مهاجرت کاری آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله قصد دارد به بررسی شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار بپردازد. امروزه از طریق تحصیل، کار و سرمایه گذاری مهاجران بسیاری این کشور را انتخاب کرده اند. در این مقاله سوالات رایج در باب کار در این کشور مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

سوالات اساسی در زمینه مهاجرت از طریق کار به شرح زیر می باشد:

  • آیا متقاضیان خارجی امکان اجازه کار در این کشور را دارند؟
  • مشاغل مورد نیاز این کشور کدام است؟
  • چگونگی یافتن شغل در این کشور چگونه است؟

چگونگی یافتن شغل در آفریقای جنوبی

متقاضیان خارجی برای کار در این کشور می باید در ابتدا برای اجازه کار در این کشور درخواست ارائه دهند. قانون کار این کشور به گونه ای نیست که متقاضی ابتدا وارد این کشور شود، سپس به جستجوی کار و پیشنهاد کاری بپردازد. در ابتدا می باید یک پیشنهاد کاری معتبر از یک کارفرمای معتبر در این کشور دریافت کنند. با اخذ این پیشنهاد کاری معتبر، متقاضی اجازه ورود به این کشور و مصاحبه حضوری با کارفرما یا فرصت های شغلی بهتری را کسب خواهد کرد. متقاضیان از طریق روش های آنلاین به جستجوی کار در این کشور می پردازند.

در این بخش چند نمونه از سایت های معتبر برای جستجوی کار در این کشور را در نمودار زیر شرح داده شده است:

سایت های معتبر کاریابی در آفریقای جنوبی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

در این کشور حدود 370 شغل پر تقاضا موجود می باشد. متقاضیان می باید در خصوص یافتن شغل از طریق این پروسه مدارک مستند و شرایط قابل قبولی را ارائه دهند.

مدارک و شرایط مناسب برای مشاغل پر تقاضای این کشور به شرح زیر می باشد:

  1. متقاضی می باید نشان دهد در شغل مورد نظر قوی توانایی لازم را دارد.
  2. متقاضی می باید شغلی را انتخاب کند که آینده کاری مناسب به همراه داشته باشد.
  3. شغل متقاضی می باید در آینده کشور، پیشرفت تکنولوژی، صنعت و اقتصاد دولت تاثیر گذار باشد.

در این بخش مشاغل پر تقاضای این کشور به 3 گروه بسیار پر تقاضا، پر تقاضا و مورد نیاز تقسیم می شوند. این مشاغل با توجه به نیروی کار و مورد نیاز این کشور در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. در این بخش جدولی از مشاغل پر تقاضا در این کشور شرح داده شده است:

مشاغل مورد نیازسطح تقاضا
مهندسی عمرانپر تقاضا
مدیر مالیپر تقاضا
مهندس معدنپر تقاضا
مدیر فروشپر تقاضا
مدیر مارکتینگپر تقاضا
مدیر سرمایه گذاریپر تقاضا
مدیر پروژهپر تقاضا
مهندسی کشاورزیپر تقاضا
تکنسین مهندسی عمرانپر تقاضا

مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار حرفه ای

جهت مهاجرت به این کشور از طریق کار می باید متقاضی ویزای کاری این کشور را از طریق وزارت امور داخلی این کشور اخذ کند. این قوانین در ماه ژوئن سال 2014 میلادی در جهت ساختار اقتصادی این کشور تصویب شد. به منظور کمک به شرایط اقتصادی این کشور، لیست مشاغلی در نظر گرفته شده است، افراد از این طریق می توانند از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند. طول مدت این ویزا به مدت 5 سال اعتبار دارد. همسر و اعضای اصلی خانواده متقاضی مانند فرزندان در صورتی که وابستگی مالی و عاطفی داشته باشند، می توانند همراه متقاضی اصلی از طریق کار به این کشور مهاجرت کنند. جهت کسب اطلاعات می توانید مقاله مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق ویزای کاری را از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما مطالعه فرمائید.

واجدین شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

برای مهاجرت از طریق کار در این کشور متقاضی می باید شرایط اصلی را داشته باشد. متقاضی باید مدارک معتبر و مستندی را فراهم سازد. واجدین شرایط برای کار در این کشور در جدول زیر شرح داده شده است:

مراحلمدارک
1ارائه تکمیل فرم درخواست آنلاین
2ارائه گذرنامه معتبر
3ارائه 2 عکس پرسنلی به اندازه عکس پاسپورت
4پیشنهاد کاری معتبر (می باید در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور باشد.)
5در صورتی که محل کار متقاضی مرتبط با خطر احتمال تب زرد می باشد، متقاضی باید گواهی واکسن خود را ارائه دهد.
6ارائه گواهی ازدواج
7ارائه تمکن مالی معتبر، گردش حساب بانکی یا فیش حقوقی متقاضی جهت گواهی اینکه متقاضی از شرایط مالی مناسبی برخوردار است.

واجدین شرایط مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار

انواع مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی

در این کشور 4 نوع ویزای کاری وجود دارد. ویزای جامع کاری، ویزای کاری برای مهارت های حیاتی، ویزای ترانسفر برای عبور و مرور بین شهرهای این کشور و ویزای شرکتی جز ویزاهای کاری این کشور می باشند. تنها ویزای کاری برای مهارت های حیاتی و اساسی طبق لیست ارائه شده که در مطالب فوق ذکر شده صادر می شود. سایر ویزاهای کاری در این کشور در زیر گروه ویزای جامع کاری قرار می گیرند. شاخصه این ویزا طولانی بودن مدت ویزا و نیاز به یک پیشنهاد کاری معتبر می باشد. ویزاهای جامع کاری و ویزاهای تخصصی منوط به مهارت های خاص افراد به صورت انفرادی صادر می شوند، در حالی که ویزاهای شرکتی و ویزاهای ترانسفر این کشور با توجه به نیاز شرکت مورد نظر صادر خواهد شد.

طول پروسه مهاجرت از طریق کار آفریقای جنوبی

مدت زمانی که متقاضی می باید برای ویزای کاری خود در این کشور انتظار داشته باشد حدود 30 روز می باشد. در حالت کلی طول پروسه ویزا به 2 تا 3 ماه هم می رسد. درخواست مهاجرت از طریق کار در این کشور می باید از طریق سفارت محل اقامت متقاضی صورت پذیرد. هزینه درخواست این نوع ویزا حدود 152000ZAR (رند آفریقا) می باشد. تمام متقاضیان بین المللی در صورت تمایل به کار در این کشور می باید ابتدا یک پیشنهاد کاری معتبر و سپس اقدامات لازم جهت ویزای کاری این کشور را مرحله به مرحله انجام دهند.

در سال های اخیر بسیاری از کشورها انتخاب مناسبی برای مهاجرت از طریق کار بوده اند. در این مقاله مهاجرت به آفریقای جنوبی از طریق کار توسط کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تحلیل و بررسی شد. پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله بهترین کشورها برای مهاجرت کاری 2020 از طریق لینک مربوطه در سایت مرجع ما می باشد. در این خصوص می توانید در دیدگاه مقالات سایت ما نظرات و سوالات خود را بیان فرمائید. در کوتاه ترین زمان ممکن مشاورین ما پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود. امید است که اطلاعات فوق مورد عنایت شما قرار گرفته باشد.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *