مهاجرت کاری سوئیس

اخذ ویزای کار سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشور های اروپایی می باشد که اخذ ویزای کار سوئیس به تازگی مورد استقبال مردم قرار گرفته است. مجوز کار در سوئیس، حقوق و مزایا، شرایط کاری و کیفیت کاری در این مقاله توضیح داده می شود.

شرایط جست و جو و یافتن کار در سوئیس

یکی از روش های مهاجرت به این کشور از روش کار می باشد. بعد از دریافت اقامت از روش کار نسبت به دریافت تابعیت این امکان را دارید که اقدام کنید، در ضمن یکی از روش های راحت تر مهاجرت ویزای تحصیلی می باشد که شما با این ویزا وارد این کشور می شوید و سپس ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهید. لازم به ذکر است که اقامت سوئیس از روش تولد امکان پذیر نمی باشد. شما باید قبل از کار کردن باید مجوز کار را داشته باشید که این امکان را داشته باشید که به کار مشغول شوید.

کار در حین تحصیل در سوئیس

بسیاری از دانشجویان نگران این هستند که از پس هزینه های تحصیل و زندگی در کشور های اروپایی بر میایند، کشور سوئیس و بیشتر کشور های اروپایی این امکان را به دانشجویان خود داده اند که در هنگام ادامه تحصیل برای کمک هزینه های زندگی به کار مشغول شوند و این اجازه را دارند که به صورت نیمه وقت به کاری مشغول شوند و بعد از اتمام تحصیل شان ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند.

نکته مهم

یافتن کار حقوقی در سوئیس و کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار سخت می باشد، اما کار حسابداری و مهندسی IT عضوء شغل هایی است که نسبت به شغل های دیگر مورد استقبال بسیاری قرار گرفته است و شرایط مناسب و راحت تری نسبت به شغل های دیگر دارد. پس به صورت کلی و جامع دانشجویان این امکان را دارند که در هنگام تحصیل به کار نیمه وقت مشغول باشند و بعد از فارغ التحصیل شدن به کار تمام وقت مشغول شوند.

اصول و شرایط پیدا کردن کار در سوئیس

کشور سوئیس از اقتصاد ثابت برخوردار است. نرخ بیکاری در این کشور بسیار کم است حتی در سال 2014 این نرخ به 3 درصد رسید و این عدد از دبیرخانه امور اقتصادی گفته شد. حقوق و دستمزد اشخاص در این کشور به بالاترین نرخ در کل دنیا رسید. کارمندان حق 4 هفته در سال مرخصی دارند. مزیت های امنیت شغلی و اجتماعی زیادی دارند. رقابت برای پیدا کردن کار بین افراد زیاد می باشد. اگر چه این کشور جزء اتحادیه اروپا نمی باشد اما می توانید در شغل های مدیریتی کار کنید. افرادی که شرایط و مهارت دارند به آسانی به کار دست پیدا می کنند.

کار در سوئیس

کشور سوئیس کشوری کوچک می باشد ولی نیروی کار در این کشور ماهر و حرفه ای هستند. شغل هایی مانند: فناوری های پیشرفته، میکرو و بیو تکنولوژی در این کشور دیده می شود. در این کشور بیشتر از نصف درآمد خود را در صادرات به این کشور خرج کرد. کشور سوئیس یکی از بهترین موسسات مالی در جهان را دارا می باشد. در این کشور از شرکت های بزرگ چند ملیتی که قصد دارند به کارفرما ها زبان انگلیسی آموزش بدهند. در این کشور تعداد زیادی سازمان های بین المللی مانند ژنو وجود دارد. شما این امکان را دارید که برای کار در سازمان های بین المللی و تجارت جهانی و… اقدام کنید.

فرهنگ مدیریت سوئیس

کشور سوئیس کشوری محافظه کار می باشد و به همین دلیل کشوری با متانت، صرفه جویی، دقت و احساس و با مسئولیتی می باشد. فرهنگ یک شرکت سوئیس با شرکت های دیگر در کشور های آلمان، ایتالیا یا فرانسه فرق دارد. در کشور سوئیس همه چیز برا اساس یک قانون و پیش می رود. در مورد بحث های کاری در شرکت به صورت دقیق و محتاط کار انجام می شود. در کشور سوئیس افراد مذاکره کننده بسیار دقیق و سخت ولی به صورت عادلانه انجام می دهند. کسب و کار و زندگی شخصی در کشور سوئیس اهمیت بالایی دارد. شما باید این را بدانید که در کشور سوئیس 45 تا 50 ساعت مشغول به کار هستید.

ویزای کار در سوئیس

کشور سوئیس به منظور قسمتی از اتحادیه اروپا حساب نمی شود ولی شهروندان اروپایی این امکان را دارند که به این کشور وارد شوند و حتی بدون ویزا این امکان را دارند. یکی از مزیت های کار در سوئیس این است که به مدت سه ماه این امکان را دارید بدون مجوز کار به کار مشغول شوید. تعداد زیادی شهروندان رومانی و بلغاری برای کسانی که برای ابتدا به این کشور وارد شدند. فقط محدودیت برای اشخاص کرواسی می باشد در ضمن محدودیت برای یک دوره به صورت نامحدود می باشد.

لازم به توضیح می باشد که کارفرما ها باید اثبات کنند که این شغل برای یک شخص بدون مهارت و تازه وارد مناسب نیست. اگر شما از کارفرمایی پیشنهاد شغلی اخذ کردید، کارفرما باید شما در یک کانتون محلی که در  fom به تصویب رسیده است به شما برنامه خواهد داد. شما در کانتون مجوز ارسال گواهی مرخص کردن کالا از گمرک، دریافت ویزا از سفارت سوئیس، کنسولگری دراین کشور را برای ویزا اقدام کرد. اگر به شما از سازمان بین المللی پیشنهاد کاری شد این امکان را دارید که بدون مجوز کار، به کار مشغول شوید. و سپس کارت شناسایی خاص که برای شما ایجاد می شود شروع به کار می کنید.

زبان

کشور سوئیس به سه زبان مسلط می باشد مانند: آلمانی و سوئیسی و انگلیسی می باشد. این را باید بدانید که مسلط بودن به این سه زبان ها یک مزایا برای شما می باشد در بازار کار زیرا شهروندان این کشور به این زبان ها تسلط دارند و می توانید ارتباط با مردم این کشور برقرار کنید.

یافتن شغل در سوئیس

ابتدا باید توضیحی در مورد لیست شغل در قسمت های مختلف در کل کشور را در نظر داشته باشید و اگر شما به اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا متعلق باشید با رزومه خود می توانید به کار مشغول شوید و برای اخذ مشاوره در مورد مسائل حقوقی و اداری و کار در سوئیس برای شما عزیزان وجود دارد.

خدمات استخدام عمومی

استخدام در منطقه مرکزی، در استان های مختلف کمک زیادی به شهروندان اروپایی می کنند. شما این امکان را دارید که در دفتر محلی خود ثبت نام کنید و برای پیدا کردن شغل از راه تلفن برای افراد امکان پذیر می باشد.

آژانس های استخدام و کاریابی سوئیس

ثبت نام در یکی از آژانس های کاریابی خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. سازمان نیروی انسانی و آدکو دو سازمان اصلی برای یافتن فهرست شغل هایی که اجازه کار دارند.

آموزش زبان انگلیسی در سوئیس 

دریافت حرفه آموزش زبان انگلیسی برای تابعیت سوئیسی ها به زبان انگلیسی می باشد. هم اکنون سوئیسی ها به این زبان صحبت می کنند و شما برای پیدا کردن به کار بهترین گزینه شما حرفه و مهارت شما خواهد بود. اخذ ویزای کار سوئیس، شما این امکان را دارید برای اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *