مهاجرت تحصیلی فرانسه

ویزای تحصیلی فرانسه

مهاجرت تحصیلی به فرانسه

به طور سالیانه متقاضیان تحصیلی بسیاری از سراسر دنیا مشتاق اخذ ویزای تحصیلی فرانسه بوده و در تلاش هستند تا تحصیلات عالیه خود را در این کشور به پایان برسانند. چرا که سطح کیفی دانشگاه های این کشور از لحاظ علمی، تحقیقاتی و پژوهشی فوق العاده بالا بوده و مدارک دانشگاهی اعطایی آنها در سطح اروپا و جهان دارای اعتباری خاص و ویژه است. از سویی دیگر شرایط اقتصادی در این کشور به نحوی است که دانشجویان فارغ التحصیل یا افراد متقاضی کار در این کشور در صورت دارا بودن مهارت و تخصصی کافی به سهولت قادر خواهند بود برای همیشه در بهترین و معتبرترین کمپانی های فرانسوی مشغول به کار شده و اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند.

این مقاله به درخواست بسیاری از متقاضیان مهاجرت به فرانسه از جمله مهاجرت تحصیلی توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده است که حاوی اطلاعات تکمیلی برای حصول این امر می باشد. بنابراین مطالعه مطالب مفید این مقاله کمک شایانی برای شما متقاضیان گرامی است.

ویزای تحصیلی فرانسه

در همان طور که می دانید شمار بسیاری از افراد متقاضی و مشتاق تحصیل در کشورهای اروپایی هستند. کشور فرانسه نیز به عنوان یک کشور اروپایی خواهان بسیاری در این زمینه دارد. از این رو دولت فرانسه هر ساله پذیرای بسیاری از متقاضیان مهاجرت به فرانسه از جمله مهاجرت تحصیلی می باشد و در همین راستا بودجه های ویژه ای را برای این امر در نظر می گیرد.

کشور فرانسه دارای تحصیلات عالیه بوده و مدارک اعطایی از سوی دانشگاه های این کشور در سطح جهانی دارای اعتبار ویژه ای است. جالب است بدانید تحصیل رایگان در این کشور نیز امکان پذیر است و دانشجویان می توانند با کمترین هزینه که می توان آن را رایگان خواند، به ادامه تحصیل بپردازند. اما در وهله اول می بایست نسبت به اخذ ویزای تحصیلی فرانسه یا ویزای شنگن تحصیلی اقدام کنند. زبان تحصیلی در دانشگاه های این کشور به دو صورت انگلیسی و فرانسوی است. افرادی که تحصیلات خود را در این کشور به پایان می رسانند، طی شرایطی مجاز به اخذ اقامت کشور فرانسه بوده و قادر به کار به صورت تمام وقت و دائمی هستند.

مقاطع تحصیلی در فرانسه

در صورتی که اتباع خارجی از جمله ایرانیان قصد دارند در دانشگاه های کشور فرانسه تحصیلات خود را ادامه دهند، مجاز به ادامه تحصیل در کلیه مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکترا و حتی مقاطع بالاتر هستند. لازم است بدانید کلیه رشته های تحصیلی که در دانشگاه های ایران تدریس می گردد، در دانشگا های فرانسه نیز به دانشجویان ارائه می شود. بنابراین تحصیل در فرانسه دارای محدودیت رشته نمی باشد.

شایسته است متقاضیان تحصیلی در مقطع دکترا در دانشگاه های فرانسه، تحصیل خود در سال های اول یا دوم مقطع فوق لیسانس را نیز در کشور فرانسه سپری نمایند. چراکه از این طریق آشنایی بیشتری با نظام آموزشی دانشگاه های فرانسه پیدا می کنند. همچنین زبان فرانسوی آنها نیز به اندازه کافی تقویت می گردد. اگرچه دروس تحصیلی به زبان انگلیسی نیز ارائه می گردد اما از آنجا که زبان فرانسوی، زبان رسمی مردم این کشور است، بنابراین آشنایی و تسلط به این زبان برای فرد دانشجو یا مهاجر در فرانسه بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

مدت‌زمان تحصیل درمقاطع مختلف چقدر است؟

تحصیل در کلیه مقاطع در دانشگاه های فرانسه برای دانشجو امکان پذیر خواهد بود. اما مدت زمانی که در هر یک از مقاطع طول خواهد کشید به شرح ذیل است:

  • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی = 3 سال
  • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد = 2 سال
  • مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا 3 سال

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می کند قبل از هر گونه اقدام برای مهاجرت تحصیلی، سفری کوتاه به این کشور داشته باشید تا از نزدیک قوانین و شرایط حاکم بر این کشور را در زمینه تحصیلی یا کاری رویت بفرمایید.

انواع ویزاهای تحصیلی در فرانسه کدامند؟

اشتغال به تحصیل برای دانشجویان در فرانسه مستلزم دارا بودن ویزای تحصیلی فرانسه است. این ویزا متناسب با شرایط فعلی دانشجو و هدف تحصیلی او در انواع مختلفی صادر می گردد که به شرح ذیل هستند:

ویزای شنگن

این ویزا به صورت کوتاه مدت بوده و مختص افرادی که به قصد تحصیل چند ماهه و همچنین شرکت در کلاس های آموزشی و تحقیقات وارد کشور فرانسه می شوند. این ویزا صرفا به مدت اعتبار 3 ماه برای فرد متقاضی قابل استفاده می باشد. در صورتی که فرد قصد اقامت بیش از 3 ماه را داشته باشد، می بایست تقاضای خود را به مقامات کشور فرانسه تسلیم نماید. این نوع ویزا به صورت رایگان صادر می گردد و به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

ویزای شرکت در آزمون ها

فردی که قصد دارد در انواع مختلف آزمون ها از جمله آزمون های ورودی دانشگاه ها شرکت نماید، می بایست از این نوع ویزا استفاده کند. چنانچه فرد در امتحانات مذکور موفق به کسب نمره قبولی گردد، ویزای اقامت در فرانسه به صورت یک ساله به او اعطا می گردد.

ویزای موقت و کوتاه مدت فرانسه

صدور این نوع ویزا برای متقاضیانی است که به طور حتم اطمینان دارند که به مدت 6 ماه قصد اقامت در این کشور را خواهند داشت و پس از این مدت می بایست به کشور خود بازگردند.

ویزای بلند مدت فرانسه

این نوع ویزای تحصیلی فرانسه به افراد متقاضی اختصاص دارد که مدت اقامت آنها در فرانسه بیشتر از 6 ماه بوده و معمولا برای دانشجویان متقاضی تحصیل در این کشور صادر می گردد و مدت اعتبار آن نیز مطابق با مقطع تحصیلی است. اما به طور کلی این نوع ویزا تا پایان تحصیلات و فارغ التحصیلی دانشجو دارای اعتبار خواهد بود. در این حالت دانشجویان نیازی به اخذ ویزای فرانسه نداشته و با همین ویزا می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی چیست؟

همان طور که اشاره گردید در صورت تحصیل در فرانسه اخذ ویزای تحصیلی از الزامات است که متناسب با مقطع تحصیلی شماست. اما به طور کلی می بایست کلیه مدارک درخواستی از سوی دانشگاه یا سفارت را تهیه و ارائه نمایید. لذا بر طبق شرایط فعلی خود و همچنین انجام هماهنگی های لازم با دانشگاه انتخابی، نسبت به تعیین وقت فرانسه اقدام نموده و مدارک لازمه را تحویل مقامات دهید. پس از بررسی مدارک ارائه شده از سوی متقاضی و همچنین موافقت با درخواست متقاضی،‌ ویزای تحصیلی از سوی سفارت صادر و به فرد اعطا می گردد.

مراجعه حضوری شما عزیزان یا تماس های تلفنی رایگان برای دریافت مشاوره های حرفه ای باعث افتخار موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت خواهد بود تا بتوانیم شما را در امر مهاجرت به اروپا به طرق مختلف از جمله مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی فرانسه همراهی نماییم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *