مهاجرت سرمایه گذاری در کره جنوبی

اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری می تواند یکی از روش های ممکن برای در یافت حق اقامت در این کشور پیشرفته و صنعتی باشد.در صورتی که شما هم علاقه مند به داشتن اطلاعاتی در مورد شرایط اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری هستید با مطالعه نمودن این مقاله و هم چنین مشاوره نمودن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به اطلاعات کاملی دست یابید. این کشور اقدام به صدور نوعی ویزا میکند به نام ویزای F-5 که از جمله ویزاهای اقامت دائم است. با این توضیح که این نوع ویزا  مختص سرمایه گذارانی که دارای تابعیت خارجی باشند، کلیه متخصصان پیشرفته و هم چنین مدیران شرکت های چند ملیتی می باشد که می تواندیک انتخاب بسیار مناسب باشد.

مزایای اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

کره جنوبی به دنبال بسیاری از متقاضیان اقامت دائم از روش سرمایه گذاران خارجی است. .و این کشور می تواند انتخاب خوبی برای متقاضیان باشد ازجمله عواملی که باعت محبوبیت این کشور در امر سرمایه گذاری شده است عبارتند از:

 • وجود زیرساخت سیاسی و مالی قوی با چارچوب قانونی جامع و برجسته در این کشور
 • کره جنوبی به لحاظ استراتژیک و به لحاظ جغرافیایی دارای روابط تجاری بین المللی قوی می باشد
 • این کشور دارای یک اقتصاد قوی با بسیاری از فرصت های شغلی فراوان می باشد
 • لازم به ذکر می باشد که کره جنوبی ساده ترین کشور برای دریافت ویزای اقامت دائم نیست و به همین ترتیب متقاضی باید از پروسه طولانی مرتبط با اجازه اقامت دائم کره جنوبی آگاهی داشته باشد.

شرایط متقاضیان اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

 • متقاضیان اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری باید یک فرد با ارزش خالص بسیار بالا باشند و قادر به سرمایه گذاری 100 میلیون KRW در اقتصاد محلی کره جنوبی باشند.
 • قانون مهاجرت این کشور این قانون را مورد تائید  قرار می دهد که در صورتی که یک  شخص بتواند ویزای کسب و کار کشور کره جنوبی را به دست آورد ملزم می باشند که  حداقل دارای پنجاه میلیون KRW  برای سرمایه گذاری  در یک تجارت خاص در کره جنوبی باشد در این صورت او می تواند درخواست ویزای اقامت دائم کند.
 • متقاضی باید یک شرکت را  در کشور کره جنوبی تاسیس کند.
 • متقاضی باید حداقل 100 میلیون KRW را سرمایه گذاری کند
 • متقاضی سرمایه گذاری بتوانند حداقل مقدار وجوه را توسط وزارت دادگستری کره جنوبی به تائید برساند.
 • استخدام حداقل 5 نفر از مردم کره جنوبی به عنوان کارکنان  شرکت خود
 • یک متقاضی که یک ویزای کسب و کار دریافت کرده و مبلغ مورد نیاز را در یک شرکت تجاری سرمایه گذاری کرده است نیز می تواند یک ویزای F-5 داشته باشد. البته در این صورت شخص متقاضی باید حداقل به میزان  5 سال سابقه اقامت  در این کشور را داشته باشد و حداقل برای سه بار در این کشور فرصت  شغلی ایجاد کرده  باشند.
  لازم به ذکر می باشد یک متقاضی می تواند درخواست ویزای دائم اقامت دائم خود را جایی که وی سهم غیر مالی داشته باشد و توسط وزیر دادگستری کره جنوبی به رسمیت شناخته شده باشد به ثبت برساند.

آشنایی با فرایند اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری

یک فرد خارجی با مهاجرت از روش سرمایه گذاری در این کشور می تواند برای در یافت نمودن یک ویزا مختص اقامت دائم درخواست دهد. این نوع ویزا تنها در صورتی ارائه می شود که متقاضی مقدار مشخصی از پول و سرمایه  را به این کشور خود به این کشور را بیاورد.

این کشور اقدام به تصویب طرح سرمایه گذاری فردی می کند  که در این نوع از ویزا متقاضی را قادر می سازد که برای زندگی و ادامه کسب و کار در این کشور   اقدام به دریافت حق اقامت همراه با وابستگان خود شود البته در صورتی که بتوانند هر گونه هزینه اضافی برای آنها را پرداخت نمایند.

در این کشور اکثر حوزه های قضایی فرصت سرمایه گذار را برای حمایت از خانواده اش و برای اقامت با او فراهم می کنند.  لازم به ذکر می باشد که هر حوزه قضایی دارای الزامات مختلفی برای واجدین شرایط ویزای اقامت از طریق سرمایه گذاری دارد. و در حال حاضر الزامات و چارچوب مهاجرت قانونی کره جنوبی  بسیار دقیق خواهد بود.

بزرگرترین صنایع موجود در کره جنوبی برای سرمایه گذاری

بزرگترین صنایع کره جنوبی عبارتند از:

 • صنایع مربوط بهتولید خودرو
 • صنایع مربوط بهتولید مواد شیمیایی
 • صنایع مربوط بهتولید لوازم الکترونیکی
 • صنایع مربوط بهتولید کشتی سازی
 • صنایع مربوط بهتولید فولاد
 • صنایع مربوط بهتولید ارتباطات تلفن همراه

شرایط سرمایه گذاری در کره جنوبی

استانداردهای سرمایه گذاری در سال های اخیر در این کشور تغییر کرده است قبلا میزان سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در این کشور 50 میلیون KRW بوده است با موفقیت در این فرایند این امکان را برای فرد فراهم می کند که بتواند برای دریلفت اقامت دائمی خود  اقدام کند ویزای کسب و کار سرمایه گذاری نیز به عنوان یک ویزای اقامت داوطلبانه شناخته می شود و به سرمایه گذاران خارجی اعطا می شود و شرط اصلی برای دریافت این نوع از ویزا این مش یاشد که  شخص متقاضی بتواند معیارهای سرمایه گذاری خود را برآورده کنند.
متقاضیان اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری که به دنبال اقامت دائم در کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری هستند، دارای آزادی نامحدود با توجه به انتخاب نوع کسب و کار مورد نظر خود می باشند. یکی از شرایطی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که این شرکت باید گواهی ثبت نام سرمایه گذاری خارجی را بدست آورد. این گواهی باید توسط یک بانک معتبر در کره جنوبی یا آژانس ارتقاء سرمایه گذاری در امور تجارت که در کره جنوبی واقع شده باشد تأیید شود.

با توجه به اتمام مقاله اخذ اقامت کره جنوبی از طریق سرمایه گذاری در صورتی که علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتری در مورد کشور کره جنوبی می توانید به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت به کره جنوبی به اطلاعات جامعی دست یابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *