شرایط انگلستان

اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

اقامت در انگلستان:

 

پس از اینکه شما طی مدت مشخص (بین ۲ تا ۵ سال) در انگلستان زندگی کردید می توانید برای اجازه ی اقامت در انگلستان اقدام کنید. درخواست اقامت شما در انگلستان، بستگی به ویزای فعلی شما دارد که برای سه دسته از افراد امکان پذیر است:

 

افرادی که در انگلستان مشغول به کار هستند

زوج ها و اعضای خانواده

پناهنده ها

 

افرادی که در دسته ی اول می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند،شامل افرادی می شوند که در انگلستان سرمایه گذاری کرده اند، یا افرادی که شغلی را شروع کرده اند و مدت مشخص از شروع فعالیت آن ها می گذرد (معمولاً بین ۳ تا ۵ سال) می باشد.

 

افرادی که در دسته ی دوم جا می گیرند به سبب داشتن یکی از اعضای خانواده ی خود در انگلستان می خواهند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند.

وقت فوری سفارت انگلیس برای متقاضیان:

برای سفر به انگلیس و اخذ ویزای این کشور ابتدا باید اقدام به آماده سازی مدارک مورد نیاز و گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس از سفارتخانه بکنید. انگلستان برای متقاضیان ویزا مصاحبه حضوری را لازم نمی داند و حضور شما در سفارتخانه به منظور انگشت نگاری و اثبات هویت انجام می شود.

پس از گشایش مجدد سفارت انگلستان در تهران، نام مرکز تهران نیز به لیست دفاتر کنسولی صادر کننده ویزای انگلستان اضافه شده است. بنابراین از این پس علاوه بر امارات و ترکیه، می‌توانید تهران را نیز به عنوان محل مصاحبه خود انتخاب کنید، اما در صورتی که زمان خاصی را برای انجام مصاحبه خود در نظر دارید یا به هر دلیل دیگری وقت‌های باز تهران برای شما مناسب نیست، می‌توانید محل مصاحبه خود را یکی از کشورهای امارات یا ترکیه انتخاب نمایید.

 

نحوه دریافت وقت انگلیس در تهران:

۱٫ به لینک زیر وارد شوید: https://www.visa4uk.fco.gov.uk/home/welcome

 

۲٫ نوع درخواست خود را انتخاب کنید و فرم مشخصات فردی مربوطه را تکمیل کنید.

 

۳٫ پس از تکمیل فرم، آن را SUBMIT کنید.فقط دقت داشته باشید که پس از سابمیت فرم، قادر به انجام تغییر دیگری در فرم نخواهید بود.

 

۴٫ وقت مصاحبۀ خود را رزرو نمایید.معمولاٌ وقت ها بسته میباشند ولی به صورت تصادفی وقت ها در هفته باز میشوند.

 

۵٫ پس از گرفتن وقت سفارت ، شما تنها ۳ ساعت وقت دارید تا هزینۀ اپلیکیشن خود را پرداخت کنید.(پرداختی فقط از طریق ویزا کارت، مستر کارت و پی پل امکان پذیر میباشد.)

 

۶٫ پس از انجام واریزی شما باستی در آدرس زیر رجیستر شوید. https://www.vfsglobal.co.uk/global/

 

نکته:

در نظر داشته باشید که در تهران هیچ مصاحبه ای به شما انجام نمیشود و شما فقط جهت انجام انگشت نگاری و تحویل مدارک به سفارت انگلیس ( شرکت وی اف اس ) مراجعه میکنید.

در روز تحویل مدارک، تمامی مدارک شما + پاسپورت شما از شما گرفته شده و به آدرس شما ارسال میگردد پس برای دریافت مدارک نیازی به حضور دوبارۀ شما نیست.

شماهمچنان میتوانید جهت انجام درخواست خود به آنکارا، استانبول، دبی و ابوظبی مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز جهت درخواست وقت سفارت انگلیس:

 

گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران

 

۱٫ اسکن صفحه اول پاسپورت

 

۲٫ فرم درخواست ویزای انگلیس/ تکمیل شدۀ فرم فارسی سفارت انگلیس ( دانلود فرم )

 

۳٫ رزرو هتل / دعوتنامه و مدارک اقامتی دعوت کننده

 

چک لیست توریستی سفارت انگلیس

 

 

 

مدارک مورد نیاز برای گرفتن وقت فوری سفارت انگلیس:

اصل پاسپورت فعلی با حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ مسافرت به انگلستان و اصل پاسپورت های قبلی

 

یک نسخه تکمیل شده فرم آنلاین درخواست روادید به همراه برگه تاییدیه به وقت و تاییدیه واریزی وجه سفارت که توسط این مرکز انجام پذیر است

 

۲ قطعه عکس ۴٫۵ در ۳٫۵

اصل و یا کپی دعوتنامه معتبر و در صورت نداشتن ، رزرو هتل در انگلستان

اصل وترجمه رسمی سند ازدواج

اصل و ترجمه اصلی شناسنامه

اصل و ترجمه رسمی مدارک شغلی مربوط از قبیل:

گواهی اشتغال به کار که در آن در مورد تاریخ درخواست مرخصی ذکر شده باشد و اینکه آیا این مرخصی با حقوق است یا خیر ،جواز کسب ، پروانه فعالیت ، کارت بازرگانی ، لیست بیمه ۶ ماه گذشته ، گواهی تاییدیه بیمه ، روزنامه رسمی تاسیس و آخرین تغییرات ، فیش حقوقی ۶ ماه آخر ، برگه مالیاتی پرداخت شده ، کارت پرسنلی حکم کارگزینی ، حکم بازنشستگی ، کارت بازنشستگی ، پروانه مطب ، کارت مهندسی ، کارت دانشجویی و …

* در صورت کامل نبودن مدارک شغلی خود از مدارک شغلی همسر هم می توانید استفاده کنید

مدارک میزبان در انگلستان ( دعوتنامه به همراه کپی پاسپورت و مدارک اقامتی دعوت کننده ، پرینت حساب بانکی ، مدارک شغلی و گواهی اشتغال به کار با ذکر درامد ، فیش حقوقی ، سند ملکی ، ملک محل اقامت در انگلستان یا اجاره نامه ، آخرین برگ مالیاتی پرداخت شده ، قبوض پرداختی از قبیل آب ، برق ، گاز و …)

اصل ریز پرینت حساب شخصی و جاری به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته، سپرده های بانکی و …

اصل و ترجمه رسمی سند ملکی ، در صورت اجاره دادن ، اصل و ترجمه اجاره نامه .

برای مدیران و سهامداران، اصل ریزپرینت حساب شرکت و شخصی به زبان لاتین برای ۶ ماه گذشته الزامیست

 

 

اخذ ویزای انگلستان از طریق بستگان:

بعضی از روش های دیگر مهاجرت به انگلستان هم هستند که شما لزوماً به قصد کار و تجارت در انگلستان برای ویزا اقدام نمی کنید. این نوع ویزاها عبارت از موارد زیر هستند:

  • شریک زندگی (زوج)

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان زن یا شوهر (همسر)، نامزد، زوج  ازدواج نکرده/هم جنس فردی که در انگلستان زندگی می کند یا مهاجر است و یا برای کار یا تحصیل به انگلستان آمده است. البته موظف هستید تا اگر چنین رابطه ای به پایان رسید، آن را گزارش دهید.

  • فرزند

اگر شهروند بریتانیا باشید یا اجازۀ اقامت موقت یا دائم در این کشور را داشته باشید، می توانید فرزند خود، از جمله فرزندخواندۀ خود، را به انگلستان بیاورید.

  • اقوام وابستۀ سالمند

آمدن به انگلستان یا اجازه برای ماندن در انگلستان به عنوان پدر/مادر، پدربزرگ/مادربزرگ یا سایر وابستگان سالمند فردی که در انگلستان زندگی می کنند

  • ازدواج

برای ازدواج در انگلستان چه برای دیدار کوتاه مدت، چه برای ماندن در انگلستان

  • دیدار پناهجویان با افراد خانواده

آژانس مرزبانی بریتانیا برنامه¬ای هم برای دیدار پناهجویان با خانوادههای خود دارد.

 

نکات مهم: اگر متقاضی ویزای توریستی انگلستان هستید، بهتر است رزرو هتل را در مدارک خود بگنجانید.

 

سفارت انگلستان معمولا وقت سفارت اعضای یک خانواده را به صورت جداگانه میدهد، ممکن است وقت اعضای یک خانواده در چند روز مختلف بیفتد ، در این حالت نفر اول در زمان وقت سفارت مدارک را تحویل می دهد و نفرات بعد کافیست به افسر مربوطه اعلام کنند که مدارکشان قبلا توسط اعضای دیگرخانواده به سفارتخانه داده شده است.

 

نکته قابل توجه متقاضیان این که یک ساعت قبل از ساعت مقرر وقت مصاحبه خود در سفارت انگلیس حضور داشته باشند.

حضور متقاضیان برای انگشت نگاری و ارائه مدارک برای تمامی انواع ویزای انگلیس الزامی می باشد.

زمان انگشت نگاری حدود ۲۰ دقیقه طول خواهد کشید

متقاضیان ویزای توریستی، تجاری و یا دانشجویی ملزم به دریافت برگه عبور هستند و حتما باید ۳ روز کاری در آنکارا یا استانبول حضور داشته باشند تا برگه عبور برایشان صادر شود اما متقاضیان ویزای اقامتی نیازی به ماندن بیش از یک روز ندارند.

شهروندی انگلستان:

اگر سن شما بالای ۱۸ سال باشد و ۵ سال گذشته را هم در بریتانیا زندگی کرده باشید (اگر همسر شما شهروند بریتانیا است، این مدت می تواند ۳ سال باشد) می توانید برای اخذ شهروندی بریتانیا اقدام کنید.

 

به طور کلی در سیستم جدید ویزاهای کشور انگلستان، ویزاهای انگلستان به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 

۱- ویزای Tire1 که به سه دسته اصلی تقسیم می شود:

۱-۱ سرمایه گذاری در انگلستان:

 

سرمایه گذاری در انگلستان به این که شکل است که شما می بایست یک میلیون پوند که ۷۵۰ هزار پوند آن در یکی از موسسات یا شرکت های سهامی انگلستان سرمایه گذاری شده است و ۵۰ هزار پوند آن در هر زمینه ای که خود شما خواستار آن هستید نقدینگی داشته باشد. همچنین می بایست ۵۰% اوقات خود را در کشور انگلستان سپری کنید.

 

این نوع ویزاهیچ نیازی به داشتن مدارک دانشگاهی نداشته و همه متعلقات شما ( فرزند،همسر و …) می توانند بواسطه ویزای شما به انگلستان سفر کنند.

این ویزا به مدت ۳ سال در ابتدا ( و ۲ سال تمدید آن ) توسط دولت انگلستان داده می شود و بعد از آن می توانید برای اقامت دایم در انگلستان اقدام نمایید و همچنین برای دریافت ویزا سرمایه گذاری می بایست در آزمون IELTS نمره ۶٫۵ را در همه مواد کسب کنید.

با داشتن این ویزا تمامی حقوق و مزایای شما همانند یک شهروند انگلیسی خواهد بود ( از قبیل : خدمات پزشکی و آموزشی و … )و شما قادر هستید برای اقامت دایم در انگستان تمامی شرایط را احراز کنید.

۲-۱ ویزا برای تاسیس شرکت در انگلستان است:

اخذ ویزای انگلستان برای ایرانیان

نحوه ارزیابی صلاحیت متقاضیان گرفتن این ویزا در کشور انگلستان بوسیله self assessment points calculatorو پر کردن فرم تقاضای شما و اطلاعات شخصی شما صورت می گیرد.

برای گرفتن این ویزای کشور انگلستان می بایست ۲۰۰ هزار پوند را برای شروع یک فعالیت اقتصادی در انگلستان در یکی از شرکت های تحت نظارت (financial service authority) در گردش باشد. دانستن زبان انگلیسی می تواند تا ۱۰ امتیاز شانس شما را در مهاجرت به انگلستان وافزایش دهد. ( کسب نمره ۶٫۵ آزمون IELTSدر این قسمت مورد نیاز است).

۳-۱ post-study work

 

که برای گرفتن این ویزا جهت ورود و اقامت به انگلستان سابقه گرفتن مدرک تحصیلی از انگلستان و یا بودن تحت ویزای Tier 4 اجباری است.

 

همچنین در این ویزا نیز موارد بسیار ضروری درخواست می شود که شرح کامل آن نیز به تفصیل گفته خواهد شد.

 

۲-ویزای Tire2: نوع ویزا مهارت شغلی (Skilled Worker)

 

برای دریافت این ویزای انگلستان داشتن پیشنهاد کاری از یک موسسه یا شرکت انگلیسی برای کارهای کوتاه یا بلند مدت در این دوره الزامیست.همچنین شرکت های چند ملیتی واقع در انگلستان می توانند برای کارمندان خود تحت این پوشش ویزای کاری دریافت کنند. این دسته همچنین شامل رهبران مذهبی و ورزشکاران حرفه ای نیز می باشد.که می توانند برای اقامت در انگلستان اقدام کنند.

 

که در این ویزا شما به یک اسپانسر یا تامین کننده منابع مالی در ضمن اقامت شما در انگلستان نیاز دارید که این مقدار برابر۸۰۰۰۰۰ پوند برای درخواست کننده ویزا و ۵۳۰۰ پوند دیگر برای هر یک از همراهان وی می باشد که باید ۹۰ روز قبل از درخواست در حسابی قرار بگیرد.

 

بیشتر امتیازات ویزای کاری در انگلستان مربوط به پیشنهاد شغلی شما در انگلستان است که تا ۵۰ امتیاز شما را پوشش می دهد و حداقل ساعت کاری ۳۰ ساعت در هفته است.

 

درآمد آینده شما و مدارک تحصیلی و مدارک زبان انگلیسی نیز در گرفتن ویزای TIER 2جهت اقامت در انگلستان موثر می باشد.

 

۳- ویزای Tier 3 مربوط به کارهای موقت و علاقه مندان به مهاجرت کاری به انگلستان به صورت موقت میباشد.

 

۴-ویزای Tier 4 ویزای دانشجویی انگلستان

 

که به ۲ دسته دانش آموزان General( بالای ۱۷ سال) و دانش آموزان Child( بین ۷۴ تا ۱۷ سال) تقسیم می شوند

شرط اولیه گرفتن این ویزا داشتن پذیرش از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی در انگلستان می باشد که در این امور موسسه ما می تواند با انتخاب و برقراری ارتباط با دانشگاه دلخواه شما بهترین گزینه را در جهت تحصیل در انگلستان به شما معرفی می نماید.

 

در ویزا دانشجویی ۱۰ امتیاز مربوط به داشتن یک اسپانسر جهت پرداخت پرداخت هزینه های هتل در انگلستان اختصاص داده شده است که شخص یا یک بورسیه از دانشگاههای انگلستان نماید.

 

همچنین ۳۰ امتیاز این ویزا به نوع پذیرش دانشجویی یا دانش آموزی شما از یک موسسه آموزشی در انگلستان بستگی دارد.گرفتن نمره مناسب در آزمون IELTS نیز در این ویزا کاملاٌ موثر است. مدت این ویزاها از ۶ تا ۱۸ ماه می باشد و فقط به مقاطع دکترا و یا دندان پزشکان ویزای ۳ ساله داده می شود.

 

۵- Tier5 ویزای موقت کاری جهت کار در انگلستان

 

مربوط به متقاضیان کار در انگلستان به صورت موقت و طی یک دوره کوتاه می باشد.

ساعت کاری و آدرس سفارت انگلستان در تهران

آدرس سفارت انگلیس در تهران: خیابان فردوسی، شماره ١٩٨

تلفن: ۶۴٠۵٢٠٠٠ـ٠٢١

وب‌سایت سفارت انگلیس: www.visa۴uk.fco.gov.uk

ساعت کاری: یکشنبه تا پنج‌شنبه، ۱۴-۷

 

 

 

آدرس سفارت انگلیس در دبی:

Wafi Mall, 3rd Floor, Falcon, Phase 2, Umm Hurair 2 – Dubai – UAE, P.O Box 114100

 

آدرس سفارت انگلیس در ابوظبی:

Khalid bin Al Waleed St (Street 22), PO Box 248, United Arab Emirates

 

آدرس کنسولگری انگلیس در استانبول:

Meşrutiyet Caddesi No 34, Tepebaşı Beyoglu, ۳۴۴۳۵ Istanbul, Turkey

 

آدرس سفارت انگلیس در آنکارا:

Şehit Ersan Caddesi 46/A, Çankaya, Ankara, Turkey

 

 

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *