مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اسلواکی در اروپای مرکزی با 5 میلیون جمعیت و دارای آب و هوای بسیار مطبوع است و بررسی اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت موضوع مقاله ما است. از اینرو از همه علاقمندان دعوت می ­نمائیم تا این مقاله را مطالعه نمایند. پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا نام دارد که تنها 75 کیلومتر با شهر وین پایتخت اتریش فاصله دارد. بطوری که مردم شهر وین بسیاری از خریدهای موردنیاز زندگی خود را از این شهر تأمین می­ کنند، زیرا قیمت اجناس در این کشور تقریبا نصف قیمت اجناس در شهر وین می ­باشد. کشور اسلواکی دارای مواهب طبیعی و زیادی از جمله کوه ها و رودخانه های زیبایی می­ باشد.

آب و هوای این کشور خنک و بسیار مطبوع می ­باشد و سردی اذیت کننده ای ندارد. شهرهای این کشور دارای معماری های زیبا همراه با آب و هوای پاک و دلنشین می­ باشد. حضور پناهندگان در کشور اسلواکی کمتر به چشم می­ خورد، از این رو مهاجرین تمایل بیشتری برای زندگی در این کشور را دارند. ناگفته نماند دریافت اقامت در کشور اسلواکی نسبت به سایر کشورهای اروپایی آسانتر می­ باشد. از این رو مهاجرین با محدودیت ها و دشواری های کمتری روبرو هستند.

پیش از درباره شرایط سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در این کشور اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم. ابتدا طرق مختلف مهاجرت به اسلواکی را در تصویر زیر مشاهده بفرمائید:

طرق مختلف مهاجرت به اسلواکی

شرایط اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افرادی زیادی سعی در ایجاد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارند. کشور اسلواکی یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتحادیه اروپا می ­باشد، همچنین افراد به راحتی می­ توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند. جهت ثبت شرکت در این کشور فرد بایستی سرمایه ایی در حدود 25000€ (یورو) در حساب بانکی خود داشته باشد، در ضمن افراد جهت افتتاح حساب در کشور اسلواکی بایستی دارای یک بیزینس پلن باشند.

همچنین بایستی در نظر داشته باشند پلنی را ارائه دهند که مالیات زیادی را در بر نداشته باشد. زیرا کشور اسلواکی به ازای هر 25000€ (یورو) در حساب شخصی فرد مالیاتی در حدود 8000€ الی 10000€ (یورو) از فرد دریافت می ­کنند. فرد با سرمایه 25000€ (یورو) به مدت 5 سال حق برداشت از این حساب را نخواهد داشت و پس از اینکه فرد اقامت خود را در این کشور اخذ نمود، حق برداشت را خواهد داشت. افراد با ثبت شرکت در کشور اسلواکی می­ توانند در تمام اتحادیه اروپا به فعالیت بپردازند. همچنان افراد در ثبت شرکت خود می ­توانند 2 الی 3 نفر را به عنوان مدیر عاملان شرکت معرفی نمایند.

فرآیند اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افراد به 2 روش می ­توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند:

 1.  از طریق سفارت اسلواکی در تهران
 2.  از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه

پروسه اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق سفارت این کشور در تهران به مدت 28 الی 34 ماه طول خواهد کشید. اما کسانی که از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه اقدام به دریافت اقامت اسلواکی می­ نمایند باید 10 الی 14 ماه را در نظر بگیرند.

ابتدا از طریق تصویر زیر به بررسی شرایط ثبت شرکت در اسلواکی می پردازیم:

شرایط ثبت شرکت در اسلواکی

شرایط تمدید اقامت اسلواکی

افراد برای اینکه بتوانند اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند تنها باید دارای شروط زیر باشند:

 1.  پرداخت به موقع مالیات سالانه شرکت
 2.  عدم سوء پیشینه
 3.  بیشتر از 3 ماه به خارج از منطقه اتحادیه اروپا سفر نمایند.

افراد در صورتی که شرایط فوق را دارا باشند می­ توانند به راحتی اقامت خود را تمدید نمایند. ناگفته نماند که افراد پس از گذشت 5 سال در کشور اسلواکی می توانند نسبت به اقامت دائم خود اقدام نمایند. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به اسلواکی می توانید مقاله مذکر را مطالعه بفرمائید.

راه های اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افرادی که از طریق ثبت شرکت قصد مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند ابتدا بایستی از سفارت این کشور نوبتی را رزرو نمایند. تا زمان فرا رسیدن نوبت باید تمامی مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری برساند. از این رو در روز مقرر مدارک را به سفارت این کشور تحویل نماید. پس از آن سفارت این کشور مدارک فرد را به کشور اسلواکی فرستاده تا مراحل ثبت شرکت و اینکه شرکت به نام فرد اختصاص یابد انجام شود.

پس از انجام مراحل فوق مدارک به پلیس اتباع خارجی کشور اسلواکی فرستاده می ­شود. پس از گذشت 4 ماه ویزای فرد صادر خواهد شد. این ویزا به مدت 90 روز برای فرد اعتبار دارد. ناگفته نماند فرد پس از ورود به کشور اسلواکی باید تست پزشکی و اثر انگشت وی در این کشور ثبت شود تا کارت اقامت برای فرد صادر گردد. هنگامی که افراد شرکت خود را در این کشور ثبت نمودند می­ توانند به انجام کلیه فعالیت های تجاری از جمله سوپر مارکت و رستوران بپردازند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افراد برای ثبت شرکت از طریق اسلواکی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 •  گذرنامه معتبر
 •  ارائه گواهی عدم سابقه کیفری
 •  ارائه مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی
 •  ارائه گواهی ازدواج برای متأهلین
 •  (ارائه تأییدیه بانکی به ازای هر نفر 3000€ (یورو

آیا به اعضای خانواده نیز اقامت اسلواکی تعلق می­ گیرد؟: افرادی که قصد اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت را دارند از همان ابتدا می ­توانند همراه با اعضای خانواده و یا اعضای تحت تکفل خود به این کشور سفر نمایند. آنها نیز می ­توانند اقامت این کشور را کسب نمایند. جهت اطلاع از شرایط و هزینه زندگی در اسلواکی می توانید مقاله مذکور را مطالعه بفرمائید.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

ثبت انواع شرکت در اسلواکی

تشکیل S.R.O اسلواکی یک شرکت با مسئولیت محدود در اسلواکی، تنها پس از سپرده گذاری حداقل سرمایه سهام €5000 (یورو) در یک حساب بانکی توسط یک یا چند سهامدار (اما نه بیشتر از 50) می تواند تشکیل شود. مجمع عمومی در حال اتخاذ تصمیمات مهم، تعیین هیئت اجرایی و در برخی موارد هیئت نظارت است. از طرف دیگر، یک شرکت سهامی، Akciová Spolocnost  (A.S) بر اساس حداقل سرمایه سهام €25000 (یورو) است و با توجه به قابلیت انتقال سهام می تواند به 2 شکل باشد:

 • خصوصی
 • عمومی

 یک شرکت سهامی خاص برخلاف شرکت سهامی عام (که در بازار سهام اروپا نیز پذیرفته شده است) نمی تواند آزادانه سهام خود را معامله کند. مدیریت شرکت سهامی متشکل از مجمع عمومی، هیئت مدیره و هیئت نظارت است. شرکت تضامنی اسلواکی مبتنی بر توافق بین 2 یا چند شریک است که به طور کامل و یکسان در قبال بدهی ها و سود شرکت مسئول هستند. کلیه تصمیمات در شرکت تضامنی اسلواکی توسط آنها اتخاذ می شود و در صورتی که شرکت نتواند بدهی های خود را پرداخت کند، دارایی های شخصی آنها قابل مطالبه است. شرکت تضامنی اسلواکی مبتنی بر یک شریک غایب است که باید حداقل €250 (یورو) به سرمایه کمک کند (مسئولیت آن بر اساس سهم او است). یک شریک عمومی با مسئولیت نامحدود و قدرت تصمیم گیری وجود دارد.

شرایط دریافت پاسپورت کشور اسلواکی

افرادی که در کشور اسلواکی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شدند، می­ توانند پس از گذشت 3 سال در صورتی که به زبان این کشور تسلط پیدا نمودند اقدام به تابعیت این کشور نمایند.

افراد به هنگام مهاجرت به کشور اسلواکی ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

 •  آیا تحصیل در اسلواکی رایگان است؟
 •  آیا امکان انجام کار برای همراهان در این کشور وجود دارد؟
 •  شرایط اخذ ویزای کاری اسلواکی چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات همه عزیزان می­ باشد. همچنین افراد جهت راهنمایی و مشاوره در زمینه اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به اسلواکی می ­توانند با این موسسه تماس برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.