فرانسه

مهاجرت قاچاقی به فرانسه

راه های مهاجرت به فرانسه

مهاجرت به کشور فرانسه از راه های قانونی و مختلفی وجود دارد، یکی از راه های که در سالیان اخیر متقاضیان زیادی نیز دارد مهاجرت قاچاقی به فرانسه می باشد.

مهاجرت قاچاقی به فرانسه غیر قانونی بوده و موسسه سفیران سروش سعادت به هیچ وجه این روش از مهاجرت را به متقاضیان پیشنهاد نمی کند زیرا این روش بسیار خطرناک بوده و مشکلات مالی و جانی زیادی برای فرد به وجود می آید.

بهتر است برای مهاجرت به کشور فرانسه در سال 2019 از روش های قانونی و مطمئن استفاده نمایید.

در این مقاله سعی می شود در رابطه با مهاجرت قاچاقی به فرانسه و مشکلات و قوانین پناهندگی در این کشور بررسی شود.

علل مهاجرت قاچاقی

افراد به دلایل زیادی این روش را برای مهاجرت انتخاب می کنند، ممکن است متقاضی به دلایل جنگ در کشورش، تهدید شدن جانش و یا آزار و اذیت به دلایل مختلفی مثل: دلایل سیاسی، عضویت در یک گروه و … به صورت قاچاقی به کشور های دیگر وارد می شود.

دولت ها موظف اند اگر فردی به عنوان پناهجو به کشوری وارد شد تمامی مدارک و پرونده درخواستش بررسی شود.

دولت ها و یا اداره های مربوطه می توانند به تمامی اطلاعات فرد دسترسی داشته باشند و تمامی مدارک و شواهد را بررسی نمایند.

بعد از بررسی درخواست فرد تصمیم گرفته می شود که درخواست پناهندگی فرد پذیرفته شود یا خیر.

در سال 2013 بیش از 2700 نفر در خواستشان رد شده و از این کشور اخراج شدند.

در کشور های اروپایی هر کشور قوانین خاصی را برای پناهندگان در نظر گرفته است، افرادی که از کشورهای: هند، بوسنی، اوکراین، غنا، صربستان و کرواسی مهاجرت قاچاقی به فرانسه را انتخاب می کنند درخواستشان رد شده و باید کشور فرانسه را ترک نمایند.

مهاجرت قاچاقی به فرانسه

اگر فردی بدون برنامه ریزی، بدون مدرک و سند و پشتیبانی وارد کشور فرانسه شود با مشکلات جدی و زیادی مواجه می شود.

طبق بررسی ها بسیاری از افراد که قصد دارند از راه های آبی به کشور فرانسه وارد شوند در راه تنگه جبل الطارق غرق می شوند و جان خود را از دست می دهند. تعداد بسیار زیادی از پناهجویان در سال های 2005 و 2006 قصد داشتند وارد کشور فرانسه شوند.

دولت کشور فرانسه در سال 2006 قوانینی را برای کاهش تعداد مهاجران در مرز های این کشور وضع کرده است.

طبق این قوانین افرادی که مهاجرت قاچاقی به فرانسه را انتخاب کرده اند کارت اقامت دریافت نمی کنند و یا به سختی می توانند این کارت را دریافت نمایند.

شرایط مهاجرت قاچاقی به کشور فرانسه

زمانی که فردی به صورت قاچاقی به کشور فرانسه مهاجرت می کند ممکن است دارای شرایطی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم باشد.

  • ممکن است فردی با مدارک قلابی و یا از طریق مسیری غیر قانونی وارد کشور فرانسه شود.
  • متقاضی ممکن است به طور غیر قانونی و با نقض قوانین مربوط به ویزا اقامتی در کشور فرانسه اقامت داشته باشد؛
  • ممکن است متقاضی به صورت غیر قانونی در شغلی استخدام شود، ممکن است فرد اجازه اقامت داشته باشد ولی اجازه کار با حقوق نداشته باشد.

داده های دقیق و مستند از مهاجرت های قاچاقی در جهان وجود ندارد در واقع می توان گفت هیچ گزارشی در این رابطه وجود ندارد.

راه های مهاجرت قاچاقی به فرانسه

در سال 2016 بیش از 181 هزار مهاجر از کشور آفریقا شمالی از طریق قاچاق وارد کشور فرانسه شده اند، طبق بررسی ها در کشور فرانسه بیشتر افرادی که به صورت قاچاق به این کشور وارد می شوند از کشورهای خاورمیانه و آفریقا شمالی می باشند.

اغلب این افراد راه های دریایی را برای ورود به این کشور انتخاب می کنند، آنها ابتدا از طریق دریا مدیترانه وارد کشور ایتالیا می شوند و بعد از اقامت کوتاه مدت در این کشور وارد مرز های کشور فرانسه می شوند. در واقع از سال 2015 به بعد مهاجرت قاچاقی روند افزایشی داشت و دلیل آن وجود جنگ های داخلی، وضعیت اقتصادی مناقشات منطقه ای می باشد.

راه های ورود غیر قانونی در اروپا

در قاره اروپا دو راه اصلی وجود دارد که افراد از طریق این دو راه به صورت غیر قانونی وارد اروپا می شوند.

  • راه ورود از شرق دریای مدیترانه، که افراد از کشور ترکیه وارد کشور یونان می شوند؛
  • راه ورود از طریق مرکز مدیترانه، که افراد از شمال آفریقا به کشور ایتالیا وارد می شوند.

ولی بر طبق بررسی ها بیشترین مسیری که مهاجران انتخاب می کنند مسیر مدیترانه مرکزی می باشد، طبق این مسیر افراد از شمال آفریقا وارد کشور ایتالیا شده و بعد از اقامت کوتاه در این کشور وارد کشور فرانسه می شوند، بیشترین افراد از این طریق به صورت غیر قانونی وارد کشور فرانسه می شوند.

 

قوانین مهاجرت قاچاق به فرانسه

بر طبق قوانین وضع شده در رابطه با پناهندگان کشور فرانسه محدودیت زمانی برای مهاجران در نظر گرفته شده است.

بررسی پرونده فرد برای اخذ مجوز پناهندگی به شش ماه کاهش پیدا کرده ولی مدت زمان حبس در بازداشتگاه ها افزایش داشته است. همچنین در این کشور برای مهاجران غیر قانونی مجازات کیفری در نظر گرفته شده است افرادی که بدون مجوز sans-papiers وارد این کشور شوند به مدت پنج سال زندانی می شوند. و در برخی مواقع از کشور اخراج خواهند شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با پناهندگی کشور فرانسه می توانید مقاله  مهاجرت به فرانسه از طریق پناهندگی را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده را مطالعه نمایید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

وضعیت مهاجران بعد از ورود به کشور فرانسه

بیشتر افرادی که بعد از ورود به عنوان پناهنده شناخته می شوند برای مدت طولانی با افرادی از ملیت های مختلف زندگی می کنند، بعضی از این افراد حتی تا زمان مرگ نیز با همین شرایط زندگی می کنند. افرادی که به صورت غیر قانونی و با خانواده به این کشور مهاجرت می کنند برای زندگی از هم جدا می شوند مردان در مکان هایی جدا از زنان و کودکان مستقر می شوند.

در این مکان ها آشپزخونه هایی به صورت مشترک در نظر گرفته شده است و در بعضی از مواقع بی خانمان های این کشور نیز از این آشپزخانه ها استفاده می کنند. همچنین امکان کار به صورت غیر قانونی برای این افراد نیز وجود ندارد زیرا در سال 2007 قانونی وضع شد که کارفرمایان باید از فرد مدارک دریافت کرده و قرار داد کاری امضاء کنند.

طبق این قانون کارفرمایان این افراد را استخدام نکرده و در آن سال نیز بسیاری از افراد را که استخدام شده بودند از کار اخراج شدند.

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی در رابطه با مهاجرت قاچاقی به فرانسه در اختیار شما عزیزان قرار داده شود، ولی همچنان توصیه مشاوران موسسه سفیرا سروش سعادت به افراد این است که مهاجرت از طریق غیر قانونی را انتخاب نکنند.

برای مطالعه بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور فرانسه می توانید مقاله ی  مهاجرت به فرانسه   را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *