مهاجرت سرمایه گذاری در نیوزلند

اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک

متقاضیان مهاجرت به نیوزلند از طریق سرمایه گذاری به صورت خرید ملک، قادر به اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک خواهند بود. منتها افراد متقاضی مهاجرت از طریق خرید ملک می بایست توجه داشته باشند که اقامت دائم یا تابعیت از طریق خرید ملک در نیوزلند انجام نمی گیرد. بلکه صرفا می توانند به اقامت موقت در این کشور دست یابند. برای درک بهتر موضوع، این مقاله را که از سوی محققین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به رشته تحریر در آمده است را مطالعه بفرمایید.

مدت زمان پروسه خرید ملک

افراد خارجی مجاز به خرید ملک در کشور نیوزلند هستند. اما در این میان قوانینی وجود دارد که می بایست رعایت گردد. پروسه خرید ملک در کشور نیوزلند به مدت 3 الی 4 هفته طول خواهد کشید تا فرد بتواند مالکیت در نیوزلند را به دست آورد. هنگامی که ملک مورد نظر و مورد علاقه خود را یافتید، قادر خواهید بود تقاضای خرید ملک را دهید که البته مورد پذیرش قرار می گیرد. اما به تقاضاهای لحظه آخر ترتیب اثر داده نخواهد شد. بنابراین در زمان مناسب و مقرر نسبت به تقاضای “خرید ملک در نیوزلند اقدام نمایید.

انواع ملک در نیوزلند

در امر اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک لازم است بدانید خرید ملک در این کشور محدود سه مسکن و ملک مسکونی نیست. بلکه خرید ملک می تواند شامل آپارتمان، خانه و مستغلات، زمین، ملک تجاری و… باشد. بنابراین این موضوع را مد نظر داشته باشید که قصد خرید کدام یک از موارد مذکور را دارید تا هزینه های اختصاص یافته به ملک مورد نظر را داشته باشید. چراکه قیمت هر یک از آنها با توجه به موقعیت منطقه و شرایط جغرافیایی مختلف و متغیر است.

فرآیند خرید ملک در نیوزلند

خرید ملک در نیوزلند و اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک پروسه ای دارد که مدت زمان مشخصی را در بر می گیرد. اکثریت معامله ها و خرید املاک در این کشور از طریق آژانس های املاک صورت می گیرد. البته اقدام از طریق آژانس املاک پیشنهاد می گردد زیرا از اعتبار قانونی برخوردار بوده و طرفین با خیالی آسوده به انجام معامله می پردازند. از آنجایی که این آژانس ها به صورت خصوصی مشغول فعالیت و خرید و فروش املاک هستند، لذا برای اطمینان خاطر از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشورت بگیرد. چراکه خرید و فروش ملک یک امر کاملا حقوقی بوده و الزامی است که از حضور یک وکیل مجرب و کارآمد بهره بگیرید.

دلایل افزایش تقاضا برای خریدملک درنیوزلند

طبق آمارهای به دست آمده مشخص گردید قیمت ملک در نیوزلند در سال 2004 به میزان 2 برابر افزایش یافت. دلایل گوناگونی برای این موضوع وجود دارد. یکی از این دلایلی مربوط به بالا بودن میزان حقوق و دستمزد دریافتی برای ساکنین این کشور است. از این تقاضای خرید ملک رو به افزایش می رود. از طرفی از آنجایی که کشور نیوزلند دارای جغرافیای بسیار خوش آب و هوا است، بنابراین شمار زیادی از مردم علاقمند به مهاجرت و اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک می شوند. شهرهای مانند اوکلند و ولینگتون از جمله شهرهایی هستند که قیمت ملک در آنها نسبتا بالا بوده ولی بهترین منطقه و شهر برای خرید ملک محسوب می شوند. در صورت جست و جوی اطلاعات دقیق تر از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام کنید.

اخذ اقامت نیوزلند ازطریق خرید ملک

برای کسانی که قصد مهاجرت به نیوزلند را دارند، اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک در صورت واجد شرایط بودن، قابل دستیابی است. در این مقوله لازم به یادآوری است که اگر تصمیم داشته باشید که ملکی را که قبلا خریداری نموده اید، به فروش برسانید، اقامت نیوزلند برای شما ابطال می گردد. به عبارت دیگر در صورتی حق اقامت در این کشور را خواهید داشت که همچنان مالکیت ملک خریداری شده را داشته باشید. سرمایه گذاری از این طریق، این حق را از شما می گیرد که اجازه کار در نیوزلند را نداشته باشید. اقامت اعطایی از طریق خرید ملک به مدت یک ساله بوده و قابلیت تمدید در هر سال را خواهد داشت. مشروط بر این که همچنان ملک مورد نظر را در اختیار داشته باشید.

هزینه‌های خرید و اجاره ملک درنیوزلند

مبالغ خرید و اجاره ملک در نیوزلند به متراژ و منطقه ای که ملک در آن واقع گردیده، بستگی دارد. اما به طور کلی قیمت ملک در کشور نیوزلند مبلغی بین 80 الی 160 هزار دلار می باشد. مالیات بر ملک که شامل هزینه های آب، برق و… می باشد، مطابق با متراژ و محل ملک محاسبه می گردد که بین 1000 الی 2000 دلار آمریکا در نظر گرفته می شود. این مالیات می بایست از مالک (و نه مستاجر) پرداخت گردد.

مبالغ اجاره بهای آپارتمان در کشور نیوزلند مبلغی معادل 450 الی 750 دلار در ماه بوده که با توجه به نوع آپارتمان متغیر است. هزینه های زندگی در نیوزلند نیز معادل 1000 الی 1500 دلار نیوزلند می باشد. این در حالی است که میزان حقوق و دستمزد دریافتی توسط فرد شاغل، مبلغی معادل 3000 دلار است. تقاضای خرید ملک شامل هزینه هایی مانند هزینه تکمیل فرم، ارائه درخواست و ثبت نهایی در این کشور می گردد که به مبلغ 2500 دلار آمریکا تخمین زده شده است.

اقامت‌دائم وتابعیت ازطریق خریدملک امکان‌پذیر است؟

قوانین و مقررات حاکم بر کشور نیوزلند برای اعطای تابعیت به افرادی که در این کشور ملک خریداری نموده اند، می گوید اعطای تابعیت در کشور نیوزلند از طریق خرید ملک وجود ندارد. به عبارت دیگر فرد با خریداری ملک در نیوزلند تنها می تواند در صورت واجد شرایطی، اقامت موقت در کشور نیوزلند را اخذ کند و تابعیت نیوزلند به او ارائه نمی گردد. اما نکته مهم اینجاست که اگرچه اقامت دائم و تابعیت به فرد داده نمی شود اما با اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک در این کشور سرمایه گذاری نموده است که می تواند درآمدزایی و سوددهی خوبی برای او داشته باشد.

خریدملک در نیوزلنددارای چه مزایایی است؟

به واقع، اخذ اقامت نیوزلند از طریق خرید ملک مزیت های بسیار خوبی را برای فرد سرمایه گذار به دنبال خواهد داشت. فردی که موفق به خرید ملک در کشور نیوزلند شده است، این امکان را دارد که از تسهیلات و وام های بانکی این کشور بهره مند گردد. درآمدزایی برای فرد و میزان سود و منفعتی که از طریق خرید ملک شامل او می گردد، از دیگر مزیت های خرید ملک در این کشور خواهد بود.

مراحل خرید وفروش ملک درنیوزلند چیست؟

فرد مالک که قصد فروش ملک خود را دارد می تواند آگهی فروش ملک خود را را از طریق روزنامه ها، جراید، سایت های معتبر فروش ملک و یا بنگاه هایی به نام Agent منتشر سازد. فردی که قصد خرید ملک دارد، نیاز به solicitor یا وکیل نیوزلندی دارد تا قوانین مربوط به خرید اجرایی گردیده و اجازه خرید ملک را بگیرد. نماینده مذکور پس از انتخاب ملک، وظیفه سند زدن و انجام امور اداری را بر عهده دارد. این پروسه به مدت 3 الی 4 هفته طول خواهد کشید.

فرد متقاضی خرید ملک می بایست به نکاتی از جمله قانونی بودن ساختمان، اطلاعات دقیق و مشخصات ملک، پرداخت مالیات های مربوطه و… توجه نموده و کلیه موارد را مورد بررسی دقیق قرار دهد. دولت نیوزلند به مبلغ 20 درصد از کل ارزش ملک را به عنوان کمک هزینه به فرد خریدار اعطا می نماید. کلیه بانک های کشور نیوزلند قابلیت پرداخت تسهیلات مسکن را خواهند داشت. دستیابی به اطلاعات گسترده تر و جامع تر در این خصوص از طریق مراجعه حضوری به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و یا تماس تلفنی به صورت رایگان برای متقاضیان گرامی امکان پذیر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *