شرایط فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه برای افرادی که از طریق تحصیل وارد فرانسه شده اند مورد سوال میباشد. بسیاری ازر افرادی که تحصیل خود را در کشوری چون فرانسه گذرانده اند به دنبال راهی برای اخذ اقامت پس از تحصیل در این کشور هستند. اقامت کاری که در آینده به اقامت دائم منجر شود. کار و زندگی در فرانسه برای خیلی از افراد می تواند ایده آل باشد. کما اینکه این کشور از جمله کشورهای خوب در حوزه شنگن اروپا است. لذا به دنبال مفری هستند تا بتوانند اقامت تحصیلی خود را به طریقی به اقامت دائم تبدیل نمایند. این امر ما را بر آن کرده تا در موسسه سفیران سروش سعادت مقاله ای را در این خصوص برای شما عزیزان تهیه نماییم.

کسانی که به مدت 5 سال در کشور فرانسه به تحصیل و زندگی ساکن بودند این امکان را دارند که برای اقامت دائم در این کشور اقدام کنند. کسانی که در خود کشور فرانسه فارغ التحصیل شدند با مدت زمان 2 سال این امکان را دارند برای اقامت دائم اقدام کنند. برای اقامت دائم یا باید به کسب و کاری در این کشور مشغول شوید یا تحصیل خود را ادامه دهید در هر دو صورت شخص می تواند برای اقامت دائم اقدام کنند.

مجوز دریافت اقامت دائم در فرانسه

کسانی که به دنبال دریافت مجوز اقامت دائم فرانسه هستند به طور کلی از این 4 طریق می توانند برای اخذ آن اقدام نمایند:

 • کسانی که در کشور فرانسه به دنیا آمدند و در سن 18 سالگی تابعیت کشور فرانسه را دریافت می کنید
 • کسانی که والدین شخص فرانسوی باشد و یا حداقل یکی از پدر و مادر شخص فرانسوی باشد
 • کسانی که بیشتر از 5 سال در کشور فرانسه بودند و اقامت این کشور را دارند
 • کسی که با یک فرد فرانسوی ازدواج کرده و بعد از مدت 4 سال این امکان را دارد که برای اقامت دائم اقدام کند

شما این امکان را دارید قبل از اقامت دائم ویزای 5 ساله کشور فرانسه را دریافت کنید. دانشجویان می توانند با خرید ملک، ویزای کاری و… برای اقامت دائم اقدام کنند. کسانی که ازدواج کردند می توانند با بچه دار شدن در این کشور برای اقامت دائم خود اقدام کنند.

افراد واجد شرایط APS در فرانسه

دانش آموزان باید مدرک کارشناسی ارشد در یک موسسه قابل اعتماد در کشور فرانسه را داشته باشند. اگر این مدرک را داشته باشند شرایط لازم را برای اقدام APS را دارند. و دیگر کسانی که واجد شرایط هستند افرادی که در رشته های مهندسی، حسابداری، پزشکی مدرک دارند و یا کسانی که مدرک دکترا و فن آوری را دارند می توانند از APS استفاده کنند.

شما باید قبل از تمام شدن تحصیل و ویزای تحصیلی خود به مدت 4 ماه قبل برای درخواست دهند. در شهر پاریس بسیاری از دانشجویان میخواهند از این راه استفاده کنند. مدت زمان شما برای این راه 6 ماه می باشد. کسانی که تمایل دارند این شرایط aps را انجام دهند باید به مقامات دولتی برای راه اندازی اقامت خود اقدامات لازم را انجام دهند.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ APS فرانسه

برای این که بتوانیم از APS استفاده کنیم باید مدارک زیر را داشته باشیم. سه عدد عکس گذرنامه. کارت اقامت دانشجویی برای مدت زمان 4 تا 6 ماه آخر. داشتن مدرک ارشد و یا گواهی اشتغال به تحصیل. لازم به ذکر است اگر برای مجوز اقامت موقت بخواهید این پروسه را طی کنید باید 6 ماه قبل از تمام شدن کارت اقامت دانشجویی اقدامات لازم را انجام دهید. شما تا زمانی که مدرک کارشناسی ارشد خود را اخذ نکردید و در این زمان می توانید گواهی اشتغال تحصیلی خود را اخذ کنید.

زمانی که تمامی مدرک خود را اخذ کردید شما این امکان را دارید که به مقامات دولتی مدارک خود را نشان دهید تا به شما APS را بدهند. هنگامی که دانشجویان تحصیل خود را تمام کردند. شما این امکان را دارید که اقامت موقت خود را دریافت کنید. و این امکان را دارید که به صورت تمام وقت به کار مشغول شوید.

شرایط کاری جهت اقامت پس از تحصیل در فرانسه

اقامت پس از تحصیل در فرانسه و کار شرایطی دارد که این شرایط اعم است از:

 • داشتن یک کار دائم و یا کار موقت
 • در یک سال مالی 1.5 برابر درامد سرانه را پرداخت کنند
 • کار مرتبط با مدرک تحصیلی و رشته تحصیلی باشد
 • حقوق کارمندان فرانسوی شرکت با شخص مورد نظر هماهنگ باشد

لازم به ذکر است اگر دانشجویان بخواهند بعد از تحصیل در یک رشته در رابطه با یک دوره تحصیل یک کار را آغاز کنند. و یا بخواهند یک شرکت را ثبت کنند. زمانی این اتفاق محقق می باشد که یا شرکت در فرانسه ثبت کنند و اقامت پس از تحصیل در فرانسه بدست آورید. وقتی این مدت سپری شد می توانید به مدت 12 ماه مجوز اقامت موقت را به دست آورید و استفاده کنید.

شرایط اقامت پس از تحصیل در فرانسه

بعد از تحصیل و اقدام برای اقامت پس از تحصیل در فرانسه باسد دانشجویان که شرایط لازم را برای APS ندارند این امکان را دارند که توسط یک شرکت مشغول به کار شوند. آن ها باید ویزای خود را تغییر دهند. و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تغییر می دهند. در بعضی مواقع که اقامت پس از تحصیل در فرانسه برای دانشجو امکان پذیر نباشد و درخواستشان رد می شود. چند شغل برای بهتر شدن شرایط وجود دارد که درخواست رد نمی شود:

 • مدیریت حسابرسی و کنترل مالی
 • برنامه ریزی و محصولات مکانیکی
 • مهندسی تولید سیستم های اطلاعاتی
 • اپراتوری و مهندسی برق
 • فرآِیند تولید تکنسین ها داخلی
 • مواد شیمیایی
 • اپراتور مبل و چوب

روند اخذ اقامت پس از تحصیل در فرانسه 

اشخاصی که این نوع اقامت را دارند این اجازه را هم دارند که در کشور فرانسه به کسب و کار مشغول باشند. درمورد درخواست مقامات باید چند مورد را در نظر بگیرید. مانند: مدت زمان تحصیل متقاضی، انگیزه نامه برای شرکت، پیشینه متقاضی وغیره. کارت اقامت پس از تحصیل در فرانسه به صورت مدت چهار سال برای شخص اصلی و همراهانش می باشد که مجوز کار کردن را دارند. شما این امکان را دارید که برای پاسپورت خارج شدن از کشور فرانسه درخواست دهید. لازم به ذکر است که هدف از پاسپورت و کارت اقامت ای ن است که برای وارد شدن به یک کشور اروپایی آسان تر صورت بگیرد و کسانی که جوان تر و حرفه ای تر در مهارت های خود هستند این امکان را دارند با استفاده از مهارت های خود را مهارت های خود افزایش دهند و مدرک تخصصی خود را دریافت کنند.

اقامت پس از تحصیل در فرانسه، موقعیت فوق العاده ای برای کسانی که به کشور فرانسه فکر می کنند این امکان را دارند که از این راه استفاده کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با تجربه درخشان در این پروسه می توانند شما را کمک کنند. مشاوران حرفه ای ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *