مهاجرت تحصیلی هلند

اخذ پذیرش تحصیلی در هلند

اکثر دانشجویان علاقمند به تحصیل در دانشگاههای اروپایی هستند. از اولین گزینه های انتخابی دانشجویان برای تحصیل در کشورهای اروپایی اخذ پذیرش تحصیلی در هلند می­باشد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت راهنمای دانشجویان عزیز در تمامی مراحل تحصیلی در کشور هلند می­باشد. هلند یکی از کشورهای پیشرفته در جهان محسوب می­شود. دانشگاههای کشور هلند دانشجویان بین المللی بسیاری را سالانه پذیرش می­نمایند.

دولت هلند به دانشجویانی که از دانشگاههای این کشور فارغ التحصیل می­گردند به آنها اجازه اقامت یکساله برای جستجوی کار در این کشور را می­دهد. تدریس در دانشگاههای هلند به زبان انگلیسی ارائه می­گردد به همین دلیل دانشجویان برای ورود به دانشگاه بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا تافل باشند. دانشگاهها سه دوره آموزشی کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا را به دانشجویان ارائه می­دهد. دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی هلند باید از توانایی مالی کافی برای تأمین هزینه های زندگی و تحصیل برخوردار باشند. دانشجویان در کشور هلند اجازه انجام کار دانشجویی را دارند. البته میزان ساعتهای کاری دانشجویان در مقاطع مختلف با یکدیگر متفاوت است. ما در این مقاله سعی داریم اخذ پذیرش تحصیلی در هلند را بررسی نمائیم. از علاقمندان مهاجرت به هلند فوق دعوت می­شود تا مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

تحصیل در مقطع لیسانس کشور هلند

دانشجویان جهت تحصیل در مقطع لیسانس بایستی به مدت4 سال به تحصیل در دانشگاههای این کشور بپردازند. تدریس در این دوره در تمامی رشته ها به زبان آلمانی صورت می­گیرد و دانشجویان برای تحصیل در این دوره بایستی مدرک زبان آلمانی به دانشگاههای این کشور ارائه نمایند.

دانشجویان برای اینکه نامه چذیرش تحصیلی دانشگاهها را دریافت نمایند باید دارای مدرک دیپلم و مدرک زبان آلمانی با سطح B1 یا B2 باشند. دانشجویان بهتر است تا مدرک زبان آلمانی خود را در کشور مبدأ دریافت نمایند، زیرا دانشجویانی که مدرک زبان آلمانی خود را دریافت نموده باشند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور از شانس بیشتری برخوردار خواهند بود. دانشجویان در مقطع کارشناسی اجازه 10 ساعت کار در هفته را خواهند داشت و حقوق دانشجویان 8-10 یورو در ساعت در نظر گرفته شده است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند

ادامه تحصیل در دوره­ی کارشناسی ارشد هلند به مدت2 سال طول خواهد کشید. تدریس در این دوره به دو زبان انگلیسی و آلمانی انجام می­گیرد. دانشجویان با تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی در دوره­ی دکتری را خواهند داشت. از همین رو دانشجویان زیادی برای تحصیل در این دوره به این کشور سفر می­نمایند.

دانشجویان برای تحصیل در این دوره باید مدرک زبان آلمانی خود را قبل از ورود به این دوره کسب نموده باشند. زیرا دولت هلند به دانشجویان مدرک زبان آلمانی را برای ورود به دانشگاه را ارائه نمی­نماید. دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد اجازه 20 ساعت کار دانشجویی را خواهند داشت و حقوق دریافتی آنان 8-10 یورو در ساعت می­باشد.

تحصیل در مقطع دکترای هلند

دانشجویان در مقطع دکترا 4 سال به تحصیل می­پردازند و دانشجویان در این دوره به تشویق کارهای پژوهشی تشویق میشوند. تدریس در مقطع دکترا در دانشگاههای هلند به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. تحصیل در مقطع دکترا در هلند به دو صورت تحصیل با بورسیه و تحصیل با پرداخت شهریه شخصی صورت می­گیرد. دانشجویانی که شهریه تحصیلی خود را شخصا پرد اخت می­نمایند تمام شرایط تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در این کشور را دارا می­باشند. اما دانشجویانی که با اخذ بورسیه تحصیلی این مقطع را می­گذرانند دانشگاه به این دسته افراد 2000 دلار در ماه بعنوان حقوق پرد اخت خواهد نمود.

دانشجویان برای اخذ بورسیه تحصیلی مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود ارائه نمایند:

 • ارائه مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی مبنی بر تسلط بر این زبان
 • اخذ استاد راهنما برای پشتیبانی از پروژه دانشجو
 • ارائه مقالات و تألیفات به دانشگاه

ناگفته نماند تدریس در این دوره به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. دانشجویان در این دوره اجازه انجام کار به مدت30 ساعت در هفته را خواهند داشت و حقوق دانشجویان 8-10 یورو برای هر ساعت می­باشد. دانشجویان با انجام کارهای دانشجویی در این کشور می­توانند بخشی از هزینه زندگی در هلند را تأمین نمایند.

اخذ پذیرش تحصیلی در هلند

دانشجویان زیادی علاقمند به تحصیل در دانشگاههای معتبر هلند می­باشند. این دانشجویان برای اخذ پذیرش تحصیلی در هلند می­بایستی ویزای تحصیلی این کشور را دریافت نمایند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به دانشجویان توصیه می­نماید قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی هلند سعی نمایند مدارک زبان انگلیسی یا آلمانی خود را در کشور خود اخذ نمایند. زیرا سفارت هلند دانشجویانی که دارای مدرک زبان باشند در اولویت دانسته و ویزای آنها را براحتی صارد می­نماید.

هزینه های زندگی در کشور هلند چگونه است؟

هزینه های زندگی دانشجویی برای مقاطع مختلف تحصیلی در هلند با یکدیگر متفاوت است. بطوریکه هزینه های زندگی دانشجویی برای دانشجویان مقطع لیسانس و فوق لیسانس در کشور هلند را 500 یورو در ماه و هزینه های زندگی در مقطع دکترا در این کشور را 700 یورو در ماه تخمین زده اند. بیشترین هزینه های زندگی در کشور هلند مربوط به اجاره مسکن در این کشور می­باشد. البته در صورتیکه دانشجویان از خوابگاههای دانشجویی که د انشگاهها در اختیار دانشجویان قرار می­دهند می­توانند مقداری از این هزینه ها را کاهش دهند.

پذیرش و ثبت نام در دانشگاههای هلند چگونه است؟

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در دانشگاههای هلند را دارند می­بایست برای تحصیل در دوره­ی کارشناسی دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک زبان آلمانی باشند. مدارک لازم برای تحصیل دردوره­ی کارشناسی ارشد در این کشور عبارتند از مدرک دوره­ی کارشناسی- ارائه مدرزک زبان انگلیسی با حداقل نمره6 و یا مدرک تافل با حداقل نمره 550 می­باشد. برخی از دانشگاهها برای آگاهی از سطح زبان دانشجویان آزمونهایی بنام GRE یا GMAT را از دانشجویان اخذ می­نمایند.

شرایط مالی برای دریافت ویزای تحصیلی چیست؟

دانشجویان برای اینکه جهت ادامه تحصیل به خاک هلند وارد شوند بایستی ویزای تحصیلی خود را اخذ نمایند. شرط صدور ویزای تحصیلی به دانشجویان پرداخت هزینه هایی است که باید به حساب دانشگاه واریز گردد. این هزینه ها عبارتند از:

 • پرداخت شهریه یک نیمسال و یا یکسال کامل تحصیلی
 • پرداخت اجاره مسکن به مدت 3 ماه در هلند
 • پرداخت هزینه بیمه پزشکی معادل 500 یورو بمدت یکسال
 • پرداخت هزینه اقامت یکساله در کشور هلند که معادل با 500 یورو می­باشد.

علاوه بر پرداخت مبالغ فوق دانشجو بایستی مبلغی معادل 500-1000 یورو برای سایر هزینه های بحساب دانشگاه واریز نماید. پس از پرداخت هزینه های فوق ویزای متمرکز بصورت کوتاه مدت برای دانشجو صادر خواهد گردید. دانشجویان در رابطه با اخذ پذیرش تحصیلی در هلند با سوالات متفاوتی از قبیل:

 • آیا دانشگاههای هلند به دانشجویان در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه اعطا نمی­نماید؟
 • با دریافت ویزای تحصیلی هلند می­توان با اعضای خانواده به این کشور سفر نمود؟
 • آیا دولت هلند اجازه انجام کار پس از اتمام تحصیلات به دانشجویان را داده است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه دانشجویان در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در هلند می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *