مهاجرت کاری فرانسه

ویزای کار فرانسه

اقامت فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای پیشرفته اروپایی است که از اقتصاد بسیار مناسبی در میان سایر کشورها برخوردار می­باشد. با توجه به رشد اقتصادی بسیار مناسب این کشور افراد زیادی از طریق ویزای کار فرانسه به این کشور مهاجرت می­نمایند. مشاورین وکارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره علاقمند به راهنمایی عزیزان در زمینه مهاجرت به دیگر کشورها می­باشد.

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی کشور فرانسه فرصت های شغلی بسیاری برای افراد با تخصص های متفاوت در بازارهای کاری این کشور وجود دارد. از جمله مشاغلی که کشور فرانسه در بازارهای کاری خود به آنها نیاز دارد عبارتند از: تجارت الکترونیک- مهندسی برق و مخابرات- مهندسی کامپیوتر- مهندسی IT- تأسیس آتلیه های هنری- سهام بورس و ارز- خدمات مسافربری و گردشگری- پزشکی و حوزه بهداشت می­باشد.

در صورتیکه افراد در یکی از تخصص های فوق مهارت کافی داشته باشد براحتی می­تواند برای اخذ ویزای کار کشور فرانسه اقدام نماید. کارکنان در کشور فرانسه از حقوق و دستمزدهای بسیار مناسبی برخوردار هستند. میزان حقوقی که دولت فرانسه برای کارکنان خود در این کشور در نظر گرفته است نسبت به دیگر کشورها بسیار بالاتر است. افراد از راههای مختلفی برای اخذ اقامت این کشور اقدام می­نمایند. ویزای کاری- ویزای تحصیلی- ویزای سرمایه گذاری نمونه هایی از ویزاهای کشور فرانسه است.

شرایط و مراحل قانونی برای اخذ ویزای کار فرانسه

افرادی که تصمیم به اخذ ویزای کار کشور فرانسه را دارند ابتدا بایستی دعوتنامه ای مبنی بر پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایی در فرانسه دریافت نماید. افراد برای دریافت این پیشنهاد کاری می­توانند از راههای مختلفی همچون مراجعه به موسسات کاریابی در فرانسه و یا روزنامه های محلی از فرصت های شغلی در شرکت های این کشور مطلع گردند. پس از آن می­توانند رزومه تحصیلی و سوابق کاری خود را برای درخواست کار به کارفرمای مربوطه ارسال نمایند. در صورتیکه افراد از رزومه های قوی برخوردار باشند کارفرما برای فرد دعوتنامه کاری ارسال خواهد نمود و فرد توسط همین دعوتنامه کاری می­تواند براحتی ویزای کار کشور فرانسه را اخذ نماید.

شرایط دریافت ویزای کار فرانسه

شهروندان کشورهای اتحادیه اروپا برای انجام کار در کشور فرانسه نیازی به اخذ ویزای کار فرانسه ندارند و تنها با امضای قرارداد کاری که با کارفرمای مربوطه منعقد می­گردد، می­تواند به انجام کار در این کشور بپردازد. اما شهروندان سایر کشورها ملزم به اخذ ویزای کار این کشور می­باشند. به تازگی کشور فرانسه برای کسانی که قصد اخذ ویزای کارکشور فرانسه را دارند مجوز گذرنامه استعداد را قرار داده است.

این مجوز برای افرادی است که دارای مهارت و یا تخصص ویژه ای هستند و می­توانند توسط این مجوز براحتی برای انجام کار به کشور فرانسه سفر نمایند. هنرمندان- سرمایه گذاران- ورزشکاران و مخترعان با استفاده از مجوز گذرنامه استعداد می­توانند به راحتی وارد خاک فرانسه شوند.

اخذ ویزای کار فرانسه از طریق کارت آبی

یکی دیگر از راههایی که افراد می­توانند ویزای کار کشور فرانسه را اخذ نمایند کارت آبی می­باشد. این کارت توسط اتحادیه اروپا تنها برای افرادی که تخصص و مهارت خاصی دارند صادر می­گردد. افرادی که دارای کارت آبی اتحادیه اروپا هستند نیازی به اخذ اقامت در فرانسه ندارند، در واقع کارت آبی مجوز اقامت فرد در این کشور محسوب می­شود. افراد با داشتن کارت آبی می­توانند بدون اخذ مجوز اقامت فرانسه به مدت 1-3 سال در این کشور اقامت گزینند و به انجام کار در این کشور بپردازند.

ویزای کار فرانسه برای دانشجویان

دانشجویان برای تحصیل در کشور فرانسه می­بایست ویزای تحصیلی فرانسه را اخذ نمایند. همچنین امکان اخذ دو نوع ویزا برای یک فرد وجود ندارد. اما دانشجویان در کشور فرانسه اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را دارند و می­توانند به انجام کارهای دانشجویی بصورت نیمه وقت در این کشور مشغول شوند.

همچنین دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در کشور فرانسه اجازه دارند به مدت6 ماه در این کشور به جستجوی شغل مورد نظر خود در این کشور بپردازند. در صورتیکه فرد بتواند شغل مورد نظر خود را بیابد امکان تبدیل ویزای تحصیلی فرد به ویزای کاری این کشور وجود خواهد داشت. افراد با برقراری ارتباط با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می­توانند آگاهی های لازم را در زمینه تبدیل ویزای تحصیلی به دیگر ویزاهای فرانسه را کسب نمایند.

 ویزای کار فرانسه

افراد زیادی با دریافت دعوتنامه کاری از سوی کارفرمایان فرانسوی به کشور فرانسه مهاجرت نموده و از فرصت­های شغلی بسیار مناسب این کشور استفاده می­نمایند. همانطور که گفته شد دانشجویان نمی­توانند بطور همزمان هم ویزای تحصیلی و ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند. اما دولت فرانسه اجازه کار دانشجویی را به دانشجویان بین المللی در این کشور داده است. بطوریکه دانشجویانی که در مقطع کارشناسی اجازه20 ساعت کار در هفته و دانشجویان در مقطع دکترا اجازه30 ساعت کار درهفته را خواهند داشت. حقوق دریافتی برای دانشجویان8-10 یورو در ساعت در نظر گرفته شده است.

اقامت از طریق ثبت شرکت در فرانسه

برخی افراد برای ثبت شرکت و انجام فعالیتهای تجاری در کشور فرانسه سعی در اخذ ویزای کاری این کشور می­نمایند. از مهمترین امتیازات اخذ ویزای کاری از طریق ثبت شرکت در فرانسه دریافت اقامت دائم این کشور برای فرد و خانواده اش می­باشد.

سرمایه گذاری در کشور فرانسه

با توجه به شرایط اقتصادی بسیار مناسب فرانسه، سرمایه گذاران زیادی این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب می­نمایند. همچنین دولت فرانسه شرایطی همچون اعطای اقامت دائم فرانسه به سرمایه گذار و اعضای خانواده اش را ایجاد نموده تا بتواند سرمایه گذاران خارجی را به این کشور جذب نماید. دولت فرانسه در ابتدا به سرمایه گذاران اقامت یکساله این کشور را اعطا می­نماید که امکان تمدید این اقامت تا 5 سال وجود دارد.

سرمایه گذاران در صورتیکه در مدت 5 سال فعالیت خود موفق عمل نموده باشند این کشور اقامت دائم برای شخص سرمایه گذار و اعضای خانواده ایشان صادر خواهد نمود.ناگفته نماند سرمایه گذارن ابتدا با ویزای کاری فرانسه وارد این کشور شده وپس از آن به انجام فعالیتهای تجاری می­پردازند. مراحل اخذ اقامت فرانسه از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟سرمایه گذاران ابتدا با ویزای کوتاه مدت وارد خاک کشور فرانسه شده و پس از آن واحد صنفی را خریداری می­نماید. پس از اتمام اعتبار اقامت کوتاه مدت، فرد به کشور مبدأ خویش باز می­گردد و در خواست اقامت بلند مدت که دارای اعتبار 6 ماهه می­باشد را از سفارت این کشور می­نماید.

پس از اینکه فرد در مرحله دوم به کشور فرانسه مراجعت می­نماید بایستی سرمایه خود را برای سرمایه گذاری در فرانسه در حساب بانکی خود در این کشور واریز نماید.پس از آن می­بایست برای انجام فعالیت های تجاری خود در این کشور مراحل اداری و اخذ مجوز و ثبت شرکت در این کشور را انجام دهد. سرمایه گذار پس از پایان اعتبار اقامت خود از دولت فرانسه درخواست اقامت یکساله این کشور را می­نماید و تا 5 سال دیگر نیز امکان تمدید آن می­باشد.در نهایت در صورتیکه فرد در فعالیت های اقتصادی خود در این کشور موفق عمل نموده باشد، اقامت دائم به وی و خانواده اش اعطا خواهد گردید.

افراد با سوالات متعددی در زمینه ویزای کار فرانسه روبرو خواهند شد از جمله:

  • آیا با دریافت ویزای کاری افراد می­توانند به همراه اعضای خانواده خود به فرانسه سفر نمایند؟
  • آیا سرمایه گذارن با اخذ اقامت دائم فرانسه از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند بود؟
  • آیا اعضای خانواده سرمایه گذار اجازه انجام کار درکشور فرانسه را خواهند داشت؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگو و راهنمای همه­ی عزیزان در این زمینه می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *