شرایط سنگاپور

هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور

هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور

دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور سنگاپور را دارند، حتما باید از هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور به صورت دقیق مطلع باشند. آگاهی لازم درباره میزان هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور را کسب کنند تا بتوانند به راحتی مشغول به تحصیل در دانشگاه های این کشور شوند. برای مهاجرت به کشور سنگاپور و کسب و دریافت اقامت و تابعیت این کشور، متقاضیان می توانند از راه های زیر اقدام کنند:

 • مهاجرت جهت کار در کمپانی های معتبر سنگاپور
 • مهاجرت جهت سرمایه گذاری در زمینه های مختلف در سنگاپور
 • مهاجرت جهت تحصیل در دانشگاه های سنگاپور
 • مهاجرت جهت ازدواج با شهروند سنگاپوری
 • کسب اقامت و گذرنامه سنگاپور از طریق تولد

در این مقاله کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند متقاضیان را از هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور مطلع سازند. در زمینه مخارج سکونت و اقامت اطلاعات دقیقی به هموطنان عزیز و گرامی ارائه دهند.

درباره کشور سنگاپور

در کشور سنگاپور، شرایط اقتصادی بسیار مطلوبی وجود دارد. بیش از 55% ساکنین این کشور شاغل هستند. از این رو درآمدهای خوبی دارند. کشور سنگاپور در بخش جنوب شرقی قاره آسیا واقع شده است. از پیشرفته ترین کشورهای دنیا محسوب می شود. واحد پول رسمی این کشور آسیایی دلار سنگاپور می باشد. متقاضیان و افرادی که می خواهند وارد خاک این کشور شوند، باید تسلط کامل بر زبان انگلیسی داشته باشند. مهاجرت به کشور سنگاپور از طریق پناهندگی امکان پذیر نمی باشد. زیرا دولت این کشور به دلیل حفظ امنیت این کشور و همچنین کوچک بودن این کشور به پناهندگان مجوز ورود و اقامت در کشور سنگاپور را نمی دهد.

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

در این بخش قصد داریم شما را از هزینه ها و مخارج زندگی در کشور سنگاپور که شامل خوراک، پوشاک، مسکن، تفریحات، امور درمانی، مالیات، حمل و نقل وخدمات و امکانات رفاهی آگاه سازیم. مهم ترین بخش مربوط به هزینه اقلام غذایی خواهد بود:

هزینه به دلاراقلام غذایی
3.5$شیر معمولی (یک لیتر)
2.78$قرص نان سفید (نیم کیلویی)
3.82$تخم مرغ (12 عدد)
26.34$پنیر تازه (یک کیلو)
12.14$سینه مرغ بدون پوست و استخوان (یک کیلو)
5.17$سیب (یک کیلو)
5.14$پرتغال (یک کیلو)

بررسی هزینه تحصیل و زندگی در ژاپن

هزینه های دانشجویی و زندگی در سنگاپور

هزینه های دانشجویی در سنگاپور نسبت به هزینه های دانشجویی و تحصیل در سایر کشورهای آسیایی بیشتر می باشند. اما به طور کلی مخارج تحصیل در کشور سنگاپور نسب به مخارج و هزینه های تحصیل در کشورهایی چون آمریکا، کانادا و برخی از کشورهای اروپایی بسیار پایین تر می باشد. میانگین هزینه های تحصیل و نرخ شهریه در دانشگاه های سنگاپور 10000$ (دلار آمریکا) در سال می باشد. اما این نرخ در تمام دانشگاه های این کشور یکسان نمی باشد. برای مثال متقاضیان جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه ملی سنگاپور باید از $11000 الی 36000$ (دلار) هزینه کنند. در صورتی که متقاضیان موفق به کسب بورسیه نشوند، باید توان مالی پرداخت شهریه و هزینه های تحصیلی را داشته باشند.

در کنار هزینه های تحصیل، متقاضیان باید توان پرداخت سایر هزینه ها را داشته باشند. برای مثال هزینه اقامت و سکونت دانشجویان هر ساله به 7000$ (دلار) می رسد. در جدول زیر به اصلی ترین هزینه های زندگی در کشور سنگاپور اشاره می کنیم:

هزینه به دلارلیست موارد مورد نیاز
650$ الی 1200$مسکن و سکونت
500$ الی 800$خوراک
150$ الی 280$رفت و آمد
400$ الی 850$هزینه های متفرقه و شخصی
1900$ الی 3200$مجموع هزینه زندگی

کسب روادید تحصیلی و هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور

تحصیل در سنگاپور در صورتی ممکن خواهد بود که متقاضیان از دانشگاه مورد نظر کسب قبولی کنند و مدارک خود را جهت کسب روادید تحصیلی به سفارت این کشور ارائه دهند. متقاضیان برای کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر می توانند به صورت آنلاین درخواست دهند. با کامل کردن فرم های مربوطه، در آزمون ورودی شرکت کنند. برای کسب روادید تحصیلی سنگاپور، متقاضیان باید شرایط و مدارک زیر را دارا باشند:

 • کسب قبولی از دانشگاه مورد نظر در کشور سنگاپور
 • ارائه مدارک زبان
 • ارائه پاسپورت (اعتبار بیش از 6 ماه)
 • ارائه ترجمه تمامی مدارک تحصیلی کسب شده در گذشته
 • ارائه مدارک شناسایی
 • داشتن توان مالی کافی
 • 6 عدد عکس
 • نداشتن سابقه جرم
 • نداشتن اعتیاد به مواد مخدر و یا سایر موارد

در صورتی که مدارک متقاضی به صورت کامل تحویل داده نشود، انجام امور پرونده متقاضی دچار مشکل خواهد شد. هزینه تحصیل و زندگی در سنگاپور پایین نمی باشد. متقاضیانی که قصد دارند به این کشور پیشرفته مراجعه کنند باید توان مالی کافی داشته باشند. هموطنان عزیز و گرامی در صورت تمایل می توانند جهت انجام امور مهاجرتی خود با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنند. با ارائه مدارک مورد نیاز، پروسه مهاجرتی خود را شروع کنند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *