کانادا

برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا کانادا

امروزه استان آلبرتا مورد استقبال بسیاری از مهاجرین شده است، زیرا یکی از استان های در حال رشد از لحاظ اقتصادی و موقعیت اجتماعی میباشد. غربی بودن این استان باعث شده است تا منابع طبیعی از جمله نفت و گاز بسیاری داشته باشد. جمعیت این استان 3/3 میلیون نفر است.استان آلبرتا با جذب نیروی کار باعث شده است تا رشد اقتصادی چشم گیری داشته باشد و به علت فرصت های شغلی ایجاد شده مقصد بسیاری از مهاجران باشد. از شهر های بزرگ این استان میتوان به کلگری و ادمونتون اشاره کرد. اگر چنانچه برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا را دارید میتوانید در مقاله زیر ما را دنبال کنید و یا با کارشناسان و مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  تماس حاصل فرمایید.

اشتغال و اقتصاد در ایالت آلبرتا

از آنجایی که استان آلبرتا متکی بر صنعت انرژی میباشد 275000 شغل ابداع کرده است. این استان به علت منابع نفتی که دارد آینده ی بسیار روشنی در جهت رشد اقتصادی دارد. نه تنها انرژی بلکه تولید 2 برابر و نوآوری در استان آلبرتا باعث شده است تا این استان در بازار های جهانی نام آور شود.

از دیگر صنایع پردرامد این استان می توان به صنعت کشاورزی، دامداری و جنگلداری اشاره کرد. به علت رشد سریع اقتصادی، این استان انتخاب خوبی جهت یافتن شغل میباشد. از آنجایی که نرخ بیکاری در این استان بسیار کم است و همچنین جمعیت رو به کاهش است پس فرصت شغلی بسیار خوبی برای مهاجران است. همچنین وجود 2 شهر ادمونتون و کلگری از امتیازات این استان به حساب می آید.

استاندارد زندگی در ایالت آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا به دلیل پایین بودن نرخ بیکاری ودرآمد بالا بسیار مناسب است. کمترین میزان حقوق در این استان ساعتی 9$  میباشد. میزان درآمد کل خانواده در این استان 61000$ میباشد. به علت وجود منابع طبیعی دراستان آلبرتا مالیات بر درآمد این استان بسیار پایین میباشد.

میزان پایین مالیات به علت نرخ کم بنزین وهمچنین بسیاری از معافیت ها میباشد. این استان دارای محیط زیست بسیار زیبا و امن است . استان آلبرتا به علت داشتن کوه ها و جنگل های فراوان از استاندارد های مهم جهت مهاجرت به حساب می آید.

مسکن در ایالت آلبرتا

با وجود اینکه مهاجرانی با درامد بالا به این ایالت وارد شده اند و نتیجه ی آن باعث افزایش قیمت مسکن شده است اما با این حال هنوز هم میتوان مسکن را به دست آورد.برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا  به علت  ساختمان سازی که در این ایالت وجود دارد قیمت مسکن رو به کاهش داده است.

به طور کلی هزینه خرید خانه در آلبرتا کمتر از تورنتو میباشد. چنانچه مایل به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید به مطالعه مقاله خرید مسکن در ایالت آلبرتا بپردازید.

تحصیل در ایالت آلبرتا

سیستم آموزش  و پرورش از مهد کودک تا دانشگاه را در بر میگیرد. شهروندان کانادا که اقامت دائم این شهر را دارند تا سن 20 سالگی میتوانند به تحصیل رایگان در این شهر بپردازند. این شهر دارای روش های آموزشی متفاوتی میباشد که بودجه ی آن از اداره مالیات تامین میشود. همچنین این شهر دارای سیستم آموزشی اینترنتی و به صورت مجازی نیز میباشد. برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا این امتیازرا دارد تا شما نیز با این مهاجرت از این امکان بهرهمند شوید.

مدارس دولتی در این شهر دارای امتیاز بسیار بالایی است که اکثر شهروندان از آن استفاده می کنند زیرا که این استان هزینه ی زیادی را صرف دانشجویانش میکند. شهریه دانشگاه ایالت آلبرتا 5000 $ در سال است و به این علت که هزینه ی بالایی است دولت آلبرتا برای آسان شدن پرداخت شهریه  چندین برنامه ارائه داده است. یکی از این برنامه ها برنامه آموزشی 100 ساله آلبرتا میباشد که مبلغ 500 $ را برای متولد شدگان در این استان قرار میدهد.

خدمات درمانی در ایالت آلبرتا

کشور کانادا قوانینی دارد که در آن تمام شهروندان  و کسانی که اقامت دائم را گرفتن میتوانند به صورت رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند. به این صورت که کل هزینه خدمات درمانی به صورت مستقیم از شهروند گرفته نمیشود اما خدمات زیبایی جزء این قانون حساب نمیشود. برای بهداشت و درمان هر فرد مبلغ 3500$ در سال هزینه میشود. اگر چنانچه خواهان اطلاعات بیشتری در این زمینه هستید میتوانید به مطالعه ی مقاله خدمات درمانی در ایالت آلبرتا بپردازید.

 

فرهنگ ایالت آلبرتا

در ابتدا مردمان این ایالت به کشاورزی و صنعت معدن میپرداختن اما بعدها با استفاده از منابع طبیعی از قبیل نفت و گاز به پیشرفت اقتصادی برخوردند و به کمک منابع طبیعی خود توانسته است در بخش آموشی سرمایه گذاری کند. به علت اینکه مهاجران زیادی به این استان می آیند دارای فرهنگ گوناگونی میباشد.

به علت داشتن 2 شهر مهم از جمله ادمونتون و کلگری در حرفه ی هنر و غذا های متنوع و موسیقی پیشرفت چشمگیری داشته است. بازی های زمستانه المپیک در سال 1988 در این شهر برگزار شد. بزرگترین بازار سر پوشیده ی جهان در شهر ادمونتون قرار دارد. جشن سوارکاری و گاو بازی هر سال به علت فرهنگ گاوچرانی در این شهر برگزار میشود.

جمعیت ایالت آلبرتا

جمعیت ایالت آلبرتا حدود 3/3 میلیون نفر میباشد که یک سوم این جمعیت در 2 شهر ادمونتون و کلگری سکونت میکنند.شکل کیری این استان را مهاجرت تشکیل داده است. و مهاجرین اوله به این شهر شامل آلمانی ها، ایرلندی ها، اوکراینی ها و انگلیسی ها میباشد. این استان به علت ورود روز افزون مهاجران مختلف فرهنگ متنوع تری به خود میگیرد.

اگر بخواهیم به دین این استان اشاره کنیم اکثریت در این استان دارای دین مسیحی می باشند و حدود 44 % از مردم این استان سکولار هستند. در این استان دارای اقوام مسلمان، یهودی، بودایی و هندو نیز هستیم. همچنین قدیمیترین مسجد در شهر ادمونتون واقع است.

دولت آلبرتا

دولت کانادا به 2 بخش دولت مرکزی و دولت استانی تفسیم بندی میشود. برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا به علت پیشرفت چشمگیری که در سطح آموزشی و خدمات درمانی داشته است جزء برترین ها است. استان آلبرتا به علت داشتن منابع طبیعی همچون نفت و گاز مالیات سنگینی از شهروندانش نمیگیرد. از شهر های اصلی آلبرتا میتوانیم به 2 شهر ادمونتون و کلگری اشاره کنیم.

کلگری بزرگترین شهر آلبرتا میباشد. اکثر ساکنین این شهر اروپایی میباشند. چینی ها از پر جمعیت ترین اقوام این شهر میباشند. اقتصاد این شهر بر پایه صنعت نفت متکی است. ادمونتون ششمین شهر از لحاظ بزرگی در کشور کانادا میباشد. به علت فضای سرسبزی که دارد این مکان شهرت خاصی را به خود گرفته است. اگر چنانچه برنامه مهاجرت استانی ایالت آلبرتا را داشتید میتوانید با کارشناسان خبره ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *