مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ هر ساله به خصوص در سال 2020 به دلیل برتری سیستم های آموزشی و امکان تحصیل رایگان مورد استقبال قرار گرفته است. شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ برای اکثر دانشجویان بین المللی بسیار عالی می باشد و دانشجویان می توانند با تحصیل در دانشگاه های این کشور به بالاترین سطح دانش برسند و برای اشتغال در زمینه های مختلف آماده شوند. کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا در این نوشتار هموطنان عزیز را از شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ، هزینه های تحصیل در این دوره و سایر موارد آگاه سازند.

شرایط تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

یکی از بهترین موارد درباره شرکت در یک برنامه تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد در نروژ، استقبال دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی این کشور از دانشجویان و متقاضیان خارجی و ارائه خدمات و امکانات به تمامی دانشجویان در دوره های مختلف آموزش عالی است. تمام برنامه های کارشناسی ارشد در نروژ به صورت رایگان به دانشجویان و متقاضیان خارجی ارائه می شوند و بسیاری از آنها به زبان انگلیسی تحویل تدریس می شوند.

به همین دلایل این کشور در حال حاضر میزبان حدود 10000 دانشجوی خارجی در مقاطع مختلف تحصیلی است. دانشگاه های نروژ به دلیل ارائه برنامه های تحصیلی بی نظیر و فعالیت های تحقیقاتی عالی در بین دانشجویان و متقاضیان خارجی بسیار محبوب می باشند. بخشی از سرزمین این کشور در قطب شمال واقع شده است و لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه های برتر نروژ در پروژه های تحقیقاتی پیشگام علمی همکاری می کنند.

تدریس در برنامه های کارشناسی ارشد مشابه با دوره های کارشناسی، ترکیبی از سخنرانی ها، سمینارها، کنفرانس کارگاه ها و آموزش ها است. تحصیل در برنامه های کارشناسی ارشد در این کشور و کسب مدرک فوق لیسانس با ارائه پایان نامه تحقیقاتی تکمیل شده در پایان برنامه های تحصیلی امکان پذیر می باشد. داشتن مدرک لیسانس برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ الزامی است. علاوه بر این باید در نظر داشته باشید که دانشگاه های نروژ معیارهای خاص خود را برای دانشجویان تعیین می کنند. به عنوان یک قاعده کلی متقاضی باید بتواند مدارک تحصیلی قبلی را ارائه دهد و آمادگی خود را برای اظهار نظر در مورد علاقه خود به این دوره و متناسب بودن آن با تجربه و اهداف شغلی خود اثبات کند.

ارزیابی پایان نامه تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

ارزیابی یک پایان نامه کارشناسی ارشد نروژ ممکن است علاوه بر ارزیابی کتبی، شامل ارزیابی و بررسی شفاهی نیز باشد. این گاه به عنوان آزمون نهایی کارشناسی ارشد شناخته می شود و شامل دو مؤلفه است. ابتدا از متقاضی یا دانشجو خواسته خواهد شد كه پایان نامه خود را در یک کنفرانس ارائه یا نمایش دهند. در این مرحله معمولاً از متقاضی یا دانشجو سؤال نمی شود و برای ارزیابی شفاهی پایان نامه متقاضی باید در جلسات مشخص شده توسط اساتید شرکت کند. داشتن یک سخنرانی عمومی و انجام دفاع شفاهی از پایان نامه کارشناسی ارشد متقاضی ممکن است در ابتدا کمی دلهره آور به نظر برسد، اما این یک فرصت عالی است که متقاضی یا دانشجو برخی دوستان و خانواده خود را دعوت کند تا به موفقیت وی افتخار کنند (و به آنها نشان دهد زندگی در نروژ چگونه است).

علاوه بر این، موفقیت در این امتحانات چه در برنامه های دکتری و چه به دنبال اشتغال حرفه ای با مدرک کارشناسی ارشد خود، بر روی CV متقاضی تاثیر بسیار مثبتی خواهد داشت.

ارزیابی پایان نامه تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

چرا نروژ؟

دلایل مختلفی برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ وجود دارند. در دانشگاه های این کشور برنامه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ارائه می شوند و متقاضیان بین المللی می توانند در رشته مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند. برخی از قانع کننده ترین دلایل تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ عبارتند از:

  • میزان شهریه در نروژ: یکی از مزایای تحصیل در این کشور این است که تمام برنامه های کارشناسی ارشد نروژ برای همه دانشجویان از جمله دانشجویان اتحادیه اروپا، دانشجویان منطقه اقتصادی اروپا و دانشجویان کشورهای ثالث رایگان است
  • کیفیت بالای زندگی در نروژ: کشور نروژ مکانی عالی برای اقامت، کار و تحصیل است و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا می باشد
  • زبان تحصیل در کشور نروژ: انگلیسی به عنوان زبان دوم به طور گسترده با یک استاندارد عالی توسط مردم کشور نروژ صحبت می شود، بنابراین دانشجویان و متقاضیان بین المللی لزوماً نیازی به یادگیری نروژی برای تحصیل کارشناسی در این کشور ندارند

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به نروژ را دارند باید از شرایط تحصیل در این کشور اطلاعات کافی داشته باشند. در کشور نروژ چهل دانشگاه وجود دارد و قدیمی ترین دانشگاه این کشور دانشگاه اسلو می باشد که در سال 1811 میلادی تاسیس شده است. تعداد دانشجویان و متقاضیان بین المللی که در این کشور مشغول به تحصیل می باشند به بیش از ده هزار نفر می رسد. دانشجویان دوره کارشناسی ارشد در نروژ باید در نظر داشته باشند که تحصیل در نروژ در دوره کارشناسی ارشد برای کسب مدرک فوق لیسانس حداقل دو سال به طول می انجامد و سال تحصیلی در دانشگاه های این کشور از ماه اوت تا ژوئن است.

هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ

بهترین خبر در مورد شهریه تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور این است که متقاضیان و دانشجویان بین المللی هیچ هزینه ای برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور پرداخت نمی کنند به عنوان بخشی از تعهد کشور برای آموزش عالی برای همه افراد، تحصیلات عالی و دانشگاهی در مقطع لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور نروژ رایگان است. این امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند. هزینه تحصیل در هر ترم بین 30 تا 60€ (یورو) برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی خواهد بود؛ اما این مبلغ هزینه عضویت در انجمن های دانشجویان دانشگاه و همچنین سایر خدمات جزئی در دانشگاه مانند حمل و نقل و غیره می باشد.

تحصیل کارشناسی ارشد در این کشور با کیفیت بین المللی همراه می باشد که به دانشجویان و متقاضیان این امکان را می دهد تا بتوانند به اهداف شغلی خود نزدیک تر شوند و یا برای تحصیل در دوره های بالاتر آماده شوند. هموطنان عزیز و گرامی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و از شرایط تحصیل در کشورهای برتر دنیا به صورت کامل مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *