مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » استرالیا » اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواجافرادی که قصد ازدواج با یکی از اتباع استرالیایی یا مقیم این کشور را دارند، می توانند به اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج دست یابند. اما ویزاهایی که در این خصوص برای افراد متقاضی در نظر گرفته شده است، بستگی به شرایط فرد داشته و در انواع مختلفی صادر می گردد. برای آشنایی با انواع این ویزاها و همچنین نحوه اخذ آنها به مقاله تنظیمی از سوی محققان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت رجوع نموده و مطالعه کنید.

اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج

این ویزا مختص افرادی است که همسر خود را از بین اتباع استرالیایی یا افراد مقیم این کشور انتخاب نموده و قصد تشکیل زندگی در استرالیا را دارند. در این صورت اقامت استرالیا به آنان تعلق می گیرد. مشروط بر این که واجد شرایط باشند. برخی از این شرایط به شرح ذیل است:

طبق مقررات مهاجرت، فردی که قصد اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج را دارد، می بایست پیش از درخواست، رسما و قانونا با شریک زندگی خود ازدواج کرده باشد. چراکه ارائه اسناد و مدارک ازدواج مانند عقد نامه یا سند ازدواج در این بین الزامی است. البته حضور در خاک کشور استرالیا یا خارج از آن برای این منظور ضرورت ندارد.

زوجین باید مدارکی را ارائه نمایند که ازدواج واقعی و غیر سوری آنان را به اثبات برساند. در واقع برخی افراد صرفا به دلیل اخذ اقامت استرالیا تصمیم به ازدواج می گیرند. این مدارک شامل فیلم، عکس و… قبل و پس از ازدواج است.

انواع ویزاهای ازدواج در استرالیا

برای اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج ویزاهای مختلفی وجود دارد که آنها معرفی و هر یک را به اختصار شرح می دهیم:

ویزای نامزدی یا ویزای شماره 300

این ویزا به افرادی اختصاص دارد که قصد دارند در آینده با فرد مورد علاقه خود که از اتباع استرالیایی یا مقیم این کشور است، ازدواج کنند. به این ویزا ویزای نامزدی می گویند.

ویزای همسر یا ویزای مشروط شماره 309

این ویزا به افرادی اختصاص دارد که با فرد استرالیایی تبار و یا مقیم استرالیا رسما و قانونا ازدواج کرده و یا با او زندگی می کند. شرط لازم برای درخواست این ویزا، حضور متقاضی در خارج از خاک استرالیا است. به این ویزا، ویزای مشروط می گویند. بدین معنا که ویزای 309 موقتی بوده و قابلیت تبدیل به ویزای دائمی همسر (ویزای شماره 100) را دارا است.

ویزای همسر یا ویزای دائمی شماره 100

این ویزا به صورت دائمی بوده و به افرادی اختصاص دارد که با فردی از شهروندان استرالیا یا مقیم این کشور ازدواج قانونی داشته و یا با او زندگی می کند.

ویزای همسر یا ویزای موقتی شماره 820

این ویزا به صورت موقتی بوده و به افرادی اختصاص دارد که با یکی از اتباع استرالیایی یا مقیم این کشور ازدواج کرده یا با او در حال زندگی است. افراد متقاضی این ویزا در هنگام درخواست می بایست در خاک کشور استرالیا حضور داشته داشته و زندگی کنند. ویزای شماره 820 قابل تبدیل به ویزای همسر یا ویزای دائمی شماره 801 می باشد.

شرایط کلی ویزای ازدواج استرالیا

گرفتن ویزای ازدواج به منظور اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج ضروری است. ارائه مدارک مبنی بر ازدواج رسمی و یا یک سال زندگی مشترک برای زوجین از الزامات است. مدت زمان انجام این پروسه برای افرادی که در داخل یا خارج از خاک استرالیا هستند، متغیر است. به طور مثال افرادی که از داخل خاک استرالیا اقدام به درخواست ویزای ازدواج می نمایند،‌ پروسه طولانی تری را می بایست بگذرانند.

دارندگان ویزای ازدواج ازچه مزایایی برخوردارند؟

کسانی که با اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج وارد این کشور می شوند، طبیعتا دارای مزیت های شهروندی هستند که می توانند از آنها بهره مند گردند. یکی از این مزیت ها اجازه کار به صورت تمام وقت و بدون هیچ گونه محدودیتی است. ناگفته نماند ویزای ازدواج قطعا منجر به اقامت دائم این کشور گردد. مشروط بر این که 2 سال از زندگی مشترک زوجین گذشته باشد و زوجین بدون هیچ گونه مشکلی قصد ادامه زندگی مشترک را دارند. در این صورت با ارائه اسناد و مدارک برای اثبات این امر، می توانند به اداره مهاجرت مراجعه نموده و تقاضای اقامت دائم نمایند.

دانشجویانی که از دانشگاه های این کشور فارغ التحصیل شده اند، از راه ازدواج با یکی از شهروندان استرالیایی یا مقیم این کشور می توانند به ویزای ازدواج دست یافته و طی شرایطی اقامت دائم این کشور را بگیرند. بنابراین کسانی که ویزای ازدواج استرالیا را دارند، می توانند به صورت آزادانه به کار و تحصیل بپردازند.

ویزای نامزدی استرالیا چه تعریفی دارد؟

ویزای نامزدی برای کسانی صادر می شود که همسر آینده آنان از اتباع استرالیایی یا مقیم این کشور و یا از اتباع نیوزیلندی است که اجازه اقامت و زندگی در استرالیا را دارد.

مدت اعتبار ویزای نامزدی به صورت 9 ماهه می باشد و فرد متقاضی به مدت 9 ماه مهلت دارد تا نسبت به برگزاری مراسم و ثبت ازدواج خود اقدام نماید. البته برگزاری ازدواج صرفا در کشور استرالیا لزومی ندارد. در صورتی که ازدواج در مهلت 9 ماهه صورت گیرد، فرد مجاز به درخواست ویزای ازدواج استرالیا خواهد بود. تمکن مالی فرد استرالیایی باید ثابت گردد. به عبارت دیگر وی می بایست حامی مالی فرد متقاضی بوده و ثابت نماید که توانایی پرداخت هزینه های زندگی مشترک در استرالیا را داراست. زمان ارائه تقاضا قبل از انقضای مهلت ویزای نامزدی و پس از ازدواج زوجین می باشد. اما اگر زوجین در مهلت مقرر 9 ماهه نتوانند ازدواج کنند، فرد متقاضی می بایست فورا به کشور خود برگردد.

نکات مهم ویزای نامزدی استرالیا چیست؟

برای “مهاجرت به استرالیا از طریق دریافت ویزای نامزدی به نکات مهم ویزای نامزدی در کشور استرالیا دقت کنید:

  • زوجین حتما الزامی ندارند که ازدواج خود را در کشور استرالیا برگزار نمایند.
  • نامزد استرالیایی می بایست حمایت مالی از نامزد غیر استرالیایی خود به مدت اقامت 9 ماهه در این کشور را داشته باشد.
  • مدت زمانی که طول می کشد تا ویزای نامزدی برای طرفین صادر گردد، بین 2 تا 6 ماه می باشد.

اگر تمایل به ازدواج در استرالیا و اخذ اقامت استرالیا از طریق ازدواج را دارید می توانید با توجه به شرایط خود از طریق موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام به اخذ ویزای مربوطه نمایید. از این رو، برای کسب اطلاعات درخصوص “ویزای ازدواج استرالیا در سال 2019 ” با کارشناسان و وکلای کاربلد این موسسه در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *