مهاجرت کاری هند

اقامت از طریق کار در هند

اقامت از طریق کار در هند

طرق مهاجرت به هند انواع مختلفی می باشد که در این مقاله به بررسی اخذ اقامت از طریق کار در هند مطابق با قوانین روز مهاجرت پرداخته می شود. کمبود نیروی متخصص و کارگر ماهر در کشور هند سبب شده است تا یافتن شغل مناسب در این کشور به رویای دست نیافتنی تبدیل نشود. میزان درآمد در کشور هند قابل مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان نیست اما با توجه به هزینه های کم زندگی در این کشور، می توانید امیدوار باشید که در این کشور از زندگی مرفهی برخوردار باشید. اهمیت موضوع اقامت از طریق کار در هند مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را بر آن داشته تا به تشریح این موضوع بپردازند.

کار در هند در سال 2020

اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، شرایط کار در هند است. هفته کاری در کشور هند از روز دوشنبه آغاز می شود و شنبه به پایان می رسد. ساعت کاری در کشور هند از 10 صبح آغاز شده و کارمندان موظفند که 8 ساعت در محل کار خود بمانند. در رابطه با تعطیلی های رسمی در این کشور می توان به 14 روز قطعی در تمامی قسمت های کشور هند اشاره داشت اما در برخی نقاط این تعطیلی ها بر اساس باورهای مردم به 20 روز در سال نیز می رسد.

شرایط مرخصی در این کشور نیز به گونه ای است که هر فرد خارجی می تواند در طول سال حداقل از 18 روز مرخصی استفاده کند. باید به این نکته توجه داشته باشید که در قرارداد شما و کارفرما ذکر خواهد شد که شما چند روز در سال اجازه خواهید داشت تا از مرخصی استفاده کنید.

ویزا و اخذ اقامت از طریق کار در هند

به خوبی می دانید زمانی که قصد دارید تا به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنید، باید بسته به هدف اصلی خود از سفر، یک ویزای مناسب دریافت کنید. اگر قصد دارید تا اقامت از طریق کار در هند را بدست آورید نیز باید برای دریافت ویزای کار در هند اقدامات قانونی را انجام دهید.

ویزای کار در هند در حقیقت همان اجازه کار قانونی شما در این کشور خواهد بود. شما بدون ویزای کار قادر نخواهید بود تا در کشور هند شغل قانونی در اختیار داشته باشید و در صورتی که دولت این کشور از شرایط شما اطلاعاتی بدست آورد، جریمه های سنگینی پیش روی شما قرار خواهد گرفت. مراحل دریافت ویزای کار در هند کمی متفاوت از سایر نقاط جهان است و نمی توان مدت مشخصی را به عنوان زمان انتظار برای دریافت آن اعلام کنیم. در صورتی که در یکی از شرکت های معتبر در کشور هند استخدام شده اید، می توانید از آن ها بخواهید تا برای دریافت ویزای کار شما اقدام کنند. این کار زمان انتظار شما را کاهش خواهد داد.

مدارک لازم برای اقامت از طریق کار در هند

در صورتی که بخواهید شخصا ویزای کاری خود را دریافت کنید باید مدارک را در اختیار سفارت کشور هند قرار دهید و در غیر این صورت باید آن ها را به کارفرمای خود تحویل دهید تا آن ها برای دریافت آن اقدام کنند. مدارک مورد نیاز شما برای دریافت این ویزا عبارتند از؛

 • گذر نامه معتبر با 6 ماه مدت قانونی و 3 صفحه سفید
 • 2 قطعه عکس
 • 2 فرم تکمیل شده و امضاء شده درخواست ویزا
 • قرارداد رسمی امضا شده میان شما و کارفرما
 • یک گواهی معتبر مانند شناسنامه رسمی از کشور اصلی شما
 • گواهی رسمی سلامت
 • اطلاعات کافی در رابطه با شرکت استخدامی شما، حقوق و شرایط مالیات
 • گواهی ثبت شرکت

اخذ اقامت از طریق کار در هند

اخذ اقامت از طریق کار در هند

زمانی که شما موفق به کسب ویزای کاری هند شوید، اقامت از طریق کار در هند برای شما ممکن است. اما مدت اقامت شما تنها بر اساس مدت قرارداد اولیه با کارفرما تنظیم می شود. در صورتی که بخواهید شغل خود را در کشور هند عوض کنید باید مجددا مراحل دریافت ویزای کاری را طی کنید.

از طرفی این امکان نیز برای شما وجود خواهد داشت که پس از تمدید قرارداد خود با کارفرما، نسبت به تمدید ویزای خود اقدام کنید. در صورتی که ویزای خود را بتوانید به مدت پنج سال در مراحل مختلف تمدید کنید، قادر خواهید بود تا به اقامت از طریق کار در هند اما به صورت دائم دست پیدا کنید. در این صورت شما نیازی نخواهید داشت که ویزای کاری خود را تمدید کنید و اجازه کار شما دائمی خواهد بود.

مزایا و معایب اقامت در هند

از جمله مواردی که باید قبل از اقامت از طریق کار در هند به آن توجه داشته باشید، مزایا و معایب اقامت در این کشور است. هند یکی از کشور های مهم جهان از نظر توسعه اقتصادی است اما همچنان فقر مردمان این کشور نکته ای است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

از جمله مهم ترین مزایای اقامت در هند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زندگی در جامعه مهمان نواز و اجتماعی
 • هزینه های کم زندگی
 • تسلط مردم این کشور به زبان انگلیسی و نبود مشکل در برقراری ارتباط
 • دسترسی به درآمد بالا برای نیروی کار خارجی

از معایب زندگی در هند نیز می توان موارد زیر را بیان کرد:

 • سیستم حمل و نقل عمومی بد (بجز مترو دهلی)
 • هوای نامساعد بخصوص در فصل تابستان
 • محدودیت زندگی شبانه
 • جمعیت بالای کشور هند و شلوغی فضای عمومی

ما نیز در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به شما کمک خواهیم کرد تا بتوانید در کمترین زمان ممکن، شغل مناسبی در کشور هند بیابید تا پس از آن اقامت از طریق کار در هند برای شما امکان پذیر شود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *