مهاجرت سرمایه گذاری در نروژ

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

کسب اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری به متقاضیان و سرمایه گذاران بین المللی این اجازه را می دهد تا بدون محدودیت ساکن این کشور پیشرفته شوند، متقاضیان با سرمایه گذاری های مختلف و قانونی در این کشور می توانند اقامت و در نهایت تابعیت این کشور را اخذ نمایند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند علاوه بر شرایط کسب اقامت کشور نروژ از طریق سرمایه گذاری، متقاضیان و هموطنان عزیز را از شرایط کسب تابعیت و همچنین زمینه های سرمایه گذاری در کشور نروژ به صورت کامل مطلع سازند.

درباره سرمایه گذاری در نروژ

نروژ یک کشور توسعه یافته در اروپای شمالی است که بسیار کم جمعیت می باشد. اقتصادی بسیار قدرتمند دارد. لازم به ذکر است که این کشور بخشی از منطقه شنگن است اما بخشی از اتحادیه اروپا نمی باشد. این کشور یکی از کشورهای اسکاندیناوی است که به دلیل طبیعت بی نظیر و زندگی سالم به خوبی شناخته شده است. بازار تجارت در نروژ قوی و با ثبات است. این کشور به عنوان دومین کشور ثروتمند کره زمین در این فهرست قرار گرفته است. بنابراین جای تعجب ندارد که نروژ در بین سرمایه گذاران و افرادی که قصد دارند کسب و کار خود را توسعه دهند، یک گزینه محبوب باشد. نروژ کشوری بسیار پیشرفته است. زندگی در این کشور از سطح بسیار بالایی برخوردار می باشد. سرمایه گذاری یکی از بهترین روش های مقیم شدن در نروژ است که با قوانین و اصول خاصی همراه می باشد.

این کشور به متقاضیانی که دارای ویزای طلایی و یا ویزای سرمایه گذاری هستند اجازه سرمایه گذاری در این کشور را می دهد. فرصت های مختلفی را به آنها ارائه می کند. مهم ترین معیار برای سرمایه گذاری در این کشور داشتن سرمایه کافی به ارزش 110000$ (دلار) است. برجسته ترین زمینه های سرمایه گذاری شامل شرکت های نفت و گاز یا در شرکت های فناوری ارتباطات و اطلاعات می باشند. ویزای سرمایه گذاری این کشور به عنوان ویزای نوع C شناخته شده است. این ویزا به متقاضیان و سرمایه گذاران خارجی این اجازه را می دهد تا اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری را کسب کنند. ویزای سرمایه گذاری در صورتی که متقاضیان شرایط مورد نظر را داشته باشند. بهترین راه برای مهاجرت به این کشور است. افرادی که اقدام به سرمایه گذاری می کنند می توانند از مزایای بی شمار بهره مند شوند.

شرایط اخذ مجوز نروژ از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری متقاضیان بین المللی می توانند در زمینه های توریستی، نفت و گاز نروژ یا در شرکت های فناوری ارتباطات و اطلاعات سرمایه گذاری کنند. به طور کلی برای کسب اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری متقاضیان باید موجب رونق اقتصادی این کشور شوند. همچنین می توانند ثابت کنند که می توانند در این کشور با تاسیس شرکت ها و سرمایه گذاری در کمپانی های مختلف موجب کارآفرینی و اشتغال زایی شوند. علاوه بر ویزای نوع C، متقاضیان می توانند با کسب ویزای نوع D و ویزای تجاری وارد خاک این کشور شوند. اقدام به کسب اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری کنند.

رشد سرمایه گذاری در این کشور با توجه به نمودار زیر بدین شرح می باشد:

رشد سرمایه گذاری در نروژ

زمان پردازش ویزای سرمایه در نروژ

به طور کلی، متقاضیان بعد از این که مدارک و اسناد مورد نیاز را ارائه دهند. از این رو باید در نظر داشته باشند که مدت زمان پردازش پرونده و درخواست کسب ویزا برای سرمایه گذاری در این کشور حداقل 1 ماه می باشد. بعد از 1 ماه، متقاضیان مجوز ورود و اقامت در کشور نروژ را کسب می کنند. در صورتی که بیش از 3 سال مقیم این کشور باشند، می توانند اقدام به کسب مجوز اقامت دائمی کنند. جهت کسب اطلاعات دقیق درباره شرایط اقامت در این کشور مقاله اقامت نروژ را مطالعه بفرمائید.

کسب اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

افرادی که وارد خاک این کشور می شوند می توانند بعد از 3 سال، اقدام به کسب اقامت این کشور از طریق سرمایه گذاری کنند. البته باید به یاد داشته باشید که در طول این 3 سال، متقاضیان باید ثابت کنند که فعالیت مثبتی در زمینه های مختلف تجاری و اقتصادی داشته اند. سرمایه گذاری آن ها در زمینه های مختلف بسیار مفید بوده است. اقامت با سرمایه گذاری زمانی امکان پذیر است که متقاضی خود شرایط مورد نیاز اقامت را داشته باشند.

این شرایط به صورت زیر است:

 • داشتن دارایی های خالص کافی
 • نداشتن سابقه کیفری
 • شرکت در آزمون های دانش فرهنگی و تاریخی کشور نروژ
 • پرداخت هزینه های مختلف دولتی
 • داشتن محل اقامت مناسب و همچنین شرایط زندگی مطلوب

افرادی که اقامت این کشور را از طریق سرمایه گذاری را کسب می کنند می توانند با رعایت قوانین، رسم و رسوم و شرایط مورد نیاز، مجوز اقامت خود را تمدید کنند. برای تمدید اقامت متقاضیان نباید مرتکب جرم شده باشند. همچنین مقررات تجارت و سایر موارد مرتبط را رعایت کنند. جهت بالا بردن آگاهی خود درخصوص سرمایه گذاری در این کشور مقاله سرمایه گذاری در نروژ را مطالعه بفرمائید.

مزایای کسب اقامت این کشور عبارتند از:

 • افرادی که مقیم نروژ می شوند می توانند از اکثر مزایایی که شهروندان این کشور برخوردار هستند، بهره مند شوند.
 • امکان زندگی، تحصیل، کار و اشتغال در تمامی نقاط کشور نروژ
 • امکان سفر به تمامی کشورهای شنگن و ورود به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا
 • کسب اقامت نروژ از طریق سرمایه گذاری

اخذ تابعیت از طریق ثبت شرکت در نروژ

بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا به سرمایه گذاران خارجی فرصت های مختلفی را ارائه می دهند. متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری تابعیت یا شهروندی آن کشور را کسب کنند. این کشور نیز یکی از کشورهایی می باشد که یک مقصد عالی برای سرمایه گذاری و کسب تابعیت از این طریق شناخته می شود. برای کسب تابعیت این کشور متقاضیان باید حداقل 7 سال با مجوز اقامت در این کشور زندگی کنند. با ارائه مدارک مورد نیاز ثابت کنند که تابع قوانین این کشور هستند، توان مالی کافی دارند. همچنین مدارک اثبات داشتن محل زندگی مناسب خود را ارائه دهند.

مزایای اخذ تابعیت عبارتند از:

 • کسب تابعیت این کشور نیازی به ترک تابعیت کشور قبلی ندارد.
 • اتباع نروژ در زمینه امور مالیاتی شرایط بهتری دارند.
 • امکان اقدام برای هر شغلی از جمله مشاغل دولتی و با امنیت بالا
 • تمامی فرزندان اتباع نروژ که در این کشور زاده می شوند، شهروند نروژ محسوب می شوند.
 • اتباع کشور نروژ می توانند به راحتی به تمام کشورهای دنیا سفر کنند.
 • اتباع نروژی حق رأی دادن در انتخابات و حضور در فعالیت های سیاسی را دارند.
 • اتباع نروژی منافع اجتماعی مختلف بهره مند می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط مهاجرت به نروژ، تحصیل در این کشور و یا اشتغال در کمپانی های معتبر نروژی و یا کاریابی در این کشور متقاضیان و هموطنان عزیز می توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.