مهاجرت به کشور فرانسه

پاسپورت فرانسه

پاسپورت فرانسه

اخذ پاسپورت فرانسه از طریق روش های قانونی مهاجرت به این کشور اعم از مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد طبق ضوابط قانونی میسر خواهد بود. مزایای پاسپورت معتبر این کشور عبارتند از اخذ شهروندی، تحصیل رایگان، اقامت طولانی مدت، سفر آزادانه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا است. اخذ پاسپورت این کشور دارای مزایای بیشماری می باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی این موضوع پرداخته اند. مهاجرت به کشور فرانسه و کسب اقامت و تابعیت در این کشور از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد. در 2 دهه اخیر تعداد زیادی از مهاجران برای کسب گذرنامه فرانسه وارد خاک این کشور شده اند.

درباره پاسپورت فرانسه

گذرنامه فرانسوی سند هویتی و یک گواهی شناسایی معتبر برای تشخیص شهروندان کشور فرانسه می باشد. پاسپورت این کشور به شهروندان کشور خود اجازه سفر بین المللی را می دهد و به عنوان یک نشانه تابعیت کار می کند. علاوه بر این که قادر به مسافر بین المللی می باشد. به عنوان نشانه تابعیت فرانسه عمل می کند، پاسپورت فرانسه به متقاضیان و مسافران کمک می کند که در خارج از کشور فرانسه، برای انجام امور مختلف در سفارت ها و کنسولگری ها در اولویت قرار بگیرند. افرادی که پاسپورت این کشور را کسب می کنند، به عنوان شهروند اتحادیه اروپا نیز شناخته می شوند.

گذرنامه، همراه با کارت شناسایی ملی به شهروندان کشور فرانسه اجازه می دهد تا در هر یک از کشورهای اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس اقامت داشته باشند، کار کنند و آزادی سفر داشته باشند. قدمت پاسپورت این کشور به قرن نوزدهم به زمانی که اسنادی برای شناسایی شهروندان فرانسوی صادر شدند بازمی گردد. پاسپورت فرانسه برای افراد زیر 18 سال با 5 سال اعتبار و برای افراد بالای 18 سال با اعتبار 10 ساله صادر می شود.

شرایط کسب پاسپورت فرانسه

اگر شما مقیم خارجی در فرانسه هستید که تابعیت فرانسه را بدست آورده است. از این رو می توانید برای گرفتن پاسپورت کشور فرانسه اقدام کنید تا بتوانید به عنوان شهروند اتحادیه اروپا به سراسر جهان سفر کنید. گذرنامه فرانسوی به شما اجازه می دهد بدون نیاز به ویزا وارد بسیاری از کشورهای غیراروپایی شوید. از آنجا که فرانسه اجازه تابعیت دوگانه را می دهد. از این رو گرفتن پاسپورت این کشور به این معنی است که شما می توانید 2 گذرنامه داشته باشید. فرانسه اکنون گذرنامه های بیومتریک را صادر می کند. از ژوئن 2009، کلیه گذرنامه های فرانسوی شامل داده های بیومتریک دارنده از جمله عکس دیجیتال و اثر انگشت صادر می شود. این اطلاعات این مطابق با الزامات فعلی اتحادیه اروپا است.

بدین ترتیب رشد مهاجرین در این کشور طبق آمار نمودار زیر شرح داده شده است:

گذرنامه استاندارد بیومتریک فرانسه، یک کتابچه 32 صفحه ای به رنگ قرمز تیره با یک میکروکنترلر حاوی اطلاعات بیوگرافی دارنده است. مانند بسیاری از گذرنامه ها، اطلاعات شخصی اصلی شامل عکس، امضاء، مشخصات شخصی شامل قد و رنگ چشم و شماره گذرنامه منحصر به فرد در یک صفحه در پشت گذرنامه چاپ می شود. گذرنامه های فرانسه توسط وزارت امور خارجه صادر می شود. در شهرداری های شهرهای فرانسه و سفارتخانه ها و کنسولگری های فرانسه در خارج از کشور در دسترس است. جهت اطلاع از شرایط اخذ اقامت قانونی این کشور مقاله اقامت فرانسه را مطالعه بفرمائید.

هزینه و مزایای کسب هویت رسمی فرانسه

اگر پاسپورت فرانسه دریافت کنید، با تابعیت فرانسه از مزایای اضافی خاصی برخوردار خواهید شد. مزایای این گذرنامه شامل موارد زیر است:

  • فرد قادر به مسافرت آزادانه در فرانسه و خارج از فرانسه در مدت نامحدود در زمان اعتبار گذرنامه است.
  • توانایی سفر به سراسر جهان به عنوان یک شهروند فرانسوی و اتحادیه اروپا
  • گزینه داشتن تابعیت دوگانه و داشتن 2 گذرنامه، تا زمانی که کشور مبدا متفاضی نیز این اجازه را صادر کند.
  • آزادی سفر به 156 کشور جهان یا بدون ویزا یا گرفتن ویزا هنگام ورود (فرانسه در فهرست هشتم جهان در فهرست پاسپورت قرار دارد.)

در جدول زیر به هزینه های مختلف کسب گذرنامه کشور فرانسه اشاره شده است:

نوع پاسپورت هزینه دریافت به یورو
پاسپورت استاندارد €86
پاسپورت کسب شده از سفارت یا کنسولگری در خارج از کشور €96
تعویض یا تمدید پاسپورت €86
تعویض یا تمدید پاسپورت کسب شده از سفارت یا کنسولگری در خارج از کشور €96
پاسپورت موقت اضطراری €30
پاسپورت موقت اضطراری کسب شده از سفارت یا کنسولگری در خارج از کشور €45

نحوه و محل درخواست پاسپورت فرانسه

نحوه و محل درخواست تابعیت فرانسه

متقاضیان می توانند در هر کدام از سفارت های فرانسه یا در یک کنسولگری فرانسه برای کسب پاسپورت این کشور اقدام کنند. روش درخواست بسته به شرایط متقاضیان متفاوت است. اگر فرد بالغ متقاضی دریافت اولین پاسپورت خود باشد. در صورت داشتن شناسنامه ملی فرانسه، شرایط بهتر و آسان تری خواهید داشت. اگر متقاضی کارت یا شناسنامه ملی فرانسه داشته باشد که دارای اعتبار است یا در کمتر از 2 سال اخیر منقضی شده باشد، می تواند با ارائه مدارکی برای اثبات اقامت 3 ماه اخیر در کشور فرانسه، پاسپورت این کشور را کسب کند. اگر کارت هویت ملی متقاضی بیش از 2 سال قبل منقضی شده باشد. متقاضی باید گواهی تولد نیز ارائه دهد. در همه موارد، یک عکس جدید برای کسب گذرنامه فرانسه لازم است.

عکس گذرنامه فرانسوی باید بسیار دقیق و قابل تشخیص است. این عکس باید چهره کامل فرد را به همراه قسمت بالای شانه ها نشان دهد. اندازه صورت باید از چانه تا بالای سر بین 32 تا 36 mm (میلی متر) باشد و از %70 تا 80% قاب تصویر را در بر گیرد. پیش زمینه عکس باید خاکستری روشن یا آبی باشد. به یاد داشته باشید که عکس مورد نیاز برای کسب پاسپورت کشور فرانسه نمی تواند سفید باشد. هزینه کسب گذرنامه فرانسه در حال حاضر کمتر از 100€ (یورو) است. اطلاع از هزینه زندگی در این کشور از طریق مقاله هزینه زندگی در فرانسه امکان پذیر می باشد.

نحوه تمدید گذرنامه فرانسه

متقاضیان مجبور خواهند بود كه پس از اتمام اعتبار گذرنامه، گذرنامه فرانسوی خود را تمدید كنند. در صورت گم شدن یا سرقت گذرنامه می توانید درخواست تعویض كنند. برای تمدید گذرنامه فرانسوی که منقضی شده است. متقاضی باید گذرنامه قدیمی خود، مدارکی برای اثبات محل زندگی خود در طی 3 ماه اخیر، شناسنامه و یک عکس را ارائه دهد. اگر گذرنامه بیش از 2 سال قبل منقضی شده باشد. متقاضی برای تمدید آن به یک کپی از شناسنامه و مدارک شناسایی خود ارائه دهد. مدارک شناسایی مورد نیاز برای تمدید پاسپورت کشور فرانسه مانند گواهینامه رانندگی می باشد. هزینه و مدت زمان کسب تمدید گذرنامه جدید فرانسوی همانند گذرنامه اصلی است.

اگر گذرنامه فرد از بین یا به سرقت رفته است، متقاضی باید این حادثه را به یک شهربازی یا کلانتری در فرانسه یا سفارت فرانسه یا کنسولگری به علاوه پلیس محلی در خارج از کشور گزارش دهد. برای درخواست گذرنامه جایگزین، متقاضی باید همان روشی را که درخواست یا تمدید گذرنامه استاندارد انجام می دهد، طی کند. در برخی شرایط، افراد می توانند اقدام به کسب گذرنامه موقت اضطراری کنند. این گذرنامه می تواند در صورت اضطراری مانند جابجایی به دلایل انسانی، پزشکی یا حرفه ای صادر شود. گذرنامه های اضطراری معمولا در همان روز تهیه می شوند. هموطنان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات درباره شرایط کسب اقامت و بررسی راه های مهاجرت به کشور فرانسه با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.