مهاجرت تحصیلی سنت کیتس

مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس

مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس یکی از روش های مهاجرت به این کشور در سال 2019 میلادی می باشد. می توان گفت یکی از آسان ترین راه ها برای مهاجرت تحصیل در دانشگاه های آن کشور می باشد. متقاضیان خارجی برای تحصیل در دانشگاه های سنت کیتس باید ویزای تحصیلی دریافت نمایند.

جهت اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر باید دارای شرایطی باشید و مدارکی را ارائه نمایید، همچنین جهت اخذ ویزای تحصیلی باید مدارکی را ارسال نمایید تا بتوانید مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس را تجربه نمایید.  برای دریافت این اطلاعات پیشنهاد می شود مقاله پیش رو را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت به نگارش در آمده است مطالعه نمایید.

اطلاعات عمومی در رابطه با سنت کیتس

این کشور با نام رسمی فدراسیون سنت کیتس و نویس شناخته می شود. سنت کیتس کشوری جزیره ای بوده که در دریای کارائیب قرار گرفته است. این کشور در غرب باربودا و  آنتیگوا و در شرق جزیره ویرجین واقع شده است. شهر باستر مهمتری شهر این کشور بوده و به عنوان پایتخت سنت کیتس شناخته می شود.

تا سال 1986 میلادی این کشور با نام سنت کریستوفر و نویس شناخته میشد. حدودا 52 هزار نفر در این کشور زندگی می کنند، و جمعیت آن را تشکیل می دهند. مردم این کشور به زبان انگلیسی با یکدیگر به مکالمه می پردازند و زبان انگلیسی به عنوان زبان رسمی سنت کیتس شناخته می شود.

این کشور دارای مساحتی بالغ بر 261 کیلومتر مربع می باشد. واحد پول رسمی در این کشور دلار کارائیب می باشد. محصول اصلی سنت کیتس که به کشور های دیگر نیز صادر می شود شکر می باشد. یکی دیگر از عواملی که در اقتصاد این کشور تاثیر دارد صنعت گردشگری و توریستی می باشد.

شرایط تحصیل در سنت کیتس

سطح آموزش در این کشور عالی بوده و و باید گفت سطح آموزشی بالاتر از سطح متوسط تحصیلی می باشد. در سنت کیتس کلیه دانش آموزان باید تمامی سال های تحصیلی در نظر گرفته شده را با موفقیت بگذارنند و مدرک تحصیلی دیپلم را اخذ نمایند. متقاضیان مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس می توانند در سه مقطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری ادامه تحصیل دهند.

برای ثبت نام در دانشگاه های این کشور سن متقاضی باید حداقل 18 سال باشد. در دانشگاه ها و کالج های این کشور رشته های تحصیلی گوناگونی ارائه می شود، اما اصلی ترین زمینه های تحصیلی در این کشور عبارتند از: زمینه های تحصیلی علوم انسانی، زمینه های تحصیلی علوم طبیعی و زمینه های تحصیل علوم اجتماعی می باشند.

دانش آموزان این کشور از سن 18 تا 22 سالگی فرصت دارند تا اقدامات لازم را برای ورود به دانشگاه انجام دهند. متقاضیان بعد از گذراندن دوره تحصیلی خود با موفقیت می توانند در رشته تحصیلی مورد علاقه خود در مقطع لیسانس ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل در این مقطع دانشجو باید مدت 4 سال تحصیل کند.

سیستم مدیریت مقاطع تحصیلی

بیشتر مکان های آموزشی عالی در این کشور را کالج ها و دانشگاه ها تشکیل می دهند، که می توان گفت اکثر آن ها به صورت خصوصی می باشند. می توان گفت تعداد 200 دانشگاه در این کشور به صورت خصوصی اداره می شوند. اصلی ترین رشته های تحصیلی در این کشور که به زبان انگلیسی تدریس می شوند به شرح زیر می باشند.

 • رشته های تحصیلی پزشکی
 • رشته های تحصیلی فنی و مهندسی
 • رشته های تحصیلی کسب و کار
 • رشته های تحصیلی امور مالی
 • رشته های تحصیلی علوم انسانی

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم در سنت کیتس

برخی از دانشگاه ها در این کشور مورد تایید وزارت علوم می باشند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • ROSS University
 • UEA University
 • ROSS University School of Veterinary Medicine
 • University of Medicine and Health Sciences
 • Windsor University School of Medicine
 • Theresa’s Medicine University
 • International University for Graduate Studies

هزینه های تحصیل در سنت کیتس

متقاضیان باید بدانند که شهریه های تحصیلی با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متفاوت می باشد. هزینه های زندگی برای دانشجویان خارجی به این صورت می باشد که افراد با توجه به محل اقامت و نوع زندگی شان باید هزینه های متفاوتی بپردازند. افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس را دارند باید بدانند که می توانند از بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی استفاده نمایند.

باید به این نکته توجه داشت که در حالت عادی کمک هزینه های تحصیلی به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد و در مقطع کارشناسی به تعداد کمتری از دانشجویان اعطا می شود. به صورت متوسط دانشجویان خارجی و بی المللی برای تحصیل در دانشگاه های سنت کیتس باید سالانه مبلغی بین 12 هزار تا 15 هزار $ پرداخت نمایند.

اما دانشجویانی که تابعیت این کشور را دارند برای تحصیل در دانشگاه ها باید مبلغی بین 3 هزار تا 5 هزار $ را هر ساله پرداخت نمایند.

اخذ ویزای تحصیلی

متقاضیان بعد از آنکه پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را دریافت کردند باید اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. برای دریافت ویزای تحصیلی باید مدارکی را ارائه نمایید، این مدارک به شرح زیر می باشد:

 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • ارائه گواهی پذیرش از دانشگاه مورد نظر
 • ارائه مدرک تحصیلی پیشین و ریز نمرات مقطع تحصیلی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه گواهی پزشکی که بیان گر میزان سلامت فرد می باشد که باید تایید شده نیز باشد
 • ارائه مدرک تمکن مالی جهت اثبات توانایی برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه مدرکی از محل اقامت در طول تحصیل ( استفاده از خوابگاه یا اجاره مسکن)
 • دریافت فرم مربوطه و تکمیل آن
 • ارائه پاسپورت معتبر

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از دانشگاه

همان طور که گفتیم متقاضیان که قصد مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس را دارند می توانند در مقاطع تحصیلی مختلف ادامه تحصیل دهند. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور دانشجو باید مدرک زبان معتبر ارائه نماید، برای تحصیل در مقطع کارشناسی فرد باید حداقل مدرک IELTS 6، برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید مدرک IELTS 6.5 و برای تحصیل در مقطع دکتری باید IELTS 7 ارائه شود.

یکی دیگر از مدارکی که دانشجو باید ارائه نماید مدرک تحصیل مقطع پیشین و ریز نمرات مقطع تحصیلی می باشد. دانشجویان مقطع دکتری باید رزومه قوی را ارائه نمایند.

در این مقاله سعی شد اطلعاتی در رابطه با مهاجرت تحصیلی به سنت کیتس در اختیار متقاضیان قرار داه شود. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقاله اعزام دانشجو به سنت کیتس مطالعه شود. اگر پس از مطالعه همچنان پاسخ سوالات خود را دریافت نکردید و نیاز به اطلاعات بیشتر داشتید می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *