مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

پروسه مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020 با استقبال درصد زیادی از افراد مواجه شده که در این مقاله به بررسی آن می پردازیم. کشور های در حال توسعه، برای تداوم توسعه خود به سرمایه های خارجی نیاز خواهند داشت. کشور اسلواکی نیز مانند سایر این کشور ها با آغوش باز به پذیرش سرمایه های خارجی اقدام می کند. در این مقاله شرایط ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020 توضیحات کافی را ارائه خواهیم کرد. تلاش دیگر ما در این مقاله آشنایی با اقتصاد اسلواکی است. این مقاله در باب شرایط ثبت شرکت در کشور اسلواکی توسط تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است.

شرایط اقتصادی اسلواکی

قبل از اینکه بخواهید برای ثبت شرکت در اسلواکی اقدام کنید باید از شرایط اقتصادی آن کشور آگاه شوید. کشور اسلواکی با سرعت در حال طی کردن مراحل پیشرفت در زمینه های مختلف است. در حال حاضر و در ابتدای سال 2019 میلادی، کشور اسلواکی سی و نهمین کشور ثروتمند جهان است. نرخ بیکاری در کشور اسلواکی در حدود 6.5% است. اگرچه این عدد این شاخص نسبت به کشورهای پیشرفته بالا به نظر می رسد اما زمانی که به نرخ بیکاری این کشور در 5 ساله اخیر نگاه می کنیم، متوجه خواهیم شد که این کشور در زمینه اقتصادی دچار پیشرفت های شگرف شده است.

هزینه های زندگی در کشور اسلواکی نسبت به کشور های پیشرفته اروپایی کمتر است. از همین رو میزان درآمد نیز به همان نسبت کاهش پیدا می کند. میانگین درآمد سالیانه کارکنان کشور اسلواکی در حدود 1900€ (یورو) در ماه است. مطابق با قوانین اقتصادی این کشور، شرایط ثبت شرکت در اسلواکی مشخص شده است. همه کسانی که قصد دارند در کشور اسلواکی تجارت خود را آغاز کنند، باید از قوانین این کشور تابعیت کامل داشته باشند. در این بخش توضیحاتی در ارتباط با شرایط ثبت شرکت در اسلواکی ارائه خواهیم کرد.

گام اول ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

برای آنکه بتوانید تجارت خود در کشور اسلواکی را آغاز کنید باید ابتدا کلیه شرکای خود را به صورت کامل معرفی کنید:

  • شریک در حقیقت فرد یا افراد حقیقی یا حقوقی هستند که بخشی از سهام شرکت را در اختیار دارند. سود حاصل از تجارت نیز باید میان این شرکا تقسیم شود. کسب اجازه اقامت برای شرکای تجاری الزامی نیست. همچنین موقعیت شرکا در سهام شرکت نیز ضامن دریافت اجازه اقامت در کشور اسلواکی نخواهد بود.
  • مدیران ارشد که افراد حقیقی هستند. این مدیران باید در چارچوب نام شرکت فعالیت کنند. همه این مدیران باید اجازه اقامت در خاک اسلواکی را داشته باشند. این اجازه اقامت تنها در صورتی صادر خواهد شد که فرد ثابت کند یکی از مدیران اجرایی شرکت است.
  • این امکان برای همه اعضا وجود دارد که به صورت همزمان مدیر اجرایی و سهامدار شرکت باشند. علاوه بر معرفی اعضای هیئت مدیره و سهام داران ، باید نام شرکت، محل ثبت شرکت، دامنه فعالیت های اقتصادی و ارزش سهام شرکت را نیز به طور دقیق اعلام کنید.

اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

برای شروع کار در کشور اسلواکی نیاز به اجازه تجارت در اسلواکی دارید. برخی از انواع تجارت نیاز به هیچ گونه پیش زمینه ندارد اما در سایر زمینه های تجاری نیاز به در دست داشتن مدرک تحصیلی مرتبط خواهید داشت. ارزش سهام شرکت شما باید حداقل 5000€ (یورو) باشد. هر سهام دار نیز باید ارزش سهامش از 750€ (یورو) کمتر نباشد. هر سهامدار باید به صورت جداگانه سهم خود را به بانک معتبر در کشور اسلواکی پرداخت کند. سهام دار اصلی باید پرداخت ها را تایید کند. در واقع اوست که مسئولیت رسیدگی به امور مختلف مالی را دارد. سهام مشارکت تنها می تواند در اختیار بانک یا یکی از شرکا باشد.

اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

ضمانت مشارکت تجارت در اسلواکی

همه کسانی که قصد دارند در یک تجارت در این کشور برای اقامت اسلواکی به عنوان سهام دار مشارکت داشته باشند، باید مطابق با بند a 105 قانون تجارت سوگند یاد کنند. محدودیت های اعمال شده در این قانون مربوط به حقوق هر سهام دار نسبت به شرکت و بالعکس است. برای مثال هر فرد حقیقی تنها می تواند در 3 شرکت به عنوان سهام دار شرکت کند. هر فرد حقوقی نیز می تواند تنها سهام دار یک شرکت مشخص باشد. همه مدیران اجرایی نیز باید یک نمونه از امضاء رسمی خود را به صورت قانونی ثبت کنند. همه سهام داران شرکت نیز باید رسما در اداره مالیات ثبت نام کرده و اظهار نامه مالیاتی خود را تکمیل کنند. در صورتی که شخص بدهی مالیاتی نداشته باشد می تواند به عنوان سهام دار در شرکت فعالیت خود را آغاز کند.

درخواست ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

پس از انجام امور ذکر شده و پرداخت سهام توسط همه سهام داران، آن ها باید به صورت مشترک درخواست خود مبنی به ثبت شرکت را به اداره کسب و کار ارائه دهند. این درخواست همچنین باید به دادگاه صالح ارسال شود. این دادگاه پس از گذشت 5 روز کاری در صورتی که همه شرایط مساعد باشد، اجازه شروع فعالیت تجاری را صادر خواهد کرد و شرکت می تواند تجارت خود را آغاز کند.

همان طور که می دانید، اقتصاد بسیاری از کشور های اروپایی بر مبنای درآمد های حاصل از دریافت مالیات رونق می یابد. بنابر این در مرحله بعدی باید شرکت را در اداره مالیات به ثبت رساند. دلیل اصلی این کار، نظارت بر پرداخت مالیات وارده بر سود شرکت است. این آخرین مرحله ای است که شما باید طی کنید. بلافاصله پس از دریافت مجوز از اداره مالیات شما می توانید شروع کار خود را به طور رسمی آغاز کنید.

اقدام برای ثبت شرکت در اسلواکی در سال 2020

در مقاله پیش رو، در ارتباط با وضعیت اقتصادی کشور اسلواکی توضیحاتی را ارائه کردیم و دریافتیم که کشور اسلواکی با سرعت در حال پیشرفت در زمینه های مختلف اقتصادی است. سپس در ارتباط با شرایط ثبت شرکت در اسلواکی توضیحات کاملی را ارائه کرده ایم که امید است مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شروع فعالیت های اقتصادی در کشور های دیگر یک امر بسیار حساس است چرا که ممکن است قسمت قابل توجهی از سرمایه های خود را با یک تصمیم اشتباه و یا عدم آگاهی از دست بدهید. همکاران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده اند تا در زمینه های مختلف در ارتباط با سرمایه گذاری در خارج از مرزهای ایران مانند اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در اسلواکی و مهاجرت به اسلواکی شما را یاری دهند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *