مهاجرت کاری هند

کار در هند

به عنوان یکی از بهترین بازار های کار درآینده، کشور هند تمایل فراوانی به جذب نیروی کار از کشور های خارجی دارد. کار در هند بخصوص در شهرهای دهلی، بنگلور، حیدرآباد و مادراس فرصت های بسیار مناسبی در اختیار نیروی کار خارجی قرار می دهد. کار در هند به شما این فرصت را خواهد داد تا در یک محیط تازه و فرهنگ متفاوت به فعالیت بپردازید. از آنجا که اقتصاد هند نقش بسیار مهمی را در اقتصاد جهانی بازی می کند، کار در این کشور نیز می تواند یک فرصت بسیار مهم و تجربه ای مفید برای شما باشد.

به دلیل اهمیت این موضوع، مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تصمیم به تشریح شرایط آن گرفته اند.

نگاهی به اقتصاد هند

اقتصاد هند یکی از بزرگ ترین اقتصاد های جهان است و به عنوان سومین اقتصاد برتر قاره آسیا شناخته می شود. در صورتی که هند بتواند با همین روال رو به جلو حرکت کند، در دهه آینده می تواند به سومین اقتصاد برتر جهان تبدیل شود. اگر چه نقش کشاورزی در هند رفته رفته رو به زوال است، اما همچنان بیش از نیمی از مردم این کشور به آن وابسته هستند.

اقتصاد هند به صورت کاملا روشن در حال تغییر است و به روشنی می توان پارک های علم و فناوری را که مانند قارچ می رویند در این کشور مشاهده کرد. در حال حاضر بیش از 50% از تولید ناخالص ملی این کشور از طریق خدمات ایجاد شده است.

دولت هند اما کمترین تلاش خود را در جذب سرمایه گذاران خارجی به بازار کار این کشور انجام می دهد. شرکت های چند ملیتی اجازه سرمایه گذاری در این کشور را تا 20 سال پیش نداشتند اما امروزه قوانین سرمایه گذاری در کشور هند به صورت چشمگیری ساده شده است اما همچنان سختگیرانه است.

فرصت های شغلی نیروی کار خارجی در هند

از آن جا که نیروی کار در کشور هند بسیار ارزان قیمت است، در اختیار داشتن یک مدرک تحصیلی معتبر بخصوص از یکی از دانشگاه های غربی می تواند شانس شما را برای یافتن کار در هند افزایش دهد.

جوانان هندی علاقه بسیار زیادی به تحصیل در زمینه IT دارند از همین رو بازار کار در این زمینه در اختیار آنان قرار می گیرد. از طرف دیگر باید اشاره داشت که در زمینه های دیگر کمبود نیروی متخصص به شدت در کشور هند احساس می شود. افرادی که تخصص دیگری داشته باشند می توانند به راحتی جذب بازار کار در هند شوند.

در بسیاری از موارد مدیران رده بالا در کشور هند از میان خارجی ها انتخاب می شوند. سابقه کاری در کشورهای غربی یک نقطه مثبت پررنگ در رزومه شما خواهد بود. با این وجود شرکت های هندی همچنان تمایل به جذب نیروی کار بومی در شرکت خود دارند.

تدریس زبان انگلیسی در هند نیز یک فرصت بسیار مناسب برای کار در این کشور است. این فرصت بیشتر در اختیار کسانی قرار می گیرد که زبان انگلیسی زبان مادری آن ها به حساب می آید.

زبان کار در هند

در صورتی که قصد دارید به کار در هند مشغول شوید، فراگیری زبان هندی یک اجبار برای شما نخواهد بود. در بسیاری از مناطق این کشور، زبان انگلیسی به شدت رایج است و درصد قابل توجهی از مردم هند به زبان انگلیسی صحبت می کنند.

شاید برای شما نیز جالب باشد که در بخش هایی از کشور هند، زبان فارسی نیز رایج است و مردم این مناطق نیز علاوه بر زبان فارسی به زبان های هندی و انگلیسی نیز صحبت می کنند. برای دریافت پذیرش از طرف سفارت کشور هند، شما باید مدرک معتبر زبان انگلیسی را ارائه دهید.

ویزای نیروی کار هند

ویزای کاری هند که به عنوان ای-ویزا شناخته می شود، به عنوان اجازه ورود شما به کشور هند برای کار برای یک شرکت بومی یا بین المللی است. در صورتی که قصد دارید به عنوان کارآموزی در کشور هند نیز به این کشور سفر کنید، باید ویزای کاری این کشور را بدست آورید.

تجربیات ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت چنین می نماید که برای درخواست ویزای کاری کشور هند شما باید باید صبور باشید. روند درخواست ویزای کاری در کشور هند کمی پیچیده است و به زمان زیادی نیاز دارد. در صورتی که ویزای کاری کشور هند را بدست آورید، دیگر نیازی به دریافت اجازه کار در این کشور نخواهید داشت.

برای درخواست ویزای کاری کشور هند، می توانید از شرکت پذیرای شما بخواهید تا مراحل دریافت ویزای کاریتان را انجام دهند اما بهتر است که شخصا برای این کار اقدام کنید مگر آنکه شرکت شما یکی از شرکت های برجسته و شناخته شده در کشور هند باشد.

برای افزایش آگاهی خود در این زمینه می توانید مقاله «ویزای کار در هند» را که پیش تر تهیه کرده ایم مطالعه بفرمایید.

شرایط کار در هند

شرایط کار در هند کمی با سایر نقاط جهان متفاوت است و کارمندان معمولا تمام طول روز را در محل کار خود هستند. آغاز ساعت کاری در هند ساعت 10 صبح است و ساعت 18 به عنوان آخرین ساعت کاری در این کشور شناخته می شود. در کشور هند بسته به شهر محل اقامت شما، 15 تا 20 روز تعطیلی رسمی وجود دارد. علاوه بر آن 12 روز مرخصی استحقاقی برای کارمندان در نظر گرفته شده است. مرخصی برای نیروی کار خارجی بین 18 تا 30 روز در سال است که باید شرایط آن در قرارداد کاری ذکر شود.

در صورتی که شما برای یک شرکت بین المللی کار کنید، طبیعتا دستمزد بسیار بیش تری دریافت می کنید و همچنین مزایایی که در اختیار شما قرار می گیرد نیز بیش تر خواهد بود.

کلام پایانی

کار در هند یک فرصت مناسب است که به کمک آن قادر خواهید بود تا رزومه کاری خود را پر بار کنید. با توجه به اینکه کشور هند با کمبود نیروی کار متخصص روبرو است، فرصت رشد در زمینه های مختلف در کشور هند برای افرادی که دارای حرفه ای مشخص هستند بسیار زیاد است.

بازار کار IT در کشور هند توسط نیروهای بومی اشباع شده است و پذیرش در این زمینه کمی دشوار است اما سایر بخش های شغلی در کشور هند می تواند یک فرصت خوب برای یافتن یک شغل مناسب برای شما باشد.

در صورت تمایل به کار در هند می توانید با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید تا به کمک یکدیگر، روند یافتن شغل مناسب را طی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *