شرایط گرجستان

اقامت گرجستان

اقامت گرجستان

آیا شما هم به اقامت در گرجستان علاقه مند هستید؟آیا با شرایط اقامت در گرجستان آشنایی دارید؟اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در زمینه اقامت در گر جستان هستید با خواندن این مقاله میتوانید از اطلاعات جامعی در این زمینه  بهره ببرید.

انواع مختلف راه های گرفتن اقامت

در اولین مرحله بر خود لازم میدانیم  که به توضیح دادن این مطلب با  موضوع متفاوت بودن اخذ اقامت گرجستان با شهروندی گرجستان بپردازیم که عبارت است از ؛ اخذ اقامت گرجستان به شخص متقاضی  مجوز این را میدهد که برای  چندین سال در خاک این کشور زندگی کند و از تمامی حقوق شهروندی کشور  گرجستان برخوردار شود البته  به جز حق رای و اخذ پاسپورت این کشور شاید تفاوت دوم برای شما بسیار جالب تر باشد .

اما در حقوق  شهروندی این کشور  که از لحاظ  اقامت همیشگی و دائم این کشورمیباشد که با گرفتن  پاسپورت گرجستان  در نهایت حق رای هم برای شما صادر میشود حق رای نیز به شما اعطا میشود.پس از شرح این تفاوت قصد این را داریم که به بر شمردن مراحل گرفتن اقامت خواهیم پرداخت.

ثبت نمودن شرکت در کشور گرجستان

این روش که از عاد ترین روش های گرفتن اقامت گرجستان میباشدبدین صورت میباشد که در این روش شخص با ثبت نمودن  شرکت در گرجستان صاحب اقامت میشود. در این روش، برای شخص متقاضی یک شرکت از نوع General Trading  که کاملا بصورت قانونی ثبت می شود، و مواردی را مانند کد مالیاتی شرکت ، مهر مخصوص به  شرکت، تنظیمات اساسنامه موجود در شرکت که  به دو زبان انگلیسی و یا  گرجی باشد  و همچنین آدرس ثابت و همیشگی دارای اعتبار  محل شرکت میشود. این شرکت بعد از ثبت به شکل  رسمی و قانونی، باید به فعالیت بپردازد ، مالیات بر در آمد ماهانه کارمندان شرکت پرداخت شود و برای چندین ماه به شکل فعال قراردادهائی را برای فعالیت تجاری داشته باشند .

مالیات در گرجستان

این نکته لازم میباشد که بدانید، الزاما بعد از ثبت شرکت یا قبل از آن شخص متقاضی اقدام به اجاره نمودن دفتر تجاری نموده، بدین علت که مامور  مالیاتی و همچنین  بازرس مالیاتی اقدام به بازدید  از محل شما  میکند و در گزارش خود اقدام به تشریح  وضعیت شرکت مربوط به  شما را میکند . در حالی که مکانی برای شرکت در نظر گرفته نشده باشد ، بری شخص متقاضی امتیاز منفی محسوب می گردد.

به این نکته توجه داشته باشید که لازم است بدانید بعد از ثبت نمودن  شرکت و بعد از گرفتن کد مالیاتی مربوط به شرکت ، حتما باید مالیات کارمندان خود را بصورت ماهانه و به مقدار بیست در صد از حقوق هر شخص را  به اداره مالیات این کشور بپردازید .

ازدواج کردن با شهروندان کشور گرجستان

هر شخص متقاضی که با شهروندان کشور گرجستان موفق به امر ازدواج شود و به اداره  پلیس این کشور  و دستگاه های نظارتی این کشور  و دولت مردان کشورگرجستان اثبات شود که شخص متقاضی اقامت، بصورت صوری اقدام به  ازدواج نکرده و تنها به قصد اخذ اقامت این کشور،اقدام به  ازدواج نموده بعد از گذشتن سه سال به درخواست وی برای صدور اجازه اقامت گرجستان، پاسخ مثبت دهند.

دقت نمایید که در گذشته  پرونده های بسیاری وجود داشته که باایجاد  قرارداد با هدف ازدواج به قصد  صوری بودن  ، اقدام به ازدواج نمودن  و بعد ازاین مراحل  درخواست اقامت خود را میتواند  به اداره عدالت گرجستان تسلیم کرده باشند ، اما به علت روشن بودن و شفافیت زیاد دستگاه های دولتی کشور گرجستان، پرونده کاملا متوقف میشود و برای شخص متقاضی نمره منفی در نظر گرفته میشود.

ذکر این نکته حائز اهمیت میباشد  که ازدواجهایی که به صورت صوری انجام میشود  به علت کوچک بودن این کشور ، بسیارسریع محرض شده و به احتمال قوی برای مجازات این شخص حکم اخراج وی صادر میشود  ، پس در نتیجه در  خصوص خطر های این روش  قبل از گرفتن اقامت بهتر است آگاه باشید.

گرفتن اقامت کاری

اگر شخص متقاضی برای یک  شرکت ثبت شده در این کشور که اصلا ملیت شرکت ذکر شده مهم نمیباشد مشغول به کار باشد وی  میتواند نامه ای به وزارت مهاجرت این کشور برده  و برای گرفتن اقامت اقدام کند. اقامت کارمندی و یا اقامت کاری، به نوعی از اقامت گفته میشود که ازجانب  عقد قرارداد با یک شرکت قانونی ثبت شده  و در این کشور گرفته میشود

اگر شخص متقاضی موفق به این کار شود ،  و با یک شرکت مستقر در  کشور گرجستان، بصورت کارمندی، الزام به عقد قرارداد نمائید، در نهایت  شما می توانید از روش قرارداد و گرفتن یک نامه رسمی از شرکت مورد نظر، درخواست برای  مجوز اقامت نمائید. توجه داشته باشید که هم اکنون ، یکی از بهترین راه ها برای گرفتن اقامت این کشور ، اقامت از راه کاری یا کارمندی می باشد.

گرفتن اقامت از روش تحصیلی

در حالتی که شخص متقاضی بتواند موفق شود که با یکی از دانشگاه های این کشور چه  از نوع  عمومی و یا چه از نوع  خصوصی به توافق برسد ودر صورتی که دانشگاه ها قبول کنند که شخص در آنجا به تحصیل بپردازد  شخص متقاضی میتواند از دانشگاه نامه ای به وزارت خانه  مهاجرت ببرد و  برای اخذ اقامت اقدام کند. شخص متقاضی بر اساس نو ع موضوع و نوع  آموزش و نوع  دانشگاه توانایی این را دارد که برای گرفتن اقامت تحصیلی اقدام نمایدو  موفق به گرفتن اقامت این کشور شود.

مدارک لازم

به صورتی که ، نخست مدارک تحصیلی مربوط به  خود را  و همچنین درخواست خود را  برای تحصیل نمودن  را به یکی از دانشگاه های حاضر در این کشورتحویل دهند . دانشگاه انتخاب شده ، بعد از بررسی مدارک شخص متقاضی در صورتی به شخص متقاضی پذیرش دانشگاهی خواهد  داد که شخص متقاضی قادر به این میباشد تا با تحویل دادن مدارک  رسمی از دانشگاه و مدارک مربوطه که نشان دهنده موفقیت شما برای گرفتن پذیرش تحصیلی میباشد  و برای اقامت  شما درخواست  نمایند.

توجه داشته باشید که در هنگامی که شما، برای گرفتن پذیرش تحصیلی موفق شوید  و در خاک کشور  گرجستان برای مثال برای دو  سال متوالی  حضور داشته باشید، مدت این دو سال می تواند به عنوان آیتم مورد نظر  برای گرفتن حق شهروندی منظور نخواهد شد. دانستن این مطلب خالی از ضرر نمیباشد .که  در صورتی که به هر دلیل شخص متقاضی  از ادامه تحصیل پشیمان شود ، و تصمیم این را داشته باشد که  از دانشگاه انصراف دهد ، اقامت  وی نیز  به مرحله ابطال میرسد و  در ای صورت حتما مجبور به ترک خاک گرجستان میشود.

گرفتن اقامت  از طریق خرید خانه

بر اساس قانون جدیدتصویب شده در کشور گرجستان  اگر شخص متقاضی بتواند  خانه یا ملکی را با قیمت دست کم به میزان سی و پنج هزار دلار آمریکا خریداری نماید، به وی برای یک سال  اقامت داده خواهد شد و این شخص بصورت متوالی و  هر ساله می تواند این اقامت را تمدید بنماید.

گرفتن اقامت از طریق سرمایه گذاری

اشخاص متقاضی که قادر باشند  دست کم به میزان سیصد  هزار لاری را در کشور گرجستان را  سرمایه گذاری نمایند،  نام  آنها سرمایه گذار میباشد و با توجه به درخواست وی میتوان  اقامت دائم به به این شخص وا گذار نمود که در حقیقت اقامت دائم، شهروندی گرجستان بصورت شفاهی می باشد. شخص متقاضی باید این مطلب را در نظر داشته باشد ،  که در موضوعات دارای ارتباط با سرمایه گذاری باید ازهمه مواردی که هزینه می نماید، باید رسید دریافت نماید و پرونده شخص متقاضی حتما باید کامل باشد.

حتی در سرمایه گذاری بصورت نقدی نیز شخص ملزم است اطلاعات مخصوص  به سرمایه خویش  را با تحویل سند های دارای اعتبار ، قانونی نشان داده شود تا موفق شود  مورد بررسی گزینه هائی مثل  پولشویی از جانب ماموران و بازرسان قرار نگیرید  به همین دلیل میباشد که بسیار حساس می باشند، منبع سرمایه شخص متقاضی باید کاملاً  مشخص و شفاف باشد شفاف باشد.

گرفتن اقامت که مختص گرجی های تابع ایران میباشد

لازم به توضیح میباشد که این مورد یکی از نوادر راه های گرفتن اقامت کشور گر جستان میباشد ، بدین علت که  افرادی که دارای اصالت گرجی میباشند و درکشور ما زندگی میکنند ، بعد از تحویل دادن فرم درخواست خود به اداره اقامت گرجستان و بعد از  از بررسی و احراز هویت وی، اگر صلاحیت آنها مورد تائید قرار بگیرد.

شخص متقاضی موفق به گرفتن  اقامت ابن کشور میشود و وی  قادر به این میباشد که  بعد از مدتی حق  شهروندی این کشور را اخذ نمایند. البته نا گفته نماند که در این مورد داشتن پاسپورت برای هم وطنان ما با اصالت گرجی الزامی میباشد. ونکته حائر اهمیت این میباشد که در تمامی روش های بالا به استثنا روش ششم شخص متقاضی میبایست بین دو الی چهار سال اقدام به تمدید اقامت خود نموده تا در نهایت حق شهروندی و حق اخذ پاسپورت کشور گرجستان برای اشخاص متقاضی صادر شود .

اگر شما هم با خواندن این مقاله به گرفتن اقامت گرجستان علاقمند شدید و متمایل به این میباشید که از اطلاعات جامعی در زمینه اقامت گرجستان بهره ببرید با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره حضوری و غیر حضوری با وکلا و کارشناسان مجرب این موسسه بهره مند شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *