مهاجرت تحصیلی سوئد

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی

تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی یکی از مسیرهای مهاجرت 2018 است که متقاضیان زیادی هم دارد. در سال 2018 یکی از مسیرهای مهاجرت به سوئد تحصیل در کشور سوئد، البته بدون مدرک زبان انگلیسی است. از لحاظ هزینه نیز تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی به صرفه تر است و از نکات مهم می‌باشد. شرایط و قوانین تحصیل در سوئد و همچنین اخذ ویزای تحصیلی این کشور از اصلی‌ترین سوالات متقاضیان است. در این مقاله شرایط خاص تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی را برایتان بازگو می‌کنیم.

برای همه‌ی مقاطع تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی، اخذ ویزا امکان‌پذیر است. سوئد از لحاظ رفاه اجتماعی جزء سه کشور اول جهان و از کشورهای اسکاندیناوی است. هر سال افراد زیادی برای مهاجرت و تحصیل در سوئد درخواست می‌دهند. از شرایط تحصیل در سوئد دارا بودن مدرک زبان است که خیلی از متقاضیان با این مسأله مشکل دارند. ما در موسسه حقیقی سفیران سروش سعادت برای این دسته از متقاضیان پیشنهادی داریم. این که شخص، ابتدا جهت دوره زبان انگلیسی وارد سوئد خواهد شد. سپس از دانشگاه پذیرش تحصیلی خواهد گرفت.

 مقررات تحصیلی در سوئد

شما برای شروع آمادگی تحصیل در سوئد نیاز به برنامه‌های خاص و شرایط عمومی ورود خواهید داشت. شما باید شرایط ویژه خود را در وب‌سایت دانشگاه پیدا و مدارک لازم هر دانشگاهی را طبق دستورالعمل ارسال کنید. مدارک تحصیلی مورد نیاز را معرفی میکنیم و مدارک هر دوره تحصیلی به شرح زیر می باشد :

 1. مدارک تحصیلی دوره کارشناسی
 2. مدارک تحصیلی دوره پیش دانشگاهی و متوسطه
 3. مدارک تحصیلی دوره کارشناسی ارشد
 4. مدارک تحصیلی دوره دکترا

مدارک کارشناسی

بابت شرایط عمومی برای مقطع لیسانس تمام متقاضیان باید:

 • مقطع دبیرستان را به خوبی پشت سر و طی 16 سال به اتمام رسانده باشند.
 • مهارت در زبان انگلیسی داشته باشند. نیاز اولیه برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور سوئد، دوره سواد عالی متوسطه انگلیسی B / سوئدی انگلیسی 6
 • دانش‌آموزانی نیاز به ورودی اضافی ریاضیات دارند که نمرات مدرسه را بعد از تاریخ 31 دسامبر 2009 گرفته باشند.
 • دانش‌آموز باید تقریباً 10 سال ریاضی مطالعه کرده باشد. یعنی دوره‌های سوئدی ریاضیات را گذرانده باشد.) ‌a1، b1 یا c/1ریاضیات)A

مدارک تحصیلی متوسطه و پیش دانشگاهی

مدارک تحصیلی و در صورت داشتن، مدرک پیش‌دانشگاهی را می‌بایست به دانشگاه ارسال نمایید. ممکن است دانش‌آموزان برای بعضی از برنامه‌ها و دوره‌ها، مدرک پیش‌دانشگاهی و مدارک بالاتر را نیز ارائه نمایند.

مدارک تحصیلی فوق لیسانس

برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد شما به مدارک زیر نیاز خواهید داشت:

 • مدرک کارشناسی‌ که از یک دانشگاه بین‌المللی شناخته دریافت شده باشد و معادل Kandidatexamen سوئدی باشد.
 • دارای مهارت در زبان انگلیسی باشد و بتواند این را نشان دهد. مثلاً مدرک بین‌المللی مثل IELTS یا TOEFL داشته باشد.
 • مدارک تحصیلات دانشگاهی و یا تحصیلات عالی، از بعضی کشورها نیز مورد نیاز است.
 • حتماً برای کسب اطلاعات مورد نیاز، به وبسایت دانشگاه مورد نظرتان سر بزنید، زیرا در مورد الزامات زبان آن‌ها تعیین‌کننده‌اند.

برنامه های دکترا

مدارک مورد نیاز برای آمادگی در مقطع دکترا:

 • داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر با همان موضوع به عنوان زمینه مطالعه. در بیشتر موارد مدرک فوق لیسانس لازم است.
 • پایان‌نامه کارشناسی ارشد و همچنین نتیجه تحقیقات مستقل آن نیز مورد نیاز است.
 • داشتن مهارت عالی در زبان انگلیسی.
 • در مواردی هم نیاز به مهارت به زبان سوئدی مهم است، مانند سمینارها و سوالات که به زبان سوئدی هستند.

الزامات زبان انگلیسی

می‌توانید ثابت کنید که از طریق مطالعات پیش‌دانشگاهی و دبیرستان و دانشگاه به زبان‌انگلیسی مسلط شده‌اید. یا مثلاً از آزمون انگلیسی تأییدشده بین‌المللی یا تحصیلات خاص دانشگاهی یاد گرفته‌اید. برای شرکت در هر دوره و برنامه‌ای در دانشگاه سوئد نیازمند مهارت در زبان انگلیسی هستید. در حقیقت قوانین پذیرش در دانشگاه‌ها اجازه پذیرش افرادی که شرایط لازم را ندارند نمی‌دهد.

مهارت در زبان انگلیسی به اندازه مهارت دوره متوسط سوئد یا به قولی دوره زبان انگلیسی B/6 باید باشد. این مهارت را با آزمون‌های بین‌المللی مشخص می‌کنند. نتیجه این آزمون‌ها باید برابر یا بالاتر از سطح مشخص شده باشد. در آزمون TOEFL با توجه به مقاله در آزمون کتبی با مقیاس 6-1 نمره گرفته شده 5/4 باشد. نمره کل برابر 75/5 باید باشد. باید گفت آزمون TOEFL ITP مورد پذیرش نیست.

TOEFL iBT با توجه به اینترنت با مقیاس 30-0 نمره گرفته شده باید 20 باشد تا مورد پذیرش قرار گیرد. نمره کل برابر 90 باید باشد. و در آزمون آیلتس آکادمی نیز باید بدون بخش کمتر از 5/5، حداقل نمره کلی به 5/6 برسد. در آزمون ESOL کمبریج انگلیسی، گواهینامه پیشرفته CAE در انگلیسی پیشرفته، مورد پذیرش است. همچنین مهارت گواهی حرفه‌ای در زبان انگلیسی CPE نیز مورد پذیرش است. حداقل نمره برای ارزشیابی زبان انگلیسی میشیگان (MELAB) 90 می‌باشد. در آزمون Pearson PTE Academic نیز امتیاز باید 62 باشد. ولی امتیاز 61 در نوشتن نمره قبولی است.

تست ETS

مهارت زبان انگلیسی حتی ممکن است از طریق دبیرستان و دانشگاه نیز به دست آمده باشد. آزمون TOEFL مستقیما از سرویس تست آموزشی یا ETS باید ارسال شود. موسسه پذیرش دانشجو در سوئد با کد SWECEN 3477 است. برای پذیرش خود باید این را برای ارائه دادن نتیجه به دانشگاه داشته باشید. دقت کنید، ممکن است نتیجه تست ETS چند هفته زمان بگیرد. ولی به ترتیب و در اسرع وقت به پذیرش دانشگاه ارسال خواهند شد. زمانی که نمره ارسال میشود می‌توانید برای پذیرش دانشگاه مدارک دیگری که مناسب هستند را انتخاب کنید. ولی مهم نیست کدام را انتخاب می‌کنید.

مهارت در زبان سوئدی

دو مهارت در نوشتن و خواندن زبان سوئدی لازمه‌ی پذیرش است. آزمون‌های مهارتی که پذیرفته شده‌اند عبارتند از:

 1. مدرک Svenska som andrasprak 3 یا Svenska 3 در دبیرستان‌های سوئد یا مدرک Komvux که در سراسر کشور سوئد در شهرداری‌ها برای بزرگسالان آموزش داده می‌شود.
 2. مدرک آزمون TISUS معادل Svenska 3 می‌باشد. آزمون TISUS در چند شهر سوئد برگزار می‌شود و در سراسر جهان در 60 جای مختلف جهان در همه‌ی قاره‌ها وجود دارد.

درخواست برای برنامه ها و دوره های آموزش سوئدی

برای آموزش سوئدی دو برنامه اصلی وجود دارد:

 1. برنامه‌ای که در پاییز یا سپتامبر شروع می‌شود. از تاریخ 15 مارس تا 15 آوریل می‌باشد. نتیجه پذیرش در اواسط جولای اعلام خواهد شد.
 2. برنامه‌ای که در بهار یا ژانویه شروع می‌شود. از تاریخ 15 سپتامبر تا 15 اکتبر می‌باشد. نتیجه پذیرش در ماه دسامبر اعلام خواهد شد.

بین زمان شروع ترم جدید و پذیرش نتیجه‌ها، شورای مهاجرت سوئدی شروع به پردازش مجوز اقامت می‌کنند. بنابراین اگر نیت دارید که تقاضای تحصیل در زبان سوئدی را داشته باشید، نیاز به مجوز اقامت دارید. همچنین می‌توانید دارای تابعیت اتحادیه اروپا EEA باشید.

یادگیری زبان سوئدی

بعضی از دانشگاه‌ها در سوئد امکان این را دارند که برای علاقه‌مندان به زبان سوئدی در خارج از کشور است. برای یک تا دو ترم زبان سوئدی را ارائه خواهند داد تا بعد از ورود به سوئد به ادامه‌ی آن بپردازند.

برنامه‌ای وجود دارد که دارای دو سطح 1 تا 4 ابتدایی و 5 تا 8 پیشرفته متمرکز است. برنامه‌ی دیگری نیز وجود دارد که سطح 1 تا 8 را به صورت پیشرفته پر می‌کند. در نهایت سطح 8 آزمون نهایی وجود دارد که معادل آزمون TISUS می‌باشد. پس از آن شما توانایی این را دارید که به تحصیلات عالی به زبان سوئدی بپردازید.

دوره زبان انگلیسی برای مقاطع گوناگون

با این‌که دوره‌های زبان انگلیسی در سوئد 6 ماهه به طول می‌انجامد. ولی دانشجویان قادرند 12 ماه ویزای خود را تمدید کنند. دوره زبان انگلیسی در دانشگاه‌های سوئد تشکیل می‌شود. هزینه این دوره‌ 50 هزار کرون است. شخصی که مدرک کارشناسی دارد نیازی به مدرک زبان انگلیسی ندارد. ولی اشخاصی که مدرک پیش‌دانشگاهی یا دیپلم دارند باید حتماً مدرک آیلتس 5/5 را کسب کنند.

برای اشخاصی که برای گرفتن مدرک زبان مشکل دارند و مدرک پیش‌دانشگاهی را دارند نیز مسیر خوبی وجود دارد. در دوره‌ی زبان سوئد می‌بایست 30 واحد که همان واحدهای درسی دانشگاهی می‌باشد را بگذرانید. در هنگام این دوره ویزای همراه نیز به همراهان شما تعلق خواهد گرفت.

 تحصیلات در نروژ یا سوئد

تحصیلات در کشور نروژ رایگان است، بنابراین افراد پس از دوره زبان در سوئد به نروژ جهت ادامه تحصیلات می‌روند. ولی پس از دوره زبان افراد مجوز کار در سوئد را خواهند داشت. در صورت پیدا کردن کار در سوئد در همانجا می‌مانند و مشغول کار می‌شوند. اگر افراد بتوانند در سوئد کار پیدا کنند نیازی به بازگشت به کشور خودشان ندارند. از همان‌جا می‌توانند ویزای کار تهیه کنند و پس از 4 سال با پرداخت مالیات درخواست اقامت دائم کنند.

زندگی در کشور تقریباً 800 یورو هزینه ماهیانه خواهد داشت. برای فرزندان تحصیل کردن رایگان خواهد بود. شما قادرید بدون کوچکترین نگرانی در سوئد تحصیل کنید و بعد از آن دنبال کار باشید. چرا که امکاناتی که سوئد برای خانواده و علی‌الخصوص فرزندان محصل دارد بی‌نظیر است. آموزش زبان سوئدی به همراه زبان انگلیسی رایگان خواهد بود. بنابراین اگر بتوانید به تحصیل زبان سوئدی نیز بپردازید یافتن کار برایتان امری بسیار راحت خواهد بود.

موسسه حقیقی سفیران سروش سعادت، افتخار دارد که مسیری راحت را برای شما را به بهترین دانشگاه‌های سوئد هدایت نماید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت از بی‌نظیرترین موسسه‌های تحصیل در خارج از کشور و حقوق بین‌‌المللی است. اعتقادمان این است برای مشاوره تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی و ویزای تحصیلی سوئد و اعزام دانشجو کارمان بسیار دقیق است. بنابراین مشاوره‌ مان را از انجام تا سرانجام ضمانت می‌کنیم.

0 دیدگاه برای “تحصیل در کشور سوئد بدون مدرک زبان انگلیسی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *