مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی با 5 ملیون جمعیت و دارای آب وهوای بسیار مطبوع می­باشد. بررسی  اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت موضوع مقاله ماست. از اینرو از همه علاقمندان دعوت می­نمائیم تا این مقاله را مطالعه نمایند.

درباره کشور اسلواکی

پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا نام دارد که تنها 75 کیلومتر با شهر وین پایتخت اتریش فاصله دارد. بطوریکه مردم شهر وین بسیاری از خریدهای موردنیاز زندگی خود را از این شهر تأمین می­کنند، زیرا قیمت اجناس در این کشور تقریبا نصف قیمت اجناس در شهر وین می­باشد. کشور اسلواکی دارای مواهب طبیعی و زیادی از جمله کوهها و رودخانه های زیبایی می­باشد. علاوه براین کشور اسلواکی دارای غارهای زیبای زیادی نیز می­باشد که همه­ی افراد می­توانند از این غارهای دیدن نمایند.

آب وهوای این کشور خنک و بسیار مطبوع می­باشد و سردی اذیت کننده ای ندارد. شهرهای این کشور دارای معماری های زیبا همراه با آب وهوای پاک و دلنشین می­باشد. حضور پناهندگان در کشور اسلواکی کمتر به چشم می­خورد، از این رو مهاجرین تمایل بیشتری برای زندگی در این کشور را دارند. ناگفته نماند دریافت اقامت در کشور اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی آسانتر می­باشد و مهاجرین با محدودیت ها و دشواریهای کمتری روبرو هستند.

ثبت شرکت در اسلواکی

افرادی زیادی سعی در ایجاد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارند. کشور اسلواکی یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتحادیه اروپا می­باشد، همچنین افراد براحتی می­توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند.

جهت ثبت شرکت در این کشور فرد بایستی سرمایه ایی در حدود 25000 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد، در ضمن افراد جهت افتتاح حساب در کشور اسلواکی بایستی دارای یک بیزینس پلن باشند. همچنین بایستی در نظر داشته باشند پلنی را ارائه دهند که مالیات زیادی را در بر نداشته باشد. زیرا کشور اسلواکی به ازای هر 25000 یورو در حساب شخصی فرد مالیاتی در حدود8000 الی 10000 یورو از فرد دریافت می­کنند.

فرد با سرمایه 25000 یورو به مدت 5 سال حق برداشت از این حساب را نخواهد داشت و پس از اینکه فرد اقامت خود را در این کشور اخذ نمود، حق برداشت را خواهد داشت. افراد با ثبت شرکت در کشور اسلواکی می­توانند در تمام اتحادیه اروپا به فعالیت بپردازند. همچنان افراد در ثبت شرکت خود می­توانند 2 الی 3 نفر را به عنوان مدیر عاملان شرکت معرفی نمایند.

فرآیند اخذ اقامت در کشور اسلواکی

افراد به دو روش می­توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند:

 1.  از طریق سفارت اسلواکی در تهران
 2.  از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه

پروسه اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق سفارت این کشور در تهران به مدت28 الی34 ماه طول خواهد کشید. اما کسانیکه از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه اقدام به دریافت اقامت این کشور می­نمایند باید 10 الی 14 ماه را در نظر بگیرند.

شرایط تمدید اقامت اسلواکی

افراد برای اینکه بتوانند اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند تنها باید دارای شروط زیر باشند:

 1.  پرداخت بموقع مالیات سالانه شرکت
 2.  عدم سوء پیشینه
 3.  بیشتر از 3 ماه به خارج از منطقه اتحادیه اروپا سفر نمایند.

افراد در صورتیکه شرایط فوق را دارا باشند می­توانند براحتی اقامت خود را تمدید نمایند. ناگفته نماند که افراد پس از گذشت 5 سال در کشور اسلواکی می­توانند نسبت به اقامت  دائم خود اقدام نمایند.

شرایط اقتصادی کشور اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از صادرکنندگان خودرو وماشین آلات به سایر کشورها می­باشد. از جمله درآمدهای دیگر این کشور می­توان به زغال سنگ، مس، منگنز و محصولات کشاورزی اشاره نمود. این کشور در زمینه تجاری خود از کشور آلمان کمک می­گیرد، از اینرو اقتصاد این کشور تا حدودی به کشور آلمان وابسته می­باشد.

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افرادی که از طریق ثبت شرکت قصد مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند ابتدا بایستی از سفارت این کشور نوبتی را رزرو نمایند. تا زمان فرا رسیدن نوبت باید تمامی مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه و به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری برساند، و در روز مقرر مدارک را به سفارت این کشور تحویل نماید.

پس از آن سفارت این کشور مدارک فرد را به کشور اسلواکی فرستاده تا مراحل ثبت شرکت و اینکه شرکت به نام فرد اختصاص یابد انجام شود. پس از انجام مراحل فوق مدارک به پلیس اتباع خارجی کشور اسلواکی فرستاده می­شود و پس از گذشت 4ماه ویزای فرد صادر خواهد شد.

این ویزا به مدت 90 روز برای فرد اعتبار دارد. ناگفته نماند فرد پس از ورود به کشور اسلواکی باید تست پزشکی و اثر انگشت وی در این کشور ثبت شود تا کارت اقامت برای فرد صادر گردد. هنگامی که افراد شرکت خود را در این کشور ثبت نمودند می­توانند به انجام کلیه فعالیتهای تجاری از جمله سوپر مارکت و رستوران بپردازند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی با ثبت شرکت چیست؟

 •  گذرنامه معتبر
 •  ارائه گواهی عدم سابقه کیفری
 •  ارائه مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 •  ارائه گواهی ازدواج برای متأهلین
 •  ارائه تأییدیه بانکی به ازای هر نفر 3000یورو

آیا به اعضای خانواده نیز اقامت اسلواکی تعلق می­گیرد؟

افرادی که قصد اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت را دارند از همان ابتدا می­توانند همراه با اعضای خانواده و یا اعضای تحت تکفل خود به این کشور سفر نمایند. آنها نیز می­توانند اقامت این کشور را کسب نمایند.

چه زمانی می­توان برای دریافت پاسپورت(تابعیت) اسلواکی اقدام نمود؟

افرادی که در کشور اسلواکی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شدند، می­توانند پس از گذشت سه سال در صورتی که به زبان این کشور تسلط پیدا نمودند اقدام به تابعیت این کشور نمایند.

افراد به هنگام مهاجرت به کشور اسلواکی ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

 •  آیا تحصیل در اسلواکی رایگان است؟
 •  آیا امکان انجام کار برای همراهان در این کشور وجود دارد؟
 •  شرایط اخذ ویزای کاری کشور اسلواکی چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات همه عزیزان می­باشد. همچنین افراد جهت راهنمایی و مشاوره در زمینه اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت می­توانند با این موسسه تماس برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *