مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

اگر شما متقاضی تحصیل دکتری در نروژ در سال 2019 هستید آیا شرایط و قوانین این کشور را برای تحصیل در این مقطع می دانید؟ تعهد به یادگیری همیشگی باعث شده که دانشگاه های این کشور محل خوبی برای تحصیل دکتری در نروژ باشد. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته و تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی باعث شده متقاضیان زیادی برای تحصیل دکتری در نروژ به این کشور مهاجرت کنند.داگر قصد مطالعه و آگاهی در زمینه تحصیل در این کشور را دارید می توانید به سایت سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( تحصیل در نروژ ) را مطالعه نمایید.

نروژ

کشور مستقل نروژ در غرب جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که در شمال قاره اروپا قرار دارد. مساحت این کشور 385252 کیلومتر مربع می باشد و جمعیت این کشور حدودا پنج میلیون نفر می باشد. شهر های مهم این کشور شهر برگن، شهر تروندهایم، شهر استاوانگر و شهر اسلوَمی باشند. شهر بزرگ اسلو به عنوان پاینخت این کشور انتخاب شده است. کشور نروژ از نظر در آمد سالانه توانسته رتبه چهارم را بین کشور های دنیا کسب کند. کشور نروژ از جمله کشورهایی می باشد که دارای صنعت نفت و گازمی باشد. کشور نروژ جزء ده کشوری می باشد که امید به زندگی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد.

هزینه زندگی در کشور نروژ

برای تحصیل دکتری در نروژ بهتر است دانشجو قبل از اقدام به مهاجرت از هزینه های زندگی در این کشور آگاه باشد. همانطور که می دانید هزینه های زندگی هر فرد با توجه به نوع زندگی و منطقه انتخاب شده برای زندگی تفاوت دارد. قیمت اجاره مسکن با توجه به تعداد اتاق خواب ها یک خانه و یا اینکه خانه ای در مرکز شهر می باشد یا حومه شهر متفاوت است. اگر فردی خوابگاه دانشگاهی را که هر دانشگاه برای دانشجویانش در نظر می گیرد برای زندگی انتخاب کند، باید ماهانه مبلغ 3 هزار کرون بپردازد. اگر متقاضی بخواهد در خانه ای معمولی اقامت کند باید در ماه مبلغ 5 هزار کرون برای اجاره خانه بپردازد.

تحصیل در کشور نروژ

در این کشور طول مدت تحصیل در دوره لیسانس حدودا سه ساله است. دانشجو با گذران واحد های درسی در نظر گرفته شده برای این دوره و ارائه 2 پروژه می تواند مدرک این دوره را دریافت  نماید. جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ دو دوره در نظر گرفته شده است.

 • دوره اول به این گونه است که اگر فرد بخواهد مدرک کارشناسی ارشد را به صورت آکادمیک را داشته باشد. باید در دوره های جامع شرکت نماید.
 • و اگر تمایل به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد تخصصی دارید، باید دوره ی مقطعی را برای گرفتن مدرک تخصصی بگذرانید. برای تحصیل دکتری در نروژمتقاضی باید حتما دوره ی تحصیلی کارشناسی ارشد را گذرانده و پس از آن وارد دوره تحصیلی دکتری شود. در این دوره تحصیلی دانشجو باید علاوه بر گذراندن دورس درسی، پروژه های تحقیقاتی را نیز انجام دهد.

تحصیل دکتری در نروژ

امکان تحصیل به صورت مستقیم در دوره دکتری در این کشور وجود ندارد. فرد باید ابتدا در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد شرکت کرده و بعد از آن برای تحصیل در مقطع دکتری اقدامات لازم را انجام دهد. ارائه مدرک زبان معتبر برای پذیرش در این مقطع بسیار مهم می باشد فرد باید مدرک IELTS 7  را برای اجازه تحصیل در مقطع دکتری ارائه دهد. در اکثر رشته های تحصیلی در این مقطع امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است. تحصیل در این دوره همانند کار کردن می باشد و فرد می تواند برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهد. دانشجویان این مقطع اجازه کار به صورت پاره وقت را در این کشور دارند، دانشجو می تواند در هفته به مدت 20 ساعت کار پاره وقت انجام دهد. حداقل حقوق دریافتی در نظر گرفته شده برای هر ساعت مبلغی بین 7 تا 9 یورو می باشد.

بررسی پایان نامه

بررسیپایان نامه دکتریتوسط 3 کارشناس دانشگاهی انجام می شود. حداقل یکی از کارشناسانی که به بررسی پایان نامه شما می پردازد از دانشگاه های دیگری انتخاب می شود. پس از تصویبپایان نامه دانشجو باید از پایان نامه خود دفاع می کند. ممکن است از فرد خواسته شود علاوه بر پاسخ به سوالات پرسیده شده توسط کارشناسان، برای موضوعاتی در رابطه با پایان نامه سخنرانی هایی ارائه دهد.

مدارک لازم برای پذیرش در مقطع دکتری

برای تحصیل دکتری در نروژ هر دانشگاه روش درخواست متفاوتی برایمتقاضیان تحصیل در دوره دکتری دارد . بهتر است متقاضیطی تماس مستقیم با دانشگاه از چگونگی شرایط اخذ پذیرشمطلع شود. به منظور پذیرش در این مقطع ممکن است گواهی تمکن مالی به منظور تامین هزینه های طول دوره تحصیل لازم باشد. در اکثر مواقع دانشجو بایدتوصیفی قابل قبول از موضوع پروژه خود ارائه دهد. همچنین تکمیل فرم ها مربوطه که معمولا در سایت های دانشگاه نیز درج شده است ضروری می باشد. همچنین دانشجو باید مدارک زیر برای تحصیل دکتری در نروژ به دانشگاه مد نظر ارائه دهد:

 • ارائه کپی از تمامی مدارک تحصیلی
 • دانشجو باید از پروژه خود شرحی را به دانشگاه ارائه دهد
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای طول دوره تحصیل در این کشور
 • ارائه نام حداقل 1 سرپرست دانشگاهیکه به فرد پیشنهاد شده لازم می باشد

همچنین توجه داشته باشید ممکن است دانشگاه مدارک بیشتری را برای ارائه از شما بخواهد. اعطاء پذیرش برای تحصیل دکتری در نروژ معمولا در یک قرارداد کتبی به متقاضی ارائه می شود. این قرار داد توسط کاندیدای دکتری، سرپرست انتخاب شده، واحد علمی و هیأت علمی دانشگاه امضاءمی شود. در این قرارداد حقوق و تعهدات بین طرفین در طول دوره تحصیلذکر می شود.

چه مدارک برای دریافت ویزای تحصیلی لازم است؟

جهت دریافت ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در کشور نروژ، متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

 • دریافت و تکمیل کردن فرم که توسط هر دانشگاه و یا کالج مد نظر ارائه می شود
 • متقاضی باید مدارک بیمهدرمانیخود را به دانشگاه ارائه دهد
 • ارائهی کپی از شناسنامه و کارت ملی
 • ارائه کپی از تمامی صفحات پاسپورت
 • ارائه گواهی پذیرش دانشگاه و یا کالج مد نظر در کشور نروژ، در این گواهی باید اطلاعات شخصی دانشجو، آدر و مشخصات دقیق دانشگاه، مقطع تحصیلی فرد و طول دوره تحصیل ذکر شود.
 • اگر قصد ادامه تحصیلدر دانشگاه های خصوصی نروژ را دارید، باید گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه ها تحصیلی و زندگی در طول دوره تحصیل را ارائه دهید.
 • دانشجو باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه های این کشور بیان کرده و ارائهی دهد. بهتر است برای نوشتن انگیزه نامه از مشاوران و متخصصان ما در موسسه سفیران سروش سعادت راهنمایی دریافت نمایید.
 • ارائه مدارکی از محل سکونت در کشور نروژ، اگر قصد اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارید باید اسناد مربوط به اجاره خوابگاه را ارائه دهید و اگر قصد سکونت در خانه های این کشور را دارید باید اجاره نامه معتبر را ارائه دهید.

متقاضیان محترم می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور نروژ، تحصیل در کشور نروژ، اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری در این کشور با وکلا و کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره های در نظر گرفته شده که به صورت رایگان می باشند بهره مند شوند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *