شرایط گرجستان

زندگی در گرجستان

مهاجرت بع گرجستان

زندگی در گرجستان تجربه جذاب و فوق العاده برای مهاجران خارجی به شمار می رود. در واقع، مهاجرت به گرجستان و زندگی در این کشور بهترین شیوه جهت تجربه فرهنگ غنی گرجستان به شمار می رود. گرجستان که به داشتن مردمان خونگرم با طبیعت خیره کننده اش معروف است، هنوز هم برای بسیاری از افراد، کشوری ناشناخته است. تفلیس به عنوان پایتخت گرجستان، سنتی باقی مانده اما هنوز هم چند فرهنگی می باشد و همین امر بر جاذبه و زیبایی گرجستان می افزاید. در صورت وجود هر گونه سوالی در رابطه با موضوع زندگی در گرجستان یا روند مهاجرت به گرجستان، از طریق مشاوره های رایگان تلفنی و حضوری با مشاورین حرفه ای موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

مراقبت های درمانی با زندگی در گرجستان

در گرجستان، مراقبت درمانی دارای استاندارد خیلی بالایی است؛ با این همه، دسترسی به پزشک در همه جای مناطق گرجستان یکسان نیست. اکثر امکانات پزشکی را می توان در تفلیس و باتومی، شهر بزرگ دیگر واقع در ساحل دریای سیاه یافت. هزینه های درمانی نیز بالاست. این بدان معناست که سیاست بیمه جامعه به منظور تامین قیمت بالای مراقبت درمانی در گرجستان، ضروری است.

از امتیازات زندگی در گرجستان می توان به ارزانی و مقرون به صرفگی هزینه زندگی، مجاز بودن تابعیت دوگانه، اخذ آسان کارت اقامت دائمی و تابعیت گرجستان با برنامه سرمایه گذاری ویژه، مسافرت بدون ویزا به بیش از 100 کشور با پاسپورت گرجستانی  و امتیازات دیگر اشاره کرد که در این مقاله به طور تفصیلی بدان پرداخته می شود. از جمله مواردی که پیرامون زندگی در کشور گرجستان می توان به آن اشاره کرد مربوط به تحصیل ، کار ، مراقبت های درمانی، هزینه زندگی در کشور گرجستان اشاره کرد.

شرکت های متعددی وجود دارد که  متخصص جهت پوشش خدمات درمانی شهروندان خارجی را فراهم میکنند؛ با این وجود،  برخی از شرکت ها خدمات کشور شوروی سابق را پوشش می دهند. به همین دلیل، الزامی است که شما مطمن شوید که شما سطح درستی از پوشش نیازهایتان را قبل از مهاجرت در اختیار دارید.

تحصیل و زندگی در گرجستان

تجربه شهروندان خارجی  که به گرجستان مهاجرت کرده و در این کشور تحصیل کرده ند، متفاوت است. بسیاری تلاش می کنند که مدارس مناسبی برای فرزندان شان نزدیک تفلیس پیدا بکنند،  این بدان معناست که تحصیل می تواند فاکتور اساسی در تعیین  محل سکونت باشد.

مدرسه اجباری در گرجستان تنها بین سنین 6 و 14 ساله اجباری است، و در روسیه و گرجستان انجام می شود. کودکان تحصیلات پایه را در محیط مدرسه ابتدائی تا سن 12 سالگی دریافت می کنند.

آنها سپس به مدارس متوسطه می روند، جایی که می توانند بطور اختیاری سطح بالاتری از آموزش را برای سه سال بعد دریافت کنند، و با مدرک Arasruli Sashulo Ganaltebis در 15 سالگی فارغ التحصیل شوند. آنهایی که می مانند، جهت دست یابی به گواهی Sahualo Ganatlebis Atestasi ، سپس می توانند دو سال دیگر مدرسه را قبل از ادامه تحصیل در موسسات آموزش عالی بگذرانند.

مدارس بین المللی در گرجستان

مدارس بین المللی محدودی در تفلیس وجود دارند که نیازهای آموزشی شهروندان خارجی را تامین می کنند. مدرسه بین المللی Boxwood انگلیسی به دانش آموزان فرصت تحصیل دوره های زبان انگلیسی شامل GCSE و A Levels را فراهم می کنند. مدرسه بین المللی بریتانیایی تفلیس همچنین برنامه آکادمیکی از آموزش ابتدائی تا سطح A را ارائه می کند. از جمله دیگر مدارس خارجی می توان به مدارس زیر اشاره کرد:

  • French-Georgian Ecole Marie Brosset دوره های آمادگی دانش آموزان جهت آزمون باشیلیه؛
  • مدرسه بین المللی گرجستان که نیازهای آموزشی کودکان خارجی و محلی را تامین می کند.
  • American QSI International School مستقر در تفلیس، که برنامه درسی ایالات متحده را به دانش آموزان تدریس می کند.

فرهنگ و اوقات فراغت در گرجستان

با وجود اینکه مهاجرت به گرجستان چالش های متعددی را نشان می دهد، این کشور زیبا همچنین انواع مختلف شگفتی را به افرادی نشان می دهد که شجاعت کافی برای زندگی ماجراجویی در این کشور را دارند. گرجستان مکان منحصربفردی، پر از کلیساهای باستانی منحصربفرد، غذاهای عالی و نوشیدنی های جالب می باشد. شما همچنین از زیبایی های پارک ملی توشتی در شیب های شمالی کوههای قفقاز نیز بهره خواهید برد. از تپه های سرسبز تا دامنه های برفی و کلیسای تاریخی در بین راه، به شما حس برگشت به زمان را نشان می دهد.

وضعیت کار در گرجستان

کاریابی در گرجستان برای خارجی ها لزوما آسان نیست. معهذا، تعدادی از شهروندان خارجی هستند که مشغول کار تدریس زبان در گرجستان می باشند درحالی که برخی نیز در شرکت های ملی و بین المللی استخدام شده اند. میانگین دستمزد در تفلیس گرجستان، در سال 2019، 1069 GEL یا تقریبا در حدود $ 398 دلار در هر ماه می باشد. متوسط دستمزد ماهانه زنان نیز بر طبق همین آمار در حدود $ 300 دلار در ماه بوده است.

گرجستان یکی از انعطاف پذیرترین سیاست های ویزای کار و نیز مالیات های پایین را در بین کشورهای منطقه قفقاز و نیز کشورهای اروپایی دارد، به همین دلیل توجه مهاجرین خارجی همواره به سمت این کشور جلب می شود.

 

هزینه زندگی در گرجستان

یکی از کشورهای بسیار ارزان و مقرون به صرفه برای زندگی، کشور گرجستان می باشد. بنا به داده های پایگاه آماری Numbeo، هزینه زندگی در  گرجستان 33.04% پایین تر از ایران می باشد. اجاره در گرجستان 44.74% پایین تر از ایران می باشد. در جدول زیر، شما می توانید برخی از هزینه های اقلام زندگی در کشور گرجستان را ملاحظه نمائید.

 

شماره عنوان هزینه زندگی هزینه
1 غذا، رستوران ارزان قیمت 15.00 GEL
2 غذا، برای 2 نفر، رستوران رنج- متوسط، سه- وعده 50.00 GEL
3 MacMeal در McDonalds (یا غذای کومبو معادل ) 12.70 GEL
4 کاپوچینو ( معمولی) 4.09 GEL
5 کوک/پپسی 1.21 GEL
6 آب 0.52 GEL

 

اما هزینه زندگی در تفلیس، پایتخت گرجستان چگونه است؟ هزینه های ماهانه خانواده چهار نفره در حدود 1,357,62$ (3,658,79 GEL) بدون ومحاسبه اجاره بها می باشد. هزینه های ماهانه یک نفر در تفلیس 386.01$ (1,040.29 GEL) بدون محاسبه اجاره بها می باشد. آمارها نشانگر آن است که شاخص هزینه زندگی در تفلیس 36.02% پایین تر از تهران است. رتبه هزینه زندگی 408م از 447 شهر در جهان مربوط به تفلیس (با شاخص هزینه زندگی=28.99( است.

فرصت ها و چالش های زندگی در گرجستان

زندگی در گرجستان دارای فرصت ها و چالش ها و نیز نقاط مثبت و منفی خود است. شما بایستی قبل از برنامه ریزی برای مهاجرت به این کشور ابتدا هدفتان از این مهاجرت را مشخص کرده و سپس اقدامات قانونی و روند اداری مربوطه را طی نمائید. هدف ما در این مقاله که در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به نگارش درآمده، آشناسازی کلی شما عزیزان با کشور گرجستان و کیفیت زندگی در گرجستان بود تا از این طریق پس زمینه خوبی از زندگی در گرجستان برایتان حاصل شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *