مهاجرت به کشور رومانی

تابعیت رومانی از طریق ازدواج

تابعیت رومانی از طریق ازدواج

دریافت تابعیت رومانی از طریق ازدواج برای فردی که با تبعه رومانیایی ازدواج می کند، میسر است. این قاعده بر اساس حقوق بین الملل خصوصی می باشد. کشور اروپایی رومانی نیز شامل این قانون می گردد. کشور ایران نیز مانند سایر کشورها این قانون را دارد. این که هر فرد خارجی با مرد ایرانی ازدواج نماید، موفق به کسب تابعیت ایران می گردد.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند در این زمینه شما را همراهی نماید. همچنین قادر به انجام مسائل حقوقی در خصوص این گونه پرونده ها می باشد. این مقاله برای همین  هدف نگارش شده است. برای آشنایی بیشتر با موضوع تابعیت رومانی از طریق ازدواج از “مقاله مهاجرت به رومانی از طریق ازدواج کمک بگیرید.

تابعیت رومانی از طریق ازدواج

اخذ تابعیت در برخی کشورها از جمله ایران دارای محدودیت جنسی است. بدین معنا که اگر یک مرد خارجی با زن ایرانی ازدواج نماید، تابعیت ایران به فرد خارجی تعلق نمی گیرد. بلکه انتقال تابعیت ایران به فرد صرفا از طریق مرد ایرانی صورت می پذیرد.

اما در کشور رومانی که یک کشور اروپایی است، محدودیت جنسی در اخذ تابعیت فرد خارجی وجود ندارد. به طور قطع ازدواج به اتباع رومانی منجر به “اخذ تابعیت رومانی” می گردد. مشروط بر این که مسائل حقوقی و قانونی پرونده فرد کاملا رعایت گردیده باشد. انتقال تابعیت از طریق مرد ایرانی، به نوعی تابعیت تحمیلی است. به عبارت دیگر زن خارجی در صورت ازدواج با مرد ایرانی قانونا و به خودی خود یک ایرانی محسوب می‌گردد.

نحوه تابعیت رومانی با ازدواج

اخذ تابعیت رومانی از طریق ازدواج مستلزم ارائه تقاضای تابعیت توسط فرد خارجی است. بدین معناکه چنانچه فرد جهت “مهاجرت به رومانی،با تبعه رومانی ازدواج کند، می‌بایست درخواست خود را جهت اخذتابعیت ارائه نماید. در نتیجه مادامی که این درخواست از سوی متقاضی ارائه نگردد، به هیچ وجه تابعیت رومانی برای او صادر نمی‌شود.

لازم است بدانید مسائل در این خصوص بسیار پیچیده بوده و نیاز به کمک یک وکیل خبره دارد. مشاوره های مختلف در این زمینه می تواند کمک بسیار خوبی برای شما باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این امکان را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد. بنابراین پرونده حقوقی خود را به این موسسه بسپارید.

انواع ازدواج در رومانی

تابعیت رومانی از طریق ازدواج در دو صورت به فرد خارجی تعلق می‌گیرد که در ذیل توضیح داده شده است. تفاوت میان این دو روش، در مدت زمان پروسه اخذ ویزای فرد خارجی است. بدین ترتیب مدت زمانی که برای این فرآیند طول می کشد متغیر خواهد بود.

ازدواج با فرد دارای تابعیت رومانی

ممکن است شخصی خارجی با فردی که تابعیت کشور رومانی را دارا است، ازدواج نماید در این صورت پس از گذشت مدت زمان بین 6 ماه تا یکسال مجاز به اخذ ویزای این کشور خواهدبود.

ازدواج با فرد دارای اقامت رومانی

در روش دوم، شاید فرد خارجی با شخصی ازدواج نماید که دارای “اقامت کشور رومانی است. در این صورت مدت زمانی که طول می‌کشد تا ویزای رومانی به او تعلق‌گیرد، مدتی بین 3 تا 4سال می‌باشد.

نحوه تمدید نمودن اقامت موقت رومانی

شخص دارای اقامت موقت رومانی این امکان را دارد که نسبت به تمدید اقامت موقت خود اقدام نماید. مشروط بر این که مدارکی را دال بر تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های اقامت در این کشور را تسلیم نماید. بدین ترتیب پس از گذشت مدت زمان مشخص می تواند اقامت دائم رومانی و یا کشورهای اروپایی را دریافت کند.

فرآیندمهاجرت به‌رومانی ازطریق ازدواج چگونه است؟

حساس‌ترین مرحله تابعیت رومانی از طریق ازدواج انجام مصاحبه با فرد متقاضی ازدواج در سفارت رومانی در کشور مبدا است. در این مصاحبه، فرد متقاضی می بایست به سوالاتی از قبیل سوالات به شرح ذیل پاسخ دهد:

  • در زمینه بیوگرافی: شامل سوالاتی مربوط به مشخصات هویتی فرد، موقعیت شغلی و درآمد حاصله، وضعیت و مدارک تحصیلی و…
  • در زمینه ازدواج قبلی: اگر در گذشته با شخص دیگری ازدواج کرده باشد، می بایست درخصوص آن توضیح دهد.
  • در زمینه نامزدی: سوالاتی مربوط به مدت زمان نامزدی و جشن آنها، مدت آشنایی زوجین و… فرد می بایست مدارک و اسنادی برای اثبات این موضوع ارائه نماید.
  • سوالاتی در زمینه تمکن مالی فرد پرسیده می‌شود که آیا استطاعت مالی برای اقامت در رومانی را دارد یا خیر.
  • محل اقامت زوجین: در این خصوص سوالاتی درخصوص محل اقامت زوجین پرسیده می شود. ارائه اسناد و مدارک مانند سند مالکیت یا اجاره نامه مسکن برای اثبات این امر الزامی است.
  • فرد متقاضی می بایست به سوالات مربوط به میزان تسل بر زبان رومانیایی و انگلیسی پاسخ دهد. او می بایست ثابت نماید که امکان ارتباط گرفتن و تعامل با همسر خود را دارا است.

انواع اقامت از حیث مدت زمان

در موضوع تابعیت رومانی از طریق ازدواج مدت زمان های مختلفی برای صدور مجوز اقامت در کشور رومانی وجود دارد. بدین معنا که از لحاظ مدت زمان اعتبار مجوز، اقامت ها به سه نوع تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

  • اقامت طولانی مدت (دائمی)
  • اقامت میان مدت
  • اقامت کوتاه مدت

اخذ اقامت کشور رومانی نیاز به بررسی پرونده فرد متقاضی دارد. پرونده فرد متقاضی کاملا مورد بررسی قرار می گیرد. در نتیجه مدت اعتبار ویزای اقامت وی بستگی به شرایط پرونده فرد دارد. پس از این که واقعی بودن ازدواج شما با تبعه رومانیایی اثبات گردید، موفق به اخذ ویزای رومانی خواهید شد.  در حالت عادی مدت اعتبار این ویزا 2 ساله می باشد که قابل تمدید طی شرایط خاصی است.

تفاوت میان تابعیت و اقامت رومانی چیست؟

در مقوله قانون و تعاریف قانون، تابعیت و اقامت تعاریف مختلفی داشته و با یکدیگر متفاوت هستند. شخصی که با تبعه رومانیایی و یا عضو اتحادیه ازدواج می کند، مجاز به دریافت اقامت موقت است. اما برای تبدیل اقامت موقت به اقامت دائم می بایست واجد شرایط اولیه و رعایت قوانین باشد.

با توجه به مطالبی که در این مقاله آمده است، موسسه سفیران سروش سعادت پیشنهاد بهتری را برای شما دارد. شما می توانید با اخذ مشاوره‌های تخصصی در زمینه تابعیت رومانی از طریق ازدواج در این زمینه موفق‌تر عمل نمایید. نحوه کسب این مشاوره ها، از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری امکان پذیر است.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *