مهاجرت تحصیلی نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

تحصیل دکتری در نروژ

اگر شما متقاضی تحصیل دکتری در نروژ در سال 2019-2020 هستید آیا شرایط و قوانین این کشور را برای تحصیل در این مقطع می دانید؟ تعهد به یادگیری همیشگی باعث شده که دانشگاه های این کشور محل خوبی برای تحصیل دکتری در نروژ باشد. همچنین تحصیل به زبان انگلیسی در بیشتر رشته و تحصیل رایگان برای دانشجویان خارجی باعث شده متقاضیان زیادی برای تحصیل دکتری در نروژ به این کشور مهاجرت کنند. اگر قصد مطالعه و آگاهی در زمینه تحصیل در این کشور را دارید می توانید به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله تحصیل در نروژ را مطالعه نمایید.

آشنایی با کشور نروژ

کشور مستقل نروژ در غرب جزیره اسکاندیناوی واقع شده است که در شمال قاره اروپا قرار دارد. مساحت این کشور 385252 کیلومتر مربع می باشد.

شرایط کشور نروژ به شرح زیر است:

 • جمعیت این کشور حدودا 5 میلیون نفر می باشد
 • شهر های مهم این کشور شهر برگن، شهر تروندهایم، شهر استاوانگر و شهر اسلوَمی باشند
 • شهر بزرگ اسلو به عنوان پاینخت این کشور انتخاب شده است
 • کشور نروژ از نظر در آمد سالانه توانسته رتبه چهارم را بین کشور های دنیا کسب کند
 • کشور نروژ از جمله کشورهایی می باشد که دارای صنعت نفت و گازمی باشد
 • کشور نروژ جزو 10 کشوری می باشد که امید به زندگی در این کشور در سطح بالایی قرار دارد

هزینه زندگی برای تحصیل دکتری در نروژ

برای تحصیل دکتری در نروژ بهتر است دانشجو قبل از اقدام به مهاجرت از هزینه های زندگی در این کشور آگاه باشد. همان طور که می دانید هزینه های زندگی هر فرد با توجه به نوع زندگی و منطقه انتخاب شده برای زندگی تفاوت دارد. قیمت اجاره مسکن با توجه به تعداد اتاق خواب ها یک خانه و یا این که خانه ای در مرکز شهر می باشد یا حومه شهر متفاوت است. اگر فردی خوابگاه دانشگاهی را که هر دانشگاه برای دانشجویانش در نظر می گیرد، برای زندگی انتخاب کند، باید ماهانه مبلغ 3 هزار کرون بپردازد. اگر متقاضی بخواهد در خانه ای معمولی اقامت کند باید در ماه مبلغ 5 هزار کرون برای اجاره خانه بپردازد.

مدارج آکادمیک تا تحصیل دکتری در نروژ

در این کشور طول مدت تحصیل در دوره لیسانس حدودا 3 ساله است. دانشجو با گذران واحدهای درسی در نظر گرفته شده برای این دوره و ارائه 2 پروژه می تواند مدرک این دوره را دریافت  نماید. برای تحصیل دکتری در نروژ متقاضی باید حتما دوره تحصیلی کارشناسی ارشد را گذرانده و پس از آن وارد دوره تحصیلی دکتری شود. در این دوره تحصیلی دانشجو باید علاوه بر گذراندن دورس درسی، پروژه های تحقیقاتی را نیز انجام دهد.

جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در نروژ 2 دوره در نظر گرفته شده است:

 • دوره اول به این گونه است که اگر فرد بخواهد مدرک کارشناسی ارشد را به صورت آکادمیک را داشته باشد. باید در دوره های جامع شرکت نماید.
 • اگر تمایل به گرفتن مدرک کارشناسی ارشد تخصصی دارد، باید دوره مقطعی را برای گرفتن مدرک تخصصی بگذراند

شرایط تحصیل دکتری در نروژ

امکان تحصیل به صورت مستقیم در دوره دکتری در این کشور وجود ندارد. فرد باید ابتدا در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد شرکت کرده و بعد از آن برای تحصیل در مقطع دکتری اقدامات لازم را انجام دهد.

 • ارائه مدرک زبان معتبر برای پذیرش در این مقطع بسیار مهم می باشد
 • فرد باید مدرک IELTS 7 را برای اجازه تحصیل در مقطع دکتری ارائه دهد
 • در اکثر رشته های تحصیلی در این مقطع امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز فراهم شده است

تحصیل در این دوره همانند کار کردن می باشد و فرد می تواند برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهد. دانشجویان این مقطع اجازه کار به صورت پاره وقت را در این کشور دارند، دانشجو می تواند در هفته به مدت 20 ساعت کار پاره وقت انجام دهد. حداقل حقوق دریافتی در نظر گرفته شده برای هر ساعت مبلغی بین 7€ (یورو) تا 9€ (یورو) می باشد.

بررسی پایان نامه

بررسی پایان نامه دکتری توسط 3 کارشناس دانشگاهی انجام می شود. حداقل یکی از کارشناسانی که به بررسی پایان نامه شما می پردازد از دانشگاه های دیگری انتخاب می شود. پس از تصویب پایان نامه دانشجو باید از پایان نامه خود دفاع می کند. ممکن است از فرد خواسته شود علاوه بر پاسخ به سوالات پرسیده شده توسط کارشناسان، برای موضوعاتی در رابطه با پایان نامه سخنرانی هایی ارائه دهد.

مدارک لازم برای تحصیل دکتری در نروژ

برای تحصیل دکتری در نروژ هر دانشگاه روش درخواست متفاوتی برایمتقاضیان تحصیل در دوره دکتری دارد. بهتر است متقاضی طی تماس مستقیم با دانشگاه از چگونگی شرایط اخذ پذیرش مطلع شود. به منظور پذیرش در این مقطع ممکن است گواهی تمکن مالی به منظور تامین هزینه های طول دوره تحصیل لازم باشد. در اکثر مواقع دانشجو باید توصیفی قابل قبول از موضوع پروژه خود ارائه دهد. همچنین تکمیل فرم ها مربوطه که معمولا در سایت های دانشگاه نیز درج شده است ضروری می باشد.

همچنین دانشجو باید مدارک زیر برای تحصیل دکتری در نروژ به دانشگاه مدنظر ارائه دهد:

 • ارائه کپی از تمامی مدارک تحصیلی
 • دانشجو باید از پروژه خود شرحی را به دانشگاه ارائه دهد
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای طول دوره تحصیل در این کشور
 • ارائه نام حداقل 1 سرپرست دانشگاهی که به فرد پیشنهاد شده لازم می باشد

همچنین توجه داشته باشید ممکن است دانشگاه مدارک بیشتری را برای ارائه از شما بخواهد. اعطاء پذیرش برای تحصیل دکتری در نروژ معمولا در یک قرارداد کتبی به متقاضی ارائه می شود. این قرارداد توسط کاندیدای دکتری، سرپرست انتخاب شده، واحد علمی و هیأت علمی دانشگاه امضا می شود. در این قرارداد حقوق و تعهدات بین طرفین در طول دوره تحصیل ذکر می شود.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی نروژ

مهاجرت به نروژ از طریق ویزای تحصیلی برای ادامه تحصیل در کشور نروژ، متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:

دریافت و تکمیل کردن فرم  که توسط هر دانشگاه و یا کالج مد نظر ارائه می شود
شناسنامه و کارت ملی و پاسپورت ارائه کپی و ترجمه از تمامی صفحات
مدارک بیمه درمانی  ارائه به دانشگاه
گواهی پذیرش دانشگاه و یا کالج مدنظر ارائه به سفارت
ارائه گواهی اطلاعات شخصی دانشجو شامل آدرس و مشخصات دقیق دانشگاه، مقطع تحصیلی فرد و طول دوره تحصیلی
ارائه گواهی تمکن مالی اگر قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های خصوصی نروژ را دارید، باید برای پرداخت هزینه ها تحصیلی و زندگی در طول دوره تحصیل ارائه شود
ارائه انگیزه نامه دانشجو باید انگیزه خود را از تحصیل در دانشگاه های این کشور بیان کند. بهتر است برای نوشتن انگیزه نامه از متخصصان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمایی دریافت نمایید
ارائه مدارکی از محل سکونت در کشور نروژ اگر قصد اقامت در خوابگاه های دانشگاه را دارید باید اسناد مربوط به اجاره خوابگاه را ارائه دهید و اگر قصد سکونت در خانه های این کشور را دارید باید اجاره نامه معتبر را ارائه دهید

متقاضیان محترم می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت به کشور نروژ، تحصیل در کشور نروژ، اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کاری در این کشور با وکلا و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس گرفته و از مشاوره های درنظر گرفته شده که به صورت رایگان می باشند بهره مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *