مهاجرت سرمایه گذاری و ثبت شرکت در اسلواکی

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

اسلواکی کشوری در اروپای مرکزی با 5 ملیون جمعیت و دارای آب و هوای بسیار مطبوع می ­باشد. بررسی اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت موضوع مقاله ماست. از اینرو از همه علاقمندان دعوت می ­نمائیم تا این مقاله را مطالعه نمایند. پایتخت کشور اسلواکی براتیسلاوا نام دارد که تنها 75 کیلومتر با شهر وین پایتخت اتریش فاصله دارد. بطوری که مردم شهر وین بسیاری از خرید های موردنیاز زندگی خود را از این شهر تأمین می­ کنند، زیرا قیمت اجناس در این کشور تقریبا نصف قیمت اجناس در شهر وین می ­باشد. کشور اسلواکی دارای مواهب طبیعی و زیادی از جمله کوه ها و رودخانه های زیبایی می­ باشد.

علاوه براین کشور اسلواکی دارای غار های زیبای زیادی نیز می­ باشد که همه افراد می­ توانند از این غار های دیدن نمایند. آب و هوای این کشور خنک و بسیار مطبوع می ­باشد و سردی اذیت کننده ای ندارد. شهر های این کشور دارای معماری های زیبا همراه با آب و هوای پاک و دلنشین می­ باشد. حضور پناهندگان در کشور اسلواکی کمتر به چشم می­ خورد، از این رو مهاجرین تمایل بیشتری برای زندگی در این کشور را دارند. ناگفته نماند دریافت اقامت در کشور اسلواکی نسبت به سایر کشور های اروپایی آسانتر می­ باشد و مهاجرین با محدودیت ها و دشواری های کمتری روبرو هستند.

شرایط اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افرادی زیادی سعی در ایجاد سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را دارند. کشور اسلواکی یکی از بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در اتحادیه اروپا می ­باشد، همچنین افراد به راحتی می­ توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند. جهت ثبت شرکت در این کشور فرد بایستی سرمایه ایی در حدود 25000€ (یورو) در حساب بانکی خود داشته باشد، در ضمن افراد جهت افتتاح حساب در کشور اسلواکی بایستی دارای یک بیزینس پلن باشند.

همچنین بایستی در نظر داشته باشند پلنی را ارائه دهند که مالیات زیادی را در بر نداشته باشد. زیرا کشور اسلواکی به ازای هر 25000€ (یورو) در حساب شخصی فرد مالیاتی در حدود 8000€ الی 10000€ (یورو) از فرد دریافت می ­کنند. فرد با سرمایه 25000€ (یورو) به مدت 5 سال حق برداشت از این حساب را نخواهد داشت و پس از اینکه فرد اقامت خود را در این کشور اخذ نمود، حق برداشت را خواهد داشت. افراد با ثبت شرکت در کشور اسلواکی می­ توانند در تمام اتحادیه اروپا به فعالیت بپردازند. همچنان افراد در ثبت شرکت خود می ­توانند 2 الی 3 نفر را به عنوان مدیر عاملان شرکت معرفی نمایند.

فرآیند اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افراد به دو روش می ­توانند جهت اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت اقدام نمایند:

  1.  از طریق سفارت اسلواکی در تهران
  2.  از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه

پروسه اخذ اقامت کشور اسلواکی از طریق سفارت این کشور در تهران به مدت 28 الی 34 ماه طول خواهد کشید. اما کسانی که از طریق سفارت اسلواکی در ترکیه اقدام به دریافت اقامت این کشور می­ نمایند باید 10 الی 14 ماه را در نظر بگیرند.

شرایط تمدید اقامت اسلواکی

افراد برای اینکه بتوانند اقامت خود را در این کشور تمدید نمایند تنها باید دارای شروط زیر باشند:

  1.  پرداخت بموقع مالیات سالانه شرکت
  2.  عدم سوء پیشینه
  3.  بیشتر از 3 ماه به خارج از منطقه اتحادیه اروپا سفر نمایند.

افراد در صورتی که شرایط فوق را دارا باشند می­ توانند به راحتی اقامت خود را تمدید نمایند. ناگفته نماند که افراد پس از گذشت 5 سال در کشور اسلواکی می ­توانند نسبت به اقامت دائم خود اقدام نمایند.

شرایط اقتصادی کشور اسلواکی

کشور اسلواکی یکی از صادرکنندگان خودرو و ماشین آلات به سایر کشور ها می ­باشد. از جمله درآمد های دیگر این کشور می ­توان به زغال سنگ، مس، منگنز و محصولات کشاورزی اشاره نمود. این کشور در زمینه تجاری خود از کشور آلمان کمک می ­گیرد، از این رو اقتصاد این کشور تا حدودی به کشور آلمان وابسته می ­باشد. روند رشد اقتصادی در اسلواکی ذیلا بررسی شده است:

رشد اقتصادی در اسلواکی

راه های اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افرادی که از طریق ثبت شرکت قصد مهاجرت به کشور اسلواکی را دارند ابتدا بایستی از سفارت این کشور نوبتی را رزرو نمایند. تا زمان فرا رسیدن نوبت باید تمامی مدارک خود را به زبان انگلیسی ترجمه و به تأیید وزارت امور خارجه و دادگستری برساند، و در روز مقرر مدارک را به سفارت این کشور تحویل نماید. پس از آن سفارت این کشور مدارک فرد را به کشور اسلواکی فرستاده تا مراحل ثبت شرکت و اینکه شرکت به نام فرد اختصاص یابد انجام شود.

پس از انجام مراحل فوق مدارک به پلیس اتباع خارجی کشور اسلواکی فرستاده می ­شود و پس از گذشت 4 ماه ویزای فرد صادر خواهد شد. این ویزا به مدت 90 روز برای فرد اعتبار دارد. ناگفته نماند فرد پس از ورود به کشور اسلواکی باید تست پزشکی و اثر انگشت وی در این کشور ثبت شود تا کارت اقامت برای فرد صادر گردد. هنگامی که افراد شرکت خود را در این کشور ثبت نمودند می­ توانند به انجام کلیه فعالیت های تجاری از جمله سوپر مارکت و رستوران بپردازند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

افراد برای ثبت شرکت از طریق اسلواکی باید مدارک زیر را ارائه دهند:

  •  گذرنامه معتبر
  •  ارائه گواهی عدم سابقه کیفری
  •  ارائه مدارک شناسایی از جمله شناسنامه و کارت ملی
  •  ارائه گواهی ازدواج برای متأهلین
  •  ارائه تأییدیه بانکی به ازای هر نفر 3000€ یورو

آیا به اعضای خانواده نیز اقامت اسلواکی تعلق می­ گیرد؟: افرادی که قصد اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت را دارند از همان ابتدا می ­توانند همراه با اعضای خانواده و یا اعضای تحت تکفل خود به این کشور سفر نمایند. آن ها نیز می ­توانند اقامت این کشور را کسب نمایند.

مدارک مورد نیاز اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت

شرایط دریافت پاسپورت کشور اسلواکی

افرادی که در کشور اسلواکی موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شدند، می­ توانند پس از گذشت سه سال در صورتی که به زبان این کشور تسلط پیدا نمودند اقدام به تابعیت این کشور نمایند.

افراد به هنگام مهاجرت به کشور اسلواکی ممکن است با سوالات زیادی از جمله:

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به سوالات همه عزیزان می­ باشد. همچنین افراد جهت راهنمایی و مشاوره در زمینه اخذ اقامت اسلواکی از طریق ثبت شرکت و مهاجرت به اسلواکی می ­توانند با این موسسه تماس برقرار نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *