مهاجرت سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

سرمایه گذاری در گرجستان

اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری روش های مختلفی دارد که ما در این مقاله به بررسی برترین سرمایه گذاری در گرجستان نیز خواهیم پرداخت.شرایط سرمایه گذاری در این کشور با سایر کشور های منطقه متفاوت می باشد؛ به همین دلیل، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارند تا هموطنان گرامی را از شرایط سرمایه گذاری در این کشور، شرایط اقتصادی در این کشور و راه ها و روش ها توسعه سرمایه در این کشور مطلع سازند.

شرایط اقتصادی و سرمایه گذاری در گرجستان

از زمان انحلال اتحاد جماهیر شوروی، گرجستان در حال گذار از الگوی اقتصاد فرماندهی مورد حمایت در اتحاد جماهیر شوروی به اقتصاد بازار آزاد این کشور امروزی بوده است. بعد از گذشت 2 سال از استقلال این کشور، شروع به توسعه و پیشرفت كرد و اولین تحولات مثبت اقتصادی این کشور در اواخر قرن بیستم قابل مشاهده بود. کمی بیش از 10 سال پیش، سرانجام رشد چشمگیر در تولید ناخالص داخلی خود را نشان داد. این سنبله اقتصاد را در بین سریعترین رشدهای اقتصادی در اروپای شرقی قرار داد. همچنین این توسعه و پیشرفت امکان رشد در سایر زمینه های تجاری را برای گرجستان فراهم کرد. همه اینها باعث می شود که فرصت هایی برای سرمایه گذاری های تجاری هوشمند در این کشور پیدا شود. به طور کلی، بعد از توسعه در زمینه های مختلف تجاری و اقتصادی، سرمایه گذارای های زیادی در این کشور انجام شده است.

چندین پیشرفت مثبت اقتصادی و تجاری در این کشور وجود داشته است که به وضعیت اقتصادی مطلوب در این کشور اشاره دارد. براساس بنیاد میراث و فهرست آزادی اقتصادی آن در بین 178 کشور جهان رتبه شانزدهم را کسب کرده است که این نشان دهنده صعود از 83 کشور دیگر در این فهرست است. این لیست هنگام تهیه رتبه بندی های خود داده های زیادی را در نظر میگیرد.

این موضوع عمدتاً بر چگونگی تأثیرگذاری اقتصاد یک کشور از حاکمیت قانون، دولت، کارایی نظارتی و بازار آزاد متمرکز است. در لیست رتبه بندی بانک جهانی (کشورهای بر اساس سهولت انجام کسب و کار)، رتبه ششم در میان 190 کشور جهان است. همچنین باید اظهار داشت که این کشور از نرخ بیکاری نسبتاً بالایی به ویژه در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و درآمد متوسط ​​نسبتاً پایین برخوردار است. علاوه بر این، بدهی خارجی گرجستان رو به افزایش است.

چرا کشور گرجستان؟

با توجه به علاقه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در گرجستان در بخش هایی مانند گردشگری، کشاورزی، تولید و یا املاک و مستغلات است، روش های بسیاری برای سرمایه گذاری در تجارت هوشمند وجود دارد. دولت گرجستان تمام سعی خود را انجام داده است تا این کشور به یک مقصد پر رونق برای سرمایه گذاری های تجاری تبدیل شود. این کشور مشوق ها و کمک های مالی بسیاری را ارائه می دهد، برخی از مالیات های خاص را کم و یا وجود ندارد، بنابراین دولت کشور گرجستان در تلاش است تا هزینه های کار و سرمایه گذاری در این کشور را کاهش دهد.

بهترین فرصت سرمایه گذاری در گرجستان

بخش های اصلی اقتصادی این کشور برای مدت زمان طولانی کشاورزی و گردشگری بود. در حال حاضر، اقتصاد این کشور بیشتر به سمت صنعت خدمات و به دور از کشاورزی حرکت می کند. این کشور با نشان دادن پیشرفت چشمگیر خود در دهه های اخیر و اثبات خود به عنوان سیاستی پایدار و فاقد فساد، به عنوان یک مقصد سرمایه گذاری هوشمند با هزینه های پایین تجارت شناخته شده است. علاوه بر این، مهاجرت برای سرمایه گذاری در این کشور قوانینی بسیار ساده با شرایط خوب برای سرمایه گذاران خارجی به همراه دارد. در بخش های بعدی به بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان اشاره خواهیم کرد.

بهترین فرصت سرمایه گذاری در گرجستان

کشاورزی در گرجستان

آب و هوای متنوع گرجستان آن را به مکانی ایده آل برای تولید طیف گسترده ای از غلات، آجیل و میوه و سبزیجات مختلف تبدیل کرده است. خاک کشور گرجستان غنی و عاری از سموم دفع آفات است؛ به همین دلیل، گرجستان یک مقصد عالی برای انجام فعالیت های کشاورزی محسوب میشود. به دلیل هزینه های نسبتاً کم انجام فعالیت های تجاری کشاورزی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در گرجستان است. در این کشور آب ارزان و به راحتی در دسترس است و همین امر در مورد انرژی و گاز نیز مشابه است. علاوه بر این، میزان حقوق در بخش کشاورزی به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین ملی است. گرجستان همچنین یک صادرکننده بزرگ است و با کشورهایی مانند ترکیه و اوکراین توافق نامه تجارت آزاد دارد که بازار بالقوه سرمایه گذاران خارجی را گسترش می دهد.

یکی دیگر از مزیت های دیگر انتخاب این بخش به عنوان راهی برای سرمایه گذاری در گرجستان، این واقعیت است که دولت مشوق هایی را برای کارخانه های فرآوری مواد غذایی فراهم می کند. کشاورزی همچنان برای دولت گرجستان یک اولویت است، به ویژه که توافق نامه ارتباطی و DCFTA با اتحادیه اروپا امضا کرده است. کشاورزی بخشی است که همچنان به سرمایه گذاری عظیم خود ادامه می دهد. دولت چندین پروژه در رابطه با EBRD و بانک جهانی دارد که از آبیاری، کشت و صنعت، گلخانه ها و باغداری پشتیبانی می کند.

گردشگری در گرجستان

توریسم و گردشگری سریعترین صنعت در حال رشد در این کشور است. این صنعت همراه با صنعت میهمان نوازی، برخی از بهترین فرصت های سرمایه گذاری در تجارت کوچک در گرجستان را فراهم می کند. این کشور برای بازدید کنندگان خود پیشنهادهای زیادی دارد و فعالیت های ارائه شده نیز بسیار متنوع است. گرجستان از آب و هوای بسیار متنوعی برخوردار است و از 100 استراحتگاه در سراسر کشور با کیفیت بالا وجود دارد. علاوه بر این، به دلیل وجود چشمه های آب گرم متعدد و همچنین داشتن چندین مکان میراث جهانی یونسکو مشهور است. هتل های زنجیره ای بین المللی مختلفی در گرجستان شعبه دارند. پتانسیل های سرمایه گذاری زیادی برای هتل های طبقه متوسط ​​وجود دارد، زیرا این موارد تا حدودی فاقد آن هستند.

گرجستان به عنوان دوازدهمین مقصد برتر گردشگری جهان و چهارمین مقصد برتر گردشگری در اروپا در سازمان جهانی جهانگردی سازمان ملل در سال 2018 معرفی شد. با توجه به اینکه جمعیت گرجستان تنها 3.7 میلیون نفر است، مشخص است که این کشور یک مقصد گردشگری بسیار جذاب است. با توجه به تقاضای زیاد و میزان اشغال در گرجستان، هتل های بین المللی با سرعت بالا در گرجستان گسترش می یابند.

سرمایه گذاری املاک در گرجستان

گرجستان به طور عمده ثابت شده است که مکانی بسیار مطلوب برای بخش املاک و مستغلات است. در حال حاضر بخش املاک و مستغلات یکی از محرک های اصلی اقتصاد این کشور است. هیچ محدودیتی برای مالکیت املاک و مستغلات در این کشور وجود ندارد و گرجستان پتانسیل قابل توجهی را برای توسعه مناطق های شهری و مراکز تفریحی، پزشکی، سلامتی، اسکی در زمستان و فعالیت های مختلف ساحلی و امکانات بازی ارائه می دهد.

پایتخت این کشور، تفلیس نیز به طور مداوم به عنوان قطب تجاری در منطقه شناخته شده است. دلیل این واقعیت این است که شعب متعدد شرکت های چند ملیتی قفقاز جنوبی در خارج از تفلیس فعالیت می کنند. داستان های موفقیت آمیز بسیاری از سرمایه گذاری های خارجی در املاک و مستغلات گرجستان وجود دارد؛ اما هنوز هم فضای زیادی برای رشد در زمینه سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات در کشور گرجستان وجود دارد.

اگر قصد ورود به این کشور و دریافت ویزای این کشور را دارید، توصیه می شود برای کسب اطلاعات درباره راههای مهاجرت به گرجستان و هزینه زندگی در گرجستان با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *