مهاجرت تحصیلی سنت کیتس

اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس

شرایط اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس

اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس یکی از روش های مجاز و قانونی برای مهاجرت به این کشور در سال 2019 میلادی می باشد. امروزه بسیاری از افراد برای ادامه تحصیل دانشگاه های معتبر با سطح علمی و آموزشی بالا را انتخاب می کنند. برای تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضی باید مدرک تحصیلی دیپلم خود را دریافت کرده باشد.

متقاضیان برای تحصیل در این کشور باید ابتدا پذیرش دانشگاه مورد نظر خود را به دست آورده و سپس اقدامات لازم را جهت اخذ ویزای تحصیلی انجام دهند. برای اخذ پذیرش از دانشگاه قوانینی وجود دارد، همچنین متقاضی باید مدارکی را ارائه نماید که در این مقاله به بررسی آن ها نیز می پردازیم.

مشاوران و کارشناسان موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در این مقاله سعی دارند به بررسی موضوع اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس بپردازند و اطلاعاتی در این رابطه در اختیار متقاضیان قرار دهند.

تحصیل در سنت کیتس

متقاضیانی که قصد تحصیل در دانشگاه های سنت کیتس را دارند باید دارای حداقل سن یعنی 18 سال باشند. زمینه های تحصیلی در کالج های سنت کیتس مطالعهات انسانی، علوم اجتماعی و علوم طبیعی می باشد. برای تحصیل در کالج ها سن متقاضی باید بین 18 تا 22 سال باشد، و بعد از گذراندن این دوره فرد برای تحصیل در دانشگاه آماده می شود.

برای دانشجویان در کنار تحصیلات امکانات متنوعی در نظر گرفته شده است. برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی باید مدت 4 سال مشغول به تحصیل باشد. در این کشور تعداد زیادی دانشگاه خصوصی و کالج وجود دارد، و تعداد آن به 200 دانشگاه می رسد. به دلیل وجود این دانشگاه ها سطح رقابت در این کشور بالا رفته است و موجب شده هزینه های تحصیل در سنت کیتس کاهش یابد. در دانشگاه های این کشور متقاضیان می توانند در زمینه های پزشکی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، امور مالی و کسب و کار به زبان انگلیسی تحصیل کنند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش

برای اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس متقاضیان باید پس از تحقیق در رابطه با دانشگاه، پذیرش دانشگاه مورد نظر را دریافت نمایند. جهت اخذ پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه ارائه دهید.

 • ارائه مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات، این مدارک باید به زبان انگلیسی ترجمه و سپس ارسال شوند
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی پزشکی تایید شده که نشان دهد متقاضی از نظر روانی و جسمی سالم می باشد
 • ارائه گواهی تمکن مالی به میزان لازم جهت اثبات توانایی مالی در پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل
 • ارائه مدرک زبان معتبر که با توجه به مقطع تحصیلی دانشجو باید نمره مورد نظر را کسب کرده باشد

رشته های تحصیلی

متقاضیان خارجی و بین المللی که قصد اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس دارند می توانند در یکی از رشته های زیر ادامه تحصیل دهند.

 • زمینه هنر: رشته تحصیلی عکاسی، رشته تحصیلی هنر های تجسمی
 • زمینه فناوری: رشته تحصیلی علوم کامپیوتر، رشته تحصیلی فناوری اطلاعات، رشته تحصیلی سیستم های اطلاعاتی
 • زمینه علوم طبیعی: رشته تحصیلی علوم شیمی، رشته تحصیلی زیست شناسی
 • رشته تحصیلی ریاضیات
 • زمینه های مدیریتی: رشته تحصیلی مدیریت، رشته تحصیلی مدیریت پروژه، رشته تحصیلی مدیریت بین المللی
 • زمینه های علوم اجتماعی: رشته تحصیلی روان شناسی، رشته تحصیلی علوم سیاسی، رشته تحصیلی روابط بین المللی
 • مطالعات انسانی: رشته تحصیلی مطالعات زبان، رشته های تحصیلی تاریخ، رشته تحصیلی الهیات
 • زمینه های تجارت: رشته تحصیلی تجارت بین المللی، رشته تحصیلی کسب و کار، رشته تحصیلی مدیریت کسب و کار
 • زمینه های اقتصاد: رشته تحصیلی مالی، رشته تحصیلی دارایی، رشته تحصیلی سرمایه گذاری
 • زمینه های فنی و مهندسی: رشته تحصیلی مهندسی برق، رشته تحصیلی مهندسی مکانیک، رشته تحصیلی متالوژی، رشته تحصیلی الکتروتکنیک، رشته تحصیلی مهندسی عمران

دوره های آموزشی کوتاه مدت

در رابطه با اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس باید بگوییم در این کشور دوره های آموزشی به صورت کوتاه مدت برگزار می شود. متقاضیان برای تحصیل در رشته های مدیریتی، علوم کامپیوتر، آموزش زبان و طراحی لباس می توانند ویزای 1 ساله این کشور را دریافت نمایند. در این کشور در چه زمینه هایی دوره های کوتاه مدت برگزار می شود؟

 1. دوره های مدیریتی
 2. دوره های حسابداری
 3. دوره های بازاریابی
 4. دوره های مدیریت پروژه
 5. دوره های مالی
 6. دروه های مدیریت هتل
 7. دوره های رهبری
 8. دوره های مدیریت آموزشی
 9. دوره های مدیریت ریسک
 10. دوره های مدیریت زنجیره ای تامین
 11. دوره های اجرایی
 12. دوره های رهبری
 13. دوره های مدیریت بازرگانی
 14. دوره های مدیریت مالی
 15. دوره های توسعه در کسب و کار
 16. دوره های آموزش زبان اجرایی
 17. دوره های آموزش شرکت

اخذ ویزای تحصیلی

جهت اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس بعد از دریافت پذیرش دانشگاه باید اقدامات لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی را انجام دهید. جهت دریافت ویزا باید مدارکی ارسال شود که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

 • ارائه مدرک زبان IELTS
 • ارائه مدرک تحصیلی پیشین و ریز نمرات هر مقطع تحصیلی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه تایید شده
 • ارائه گواهی پزشکی تایید شده
 • ارائه پرینت حساب بانکی جهت اثبات تمکن مالی
 • ارائه گواهی جهت مشخص شدن محل اقامت (متقاضی می تواند خانه ای را اجاره کرده و یا از خوابگاه دانشگاه استفاده نماید)

هزینه های تحصیل در سنت کیتس

متقاضیان باید به این نکته توجه کنند که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی انتخابی هزینه های تحصیل متفاوت خواهد بود. افرادی که پذیرش دانشگاه ها و کالج های دولتی را به دست آورند هزینه های کمتری نسبت به دانشگاه ها و کالج های خصوصی می پردازند.

اما باید به این نکته اشاره کرد که متقاضیان خارجی و بین المللی نسبت به دانشجویان مقیم در سنت کیتس هزینه های بیشتری می پردازند. ولی بعد از گذشت 1 سال از اقامت شما نیز همانند دانشجویان مقیم شهریه تحصیلی پرداخت می کنید. علاوه بر شهریه های تحصیلی باید هزینه های مربوط به ثبت نام، مراکز ورزشی، مراکز بهداشت و غیره نیز پرداخته شود.

متقاضیان خارجی برای تحصیل در دانشگاه ها باید سالیانه مبلغ 12 هزار تا 15 هزار $ پرداخت کنند. ام دانشجویان داخلی برای تحصیل مبلغی بین 3 هزار تا 5 هزار $ را به صورت سالانه می پردازند. هزینه های زندگی نیز با توجه به منطقه زندگی و نوع زندگی متفاوت می باشد، به طور تقریبی دانشجو باید ماهیانه 200 تا 300 $ برای هزینه های زندگی در نظر داشته باشد. برای بیمه درمانی باید به صورت ماهانه مبلغی بین 80 تا 100 $ پرداخت شود. اگر قصد اقامت در شهر های بزرگ سنت کیتس را دارید باید ماهانه مبلغی معادل 700 تا 1000 $ برای اجاره خانه بپردازید.

همان طور که مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با اقامت از طریق تحصیل در سنت کیتس در اختیار متقاضیان قرار داده شد. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می شود مقاله اعزام دانشجو به سنت کیتس را مطالعه نمایید. اگر پس از مطالعه مقالات پاسخ سوالات خود را دریافت نکرده اید و نیاز به اطلاعات بیشتری دارید می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی و حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس بوده و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *