مهاجرت به کشور انگلستان

 اخذ اقامت در انگلستان از طریق تولد

 اخذ اقامت در انگلستان از طریق تولد

یکی از مسائلی که باعث ایجاد سوال در ذهن همگان بوده است، اخذ اقامت در انگلستان از طریق تولد می باشد که آیا ممکن است یا خیر؟ کشور انگلستان، کشوری با شرایط بسیار مناسب و ایده آل برای کار و کسب و زندگی می باشد از راه هایی که می توان جهت مهاجرت به انگلستان نامبرد: مهاجرت از راه تحصیل در انگلستان، سرمایه گذاری در انگلستان و همچنین کار در انگلستان و… می باشد. قطعاً کشورهایی که از قانون خاک می باشند، قوانین خون را هم مد نظر دارند.

 سیستم خاک یا سیستم خون

تفاوت ها و شباهت هایی بین دادن تابعیت در سامانه حقوقی ایران و انگلیس از دید ماهیت و شکلی می باشد. به عنوان مثال، کشور این ایران به قانون تابعیت از طریق نظام خون و قرابت پدری ترجیح بیشتری دارد نسبت به قانون خاک. در صورتی که کشور انگلستان، پیرو سامانه حقوقی کامن لا می باشد. که سیستم خاک را قبول کرده استو آن را با خون برابر ساخته است.

سامانه حقوقی کشور انگلستان، بر پایه منابع خون، بعد از سال ۱۹۸۳ با تایید قانون جدید تنسیق شده است. این معنی را میدهد که باید مادر یا پدر شخص بریتانیایی باشند که بتوانند با تولد در بریتانیا یا دیگر کشورها، تابعیت انگلیس را احراز کنند.

راه تحصیل در انگلستان پس از ژانویه ۱۹۸۳

با ارسال تقاضا برای تحصیل از طریق تابعیت ازدواج با مردم انگلستان که شرایط ذکر شده را داشته باشد:

  • از طریق تولد
  • از طریق اعمال اصل خون
  • تحصیل تابعیت از طریق فرزند خواندگی

در قوانین انگلستان موارد از طریق تولد از طریق اعمال اصل خون به شرح زیر می باشد:

از طریق تولد کودکی که پدر یا مادرش از افراد دارای تابعیت انگلستان بوده است. جهت اخذ اقامت در انگلستان  از طریق تولد در سال ۲۰۰۰ که قانون خاصی را منصوب کردند که در سال ۲۰۰۶ تصحیح گردید و تعیین شد که اگر پدر یا مادر از محدوده اقتصادی اروپا یا از افراد دارای تابعیت اروپا، و یا تبعه سوئیس باشند، به طوری که تولد کودک قبل آوریل ۲۰۰۶ باشد، می تواند تابعیت تحصیل انگلستان را دریافت کند.

ایضاً اگر پدر کودک متولد کشور انگلستان باشد، اما در خارج از انگلیس زندگی کند و تولد کودک در اثر ازدواج نباشد و نیز سن او کمتر از ۱۸ سال باشد، می تواند تابعیت را تقاضا کند.. و نیز اگر کودک از پدر و مادر نام شخصی باشد و متولد انگلستان باشد تابعیت تحصیل انگلستان را دریافت می کند.

 از طریق اعمال اصل خون

قوانین کلی در تابعیت بریتانیایی قبل از سال ۱۹۸۳ پدر و مادر حتما باید باهم ازدواج می کردند و تنها از راه پدر به فرزند انتقال می یافت. و همچنین کودکانی که در منطقه جمهوری ایرلند و یا در کشورهای مشترک المنافع به دنیا آمده اند و پدرانشان واسطه خویشاوندی بریتانیایی نداشته باشند تابعیت بریتانیایی را به دست نمی آورند.

درمان پزشکی در انگلستان

اراددزای اقامت دائم در انگلستان ،علاوه بر اینکه می‌توانند در رشته پزشکی به تحصیل رایگان بپردازند، نیز می‌تواند از دمان پزشکی رایگان، توسط یک پزشک عمومی یرخوردار باشند. همچنین دارای حقوق سلامت ملی در بیمارستان می‌باشند. بهرمندی از مراقبت‌های سلامت اورژانسی در قسمت حوادث بیمارستان NHS از امتیاز‌های این کشور می‌باشد

مواردی که باعث تحصیل تابعیت انگلستان از طریق اصل خون می باشند عبارتند از:

  1. کودکی که پدر و مادرش مشخص نیستند اما به خانواده انگلیسی مرتبط است.
  2. کودکی که خود متولد شده انگلستان نمی باشد و باید پدر یا مادرش یکی از افراد دارای تابعیت انگلستان باشند.
  3. کودکی که خود متولد شده انگلستان نمی باشد و باید پدر یا مادرش خدمتگزار پادشاه باشد.

قوانین تابعیت در کشور انگلستان از اول سال ۱۹۸۳ ژانویه، به این روش بود که هر کدام از طفلانی که در کشور بریتانیا متولد شده اند و همچنین والدینشان از تبعه کشور بریتانیا باشند. و یا اینکه اگر تبعیت را اخذ کرده باشند هم، از تبعه کشور بریتانیا به حساب می آیند.

ایضاً اگر هر کدام از والدین کودک، هر یک از این شرایط را داشته باشند، برای به دست آوردن شهروندی در این کشور کافی می‌باشد. موقعیت دریافت تابعیت این معنی را می‌دهد، که والدین، ساکن کشور انگلستان هستند و حق اینکه اقامت دائم را داشته باشند را دارند که مخصوص تبعه می باشد.

اگر کودک تازه متولد شده ای تا ۱۰ سالگی در کشور بریتانیا زندگی کند، توانایی این را دارد که با حق طول عمر، بدون نیاز به والدین، تابعیت این کشور را بگیرد. در قبل از سال ۱۹۸۳، اگر طفلی متولد شده کشور بریتانیا باشد، بدون در نظر گرفتن مادر یا پدرش، یکی از تبعه های کشور بریتانیا به حساب می‌آید.

قوانین بعد از سال 1983

اما بعد از سال ۱۹۸۳، قوانین تغییر پیدا میکند، که از تابعیت خاک به تابعیت خون تبدیل می شود. به همین جهت، با توجه به این که تابعیت تغییر یافته، پدر یا مادر باید حتما از تبعه کشور باشند. در کل، کودکانی که والدینشان از شهروندان انگلستان نیستند، امکان اینکه کودک، شهروند این کشور شود وجود ندارد. و نیز آن اشخاصی که شهروند سایر کشورها هستند، می‌توانند از طریق کسب تابعیت که در کشور انگلستان وجود دارد، از جمله انجام کسب و کار و زندگی در این کشور و همچنین وظایف شهروندی، مثل پرداخت مالیات و بیمه، شهروندی خود را به دست آورند.

در آخر به این نکته مهم اشاره می شود که به اشخاصی که والدینشان متولد شده کشور بریتانیا هستند و قصد اخذ اقامت در انگلستان از طریق تولد را دارد تابعیت کشور انگلستان داده می شود. در این صورت به کسانی که در خاک بریتانیا متولد شدند موجب به دست آوردن اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد نمی شود. اگر به دنبال شرایط مناسب برای مهاجرت هستید، می‌توانید انگلستان را انتخاب کنید.

همچنین مردم جهان به فکر مهاجرت کردن به انگلستان هستند. برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد، باید به این نکته توجه کنید که قوانین خاصی همچون قانون خاک و خون، به طور مشترک وجود دارد. شما عزیزان، می توانید جهت دریافت راهنمایی و اطلاعات بیشتر برای اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد ، با مشاوران موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمائید.

Related Posts

یک دیدگاه برای “ اخذ اقامت در انگلستان از طریق تولد

  1. حسنا کریمی گفت:

    برای اخذ اقامت در انگلستان حدودا با توجه به نرخ روز پوند چقدر باید سرمایه داشته باشیم ؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *