مهاجرت تحصیلی هلند

مهاجرت تحصیلی به هلند

مهاجرت هلند

پس از آنکه دریافتید برای ادامه تحصیل در هلند اماده هستید باید به دنبال مهاجرت تحصیلی به هلند در گام بعدی باشید.این مرحله به دلیل زمان بر بودن پروسه اخذ ویزای دانشجویی بسیار حیاتی است و باید در اولویت قرار گیرد.عموما سازماندهی، جمع آوری و تهیه تمام اسناد و اطلاعات مربوط به اخذ ویزا، زمان زیادی نیاز دارد.

با این حال درخواست گرفتن ویزای دانشجویی برای هلند زیاد پیچیده نیست و در این زمینه می توانید با موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا به علاوه چند کشور دیگر همچون استرالیا، کانادا، ژاپن و آمریکا نیازی به اخذ ویزای دانشجویی ندارند.در این میان بنابر جدید ترین مقررات مربوط به ۲۰۱۹ متقاضیان تبعه ایران، هند، فیلیپین و کنیا قطعا به ویزای دانشجویی نیاز دارند.دانشجویانی که تبعه کشورهای غیر اتحادیه اروپا هستند و بیش از 90 روز در باید در هلند بمانند، به ویزای مهاجرت تحصیلی نیاز دارند.

مراحل پذیرش دانشجویی

ابتدا باید تصمیم بگیرید که درخواست خود را به یکی از دانشگاه های هلند ارسال کنید و سپس نامه پذیرش خود را از این دانشگاه دریافت کنید.بنابراین تصمیم و عزم جذم برای اخذ پذیرش از یک دانشگاه در هلند اصلی ترین و مبنایی ترین تصمیم برای شروع اقدام است.پس از آن است که مهاجرت تحصیلی به هلند موضوعیت پیدا می کند.

بعضی از بهترین دانشگاههای هلند

همواره گام بعدی پس از تصمیم ادامه تحصیل در یک کشور خارجی پیدا کردن بهترین دانشگاه های آن کشور است.دانشگاه هایی که در زیر نام آنها را با شما در میان می گذاریم در میان بهترین دانشگاه ها به قصد مهاجرت تحصیلی به هلند قرار دارند.دانشگاه های دلفت، واژینگن، امستردام و تونته در این میان قرار دارند.

انواع ویزای مورد نیاز

هم برای مطالعه کوتاه مدت (تا سه ماه) و هم برای مدت زمان طولانی تحصیل (بیش از سه ماه) نیازمند اخذ مجوز اقامت موقت هستید.این نوع ویزا که به اختصارMVV نام دارد یک ویزای ورودی (یا اجازه اقامت موقت) است.اگر قصد دارید بیش از سه ماه برای طی یک دوره تحصیل کوتاه مدتدر هلند باقی بمانید، علاوه بر ویزای ورود نیازمند اجازه اقامت هم هستید.

این نوع اجازه اقامت که به اختصارVVR  نام دارد مستلزم ارائه کارت شناسایی به همراه ویزای تحصیلی است.

محل اخذ ویزا

به منظور اخذویزای تحصیلی به سفارت یا کنسولگری هلند در کشور خود درخواست دهید که معمولا ای امر یک ماه طول می کشد. دو نوع ویزایMVV و VVRهمچنین می تواند از طریق اداره خدمات مهاجرت و ملیت هلندIND نیز درخواست شود. شما می توانید MVV را تا سه ماه دریافت کنید.جزئیات مهم در مورد مجوز اقامت

به منظور مهاجرت تحصیلی به هلند باید به جزئیات و برخی از پیچیدگی ها توجه داشته باشید. البته می توانید از موسسه سفیران سروش سعادت برای تسهیل روند اخذ ویزا و اطمینان از صدور ویزای هلند کمک بگیرید. اگر در طول تحصیلات خود تصمیم به تغییر دوره خود و شروع یک دوره جدید دارید باید به نکته زیر توجه کنید: تعداد سال هایی که قبلا در هلند تحصیل کرده اید از حداکثر مدت دوره جدید کسر می شود.

تعلیق یا لغو مجوز مهاجرت

در برخی موارد، اجازه مهاجرت تحصیلی به هلند می تواند ملغی و یا معلق گردد.در حقیقت اگر نتوانید پیشرفت کافی در زمینه عملکرد تحصیلی تان داشته باشید احتمالا در زمینه ویزای شما تجدید نظر می شود.

دانشگاه شما ملزم به اطلاع رسانی در مورد وضعیت تحصیلی شما به اداره خدمات مهاجرت و اقامت هلندIND خواهد بود.همچنین در موارد زیر تمام تغییرات باید به اطلاع این اداره برسد:

اگر تحصیلات خود را متوقف کنید؛ثبت نام خود را به عنوان دانشجوی دانشگاه ملغی کنید،یا اگر شما دیگر برای پوشش هزینه های زندگی خود امکانات مالی کافی نداشته باشید.این موارد ممکن است منجر به لغو یا تعلیق ویزا یا اجازه اقامت شما شود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل در هلند

حداقل سطوح مهارت زبان انگلیسی قبل از اینکه بتوانید در هر درجه تحصیلی در هلند پذیرش شوید مورد نیاز است. آشنایی با زبان انگلیسی علاوه بر اینکه برای دانشجویان خارجی مورد نیاز است برای دانشجویان هلندی نیز گاهی الزامی است.
مدرک حاصل از آزمونهای اصلی پذیرفته شده در دانشگاه های هلند عبارتند از:

آیلتس

TOEFL

مدارک مورد نیاز برای ویزا

 • مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت تحصیلی به هلند عبارتند از:
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • شناسنامه و ترجمه آن به زبان انگلیسی
 • مدارک علمی و پژوهشی
 • نامه رسمی پذیرش از یک موسسه یا دانشگاه در هلند
 • انگیزه نامه ای که در آن چرایی علاقه مندی به مطالعه در زمینه موضوع پذیرش شده در هلند را توضیح می دهید.همچنین باید توضیح دهید رشته انتخابی تان در هلند چه ارتباطی با زمینه مورد مطالعه تان در گذشته دارد
 • مدارک مالی برای کل دوره تحصیل (حدود 870 یورو در ماه)
 • بیمه مسافرت و بیمه درمانی
 • هزینه درخواست صدور ویزا (317 یورو)
 • فتوکپی از تمام اسناد اصلی
 • آزمایش سل (مورد نیاز برای شهروندان برخی از کشورها)
  اطلاعات بیومتریک

 

اجازه اقامت در هلند

معمولا دانشگاه ها از طرف شما درخواست VVR می کنند، اما برای این سرویسباید هزینه بپردازید.اجازه اقامت VVR نقش ویزای تحصیلی و اجازه اقامت در کشور را برای دوره تحصیلی شما بازی می کند. در صورت نیاز،VVR می تواند به مدت سه ماه اضافی تمدید گردد.پس از ورود به هلند، شما باید در پایگاه اطلاعات شخصی شهرداریBPR در شهری که می خواهید زندگی کنید ثبت نام کنید.

کار در هنگام تحصیل در هلند

اگر میخواهید در حین تحصیلات خود در هلند مشغول به کار شوید، بسته به ملیت شما ممکن است نیاز به مجوز کار داشته باشید.

شهروندان اتحادیه اروپا و همچنین تابعینسوئیس و ژاپن نیازی به اجازه کار ندارند و هیچ محدودیتی برای تعداد ساعت های کار ندارند.

شهروندان سایر کشورها به اجازه کار نیاز دارند و تنها کارفرمایان میتوانند از طرف آنها درخواست اجازه کار را بدهند.دانشجویان بین المللی تنها می توانند تا 10 ساعت در هفته یا فقط در طول تابستان کار کنند.

مهاجرت تحصیلی به هلند و پیچیدگی های آن را به دست کارشناسان کاردان موسسه سفیران سروش سعادت بسپارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *