مهاجرت به کشور آرژانتین

تابعیت و اقامت در آرژانتین

تابعیت و اقامت در کشور آرژانتین

کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین مزایای بسیار زیادی به همراه دارند که متقاضیان می توانند از تمام این مزایا برخوردار شوند و کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار قصد داشته اند تا شما را از راهها و روش های موجود برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین آگاه سازند. کشور آرژانتین یکی از کشور های آمریکای جنوبی و یا لاتین می باشد که در همسایگی کشور برزیل قرار گرفته است و اکثر ساکنین و مردم این کشور به زبان اسپانیایی مسلط میباشد و لازم به ذکر است که بیش از شصد درصد جمعیت این کشور می توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند.

بیش از دو سوم ساکنین کشور آرژانتین مسیحی هستند اما تقریبا ده درصد جمعیت این کشور لاتین را مسلمانان، سرخ پوستان و سفید و سرخ پوستان دو رگه تشکیل میدهند اما به یاد داشته باشید که با اینکه در کشور آرژانتین تفاوت ملیتی و مذهبی وجود دارد، ولی مردم این کشور به راحتی در کنار یک دیگر زندگی میکنند و رفاه اجتماعی کامل در آرژانتین وجود دارد. برای مهاجرت به کشور آرژانتین متقاضیان با در نظر گرفتن شرایط خود میتوانند یکی از روش های زیر را انتخاب کنند و سپس اقدام به دریافت تابعیت و اقامت در آرژانتین کنند:

 • مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین.
 • مهاجرت کاری به کشور آرژانین.
 • مهاجرت برای سرمایه گذاری در کشور آرژانتین.
 • مهاجرت برای تاسیس کمپانی در کشور آرژانتین.
 • مهاجرت از طریق پناهندگی در آرژانتین.

در ادامه از شرایط کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین مطلع خواهید شد.

تابعیت در آرژانتین

به طور کلی کسب تابعیت آرژانتین چند حالت دارد:

 • کسب تابعیت از طریق به دنیا آمدن در خانواده ای که تمامی اعضای آن تابع و شهروند کشور آرژانتین باشند.
 • به دنیا آمدن در محدوده ی هوایی آرژانتین، محدوده ی آبی آرژانتی، هواپیما ها و کشتی های آرژانتینی.
 • کسب تابعیت کشور آرژانتین با به دنیا آمدن در خاک این کشور.
 • کسب تابعیت در کشور آرژانتین با کامل کردن فرم های اقدام برای کسب تابعیت در این کشور.
 • کسب تابعیت از طریق ازدواج.

کسب تابعیت از طریق تولد

طبق تحقیقات دقیق متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت، افرادی که در خاک کشور آرژانتین به دنیا می آیند، به راحتی از تابعیت و مزایای آن برخوردار می شوند و لازم به ذکر است که در صورتی که فرزند یک خانواده در کشور آرژانتین به دنیا بیاید، پاسپورت این کشور به همراه تابعیت کشور آرژانتین به صورت خودکار به او تعلق می یابد. همچنین خانواده ی فرد به دنیا آمده که پدر، مادر، خواهر و برادر او می باشند، می توانند بعد از تولد فرزند خانواده در خاک کشور آرژانتین، اقدام به کسب اقامت آرژانتین کنند.

در صورتی که یک فرزند در خانواده ی آرژانتینی اما در خارج از کشور آرژانتین به دنیا بیاید، پدر و مادر وی می توانند برای کسب تابعیت و پاسپورت کشور آرژانتین برای فرزند خود، به این کشور لاتین سفر کنند. متقاضیانی که در هواپیما های کشور آرژانتین و یا کشتی های این کشور فرزند خود را به دنیا می آورند، تابعیت و اقامت در آرژانتین و همجنین پاسپورت این کشور را به صورت خودکار کسب می کنند.

مهاجرت به آرژانتین از راه های مختلفی که ذکر شد امکان پذیر می باشد اما سوال اکثر هموطنان این است که کدام روش مهاجرتی موجب دریافت سریع تر تابعیت و اقامت در آرژانتین می شوند؟ شما عزیزان برای مطلع شدن از این موضوع و دریافت پاسخ سوالات خود می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

کسب تابعیت از طریق ازدواج

کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین از طریق ازدواج در صورتی ممکن می باشد که فرد خارجی با فردی در کشور آرژانتین ازدواج کند که تابعیت کشور آرژانتین را دارا باشد و از شهروندان این کشور به شمار بیاید. ازدواج با فرد آرژانتینی بر اساس شرایط خاصی انجام می شود و لازم به ذکر است که ازدواج بین فرد خارجی و فرد آرژانتینی باید بر پایه رابطه ی واقعی و عاطفی باشد و در صورتی که غیر از این باشد، ازدواج انجام نخواهد شد. برای ازدواج در کشور آرژانتین با همسر آرژانتینی متقاضیان خارجی باید شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • پاسپورت معتبر.
 • توان مالی کافی به همراه مدارکی برای ثابت کردن آن.
 • داشتن تسلط بر زبان اسپانیایی.
 • ارائه تمامی مدارک شناسایی و تشخیص هویت.
 • داشتن رابطه ی عاطفی و واقعی با همسر.
 • نداشتن سابقه ی جرم.

به یاد داشته باشید که فرد آرژانتینی نیز برای ازدواج با یک فرد خارجی باید خانه ای برای سکونت در آرژانتین، توان مالی کافی و همچنین رابطه ی عاطفی و واقعی با همسر خود داشته باشد و مدارک شناسایی خود را نیز به اداره مربوطه تحویل دهد. متقاضی بعد از ورود به خاک آرژانتین، برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین از طریق ازدواج، باید مدارک خود و همسر خود را به یک دفتر ثبت رسمی تحویل دهد و پس از کسب تاییدیه، برای انجام مراسم ازدواج، تاریخ مشخصی را تعیین کند.

کسب تابعیت از طریق درخواست

متقاضیانی که از راه های مختلف وارد خاک کشور آرژانتین می شوند، برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین، می توانند با زندگی کردن در این کشور به مدت حداقل دو سال، اقدام به دریافت تابعیت و اقامت در آرژانتین کنند. لازم به ذکر است که مهم ترین فاکتور های کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین از طریق کامل کردن فرم های درخواست، داشتن شغل مناسب با درآمد کافی، داشتن خانه و همچنین نداشتن سابقه ی جرم در کشور آرژانتین می باشند.

به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب هر ساله افرادی زیادی برای کار یا سرمایه گذاری در زمینه های مختلف به کشور آرژانتین مهاجرت می کنند. اگر مایل به مطلع شدن از شرایط کسب روادید کشور آرژانتین هستید، می توانید به نوشتار “راهنمای ویزا و سفرات آرژانتین” مراجعه کنید. در صورتی که متقاضیان تابعیت کشور آرژانتین را بدست بیاورند اما مرتکب جرم شوند و یا تابعیت یک کشور دیگر را کسب کنند، تابعیت کشور آرژانتین را از دست خواهند داد.

کلام پایانی

کشور آرژانتین یکی از بهترین کشور های جهان برای مهاجرت می باشد و هر ساله افرادی زیادی برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین به این کشور لاتین مهاجرت می کنند و شما عزیزان در صورتی که مایلید از شرایط مهاجرت به این کشور مطلع شوید با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *