مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » گرجستان » کاریابی در گرجستان

کاریابی در گرجستانیکی از راه های مهاجرت به کشور هایی که توسعه یافته هستند و شرایط نسبتا خوبی را برای شما و خانواده شما فراهم می نمایند از راه کار می باشد. اگر شما متقاضیان مهاجرت از راه کار می باشید باید تمام جوانب را بسنجید، شما نیاز دارید بعد از اینکه به صورت موفقیت آمیز اقامت کشور را دریافت نمودید بتوانید شرایط خود را برای داشتن شغل جدید و فراهم کردن موقعیت مناسب برای خود و خانواده تان آماده نمایید.

یکی از کشورهایی که به دلیل نزدیک بودن و شرایط اخذ اقامت راحت تر بسیاری از متقاضیان انتخاب می نمایند کشور گرجستان می باشد. ما در این مقاله سعی می کنیم اطلاعاتی را درخصوص کاریابی در گرجستان بعد از اخذ اقامت در اختیارتان قرار دهیم.

کاریابی در گرجستان

گرجستان یک کشور مستقل در منطقه قفقاز است. که بین شرق اروپا و آسیای غربی است. پایتخت گرجستان تفلیس است و زبان رسمی گرجستان گرجستانی، انگلیسی و روسی است. ارز گرجستان لاری است. کشور زیبایی بی نظیری دارد، سبک زندگی پر جنب­و­جوش و جالبی دارد. راه­های بسیاری از جمله مهاجرت از طریق ملک، مهاجرت از طریق ثبت شرکت، مهاجرت از طریق تحصیل، مهاجرت از طریق کار و… برای ورود به گرجستان وجود دارد که یکی از این راه­ها مهاجرت و اخذ ویزا از طریق کار می باشد که در ادامه راجب این نوع ویزا و شرایط مناسب شما جهت دریافت شغل مورد نظر خود  دراین کشور توضیح داده می­شود.

 

 

اشخاصی که برای کار به کشور گرجستان مهاجرت می کنند و اقامت کشور را دریافت می نمایند اولین مسئله ای که ذهنشان را مشغول می نماید مسئله کاریابی است.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را در این امر راهنمایی می نماید تا بتوانید به نحو احسن فرایند کاریابی را پیش ببرید.

وزارت کار گرجستان ، بخش نیروی انسانی و بخش توسعه اقتصادی گرجستان می توانند به شما در ایجاد رزومه، آموزش شغلی و توسعه حرفه ای کمک نمایند.

شما در مرحله اول باید لیستی از ترجیحات حرفه ای، نقاط قوت و اهداف خود را تهییه نمایید. هرچه بیشتر در مورد خودتان بدانید و رزومه قویتری داشته باشید، با اعتماد به نفس بیشتر در مصاحبه به نظر می رسید.

به جای ارسال نامه های زیاد و به طور تصادفی به شرکت هایی که ممکن است بازگردانده شوند، فهرستی از شرکت هایی را که مرتبط با زمینه فعالیت شما می باشند، بیابید و در این شرکت ها مشاغل را جستجو کنید. حتی اگر شرکت در حال حاضر نیازی به نیروی جدید نداشته باشد، یک تماس اولیه، ارتباط شما و ارسال رزومه خود نشان دهنده علاقه شما می باشد.

برای راهنمایی در مورد یافتن شغل و شرایط ارتباط با آنها، از پادکست های وزارت کار گرجستان و اطلاعات به روز در فیس بوک  و  توییتر را جست جو نمایید.

ممکن است برای شما دشوار باشد که بدانید از کجا باید هنگام استخدام و یافتن شغل مورد نظر خود  شروع به جست و جو نمایید. با این حال، منابع، خدمات و تیم های اختصاص داده شده برای کمک به شما در پیدا کردن شغل مورد نظر خود، در نظر گرفته شده اند. در سراسر ایالت، دفاتر WorkSource گرجستان در دسترس شما هستند تا شما را با آموزش و اتصالاتی که نیاز دارید ، راهنمایی نمایند و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهند.

هر مرکزی طراحی شده است تا یک مرحله ای برای تمام نیازهای توسعه حرفه ای شما فراهم باشد و به ارائه خدمات فردی اختصاص داده شده است که یک مسیر شغلی منحصر به فرد برای شما ایجاد نمایند. علاوه بر حمایت از تلاش های جستجوی شغلی شما، WorkSource  گرجستان ممکن است بتواند به شما ابزارهای ارزیابی شغلی را برای یافتن مسیرهای شغلی بالقوه ای که برای شما مناسب است فراهم نماید، کمک به ایجاد رزومه قوی، نامه های ارسالی و مهارت های مصاحبه، کمک به یافتن و تأمین مالی آموزش های شغلی و برنامه های آموزشی و در خیلی از مراحل دیگر به شما کمک خواهند کرد و خدمات مورد نیاز شما را در این زمینه ارائه می دهند.

شما باید به این نکته توجه نمایید که چه مشاغلی در کشور گرجستان در حال حاضر از بازار کاری خوبی برخوردار است و بررسی نمایید که لیست ماشغل پر طرفدار و دارای بازار کاری خوب، با رشته و حرفه شما تطابق داشته باشد. در حال حاضر کشور گرجستان در رشته های کشاورزی و غذا، هوا و فضا، تولید خودرو، دفاع، تولید فیلم و برنامه های تلویزیون، علوم بهداشتی و زندگی، فناوری اطلاعات، لجستیک و حمل و نقل و ساخت و تولید مناسب است و همچنین WorkSource  گرجستان می تواند به شما برای اینکه بررسی نمایید که آیا حرفه و مهارت شما در کشور گرجستان از بازار کاری خوبی برخوردار است کمک نماید و خدمات خود را ارائه دهد.

قوانین کارگری در گرجستان

متقاضیان کار در این کشور باید با قوانین کارگری آن نیز آشنا باشند. قوانین استخدام و روابط کارفرما-کارمند را برای تعدادی از گزینه ها ، از جمله دستمزد و شیوه های استخدام، تنظیم می نمایند. در حالی که قوانین فدرال یک سطح پایه برای حقوق کارکنان در نظر می گیرد، بسیاری از ایالت ها برای کارگران جمایت های بیشتری را احراز می نمایند. قوانین برای حکایت از کارمندان به صورت کلی در نظر داشتن تعطیلات قانونی، تعیین حداقل دستمزد، الزامات روز پرداخت و شرایط دیگر استخدام می باشد.

خلاصه ای از تعطیلات قانونی که در ایالت جورجیا به رسمیت شناخته شده است شامل روز یادبود کنفدراسیون، روزهای تولد جونیور، مارتین لوتر کینگ، رهبر حقوق مدنی، رابرت لی لی و مدافع حقوق مدنی می باشد.

حقوق افراد برای دریافت رفتار برابر تحت قانون، به طور جمعی حقوق مدنی نامیده می شود. قوانین حقوق مدنی گرجستان عموما به قوانین حقوق مدنی فدرال منعکس می شوند.

بر اساس قانون فدرال، تبعیض در استخدام فرد بر اساس نژاد، جنس، سن، دین، منشاء ملی و معلولیت ممنوع است.

در این مقاله سعی ما بر این که شما را با نحوه کاریابی در گرجستان بعد از اخذ ویزا آشنا سازیم و اطلاعاتی را خدمتتان ارائه دهیم.  برای دریافت اطلاعات بیشتر ،  نحوه اخذ ویزا و بررسی شرایط شما برای داشتن شغل مناسب با رشته خود با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمائید و از مشاوره رایگان بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *