مهاجرت کاری هند

ویزای کار در هند

ویزای کار در هند

ویزای کار در هند مقدمه مهاجرت به این کشور پس از یافتن یک شغل مناسب است، که این مجوز نیاز به طی مراحل قانونی خواهد داشت. زمانی که شما کار مورد نظر خود را یافتید و قرارداد اولیه را با کارفرما به امضاء رساندید، زمان آن فرا خواهد رسید که برای دریافت ویزای خود اقدام کنید. برخی ویزاها نظیر ویزای تحصیلی و ویزای توریستی به سرعت صادر می شوند.

هند به عنوان یکی از کشورهای در حال توسعه در جهان، با کمبود نیروی کار متخصص در بسیاری از زمینه ها روبرو است. همین مسئله سبب می شود تا نسبت به جذب نیروی کار خارجی تمایل نشان دهد. از همین رو ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بر آن شدیم تا در رابطه با ویزای کار در هند اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهیم.

بررسی کار در هند

بازار کار هند یکی از متفاوت ترین بازارهای کار در جهان به شمار می آید. تعداد متخصصین IT در کشور هند بی شمار است اما زمانی که به سایر تخصص ها نگاه می اندازیم، کمبود نیروی کار در کشور هند بیداد می کند. هفته کاری در کشور هند از روز دوشنبه آغاز و تا شنبه ادامه دارد. همه کارمندان روزانه 8 ساعت در محل کار خود حاضر می شوند. شروع روز کاری از ساعت 10 صبح است. ساعت 18 آخرین ساعت کاری در این کشور شناخته می شود. در کشور هند، 14 روز در سال به عنوان تعطیلی رسمی در کشور هند شناخته می شود. در برخی از شهرهای این کشور، این تعطیلی رسمی به 20 روز در سال می رسد.

نیروی کار بومی در کشور هند تنها 12 روز اجازه خواهند داشت تا به عنوان مرخصی در محل کار خود حاضر نشوند. البته نیروی کار خارجی این فرصت را دارد که تا سقف یک ماه در سال را به عنوان مرخصی خارج از محیط کار خود باشند. حداقل میزان تعیین شده برای مرخصی برای نیروی کار خارجی 18 روز است. اما توجه داشته باشید که روزهای تعیین شده به عنوان مرخصی، باید حتما در قرارداد شما با کارفرما ذکر شود.

شرایط اخذ ویزای کار در هند

برای دریافت ویزای کار در هند در ابتدای امر باید یک قرارداد رسمی با یک کارفرما به امضاء برسانید. سپس زمان آن فرا خواهد رسید که برای دریافت ای-ویزا اقدامات لازم را انجام دهید. ویزای کار در هند در حقیقت همان اجازه کار شما در این کشور خواهد بود. شاید بتوان از این نکته به عنوان تنها نکته موجود در شرایط اخذ این ویزا اشاره کرد چرا که دریافت ویزای کار نیاز به زمان زیادی خواهد داشت.

برای دریافت این ویزا نیازی به حضور فیزیکی شما نخواهد بود. چرا که این فرصت را خواهید داشت که از کارفرمای خود بخواهید تا نسبت به دریافت ویزای شما اقدام کند. البته این شما هستید که در این رابطه تصمیم نهایی را اتخاذ خواهید کرد. اما توصیه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آن است که شخصا نسبت به دریافت ویزای خود اقدام کنید. در باب کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به هند مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

شرایط اخذ ویزای کار در هند

مدارک لازم برای دریافت مجوز اشتغال در هند

اشاره کردیم که شما می توانید شخصا یا از طریق کارفرمای خود برای دریافت ویزای کار اقدام کنید. دریافت ویزای کار برای دریافت یک شغل در کشور هند الزامی است. ویزای شما همان اجازه کار است. مهم ترین مدارکی که برای دریافت ویزای کار در هند به آن نیاز خواهید داشت عبارتند از:

  • گذر نامه معتبر با 6 ماه مدت قانونی و 3 صفحه سفید
  • 2 قطعه عکس
  • 2 فرم تکمیل شده و امضاء شده درخواست ویزا
  • قرارداد رسمی امضاء شده میان شما و کارفرما
  • یک گواهی معتبر مانند شناسنامه رسمی از کشور اصلی شما
  • گواهی رسمی سلامت
  • اطلاعات کافی در رابطه با شرکت استخدامی شما، حقوق و شرایط مالیات
  • گواهی ثبت شرکت

جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب شرایط و هزینه زندگی در هند مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

درآمد کار در هند

میزان درآمد شما به شرکتی که برای آن کار می کنید بستگی دارد. شرکت های هندی به ندرت به استخدام نیروی کار خارجی می پردازند چرا که میزان دستمزد نیروی کار خارجی در این کشور به مراتب بیشتر از نیروی کار بومی است. اما شرکت های بین المللی در کشور هند تمایل بیش تری به جذب نیروی کار خارجی دارند چرا که تخصص برای آنها اولویت اول است. نیروی کار بومی به ندرت از تخصص برخوردار است.

درآمد شما در کشور هند به شغل شما در این کشور بستگی خواهد داشت برای مثال متخصصین IT یکی از بیش ترین درآمد سالیانه را در کشور هند دریافت می کنند. درآمد سالیانه این متخصصین در کشور هند در حدود 720000INR (روپیه) در سال است که معادل 9300€ (یورو) می باشد.

اگرچه این مبلغ در مقایسه با درآمدهای موجود در قاره اروپا بسیار اندک است. اما باید اشاره کرد که این دستمزد برای زندگی در کشور هند کافی است. شما قادر خواهید بود سطح خوبی از زندگی را در این کشور داشته باشد. بسیاری از مشاغل مدیریتی در کشور هند، درآمد هایی در حدود نیمی از مبلغ اشاره شده را در طول سال خواهند داشت. مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در همه حال آماده همکاری با شما عزیزان در مسیر رسیدن به خواسته های مهاجرت هستند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *