مهاجرت به کشور کلمبیا

اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد

اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد

اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد در سال 2021 برای متقاضیان امکان پذیر بوده و اگر متقاضی واجد شرایط باشد، بسیار ساده و راحت می باشد. تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این مقاله را جهت ارائه اطلاعات درباره اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد آماده کرده است. تابعیت کلمبیایی به طور معمول با تولد در این کشور زمانی بدست می آید که یکی از والدین یا شهروند کلمبیا باشد یا یک مقیم قانونی این کشور باشد. از طریق تولد در خارج از کشور هنگام تولد حداقل یک والد در این کشور، یا با تابعیت، همانطور که در ماده 96 قانون اساسی تعریف شده کلمبیا و قانون 43-1993 که توسط قانونگذاری 1 از 2002 اصلاح شده است.

اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد در سال 2021

در صورت اخذ گواهی تولد در این کشور، در دفتر اسناد رسمی در این کشور یا سفارت کلمبیا در خارج از کشور، یک تبعه خارجی با والدین کلمبیایی می تواند شهروند این کشور شود. لازم نیست والدین تبعه خارجی در کنسولگری ثبت نام کنند.

شرایط دریافت گواهی تولد این کشور عبارتند از:

 • یک نسخه اصلی از شناسنامه از کشوری که تبعه خارجی متولد شده است. شناسنامه باید توسط مقامات صالح در آن کشور صادر شود و بسته به کشور باید «قانونی» باشد یا مهر و موم مناسب داشته باشد.
 • کارت های تابعیت معتبر یا گذرنامه کلمبیایی هر دو والدین لازم است. اگر پدر یا مادری فوت کرده باشد، فرد باید گواهی فوت صادر شده توسط مقامات کلمبیایی را ارائه دهد.
 • یک کپی از سندی که گروه خون فرزند و گروه خونی متقاضی را اثبات می کند.

به طور کلی برای اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد به 2 روش می توان عمل کرد:

 • اخذ تابعیت از طریق تولد
 • اخذ تابعیت از طریق فرزندخواندگی

با رعایت یکی از شرایط زیر فرد می تواند تابعیت این کشور را از طریق تولد دریافت نماید:

 • پدر یا مادر بومی یا تبعه کلمبیا باشند.
 • هنگام تولد فرزند هر یک از والدین آن ها در لحظه تولد در این کشور اقامت داشته باشند.
 • پدر و مادر فرزند در یک کشور خارجی بدنیا آمده باشند و سپس در این کشور اقامت داشته اند.

بیگانگانی که تقاضای کارت اخذ تابعیت می کنند و مواردی را که ملیت کلمبیایی را از طریق فرزندخواندگی از دست می دهد، مطابق قانون تعیین می شود. آمریکای لاتین و کارائیب از بدو تولد در این کشور اقامت دارند، که با مجوز دولت و مطابق با قانون و اصل متقابل، درخواست می کنند قبل از شهرداری محل استقرار خود به عنوان کلمبیایی ثبت شوند.

مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد

در نمودار زیر مدت زمان پردازش درخواست اخذ تابعیت این کشور را از طریق تولد و فرزندخواندگی مشاهده می کنید:

مدت زمان پردازش درخواست اخذ تابعیت کلمبیادر جدول زیر مدارک لازم جهت اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد آمده است:

مدارک توضیحات
درخواست کتبی خطاب به وزارت امور خارجه یا سفارت این کشور
عکس 5 قطعه، عکس اخیر
اسناد مناسب اثبات خویشاوندی، صلاحیت والدین و تولد در صورت تسری به خردسال

توجه داشته باشید که مدت زمان پردازش این درخواست تا 2سال زمان می برد. در جدول زیر مدارک لازم جهت اخذ تابعیت این کشور از طریق فرزندخواندگی آمده است:

مدارک توضیحات
درخواست کتبی خطاب به وزارت امور خارجه یا سفارت این کشور
عکس 5 قطعه، عکس اخیر
اثبات عدم سوء پیشینه جهت اطلاع وزارت امور خارجه
اثبات اقامت کلمبیا حداقل 1 سال

مدت زمان پردازش این درخواست تا 2 سال زمان می برد.

قوانین اخذ تابعیت کلمبیا

قوانین کلمبیا بین تابعیت از طریق تولد و تابعیت به صورت طبیعی تفاوت قائل شده است. ملیت ویژگی شخصی است که در حقوق بین الملل رابطه آن ها با دولت را توصیف می کند. در حالی که تابعیت به آن دسته از اتباع (یعنی کسانی که تابعیت این کشور را دارند) داده می شود که دارای حقوق و مسئولیت های خاصی در قبال دولت هستند. ماده 98 قانون اساسی این کشور تعیین می کند که شهروندان کلمبیایی آن دسته از شهروندان 18 ساله یا بیشتر می باشند. شهروندان کلمبیایی حق دارند در انتخابات رأی دهند و عمل عمومی خلاف قانون اساسی را انجام دهند. شخصی که به مدت 5 سال در این کشور به عنوان اقامت دائم قانونی زندگی کرده است، می تواند تقاضای تابعیت با وزارت امور خارجه داشته باشد.

در برخی موارد، موارد استثنایی در مورد شرایط اقامت معمول وجود دارد، که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • 1 سال اقامت برای شهروندان با تولد یک آمریکای لاتین یا یک کشور کارائیب
 • اقامت 2 ساله برای شهروندان از بدو تولد اسپانیا
 • اقامت 2 ساله برای شخصی که با یک تبعه این کشوز یا والدین فرزند دارنده فرزند یا واجد شرایط تابعیت این کشور ازدواج کرده باشد.
 • اقامت 5 ساله برای خارجیانی که شهروند آمریکای لاتین، کارائیب یا اسپانیا نیستند.

اخذ تابعیت دوگانه کلمبیا از طریق تولد

اخذ تابعیت دوگانه کلمبیا از طریق تولد

افرادی که اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد، را بدست آوردند، تحت هیچ شرایطی نمی توانند از آن محروم شوند. بنابراین، به دست آوردن تابعیت دیگر به خودی خود منجر به از بین رفتن تابعیت کلمبیایی نمی شود. فردی که از تابعیت کلمبیایی خود چشم پوشی کرده ممکن است بعداً آن را بازیابی کند.

با این وجود، موقعیت های خاص دولتی برای کسانی که تابعیت مضاعف ندارند، ممنوع است. به عنوان مثال، دیپلمات های شغلی ممکن است طبق قوانین کلمبیا تابعیت مضاعف نداشته باشند. فردی با تابعیت مضاعف ممکن است به سمت دیپلماتیک منصوب شود، اما نمی تواند حقوق شغلی کسب کند.

هزینه درمان کودک در کلمبیا

کلمبیایی ها، مانند اکثر لاتین ها، دوست دارند به دکتر مراجعه کنند و ترجیح می دهند برای سردرد قرصی بخورند که ممکن است یک لیوان آب این کار را انجام داده باشد. جای تعجب نیست که در هر گوشه آن داروخانه می بینید. این همان چیزی است که شما می توانید در یک بلوک شهری در این کشور پیدا کنید. این یک تجارت بزرگ است و کل صنعت پزشکی نیز همین است.

به طور متوسط هزینه بیمه درمانی خصوصی در این کشور به ازای هر کودک 100000$ (دلار) در ماه می باشد. متأسفانه، مراقبت های بهداشتی عمومی در اینجا اغلب شامل انتظار طولانی، مقالات زیادی است و شما احساس می کنید از یک متخصص به متخصص دیگر تغییر می کنید. اگر اضطراری دارید، هرچند که معمولا بسیار خوب هستند. چنانچه تمایل به اخذ تابعیت کلمبیا از طریق تولد برای فرزندان خود دارید می توانید با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و با کارشناسان مجرب ما در زمینه مهاجرت مشورت نمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *