مهاجرت کاری هند

ویزای کار در هند

ویزای کار در هند مقدمه مهاجرت به این کشور پس از یافتن یک شغل مناسب است. زمانی که شما کار مورد نظر خود را یافتید و قرارداد اولیه را با کارفرما به امضا رساندید، زمان آن فرا خواهد رسید که برای دریافت ویزای خود اقدام کنید. برخی ویزاها نظیر ویزای تحصیلی و ویزای توریستی در کشور هند به سرعت صادر می شوند اما دریافت ویزای کاری نیاز به صبوری و صرف زمان دارد.

هند به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه در جهان، با کمبود نیروی کار متخصص در بسیاری از زمینه ها روبرو است و همین مسئله سبب می شود تا نسبت به جذب نیروی کار خارجی تمایل نشان دهد. از همین رو ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن شدیم تا در رابطه با ویزای کار در هند اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم.

کار در هند

بازار کار هند یکی از متفاوت ترین بازار های کار در جهان به شمار می آید. تعداد متخصصین IT در کشور هند بیشمار است اما زمانی که به سایر تخصص ها نگاه می اندازیم، کمبود نیروی کار در کشور هند بیداد می کند. هفته کاری در کشور هند از روز دوشنبه آغاز و تا شنبه ادامه دارد و همه کارمندان روزانه هشت ساعت در محل کار خود حاضر می شوند.

شروع روز کاری از ساعت ده صبح است و ساعت 18 آخرین ساعت کاری در این کشور شناخته می شود. در کشور هند، 14روز در سال به عنوان تعطیلی رسمی در کشور هند شناخته می شود و در برخی از شهرهای این کشور، این تعطیلی رسمی به 20 روز در سال می رسد.

نیروی کار بومی در کشور هند تنها 12 روز اجازه خواهند داشت تا به عنوان مرخصی در محل کار خود حاضر نشوند. البته نیروی کار خارجی این فرصت را دارد که تا سقف یک ماه در سال را به عنوان مرخصی خارج از محیط کار خود باشند. حداقل میزان تعیین شده برای مرخصی برای نیروی کار خارجی 18 روز است اما توجه داشته باشید که روزهای تعیین شده به عنوان مرخصی، باید حتما در قرارداد شما با کارفرما ذکر شود.

مقاله «کار در هند» حاوی توضیحاتی است که می تواند اطلاعات شما در این زمینه را افزایش دهد.

شرایط اخذ ویزای کار در هند

برای دریافت ویزای کار در هند در ابتدای امر باید یک قرارداد رسمی با یک کارفرما به امضا برسانید. سپس زمان آن فرا خواهد رسید که برای دریافت ای-ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. ویزای کار در هند در حقیقت همان اجازه کار شما در این کشور خواهد بود. شاید بتوان از این نکته به عنوان تنها نکته موجود در شرایط اخذ این ویزا اشاره کرد چرا که دریافت ویزای کار در هند نیاز به زمان زیادی خواهد داشت.

برای دریافت این ویزا نیازی به حضور فیزیکی شما نخواهد بود چرا که این فرصت را خواهید داشت که از کارفرمای خود بخواهید تا نسبت به دریافت ویزای شما اقداما کند. البته این شما هستید که در این رابطه تصمیم نهایی را اتخاذ خواهید کرد اما توصیه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن است که شخصا نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای کار در هند

اشاره کردیم که شما می توانید شخصا یا از طریق کارفرمای خود برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. دریافت ویزای کار برای دریافت یک شغل در کشور هند الزامی است و ویزای شما همان اجازه کار در کشور هند است. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای کار در هند به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از؛

  • گذر نامه معتبر با شش ماه مدت قانونی و سه صفحه سفید،
  • دو قطعه عکس،
  • دو فرم تکمیل شده و امضا شده درخواست ویزا،
  • قرارداد رسمی امضا شده میان شما و کارفرما،
  • یک گواهی معتبر مانند شناسنامه رسمی از کشور اصلی شما،
  • گواهی رسمی سلامت،
  • اطلاعات کافی در رابطه با شرکت استخدامی شما، حقوق و شرایط مالیات،
  • گواهی ثبت شرکت.

درآمد کار در هند

میزان درآمد شما در کشور هند به شرکتی که برای آن کار می کنید بستگی دارد، شرکت های هندی به ندرت به استخدام نیروی کار خارجی می پردازند چرا که میزان دستمزد نیروی کار خارجی در این کشور به مراتب بیشتر از نیروی کار بومی است. اما شرکت های بین المللی در کشور هند تمایل بیش تری به جذب نیروی کار خارجی دارند چرا که تخصص برای آن ها اولویت اول است و نیروی کار بومی به ندرت از تخصص برخوردار است.

درآمد شما در کشور هند به شغل شما در این کشور بستگی خواهد داشت برای مثال متخصصین IT یکی از بیش ترین درآمد سالیانه را در کشور هند دریافت می کنند. درآمد سالیانه این متخصصین در کشور هند در حدود 720 هزار روپیه در سال است که معادل 9300 یورو می باشد.

اگرچه این مبلغ در مقایسه با درآمد های موجود در قاره اروپا بسیار اندک است اما باید اشاره کرد که این دستمزد برای زندگی در کشور هند کافی است و شما قادر خواهید بود سطح خوبی از زندگی را در این کشور داشته باشد. بسیاری از مشاغل مدیریتی در کشور هند، درآمد هایی در حدود نیمی از مبلغ اشاره شده را در طول سال خواهند داشت.

مطالعه مقاله «هزینه زندگی در هند» می تواند به شما کمک کند تا دلیل اصلی این موضوع را به خوبی متوجه شوید.

کلام پایانی

افرادی که برای کار در هند راهی این کشور می شوند، از درآمد های بسیار کمی نسبت به شهروندان اروپایی، آمریکایی و حتی شرق آسیا برخوردار خواهند بود، اما هزینه های کم زندگی در این کشور، سبب می شود تا سطح زندگی آنان به صورت چشمگیری نسبت به بومیان هند در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.

برای مهاجرت کاری به این کشور، افراد باید برای دریافت ویزای کار در هند اقدام کنند. این ویزا در حقیقت یک مجوز کار نیز به حساب می آید، مجوزی که برای دریافت آن در کشورهای دیگر باید زمان زیادی صرف شود. با این وجود، دریافت این ویزا نیز در کشور هند نیازمند صرف زمانی طولانی است.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همه حال آماده همکاری با شما عزیزان در مسیر رسیدن به خواسته های مهاجرتیتان هستند و موفقیت شما در این مسیر را، افتخار خود می دانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *