مهاجرت تحصیلی کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا رویای افراد زیادی در خصوص تحصیل در این کشور پهناور می باشد که سالانه مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. کانادا در منطقه اتحادیه اروپا قرار دارد و قابلیت های چشمگیری در زمینه تحصیلی و کاری دارد. این دانشگاه امکانات و جذابیت های تحصیلی بسیار خوبی مانند زیباترین پردیس ها، متنوع ترین رشته های تحصیلی و… دارد که به راحتی دانشجویان را مجذوب خود می کند. یقینا این تصور را در رویای خود دارید که بتوانید در این دانشگاه پذیرش تحصیلی بگیرید. اما این آرزو کاملا دست یافتنی است که برای رسیدن به آن باید مراحل را به دقت و با بررسی های لازم انجام دهید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین گزینه برای این منظور باشد. این موسسه بسیار معتبر و برتر بوده و کلیه مراحل مهاجرت را به صورت قانونی و تضمینی انجام می دهد.

از دانشگاه واترلو در کانادا بیشتر بدانیم

دانشگاه واترلو در کانادا (University of Waterloo) و در شهری به همین نام  در سال 1957 میلادی به تاسیس رسیده است. از جمله دلایل مهمی که سبب معروفیت و شهرت این دانشگاه شده است، ارائه رشته های علوم رایانه و مهندسی می باشد. از سویی دیگر برنامه های کارآموزشی که برای دانشجویان مشغول تحصیل در این دانشگاه وجود دارد نیز بسیار شناخته شده هستند. این دانشگاه در مجله مکلینز نیز از لحاظ کیفیت برنامه های درسی و آتی به عنوان برترین دانشگاه کشور کانادا شهرت دارد. تقریبا 30.000 دانشجو در این دانشگاه پذیرش شده و مشغول تحصیل هستند. تعداد 6 دانشکده و 10 مدرسه در دانشگاه واترلو در کانادا جای گرفته اند.

 

رنکینگ دانشگاه واترلو کانادا

تا به اینجا متوجه شدید که دانشگاه واترلو در کانادا به چه اندازه معتبر و شناخته شده است. این موضوع با بررسی آمار و ارقام به دست آمده در خصوص رنکینگ و رتبه های جهانی که توسط این دانشگاه کسب شده است، شفاف تر گردیده و کاملا به اثبات می رسد. رتبه هایی که دانشگاه مذکور در سیستم های مختلف رتبه بندی به خود اختصاص داده و کسب نموده است، در جدول آمده است:

نظام رتبه بندی رتبه کسب شده
Webometrics 80
Shanghai 300–201
US news 240
QS 152
Times 179

فهرست دانشکده‌های دانشگاه واترلو در کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا متشکل از دانشکده ها، پردیس‌ ها، مدارس و کالج های مختلفی است که سبب گردیده دانشگاه مذکور از لحاظ علمی و کیفیت آموزشی در سطح بسیار بالایی قرار داشته باشد. در اینجا به اسامی برخی دانشکده های این دانشگاه اشاره می نماییم:

 • دانشکده علوم
 • دانشکده ریاضیات
 • دانشکده مهندسی
 • دانشکده هنر
 • دانشکده محیط زیست
 • دانشکده بهداشت کاربردی

اتباع ایرانی و دانشگاه واترلو

طبق اعلام رسمی و گزارش هایی که از دانشگاه واترلو در کانادا منتشر شده است، مشخص گردیده که کشور ایران جزو 5 کشوری است که درصد بالایی از دانشجویان مشغول تحصیل در تحصیلات تکمیلی را دارا است. همچنین برخی اساتید مجرب که از سطح دانش بالایی برخوردار هستند نیز در این دانشگاه مشغول تدریس و انجام پروژه های تحقیقاتی هستند. البته آمار دقیقی در این خصوص به دست نیامده است. افراد زیادی از دانشگاه واترلو در کانادا فارغ التحصیل شده اند که بسیار معروف و مشهور هستند. از جمله این افراد، آقای رضا فرجی دانا است که در حال حاضر با مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در کابینه دولت رئیس جمهور حسن روحانی مشغول فعالیت می باشد.

اهمیت زبان جهت تحصیل در دانشگاه واترلو کانادا

نمره زبان برای تحصیل در کانادا و انتخاب دانشگاه واترلو در کانادا امری مهم و ضروری است. به همین دلیل برای دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های مختلف، صلاحیت های زبان انگلیسی تعیین شده است. در صورتی که فرد دانشجو نمره زبان انگلیسی مد نظر دانشگاه که به شرح زیر می باشد را دارا باشد، مورد پذیرش تحصیلی قرار خواهد گرفت.

نوع آزمون نمره شرح
آزمون زبان انگلیسی تافل اینترنتی 90 در مهارت نوشتاری نمره 25 و در مهارت مکالمه نمره 25
آزمون آیلتس آکادمیک 7
آزمون MELAB 85 در هر یک از بخش ها نمره 80
آزمون CAEL 70 در هر یک از بخش های نوشتاری و مکالمه نمره 70
آزمون PTE 63 در هر یک از بخش ها نمره 65
آزمون EFAS 75% نمره کلی در سطح 400 با کسب نمره 75 % در حوزه های آکادمیک، نوشتاری و شفاهی

در صورتی که دانشجوی متقاضی نمرات پایین تر از نمرات فوق الذکر را کسب کند، به صورت مشروط و از طریق دوره BASE مورد پذیرش تحصیلی قرار می گیرد.

شرایط عدم ارائه مدرک زبان در کانادا

دانشجوی متقاضی که قصد مهاجرت به کانادا و تحصیل در دانشگاه واترلو در کانادا را دارد، بایستی مدرک زبان مربوطه و مورد درخواست دانشگاه را ارائه دهد. تنها در صورتی از ارائه مدرک زبان معاف می گردد که شرایط به شرح زیر را دارا باشد. در غیر این صورت ارائه مدرک زبان جهت پذیرش تحصیلی الزامی است.

 • چنانچه دوره هایی از تحصیلات خود را در کشور کانادا گذرانده باشد.
 • چنانچه وی دارای زبان مادری انگلیسی نباشد. اما تحصیلات خود را به صورت تمام وقت و برای مدت 4 سال در یکی از مدارس انگلیسی زبان سپری نموده باشد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه واترلو کانادا

دانشگاه واترلو در کانادا نیز همانند سایر دانشگاه‌های جهان، بورسیه های تحصیلی مختلفی را برای دانشجویان بین المللی در نظر گرفته است. اما دانشجویان الزاما بایستی از سوابق تحصیلی بسیار قوی جهت دریافت این بورسیه ها برخوردار باشند. برخی از بورسیه‌های این دانشگاه به شرح زیر است:

 • بورسیه Merit Scholarship (این بورسیه حداکثر به مبلغ 1000$ (دلار) و برای دانشجویان مقطع کارشناسی که تحصیلات خود را به صورت تمام وقت ادامه می دهند، اعطا می گردد.
 • بورسیه President’s Scholarship of Distinction-President’s Scholarship (این بورسیه حداکثر به مبلغ 2000$ (دلار) بوده و برای هزینه تحصیل در ترم اول دانشجویان در حال تحصیل به صورت تمام وقت ارائه می گردد. این بورسیه قادر است شهریه تحصیلی دانشجویان را حداکثر تا 1500% تامین کند،‌
 • (Ontario Trillium Scholarship (OTS (این نوع بورسیه نیز مختص دانشجویان مقطع دکترا بوده و قابلیت تمدید برای مدت 4 سال را خواهد داشت. اعطای این بورسیه از سال 2010 میلادی آغاز شده است.
 • بورسیه Vanier Canada Graduate Scholarship
 • بورسیه International Student Entrance Scholarships

به طور کلی در نظر گرفتن هزینه زندگی در کانادا از جمله موارد مهمی است که بایستی به دقت بررسی گردد. برای بررسی موضوع از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره و کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *