مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

اقامت انگلستان با خرید ملک

اقامت انگلستان با خرید ملک

مهاجرت به بریتانیا از راه های متعددی امکان پذیر است، آیا اقامت انگلستان با خرید ملک ممکن می باشد و چه مقدار سرمایه نیاز دارد؟ شرایط و وضعیت مناسب این کشور دلیل مهاجرت افراد می ­باشد. این کشور دارای شرایط اقتصادی بسیار مناسب، دارا بودن بهترین دانشگاه های دنیا و همچنین مردم این کشور از کیفیت بسیار بالایی در زندگی برخوردار هستند.

 • آیا با خرید ملک می توان در این کشور اقامت گرفت؟
 • کدام کشورها با خرید ملک شرایط اخذ اقامت را برای شهروندان خارجی فراهم نموده اند؟
 • چه کشورهایی با خرید ملک به شهروند خارجی نیز پاسپورت ارائه می نمایند؟

خرید ملک در این کشور به عنوان یک سرمایه گذاری محسوب می­ گردد. از طرفی هم این کشور به افرادی که در املاکی بریتانیا ملکی را خریداری می ­نمایند اقامت این کشور را اعطاء می ­نماید. اقامت انگلیس با خرید ملک موضوعی است که همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نوشتار به آن پرداخته ایم و از همه ­ی عزیزان دعوت می ­نمائیم تا این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایند.

شرایط و قوانین خرید ملک در انگلستان

در این کشور افراد و اورگان های هستند که به کسانی که قصد خرید مسکن در این کشور را دارند وام اعطاء می ­نماید. این وام ها به گونه ای هستند که به مدت 5 الی 10 سال از افراد سپرده ای را دریافت می­ کنند. در ضمن هرچه میزان وام و زمان دریافت وام بیشتر باشد بهره ه­ای که از وام دریافت می­ کنند نیز بیشتر خواهد بود. وام دهندگان در بریتانیا ابتدا میزان درآمد افراد و مخارج آنها را بررسی می­ کنند و براساس درآمد و مخارج افراد به آنها وام می ­دهند. وام دهندگان از تمامی جزئیات مخارج و درآمد وام گیرنده آگاهی می­ یابد تا بتواند مبلغی را جهت خرید مسکن به وی اعطاء نماید.

ناگفته نماند افرادی که قصد خرید ملک در این کشور را دارند می باید مبالغی را بابت تمبر و هزینه وکیل برای خرید مسکن در نظر بگیرند. در کشور انگلیس وب سایتی به نام FSA وجود دارد که افراد با مراجعه به این سایت می ­توانند اطلاعات لازم در مورد چگونگی دریافت وام، هزینه های ماهانه و توانایی مالی جهت خرید ملک را دریافت نمایند. افرادی که قصد خرید ملک را دارند جدایی از هزینه های خرید ملک بایستی هزینه های بررسی اموال خود را به وام دهنده بپردازد، که این مبلغ به فرد وام دهنده و ارزش اموال وام گیرنده دارد.

هزینه اقامت انگلستان با خرید ملک

همان طور که پیش تر گفته شد خریداران ملک موظف به پرداخت هزینه تمبرهای مالیاتی می ­باشند. اگر قیمت خرید ملک مورد نظر بیشتر از 175000£ (پوند) شود فرد مجبور به پرداخت هزینه تمبر 1% تا 4% می ­باشد. در صورتی که ملک خریداری شده در مناطقی باشد که ساخت و سازهای جدید صورت می­ گیرد، هزینه پرداخت تمبرهای مالیاتی بر عهده فرد توسعه دهنده می باشد.

به طور مثال هزینه های مربوط به خرید آپارتمان در لندن، پایتخت این کشور در نمودار زیر بیان شده است:

هزینه های مربوط به خرید آپارتمان در لندن

هزینه ثبت املاک در بریتانیا

خریداران ملک بایستی هزینه های بسیاری از جمله:

 • هزینه های قانونی
 • هزینه های ثبت زمین
 • یافتن مقام های محلی
 • هزینه بررسی های زهکشی و محیط زیست
 • هزینه مرتبط با دولت را پرداخت نموده، بایستی وکیل پرونده پرداخت هزینه ها توسط خریدار را تایید نماید.
نوع هزینه  شرح هزینه 
هزینه ثبت ملک خریداران بهتر است جهت ثبت هزینه ملک خریداری شده از ماشین حساب آنلاین استفاده نمایند.
هزینه های اخذ وام خریداران برای دریافت وام باید هزینه هایی را پرداخت نماید البته میزان این هزینه ها بستگی به فرد وام دهنده دارد. در هرصورت خریدار بایستی هزینه رزرو کردن وام های مسکن که به صورت محدود هستند و هزینه های تکمیلی و سلسله مراتب دریافت وام را پرداخت نماید.

حق بیمه وام دهنده جهت خرید ملک در انگلیس

افرادی که جهت خرید ملک و اخذ اقامت این کشور وام دریافت می­ کنند ملزم به پرداخت هزینه لازم به وام دهنده می ­باشند که به نام هزینه خاموش شناخته شده است. همان طور که گفته شد هزینه های پرداختی توسط وام گیرنده به فرد وام دهنده بستگی دارد، این موضوع یعنی میزان هزینه دریافت هزینه خاموش به وام دهنده بر می­ گردد. قیمت خرید ملک و میزان وامی که وام دهنده در اختیار خریداران قرار می­ دهد به موارد زیر بستگی دارد:

 • منطقه ای که فرد زندگی می ­نماید.
 • مساحت زیر بنای ملک مورد نظر
 • میزان وسایل موجود در ملک
 • میزان مسافت

همچنین یکی از مواردی که در خرید ملک باید به آن توجه نمود آگاهی از بیمه بودن ملک خریداری شده است. افرادی که از طریق وام ملکی را خریداری می­ نمایند، بایستی به صورت ماهانه باز پرداختی را با توجه به بهره وام به وام دهنده بپردازد. مقدار بهره وام در کشور انگلیس تغییر پذیر است، به همین دلیل وام دهندگان قبل از پرداخت وام به خریداران اموال فرد را بررسی می­ نمایند.

افراد پس از خرید ملک بایستی قوانینی که مربوط به خرید ملک در کشور انگلیس می ­باشد، را رعایت نمایند. مسئولیت بیمه نمودن ملک بر عهده خریدار ملک می ­باشد. املاک باید تحت پوشش بیمه باشند، زیرا در صورتی که فرد خریدار قبل از پرداخت وام ملک خود فوت نماید بایستی بیمه مبلغ وام را پرداخت نماید.

بررسی اقامت انگلستان با خرید ملک

خرید ملک در بریتانیا بسیار فعال می ­باشد بسیاری از افراد از طریق خرید ملک به تابعیت این کشور دست پیدا می کنند. همچنین بسیاری از افراد به دلیل رشد سود ملک در این کشور سعی در خرید املاک می­ نمایند و به خریدن ملک در این کشور به چشم سرمایه گذاری می­ نگرند. اگرچه فرد با خرید ملک به سرعت نمی­ تواند اقامت و تابعیت این کشور را دریافت نماید. اما با دریافت ویزای سرمایه گذاری، ویزای تحصیلی، خرید ملک در کشور مذکور برای فرد به عنوان 1 امتیاز محسوب شده و روند دریافت اقامت و تابعیت فرد را تسریع می­ بخشد. می ­توان این طور بیان نمود که اقامت انگلستان با خرید ملک در این کشور به راحتی امکان پذیر می­ باشد. زیرا در این صورت فرد نه تنها ریسک سرمایه گذاری در این کشور را ندارد بلکه با خرید ملک سرمایه گذاری نموده است.

بررسی اقامت انگلستان با خرید ملک

اخذ اقامت در انگلستان برای اتباع خارجی

در کشور انگلیس افراد خارجی که تبعه این کشور نیستند، اجازه خرید ملک در این کشور را دارند. خرید ملک توسط اتباع خارجی اگر به صورت نقدی و بدون دریافت وام از این کشور صورت پذیرد بسیار راحت تر می ­باشد. آیا امکان دریافت وام مسکن برای اتباع خارجی وجود دارد؟ همان طور که گفته شد اتباع خارجی اجازه خرید ملک در بریتانیا را دارند، همچنان امکان دریافت وام برای اتباع وجود دارد. اما شرایط دریافت وام و میزان بهره دریافتی بستگی به بانکی دارد که افراد از آنها وام دریافت می­کنند. این شرایط باعث شده است که تعداد زیادی از افراد اقدام به دریافت اقامت این کشور با خرید ملک را نمایند.

قیمت خرید ملک در انگلستان

در کشور انگلیس با توجه به رشد سودهای بانکی همچنان قیمت ملک در این کشور ثابت می ­باشد. از آنجاییکه هزینه های زندگی در پایتخت این کشور لندن بسیار بالا است، اما قیمت ملک در این شهر پایین ترین رشد را دارا می­ باشد. قیمت خانه ها در شهر لندن به طور متوسط با قیمت 482000£ (پوند) به فروش می­رسد که این قیمت نسبت به سال قبل به میزان 2.4% افزایش داشته است.

افراد در رابطه با موضوع اقامت این کشور با خرید ملک با سوالات زیادی روبرو می­ شوند از جمله:

 • آیا کشور انگلیس سودی که از اتباع خارجی بابت وام های مسکن دریافت می­ کند بیشتر است؟
 • آیا قیمت ملک در این کشور در همه جا به طور یکسان رشد می­ کند؟
 • افراد با خرید ملک در این کشور پس از گذشت چند سال می ­توانند تابعیت را به دست آورند؟

این مقاله جهت راهنمایی شما عزیزان نگارش شده است و موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی سوالات عزیزان در راستای اخذ اقامت هایی غیر از سرمایه گذاری و خرید ملک در بریتانیا می ­باشد. راه هایی که از سوی اتباع ایرانی برای اقامت در این کشور درخواست می گردد، تحصیل در انگلستان می باشد و افراد می ­توانند جهت مشاوره و راهنمایی در این زمینه با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

4.9/5 - (13 امتیاز)

11 دیدگاه برای “اقامت انگلستان با خرید ملک

 1. امید گفت:

  آیا با راه اندازی کارآفرینی میتوان اقامت انگلستان را اخذ نمود؟

 2. صبا صابری گفت:

  سلام

  لطفا در مورد هزینه های اقامت در این کشور توضیح دهید.
  کشور انگلیس گرونه

 3. دنیز گفت:

  بنظر میرسه‌که انگلستان اولین رتبه را در گرانی ملک داره توی اروپا.

 4. ترانه گفت:

  کارآفرینی از طریق انگلستان به چه صورت می باشد؟

 5. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در رابطه با موضوع اقامت انگلستان با خرید ملک تشکر می کنم آگه امکانش هست در مورد تولد در انگلستان هم مطلب بذارید

 6. نیما گفت:

  چند درصد از ایران این پروسه های انجام میشه

 7. sohrab گفت:

  برای خرید ملک تو اروپا باید پول رو از چه طریقی واریز کرد؟ میشه با پرداخت اقساطی ملک خرید؟

 8. امیرحسین گفت:

  با تشکر از مقاله خیلی خوبتون

 9. قراخانلو گفت:

  اقامت انگلستان با خرید ملک برای چند نفر ممکن است؟

 10. هزاره گفت:

  با سلام
  تشکر ازمطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *