کافی، کار تمام وقت انجام دهید. هنگام تحصیل در مقطع دکترا، می‌توانید از همراهی همسر و فرزندانی که کمتر از  هجده سال دارند در کنار خود برخوردار باشید. همچنین همسر شما نیز می‌تواند جهت تحصیل و کار اجازه کسب کند و فرزندان شما نیز در سیستم آموزشی این کشور تحصیل کنند.

بعد از پایان تحصیل در مقطع دکترا، شما می‌توانید اقامت خود را به دو صورت تمدید و اقامت دائم دریافت کنید. اگر شما در استفسار شغلی برای خود باشید، می‌توانید اقامت خود را برای دوازده ماه دیگر تمدید کنید. برای تمدید اقامت خود به مدت دو سال باید یک پیشنهاد شغلی داشته باشید و سپس اقدام به اقامت دائم کنید.

داشتن آگاهی کامل از شرایط و قوانین مهاجرتی کشور نیوزلند کمک وافری به کسب موفقیت شما در این فرایند می‌کند. جهت دریافت اطلاعات در مورد تحصیل دکترا نیوزلند می‌توانید با ما در مؤسسه حقوقی سفیران سوروش سعادت در تماس باشید. مشاوران ما برای راهنمایی شما جهت تحصیل دکترا نیوزلند آمادگی دارند

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *