مهاجرت به کشور یونان

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در کشور یونان

یکی از رایج ترین روش های بدست آوردن پاسپورت و یا گذرنامه کشور یونان و همچنین تابع شدن در این کشور که هر ساله متقاضیان و زوجین زیادی از طریق آن اقدام می کنند، اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان می باشد و لازم است بدانید که موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت با داشتن سال ها تجربه در زمینه های مختلف مهاجرتی، آماده ی یاری و همراهی شما عزیزان در زمینه ی مهاجرت به کشور یونان و همچنین اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان می باشد.

هر ساله افراد زیادی با اهداف مختلف به کشور یونان مهاجرت می کنند و وارد خاک این کشور میشوند تا رویا های خود را تبدیل به واقعیت کنند. کشور یونان در بخش جنوب شرق قاره ی توسعه یافته و پیشرفته اروپا قرار گرفته است و همسایه کشور هایی نظری ترکیه، آلبانی و بلغارستان میباشد. جمعیت کشور اروپایی یونان حداکثر به یازده میلیون نفر می رسد و لازم به ذکر است که بیش از نه میلیون نفر در این کشور به زبان یونانی ( که زبان رسمی کشور یونان می باشد) و زبان انگلیسی مسلط می باشند و بیشتر دانشگاه های این کشور نیز دروس و مطالب تحصیلی و درسی را به دور زبان انگلیسی و یونانی ارائه میدهند.

یونان مقصد متقاضیان و مهاجران زیادی از سراسر جهان می باشد و هر ساله افراد زیادی برای اقامت در این کشور و یا با اهداف توریستی و گردشگری و مشاهده جاذبه های توریستی این کشور از نزدیک به کشور یونان سفر میکنند.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان

مهاجرت به کشور یونان

برای مهاجرت به یونان و ورود به خاک این کشور اروپایی، متقاضیان می توانند علاوه بر ازدواج در یونان، از سایر راه های موجود نیز اقدام کنند:

 • مهاجرت از طریق روادید کاری
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری
 • مهاجرت جهت تولد فرزند
 • مهاجرت برای تاسیس کمپانی
 • مهاجرت از طریق روادید دانشجویی و تحصیلی
 • مهاجرت از طریق پناهندگی

شما عزیزان می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود، بهترین راه مهاجرت به یونان را انتخاب کنید و سپس بعد از ورود به خاک کشور یونان و سپری کردن دوره ی زمانی مشخص، اقدام به دریافت اقامت و تابعیت در این کشور کنند. متقاضیانی که می خواهند در کشور یونان ازدواج کنند، باید شرایط خود را در نظر داشته باشند و بتوانند از تمام هزینه های این روش بر بیایند و همچنین مدارک مورد نیاز را به اداره ها و سازمان های مربوطه ارائه دهند تا پرونده ی آن ها دچار مشکل نشود.

اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان در صورتی امکان پذیر خواهد بود که ازدواج دو فرد و یا زوجین به صورت واقعی باشد و مراسم رسمی ازدواج انجام شود؛ در غیر این صورت اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان ممکن نخواهد بود و متقاضیان برای کسب اقامت و یا تابعیت کشور یونان باید از سایر راه های موجود اقدام کنند. برای کسب اقامت و تابعیت کشور یونان، متقاضیان باید شغل مناسبی داشته باشند تا بتوانند هزینه های زندگی و سکونت در کشور یونان را پرداخت کنند و همچنین پیرو قوانین این کشور باشند.

ازدواج کردن در کشور یونان

به طور کلی افرادی که می خواهند اقدام به اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان کنند، می توانند با انتخاب یکی از دو روش زیر، در کشور یونان ازدواج کنند:

 • ازدواج در کشور یونان به صورتی مدنی
 • ازدواج در کشور یونان به صورتی مذهبی

تمامی مراسم ازدواج مدنی توسط یک مقام رسمی انجام می شود و لازم به ذکر است که تمامی مراسم و رسم و رسوم های ازدواج مذهبی را یک کشیش و یک وزیر به عهده دارد. در کشور یونان همجنسگرایان نیز می توانند ازدواج کنند و همچنین به یاد داشته باشید که اکثر ازدواج هایی که در کشور یونان انجام می شوند، از نوع مدنی میباشند. افراد و متقاضیانی که میخواهند در کشور یونان با افراد و اتباع یونانی ازدواج کنند، نیازی به داشتن گواهی اقامت و یا تابعیت کشور یونان ندارند و متقاضیان می توانند با ازدواج کردن با یک شهروند یونانی اقدام به دریافت اقامت و یا اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان کنند.

برای ازدواج در کشور یونان متقاضیان باید علاوه بر قوانین و مقررات تعیین شده توسط دولت این کشور، قوانین و مقررات و آیین مخصوص شهر و یک محل ازدواج را از طریق مقامات محلی بررسی کنند تا از شرایط موجود مطلع شوند. متقاضیان بعد از تقاضای ازدواج در کشور یونان و مراسم و جشن عروسی، باید تاییدیه و مجوز کسب کنند و این مدت از یک هفته الی چند ماه ممکن است به طول بینجامد. ازدواج در کشور یونان و در شهر های مختلف این کشور شرایط خاصی دارد.

شرایط ازدواج در یونان

افراد و متقاضیان و یا زوجینی که می خواهند در کشور یونان ازدواج کنند، باید به سن قانونی رسیده باشند؛ در غیر این صورت کسب اجازه از پدر و مادر و همچنین کسب مجوز از دادگاه الزامی می باشد. ازدواج در کشور یونان در سالن های شیک و مجلل و همچنین ساحل های فوق العاده زیبای این کشور انجام می شود و متقاضیان برای انجام مراسم و جشن ازدواج می توانند از برنامه ریزان مربوطه درخواست یاری کنند.

متقاضیان برای ازدواج در یونان باید بعد از انجام مراسم ازدواج، در کم تر از یک ماه فرم مربوطه را به شهرداری شهر مربوطه ارائه دهند تا ازدواج آن ها به صورت رسمی شناخته شود و ثبت شود؛ در غیر این صورت ازدواج غیر قانونی محسوب خواهد شد. برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان و همچنین انجام مراسم ازدواج و ثبت آن در اداره های مربوطه، متقاضیان باید مدارک زیر را دارا باشند:

 • گذرنامه (با اعتبار کافی).
 • تمام مدارک تولد و شناسایی.
 • ارائه آپوستیل به همراه ترجمه رسمی به زبان یونانی.
 • مشخص کردن وضعیت تاهل.
 • اثبات واقعی بودن ازدواج و رابطه بین زوجین.
 • ارائه مدارک مورد نیاز برای اثبات داشتن توان مالی کافی.

مخارج ازدواج

به طور کلی ازدواج به همراه هزینه های مختلفی می باشد و در جدول زیر به برخی از هزینه های ازدواج در کشور یونان اشاره شده است:

هزینه مورد
7 یورو گواهی ازدواج
200 تا 500 یورو مدارک ازدواج
100 یورو ترجمه ی مدارک
200 تا 500 یورو هزینه های اداری
1500 یورو سایت پذیرنده
900 یورو موسیقی
500 یورو گل ها
300 یورو دکوراسیون
500 یورو پوشاک
2000 یورو برنامه ریز عروسی
800 یورو عکاس
100 یورو کیک
130 یورو نوشیدنی و غذا  (هر نفر)

کلام پایانی

متقاضیان عزیز برای اخذ تابعیت از طریق ازدواج در یونان باید بتوانند هزینه ها و مخارج مختلف را پرداخت کنند و همچنین تابع قوانین یونان باشند. در صورت نیاز می توانید برای کسب اطلاعات درباره یونان و مهاجرت به این کشور زیبا، به مشاورین موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *