مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی

مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی یکی از برترین راه های اخذ اقامت این کشور زیبا محسوب می گردد که مورد توجه متقاضیان زیادی قرار گرفته است. کشور اسلواکی در اروپای مرکزی واقع شده است و از در بخش های مختلف نظیر اقتصادی و صنعتی جزء کشورهای قدرتمند به شمار می رود. ثبت شرکت در اسلواکی با هدف تجارت در جامعه اروپایی، گزینه ایده آل و مناسبی محسوب می گردد. شهر براتیسلاوا به عنوان پایتخت اسلواکی شناخته شده است. ارزش پول این کشور با € (یورو) محاسبه می شود. کشورهای لهستان، اوکراین، مجارستان، اتریش و جمهوری چک با اسلواکی مرز مشترک دارند.

پیوستن اسلواکی به اتحادیه اروپا در سال 2004 میلادی به وقوع پیوست. به همین دلیل فردی که موفق به اخذ ویزای اسلواکی گردد، به آسانی مجاز به سفر به سایر کشورهای اروپایی خواهد بود. برای مهاجرت به اروپا و اسلواکی، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت را به عنوان همراه مهاجرتی خود انتخاب نموده و در هر زمان که نیاز دارید از کارشناسان این موسسه اخذ مشاوره نمایید.

مدارک ثبت شرکت در اسلواکی

برای این که بتوانید در راستای مهاجرت به اسلواکی در خصوص ثبت شرکت در اسلواکی موفق شوید، یکسری اسناد و مدارک مورد نیاز است که شرح آنها به صورت ذیل خواهد بود:

 • ارائه مدارک هویتی و شناسایی متقاضی خارجی به علاوه مدارک همراهان وی
 • ارائه گردش حساب یا صورتحساب بانکی فرد متقاضی
 • ارائه تعداد 3 قطعه عکس رنگی و پاسپورتی
 • مشخص نمودن نام شرکت (حداقل 5 اسم پیشنهادی)، فعالیت شرکت و در مجموع مشخصات شرکتی که قصد ثبت آن را دارد.
 • سند مالکیت شخص متقاضی
 • ارائه اصل و اسکن پاسپورت مدیر عامل شرکت و سهامداران
 • پرکردن فرم مربوط به ثبت شرکت در اسلواکی
 • ارائه گواهی عدم سابقه کیفری یا سوء پیشینه
 • نسخه کپی از کلیه مدارک تحصیلی
 • ارائه Business Plan یا همان طرح توجیهی اقتصادی در راستای فعالیت شرکت ثبتی
 • ارائه وکالتنامه ای که از سوی موکل تایید گردیده و به امضای وی رسیده است.
 • ثابت نمودن استطاعت مالی
 • آدرس محل اقامت متقاضی در کشور ایران (به علاوه کد پستی ده رقمی)
 • ضمنا سرمایه اولیه برای ثبت شرکت به مبلغ 5000€ (یورو) می باشد که بایستی در حساب بانکی که در کشور اسلواکی افتتاح گردیده است واریز شود. این مبلغ تا مدت کوتاهی قابل برداشت نخواهد بود اما پس از آن می توانید برداشت نمایید.

توجه داشته باشید کارت اقامت اسلواکی برای متقاضی به صورت یک ساله صادر می گردد که قابلیت تمدید را دارد. شخص پس از اخذ کارت اقامت باید 6 ماه از سال را در اسلواکی بماند.

مدارک ثبت شرکت در اسلواکی

مزایای حاصل از ثبت شرکت در اسلواکی

برای سرمایه گذاران بین المللی که با هدف ثبت شرکت در اسلواکی وارد این کشور می شوند و شرکت مورد نظر را به ثبت می رسانند، مزیت هایی در نظر گرفته شده است که شرح آنها به صورت زیر خواهد بود:

 • فرد سرمایه گذار مجاز است به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شنگن سفر کند.
 • از طریق ثبت شرکت می تواند به اقامت اسلواکی دست یابد.
 • پس از گذشت 3 سال کسب و کار می تواند جهت اخذ اقامت دائمی این کشور درخواست دهد.
 • می تواند ضمن ثبت شرکت در اسلواکی، برند تجاری اروپایی برای شرکت خود انتخاب کند.
 • او می تواند همراه با خانواده خود در کشورهای اتحادیه اروپا به کار و زندگی بپردازد.
 • هزینه های مربوط به نگهداری شرکت اعم از مالیات و سایر، در اسلواکی در حداقل میزان خود قرار دارد.
 • امکان تحصیل رایگان در سطح اروپا برای او و خانواده متقاضی میسر است.
 • استفاده از بیمه درمانی برای خود و خانواده
 • امکان دریافت تسهیلات بانکی در اتحادیه اروپا را خواهد داشت.

شرایط ثبت شرکت و سرمایه گذاری در اسلواکی به صورت قانونی به شرح موارد موجود در تصویر زیر خواهد بود:

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی

انواع شرکت های ثبتی در اسلواکی

انواع مختلفی از شرکت‌های ثبتی در کشور اسلواکی وجود دارند که سرمایه‌گذاران می ‌توانند با توجه به شرایطی که مدنظر است، نسبت به ثبت یکی از آن ها اقدام نمایند.

در جدول ذیل انواع شرکت هایی که در اسلواکی ثبت می‌شوند ذکر نموده و به صورت اجمالی شرح خواهیم داد:

انواع شرکت شرایط عمومی و اولیه آن
 شرکت با مسئولیت محدود Spolcons Rucenim Obmedzenym سرمایه مورد نیاز در این نوع ثبت شرکت 5000€ (یورو) بوده و بایستی حداقل 2 سهامدار داشته باشد. تعداد سهامداران بیشتر از 50 نفر مجاز نخواهد بود. تعیین رئیس اجرایی و هیات نظارت از جمله تصمیماتی که در این نوع شرکت اتخاذ می گردد.
شرکت سهامی خاص در 2 نوع خصوصی و دولتی حداقل سرمایه‌ای که برای ثبت این نوع شرکت در اسلواکی مورد نیاز است، 2500€ (یورو) می باشد. تفاوتی که در شرکت های خصوصی و دولتی وجود دارد این است که تنها شرکت های دولتی مجاز به تجارت آزاد هستند. از سویی دیگر، سهم در شرکت های سهامی خصوصی قابل نقل و انتقال آزادانه را خواهد داشت. چنانچه سهامداران یک شرکت سهامی دولتی اتفاق نظر داشته باشند، این شرکت قابلیت تبدیل به شرکت خصوصی را دارد.
 شرکت سهامی عام افراد با پرداخت حداقل 250€ (یورو) برای هر نفر می توانند جزء سهامداران این نوع شرکت محسوب شوند. کلیه سهامداران در بدهی های شرکت سهیم بوده و حتی در دارایی های شخصی خود نیز مسئول بدهی های شرکت هستند. در مجموع تصمیم گیری هایی که در شرکت انجام می گردد، کلیه شرکا دخل و تصرف خواهند داشت. مگر این که در اساسنامه توافق دیگری انجام شده باشد.
شرکت تضامنی این نوع شرکت بین یک الی 2 سهامدار دارد. از این رو تنها با وجود این 2 نفر می تواند ثبت گردد. مسئولیت سهامداران در این نوع شرکت به صورت محدود است.

اقامت جهت ثبت شرکت در اسلواکی

شرایط اقامت اسلواکی در کلیه شرکت هایی که در بخش قبلی ذکر و تشریح گردید، یکسان است. شخص سرمایه گذار از طریق به ثبت رساندن هر یک از شرکت های مذکور به اقامت یک ساله دست می یابد. این اقامت هر ساله قابل تمدید بوده و حداکثر برای 3 سال می تواند از این اقامت استفاده نماید. پس از 3 سال، در صورتی که لازم باشد مجاز است اقامت خود را برای دوره 3 سال بعدی تمدید نماید.

چنانچه 5 سال از زندگی و تجارت او در کشور اسلواکی سپری شود و فعالیت شرکت او برای اسلواکی سوددهی داشته باشد، ضمن پرداخت مالیات های مربوطه مجاز به ارائه درخواست اقامت دائمی اسلواکی خواهد بود. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آمادگی کافی و لازم برای ارائه خدمات مشاوره ای و مهاجرتی را دارد. بنابراین بدون اتلاف وقت با اخذ مشاوره های حرفه ای در مسیر مهاجرتی خود به کشورهای مختلف مانند ثبت شرکت در اسلواکی و مهاجرت به اسلواکی و اخذ اقامت اروپا قرار بگیرید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *