مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در یونان

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری یکی از روش های مقیم شدن می باشد که دارای شرایط خاصی است و یونان وارد دوره جدیدی از فرصت های تجاری شده است. با پیشرفت اصلاحات و بهبود اقتصادی، سرعت چشم انداز سرمایه گذاری جدید یونان در حال ظهور است. پس از گذشت سال ها در بیابان اقتصادی، یونان به حالت عادی بر می گردد. به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را تهیه کرده اند تا هموطنان عزیز را با یکی از سریع ترین روش های کسب اقامت یونان یعنی اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری آگاه سازند.

شرایط کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری نه تنها راهی برای اقامت در یونان و کسب تابعیت این کشور می باشد، بلکه می تواند اقامت دائمی در اروپا شوند. یونان با عضویت در اتحادیه اروپا می تواند مقصدی مناسب برای سرمایه گذاری باشد. همانند سایر کشورهای اروپایی، سرمایه گذاران خارجی می توانند تحت شرایط مشخصی اقامت و سپس تابعیت یونان را اخذ کنند. اقامت یونان به افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند معمولا به مدت 5 سال ارائه می شود و قابل تمدید است. البته بهتر است در نظر داشته باشید که متقاضیان می توانند بعد از 7 سال زندگی در یونان تابعیت و پاسپورت این کشور را کسب کنند. افرادی که قصد کسب اقامت در یونان از طریق سرمایه گذاری را دارند باید با بهترین بخش های سرمایه گذاری در این کشور آشنا باشند.

بهترین و سودآورترین بخش های سرمایه گذاری در کشور یونان عبارتند از:

ردیف بخش های اقتصادی
1 توریسم
2 انرژی
3 غذا و نوشیدنی
4 صادرات
5 لجستیک
6 املاک و مستغلات

متقاضیان برای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری حتما باید بیش از 18 سال سن داشته باشند. با سرمایه گذاری در یونان، فرزندان و همسر متقاضیان می توانند در این کشور مشغول به کار، زندگی و تحصیل شوند و به طور کلی از حقوق بی شماری بهره مند شوند. لازم به ذکر است که برای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران باید سرمایه مورد نیاز، تجربه کافی، مهارت های زبان مورد نیاز (یونانی و انگلیسی) و آشنایی با اقتصاد یونان و شرایط سرمایه گذاری در این کشور داشته باشند. علاوه بر این، سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در یونان نباید سابقه کیفری داشته باشند. در ادامه به طور دقیقتر به بررسی وضعیت اقتصاد و سرمایه گذاری در یونان پرداخته ایم.

وضعیت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

یونان یک انتخاب هیجان انگیز در جنوب شرقی اروپا برای سرمایه گذاری و خرید خدمات و محصولات با کیفیت بالا است. همچنین این گزینه برای موقعیت مکانی ممتاز و جغرافیایی استراتژیک، برای افرادی که به دنبال ورود به بازار اروپا یا گسترش تحارت خود به سایر نقاط جهان هستند ایده آل است. به عنوان عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو، یونان دسترسی به بازارهای پر رشد و در حال ظهور منطقه ای را فراهم می کند و این کشور با وجود هرگونه موانع تجاری یک دروازه عالی برای بیش از 140 میلیون مصرف کننده در جنوب شرقی اروپا و مدیترانه شرقی می باشد. زیرساخت های لجستیکی و ارتباطی در یونان از کیفیت بالایی برخوردار هستند. پس از برگزاری بازی های المپیک 2004 در آتن، زیرساخت های یونان از تغییرات و پیشرفت های بی شماری که در این کشور حاصل شد، برای ایجاد سرمایه گذاری کاملا مناسب بودند. در خصوص اطلاع از شرایط مهاجرت به یونان پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله لینک شده خواهد بود.

وضعیت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

نرخ بیکاری در یونان

پس از یک بحران اقتصادی فلج کننده و افزایش نرخ بیکاری در یونان، اقتصاد این کشور اکنون به شدت در حال بهبود است و تعداد بیکاران در کشور یونان به طور پیوسته رو به کاهش می باشد (هرچند که در اروپا یونان دارای بالاترین نرخ بیکاری است). بخش های مهم اقتصاد این کشور، گردشگری و کشتیرانی، 2 عامل اصلی رشد اقتصاد یونان می باشند که با قدرت به فعالیت خود ادامه می دهند. در همین حال، سرمایه گذاری در بخش های مختلفی افزایش یافته است (از انرژی تجدید پذیر گرفته تا خرید ملک در یونان)، زیرا محیط سیاسی نشانه های فزاینده ای از ثبات را نشان می دهد. این همه به بهبود و رشد شرایط اقتصادی یونان کمک می کنند.

در جدول زیر به نرخ بیکاری در یونان در سال های مختلف اشاره شده است:

سال نرخ بیکاری در یونان
2007 8%
2010 12%
2013 26.5%
2016 24%
2019 21%
2020 17.31%
2021 13.09%

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری و اقتصاد

طبق آخرین آمارهای بانک یونان، ورود مستقیم FDI (سرمایه گذاری های مستقیم خارجی) در سال 2018 به رقم تاریخی 3.3 میلیارد € (یورو) رسیده است که نسبت به سال 2017 رشد 13.8% را نشان می دهد. به طور کلی ،FDI بین 2015 تا 2018 سه برابر شده و در سال 2019 و 2020 نیز به رشد خود ادامه داده است. در یونان، بازده اقتصادی در حال گسترش است، اهداف مالی برآورده می شود و فعالیت تجاری در حال افزایش است. این نشان دهنده مرحله رشد جدید کشور است. این روند صعودی در وضعیت اقتصادی منعکس شده است که پس از آخرین انتخابات تابستان سال 2019، افزایش یافت.

در نمودار زیر به رشد GDP یونان اشاره شده است:

نرخ تولید ناخالصی در کشور یونان

یونان اکنون اصول اقتصادی بسیار بهتری دارد و دولتی که به مسئولیت مالی اصلاحات ساختاری و خصوصی سازی اعتقاد دارد. این کشور دارای پتانسیل صعودی قابل توجهی است، با نیروی کار ماهر، رقابت در هزینه های کارگر و تمایل FDI در حال افزایش است. تمام موارد ذکر شده موجب افزایش متقاضیانی شده اند که قصد دارند از طریق سرمایه گذاری، مجوز اقامت در یونان را کسب کنند.

دلایل کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در 2022

از مهمترین دلایل سرمایه گذاری در یونان و کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در سال 2022 می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چشم انداز اقتصادی بهبود یافته
  • مقصد توریستی (مسافرتی) برتر
  • مقصد کم خطر
  • نیروی کار ماهر و با انگیزه
  • سفر به تمام کشورهای اروپایی بدون محدودیت
  • سیستم مراقبت های بهداشتی و پزشکی در سطح بین المللی

با مراجعه به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می توانید با شرایط سرمایه گذاری و کسب اقامت در کشور یونان بیشتر آشنا شوید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *