مهاجرت به کشور آرژانتین

تابعیت و اقامت در آرژانتین

تابعیت و اقامت در آرژانتین

کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین مزایای بسیاری برای متقاضیان خارجی به همراه دارد که می توانند از تمام این مزایا اعم از حق شهروندی برخوردار شوند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت با تهیه این نوشتار قصد داشته اند تا شما را از راه ها و روش های موجود برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین آگاه سازند. کشور آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی و یا لاتین می باشد. این کشور در همسایگی کشور برزیل قرار گرفته است. اکثر ساکنین و مردم این کشور به زبان اسپانیایی مسلط می باشد. لازم به ذکر است که بیش از 60% جمعیت این کشور می توانند به زبان انگلیسی نیز صحبت کنند.

بیش از دو سوم ساکنین کشور آرژانتین مسیحی هستند. اما تقریبا 10% جمعیت این کشور لاتین را مسلمانان، سرخ پوستان و سفید و سرخ پوستان دو رگه تشکیل می دهند. به یاد داشته باشید که با اینکه در کشور آرژانتین تفاوت ملیتی و مذهبی وجود دارد. ولی مردم این کشور به راحتی در کنار یک دیگر زندگی می کنند. برای مهاجرت به کشور آرژانتین متقاضیان با در نظر گرفتن شرایط خود می توانند یکی از روش های زیر را انتخاب کنند.

 • مهاجرت تحصیلی به کشور آرژانتین
 • مهاجرت کاری به کشور آرژانین
 • مهاجرت برای سرمایه گذاری در کشور آرژانتین
 • مهاجرت برای تاسیس کمپانی در کشور آرژانتین
 • مهاجرت از طریق پناهندگی در آرژانتین

 بررسی تابعیت در کشور آرژانتین

به طور کلی کسب تابعیت آرژانتین چند حالت دارد:

 • کسب تابعیت از طریق به دنیا آمدن در خانواده ای که تمامی اعضاء شهروند این کشور باشند.
 • کسب تابعیت با به دنیا آمدن در خاک این کشور.
 • کسب تابعیت با کامل کردن فرم های اقدام برای کسب تابعیت در این کشور.
 • کسب تابعیت از طریق ازدواج.

تابعیت و اقامت در آرژانتین از طریق تولد

افرادی که در خاک این کشور به دنیا می آیند، به راحتی از تابعیت و مزایای آن برخوردار می شوند. لازم به ذکر است که در صورتی که فرزند یک خانواده در این کشور به دنیا بیاید، پاسپورت این کشور به همراه تابعیت به صورت خودکار به متقاضی تعلق می یابد. همچنین خانواده کودک می توانند بعد از تولد در خاک این کشور، اقدام به کسب اقامت آرژانتین کنند.

در صورتی که یک فرزند در خانواده آرژانتینی اما در خارج از کشور آرژانتین به دنیا بیاید، پدر و مادر وی می توانند برای کسب تابعیت و پاسپورت کشور آرژانتین برای فرزند خود، به این کشور لاتین سفر کنند. متقاضیانی که در هواپیماهای کشور آرژانتین و یا کشتی های این کشور فرزند خود را به دنیا می آورند، پاسپورت این کشور را به صورت خودکار کسب می کنند.

تابعیت و اقامت در آرژانتین از طریق تولد

کسب گذرنامه از طریق ازدواج در کشور آرژانتین

در صورتی که فرد خارجی با فردی در کشور آرژانتین ازدواج کند که تابعیت کشور آرژانتین را دارا باشد. ازدواج با فرد آرژانتینی بر اساس شرایط خاصی انجام می شود. لازم به ذکر است که ازدواج بین فرد خارجی و فرد آرژانتینی باید بر پایه رابطه واقعی و عاطفی باشد، در صورتی که غیر از این باشد، ازدواج انجام نخواهد شد. برای ازدواج با همسر آرژانتینی، متقاضیان خارجی باید شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • پاسپورت معتبر
 • توان مالی کافی به همراه مدارکی برای ثابت کردن آن
 • داشتن تسلط بر زبان اسپانیایی
 • ارائه تمامی مدارک شناسایی و تشخیص هویت
 • داشتن رابطه عاطفی و واقعی با همسر
 • نداشتن سابقه جرم.

 فرد آرژانتینی نیز برای ازدواج با یک فرد خارجی باید خانه ای برای سکونت، توان مالی کافی و همچنین رابطه عاطفی و واقعی داشته باشد. مدارک شناسایی خود را نیز به اداره مربوطه تحویل دهد. متقاضی بعد از ورود به خاک آرژانتین، برای کسب تابعیت و اقامت از طریق ازدواج، باید مدارک خود و همسر خود را به یک دفتر ثبت رسمی تحویل دهد. پس از کسب تاییدیه، برای انجام مراسم ازدواج، تاریخ مشخصی را تعیین کند. در باب مهاجرت به آرژانتین ابتدا مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

درخواست تابعیت و اقامت در آرژانتین

متقاضیانی که از راه های مختلف وارد خاک کشور آرژانتین می شوند، برای کسب تابعیت و اقامت در آرژانتین، می توانند با زندگی کردن در این کشور به مدت حداقل 2 سال، اقدام به دریافت تابعیت و اقامت در آرژانتین کنند. مهم ترین فاکتورهای کسب تابعیت و اقامت از طریق کامل کردن فرم های درخواست خواهد بود. همچنین داشتن شغل مناسب با درآمد کافی، داشتن خانه و همچنین نداشتن سابقه جرم اهمیت دارد.

به دلیل وجود شرایط اقتصادی مطلوب هر ساله افرادی زیادی برای کار یا سرمایه گذاری در زمینه های مختلف به کشور آرژانتین مهاجرت می کنند. اگر مایل به مطلع شدن از شرایط کسب روادید کشور آرژانتین هستید، می توانید به نوشتار راهنمای ویزا و سفرات آرژانتین مراجعه کنید. در صورتی که متقاضیان تابعیت کشور آرژانتین را بدست بیاورند اما مرتکب جرم شوند تابعیت را از دست خواهند داد. مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده خدمت رسانی به شما خواهند بود.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.