شرایط نیوزلند

هزینه اقامت در نیوزلند

هزینه اقامت در نیوزلند

در زمان مهاجرت به کشور نیوزلند، میزان هزینه اقامت در نیوزلند برای مهاجران بسیار حائز اهمیت است. میزان هزینه اقامت در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. به طور کلی هزینه اقامت در نیوزلند و زندگی در این کشور به سبک زندگی و عادات افراد بستگی دارد. نیوزیلند کشوری بسیار مناسب برای اقامت است که از مردم خونگرم و مناظر طبیعی دیدنی و جذاب برای لذت بردن برخوردار است. کشور نیوزلند مطمئناً یکی از بهترین کشورهایی است که می توانید به عنوان مهاجر در آنجا زندگی کنید. این راهنما توسط کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تهیه شده است. به کسانی که در فکر زندگی در نیوزیلند هستند کمک می کند تا درمورد هزینه زندگی در این کشور در سال 2020 اطلاعات کافی کسب کنند.

زندگی و هزینه اقامت در نیوزلند

اولین نکته ای که متقاضیان باید در نظر بگیرند این است که آیا می خواهند در شهرهای بزرگ این کشور و یا در روستا زندگی کنند. تقریباً در هر جای دنیا، زندگی در مناطق روستایی و حومه شهری از زندگی شهری ارزانتر است. بازنشستگان، که درآمدی ثابت دارند، در صورتی که در حومه یک کلانشهر یا در حومه شهر زندگی کنند، می توانند از درآمد خود بیشتر بهره مند شوند و استفاده کنند. برای کسانی که هنوز مشغول به کار هستند وباید به صوت دائم کار کنند، زندگی در شهر ممکن است جذابیت بیشتری داشته باشد. نیوزیلند دارای یک صنعت پر رونق و پیشرفته است. افرادی کار می کنند (زیر 56 سال) مانند افرادی که مهارت های برنامه نویسی رایانه ای دارند، از فرصت های شغلی زیادی در کشور نیوزلند بهره مند می شوند. آنها راحت تر ویزای کار دریافت می کنند.

کشور نیوزلند به دنبال برنامه نویس های جدید است. دولت نیوزلند اکنون به دنبال افزایش این بخش با کارگران فنی بسیار ماهر از سراسر جهان است. اگر کار در نیوزیلند مورد توجه شماست، احتمالاً می خواهید در اوکلند، کریستچرچ یا ولینگتون زندگی کنید. این 3 شهر دو سوم از تولید ناخالص ملی کشور نیوزلند را تشکیل می دهند. هزینه زندگی در شهرهای نیوزلند به طور متوسط ​​حدود 20 تا 50% بیشتر از هزینه زندگی در حومه شهر است.

هزینه اقامت در نیوزلند و خرید خانه

برای خرید خانه جهت زندگی در کشور نیوزلند، متقاضیان باید ساکن یا شهروند نیوزیلند باشند. متقاضیان خارجی که مقیم یا شهروند نیوزلند نیستند، نمی توانند در این کشور خانه بخرند و باید برای سکونت در کشور نیوزلند خانه یا ملک مورد نظر خود را اجاره کنند. هزینه متوسط ​​خرید خانه در نیوزیلند در حدود NZD550.000 (دلار نیوزلند) است. در شهرهای بزرگ، مانند اوکلند، این رقم به NZD862.000 (دلار نیوزلند) افزایش می یابد. پس از این که متقاضیان اقامت نیوزلند را کسب کنند، می توانند با نرخ بهره کم، برای کسب وام خرید مسکن واجد شرایط شوند. هزینه خرید یک خانه متوسط در نیوزلند ​​به منطقه ای که در آن قرار دارد بستگی دارد.

به طور کلی، هزینه خرید خانه در مناطق مختلف این کشور به صورت زیر است:

منطقه قیمت مسکن به NZD (دلار نیوزلند)
اوکلند 863000
ولینگتون 675000
کریستچرچ 475000
سایر شهرهای جزیره شمالی 519000
مناطق روستایی (در نزدیکی یک شهر بزرگ) 425000
شهرهای جزیره جنوبی 405000

هزینه اقامت در نیوزلند با اجاره مسکن

در زمینه اجاره مسکن در کشور نیوزلند متقاضیان باید در نظر داشته باشند که بیشتر اجاره نامه ها کوتاه مدت یا میان مدت است. به طور متوسط ​​یک آپارتمان دو خوابه در شهرهای نیوزلند حدود 350NZD (دلار نیوزلند) تا 500NZD (دلار نیوزلند) در هفته هزینه خواهد داشت. به یاد داشته باشید که امکانات مسکن، خدمات و سایر موارد مربوطه در میزان اجاره مسکن موثر می باشند.

هزینه اجاره مسکن در نیوزلند به صورت زیر است:

نوع مسکن هزینه اجاره ماهانه به NZD (دلار نیوزلند)
آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر 1880
آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر 3500
آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر 1550
آپارتمان سه خوابه در خارج از مرکز شهر 2700

هزینه اقامت در نیوزلند و خرید خانه

سایر هزینه های زندگی و اقامت در نیوزلند

هزینه زندگی در نیوزلند بسیار زیاد است. هزینه زندگی در نیوزلند با توجه به جزیره ای که افراد در آن ساکن هستند متفاوت است، زیرا جزیره جنوبی این کشور به طور قابل توجهی ارزان تر از جزیره شمالی است. احتمالاً بیشترین هزینه اقامت در نیوزلند شامل هزینه های اجاره و خرید مسکن می باشد. اما باید متقاضیان در نظر داشته باشند که هزینه های خوراک و تغذیه در این کشور کم نیست. شایان ذکر است که مواد غذایی در نیوزیلند گران قیمت هستند. متقاضیان و ساکنین کشور نیوزلند می توانند با خرید موارد غذایی محلی به جای مواد غذایی وارداتی، هزینه های غذایی خود را کاهش دهند. بسیاری از افراد نیز با خرید مواد غذایی به صورت فله ای، پول خود را پس انداز می کنند.

از هزینه های مواد غذایی در کشور نیوزلند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

موارد هزینه ها به NZD (دلار نیوزلند)
یک وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت 18
یک کیلو برنج 2.77
یک شانه تخم مرغ 12 عددی 4.91
یک کیلو پنیر محلی 9.92
آب معدنی یک و نیم لیتری 1.83
یک لیتر شیر 2.58

حمل و نقل و هزینه اقامت در نیوزلند

مانند انگلیس، در نیوزلند هزینه بیمه اتومبیل بسته به موقعیت مکانی و سوابق بیمه متقاضیان متفاوت است. در حال حاضر بیمه اتومبیل در اوکلند نسبت به سایر مناطق نیوزلند گران تر است. در اوکلند متوسط ​​هزینه سالانه بیمه اتومبیل 824NZD (دلار نیوزلند) است اما میانگین هزینه بیمه در نقاط دیگر نیوزلند 680NZD (دلار نیوزلند) است. اگر در یکی از بزرگترین شهرهای نیوزلند زندگی کنید، متوجه می شوید که سیستم حمل و نقل عمومی در این شهرها بسیار خوب و موثر است. اکثر شهرها در نیوزلند دارای شبکه گسترده اتوبوس هستند و اوکلند و ولینگتون نیز دارای خدمات ریلی در سطح شهر و حومه هستند.

اما به طور کلی متقاضیان باید در مورد حمل و نقل در کشور نیوزلند هزینه های مختلفی را در نظر بگیرند که شامل موارد زیر است:

  • هزینه خرید یا کرایه ماشین
  • بلیط قطار یا اتوبوس
  • مالیات اتومبیل
  • قیمت بنزین
  • قیمت بلیط ماهانه وسایل نقلیه عمومی

هموطنان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط اقامت نیوزلند، هزینه اقامت در نیوزلند، شرایط زندگی در نیوزلند و همچنین مهاجرت به این کشور می توانند به سایر مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *