مهاجرت تحصیلی دانمارک

اقامت تحصیلی دانمارک

اقامت تحصیلی دانمارک

دانشگاه های دانمارک به دلیل شرایط فوق العاده و مزایایی که برای متقاضیان خارجی بوجود می اورند یکی از مقصدهای ادامه تحصیل هستند لذا کسب اطلاعات در خصوص اقامت تحصیلی دانمارک خالی از لطف نیست. دانمارک در میان کشورهایی که موقعیت جغرافیایی شان شمال اروپا است به دلیل توسعه یافتگی شهرت بالایی دارد. این کشور که جمعیتی بالغ بر پنج میلیون نفر دارد دارای ۹۸ شهر است.

کشور دانمارک در زمره کشورهای توسعه یافته و ثروتمند قرار دارد و عدالت اجتماعی در این کشور یکی از اصول اساسی است لذا اختلاف طبقاتی چندانی وجود ندارد. شهروندان دانمارکی به دلیل شاد بودن و سطح رفاهشان شهرت دارند. اوراق هویتی به عنوان یک شهروند دانمارکی در سراسر جهان اعتبار دارد و این کشور در زمره کشورهای عضو شینگن قلمداد می شود.

اقامت تحصیلی دانمارک با توجه به آنچه تا کنون بیان شد می تواند گزینه بسیار مناسبی برای علاقه مندان به زندگی و ادامه تحصیل در کشوری مرفه با استانداردهای بالای زندگی باشد و مدارکی نیز برای این منظور مورد نیاز است. اقامت تحصیلی دانمارک در سال ۲۰۱۹ دارای شرایطی است که در ادامه بر آنیم انها را با شما در میان بگذاریم.

شروط ورود به دانشگاه های دانمارک

برای دستیابی به موقعیت ادامه تحصیل در دانشگاه های دانمارک لازم است دیپلم رسمی داشته باشید. نظام آموزشی دانمارک بدین گونه است که دو گروه یک و دو برای آموزش عالی در این کشور وجود دارد.‍ متقاضیان قادرند در آن واحد در هر دوی این سهمیه ها ثبت نام کنند. عموما دانشگاه های کشور دانمارک یک چارچوب برای پذیرش دانشجوی خارجی مد نظر قرار می دهند. معدل بالا در مقطع قبل از پذیرش در دانشگاه در دانمارک یک برتری برای فرد متقاضی محسوب می شود و باعث می شود وی در اولویت پذیرش قرار گیرد.

آن دسته از متقاضیانی که در دروس پایه همچون ریاضی و فیزیک و همچنین زبان دانمارکی نمره بالایی کسب کرده باشند قادرند در گروه یک تحصیل نمایند. در مقابل گروه دو متعلق به کسانی است که در دروس حرفه ای و تجربی نمرات بالاتری اخذ کرده باشند. متقاضیانی که در گروه دو پذیرش می شوند نیازی به داشتن دیپلم دروس نظری ندارند و تنها پس از گذراندن برخی از دروس خاص که دانشگاه پذیرنده برایشان در نظر می گیرد می توانند در رشته مورد علاقه شان تحصیل نمایند.

مزایای تحصیل در دانمارک

متقاضیان قادر خواهند بود دست کم در هشت رشته ثبت نام کنند منتها در انتها فقط در یکی از آن رشته ها پذیرش خواهند شد. برخی از دانشگاه ها گذراندن یک سال پیش دانشگاهی در پردیس خود را اجباری می کنند. در دوران پیش دانشگاهی و پیش از شروع دوره اصلی دانشگاه نیز متقاضی می تواند درخواست اقامت تحصیلی دانمارک را به سفارت ارائه دهد.

دوره لیسانس در دانمارک

متقاضیانی که خواهان پذیرش در دوره لیسانس در کشور دانمارک هستند باید بدانند که این دوره سه تا چهار سال است. عموما دوره لیسانس همراه با یک سال کارآموزی است که دانشجو به صورت تمام وقت بدین امر مشغول خواهد بود. اغلب دانشگاه هایی که در دانمارک دوره های لیسانس برگزار می کنند کالج هایی را درون خود دارند که گذراندن دوره در آنها نیز برای متقاضیان اجباری است.

دوره فوق لیسانس در دانمارک

گذراندن دوره فوق لیسانس در دانمارک دست کم دو سال به طول می انجامد. درست است که برای ورود به این دوره نیازی به طی کردن پروسه امتحان ورودی نیست اما نمرات دوره قبل بسیار حائز اهمیت است. دوره فوق لیسانس معمولا بدون وقفه پس از طی دوره لیسانس آغاز می شود. البته دانشجویان رشته معماری و پزشکی باید دوره های کاراموزی بیشتری را پیش از ورود به دوره فوق لیسانس بگذرانند.

دوره دکترا در دانمارک

متقاضیانی که قصد طی دوره دکترا در دانمارک را دارند باید مدرک کارشناسی ارشد یا معادل کارشناسی ارشد را از دانشگاه دانمارک یا دانشگاه معتبر دیگری اخذ کرده باشند. حتی به منظور ورود در دوره دکترا در دانمارک نیز نیازی به داشتن مدرک در زمینه زبان دانمارکی نیست و تنها کافی است یک مدرک معتبر در خصوص زبان انگلیسی داشته باشید.

اخذ اقامت همزمان با تحصیل در دانمارک

متقاضیان هر سه دوره تحصیلی می توانند همزمان برای اقامت تحصیلی دانمارک اقدام نمایند، در حقیقت از آنجایی که تحصیل و اخذ اقامت تحصیلی با یکدیگر ملازمه دارد لذا برای هر دو باید به صورت همزمان اقدام شود. از انجایی که داشتن شغل حین تحصیل در دانمارک تحت شرایطی خاص امکان پذیر است می توانید یا به دلیل تحصیل و یا به دلیل شغل درخواست تمدید اقامت را مطرح نمایید.

مزایای تحصیل در دانمارک

فارغ از شرایط فوق العاده و موقعیت جغرافیایی عالی دانمارک تحصیل در دانمارک دارای مزایای زیر است:

  • ضمن تحصیل در این کشور اقامت تحصیلی دانمارک را نیز کسب می کنید؛
  • از مزایای علمی، پژوهشی، مدرک معتبر و اساتید با تجربه بهره مند می شوید؛
  • در صورت داشتن مهارتهای خاص و همچنین اخذ اجازه دولت دانمارک حق اشتغال همزمان با تحصیل را خواهید داشت؛
  • تحت شرایط خاصی که دولت دانمارک اعلام می دارد، پس از اخذ اقامت تحصیلی دانمارک امکان کسب شهروندی دانمارک نیز فراهم است.

هزینه زندگی در دانمارک

کرون نام واحد پول این کشور می باشد. هزینه زندگی در کنار تحصیل  معمولا امری است که از فرد به فرد متفاوت است منتها به طور میانگین اجاره خانه یا سوییت در دانمارک بین ۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰ کرون در ماه می باشد. بیمه در این کشور اجباری است و هر فرد باید ماهی ۲۰۰ کرون بابت بیمه درمان پرداخت نماید. اگر در خانه پخت و پز نمی کنید و در رستوران غذا می خورید حدودا ماهی ۲۰۰۰ کرون هزینه خورد و خوراک شما می شود. الباقی مخارج حدودا هزار کرون در ماه است.

با وجود اینکه دانمارک در دسته کشورهای گران در اروپا جای دارد اما اگر در زمره افرادی باشید که خودتان غذا را درست میکنید و همانند سایر مردم در دانمارک به جای استفاده از تاکسی از دوچرخه شخصی استفاده کنید هزینه های زندگی تان به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

در صورتی که قصد اخذ اقامت تحصیلی دانمارک را دارید متخصصان و وکلای حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت،  همراه کادری مجرب از کارشناسان با تجارب ارزنده بین المللی، در خدمت رسانی به علاقه مندان به این موضوع و همچنین آنهایی که قصد مهاجرت تحصیلی به دانمارک را دارند، آماده می باشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *