مهاجرت کاری گرجستان

کاریابی در گرجستان

کاریابی در گرجستان

مراجعه به آژانس های کاریابی در گرجستان یکی از راه های دست یافتن به شغل مورد نظر برای متقاضیان بین المللی و خارجی ها در این کشور است. موسسات کاریابی معتبری در این کشور وجود دارند که فعالیت آنها به صورت قانونی بوده و لیستی از مشاغل مختلف را در اختیار دارند که با در نظر گرفتن رزومه تحصیلی، فردی و مهارتی فرد کارجو، شغل مناسبی را پیشنهاد می دهند. امروزه کشور گرجستان در زمینه کاریابی به پیشرفت ها و رشد بسیار خوبی دست یافته است که باعث ایجاد سهولت در جست و کار برای خارجیان گردیده است. اقامت دائمی از طریق کار در گرجستان امکان پذیر است که جزئیات موضوع را می توانید از متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جویا شوید. به روز ترین اطلاعات و جدیدترین قوانین حاکم بر کشورها در اختیار این موسسه بوده که با توجه به نوع درخواست متقاضی ارائه می گردد.

طرق و نحوه کاریابی در گرجستان

به منظور کار در گرجستان، در وهله اول داشتن دعوتنامه شغلی در اولویت است. در واقع یک فرد خارجی که از سوی کارفرمای گرجستانی پیشنهاد کاری داشته باشد، نسبت به سایر روش ها، راحت تر می تواند به ویزای کار این کشور دست پیدا کند. ویزای کاری گرجستان در طولانی مدت صادر می شود. از سویی دیگر از طریق کاریابی در گرجستان نیز می توان به شغل مورد نظر دسترسی یافت. در این خصوص 3 راه وجود دارد که می توان به موراد ذکر شده اشاره داشت.

کاریابی از طریق موسسات در گرجستان

یکی از طرق کاریابی در کشور گرجستان، اقدام از طریق موسسات و سایت های کاریابی در گرجستان است که کمی زمانبر است. شما با ارسال رزومه تحصیلی، فردی و مهارتی خود از طریق ایمیل برای موسسه کاریابی مورد نظر، در صف انتظار قرار خواهید گرفت تا شغل درخواستی شما پیشنهاد گردد. البته مدت زمان انتظار کاملا مشخص نیست و می تواند به صورت کوتاه مدت یا بلندمدت باشد. اما نکته ای که در این راستا دارای اهمیت است این که ارسال رزومه دال بر یافتن شغل مورد نظر نخواهد بود.

کاریابی از طریق روزنامه های گرجستان

از دیگر راه هایی که برای کاریابی در گرجستان می تواند وجود داشته باشد، جست و جو در نشریات، روزنامه ها و جراید این کشور است. برخی روزنامه ها و جراید این کشور در حوزه کاریابی مشغول فعالیت هستند. فرد خارجی که از این روش اقدام می کند، پس از این که آگهی درخواست نیرو در شغل مورد نظر را دریافت نمود، می بایست به صورت حضوری به شرکت یا موسسه مربوطه مراجعه نماید. پس از آن ملزم به شرکت در مصاحبه حضوری می باشد. چنانچه تمامی این مراحل را با موفقیت به پایان برساند، مجاز خواهد بود به صورت قانونی در گرجستان به فعالیت شغلی بپردازد.

کاریابی در گرجستان از طریق افراد محلی

از دیگر روش های کاریابی در گرجستان، در اصطلاح تبلیغات فردی می باشد که نوعی روش موثر به منظور اشتغال در گرجستان به شمار می رود. ممکن است دوستان یا آشنایان شما در گرجستان اقامت داشته باشند. در صورتی که از مهارت ها و تخصص های شما آگاهی داشته باشند، می توانند مسیر مهاجرتی و کار در گرجستان را برای شما هموار سازند تا از این طریق به شغل مورد دلخواه خود دست یابید.

کاریابی در گرجستان از طریق افراد محلی

مدارک لازم جهت ویزای کار گرجستان

هنگامی که موفق به دریافت دعوتنامه همکاری از سوی کارفرمای گرجی یا یافتن کار در این کشور شدید، می توانید نسبت به اخذ ویزای کاری گرجستان اقدام نمایید. مدارکی که در این زمینه مورد نیاز است، به شرح زیر می باشد:

 • ارائه اصل و کپی پاسپورت (گذرنامه) متقاضی که حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزای کار گرجستان باید کامل گردیده و ارائه شود.
 • ارائه دعوتنامه همکاری یا پیشنهاد شغلی که توسط کارفرمای گرجی برای شما ارسال گردیده است.
 • تعداد یک قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • پرداختن نمودن هزینه های مربوط به درخواست و صدور ویزا
 • ارائه رسید مربوط به مالیات های مربوطه در مشاغل
 • بیمه مسافرتی
 • دعوتنامه شغلی که از سوی کارفرمای گرجستانی برای شخص متقاضی ارسال گردیده است.
 • ارائه نامه یا مدرکی که توانایی مالی فرد متقاضی را در پرداخت هزینه های زندگی در این کشور به اثبات برساند. ارزش آن بایستی به مبلغ 1700$ (دلار) باشد.
 • ارائه انگیزه نامه جهت کار و کاریابی در گرجستان و هدف از مهاجرت به این کشور
 • پرداخت هزینه صدور ویزا که به مبلغ 100GEL (لاری گرجستان) می باشد.

هزینه و روند صدور ویزای کار گرجستان

یکی از مدارکی که جهت مهاجرت به گرجستان از طریق اخذ ویزای کار این کشور، مورد نیاز است، فرم درخواست ویزا می باشد. گفتنی است این فرم در سفارت یا کنسولگری گرجستان در دو زبان گرجی و انگلیسی موجود است که می توانید دریافت نمایید. کل فرآیند بررسی مدارک ارسالی از سوی متقاضی و ابلاغ جواب نهایی در مدت زمان یک هفته انجام پذیر است که پس از آن ابلاغ می گردد. هزینه ای که برای صدور ویزای 360 روزه گرجستان از سوی دولت گرجستان در نظر گرفته شده است، مبلغی معادل 100GEL (لاری گرجستان) می باشد.

موسسات و وبسایت‌های کاریابی در گرجستان

یکی از روش هایی که فرد متقاضی می تواند به شغل مورد علاقه خود در کشور گرجستان دست یابد، موسسات کاریابی در گرجستان است که در سطح بین المللی فعالیت دارند. مراجعه به کاریابی های بین المللی در کشور گرجستان، یکی از راه های مثمر ثمر جهت کار در این کشور محسوب می شود که در بین کارجویان نیز بسیار رایج است. برای این که بتوانید با این موسسات ارتباط برقرار نمایید، می توانید رزومه (CV) خود را از طریق ایمیل برای آنها ارسال نمایید. در این بخش از مقاله نام برخی از وب سایت های کاریابی در گرجستان آورده شده است:

 • www.hr.ge
 • www.jobs.ge
 • www.cv.ge
 • www.myjobs.ge

موسسات کاریابی معتبر در کشور گرجستان وجود دارند که فهرستی از مشاغل مورد نیاز این کشور را در اختیار داشته و به افراد مطابق با شرایط فعلی آنها پیشنهاد می دهند. نام برخی از این موسسات به قرار زیر می باشد:

 • NEW SERVICE
 • SABA
 • ADELANTE
 • INSOURCE
 • INTERNSHIP IN CIVIL SERVICE
 • BALTIC GROUP INTERNATIONAL GEORGIA
 • JOBLINK
 • EMPLOYMENT CENTRE ERTOBA
 • STAR ACAD
 • IMMIGRANTS EMPLOYMENT CENTEREMY

کاریابی در گرجستان و میزان حقوق

در راستای موضوع کاریابی در گرجستان، بد نیست اطلاعاتی در خصوص میزان حقوق و دستمزد افراد شاغل در این کشور بدانید. دریافت متوسط حقوق و دستمزد از ملزومات زندگی در گرجستان محسوب می گردد. در سال های اخیر، کشور گرجستان در حوزه های اقتصادی و صنعتی پیشرفت چشمگیری داشته است و همین موضوع در میزان حقوق دریافتی افراد شاغل تاثیرگذار بوده است. بدین صورت که از سال 2007 میلادی الی 2018 میلادی، میزان حقوق افراد از مبلغ 767.12GEL (لاری گرجستان) 1140.91 افزایش پیدا کرد که بسیار خوشایند است. در سه ماهه سوم سال 2018 میلادی نیز مبالغ حقوق دریافتی شاغلان در گرجستان از 1103.51GEL (لاری گرجستان) به 1125.52GEL (لاری گرجستان) با افزایش رو به رو بوده است.

هدف از ارائه این مقاله آشنایی بیشتر شما با چگونگی کاریابی در گرجستان و راه های دست یافتن به شغل دلخواه شما است. امیدوار هستیم مطالبی که ارائه گردید، پاسخگوی سوالات و ابهاماتی که در ذهن متقاضیان شکل گرفته است، بوده باشد. در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در این خصوص یا اقامت کشور گرجستان دارید، لازم است به صورت حضوری یا تلفنی (رایگان) با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *