مهاجرت به کشور گرجستان

تولد در گرجستان

مهاجرت به گرجستان

گرجستان کشوری بسیار زیبا و هدف بسیاری از گردشگران است. تولد در گرجستان یکی از راههایی است که افراد می­توانند اقامت دائم گرجستان را اخذ نمایند. گرجستان در قاره­ی آسیا موقعیت دارد و از آنجائیکه اقتصاد این کشور رو به رشد بوده و اتحادیه اروپا یکی از طرفداران این کشور می­باشد، تمایل زیادی به پیوستن به اتحادیه اروپا را دارد. این کشور در نزدیکی دریای سیاه قرار دارد و به همین دلیل از آب و هوای معتدل مدیترانه ای برخوردار می­باشد. در گذشته این کشور یکی از مستعمرات کشور شوروی بود تا اینکه توانست در سال 1991 استقلال خود را بدست آورد.

شهروندان 100 کشور در جهان اجازه ورود بدون ویزا به گرجستان را دارند و به مدت 90 روز در این کشور اقامت گزینند. اقتصاد کشور گرجستان بگونه ای است که افراد زیادی علاقمند به مهاجرت به این کشور هستند. مهاجرت کاری- مهاجرت از طریق تحصیل- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و مهاجرت از طریق تولد از جمله راههای مهاجرتی به گرجستان بشمار می­رود. علاقمندان مهاجرت به کشور گرجستان می­توانند جهت آگاهی از چگونگی اخذ اقامت گرجستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

شرایط تولد در گرجستان

دولت گرجستان به فرزندانی که در این کشور متولد شده اند ویکی از والدین آنها گرجستانی باشند تابعیت گرجستان اعطا می­گردد. همچینی این دولت به افرادی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند نیز تابعیت این کشور را اعطا می­نماید:

 • فرزندانی که در گرجستان متولد شده اند و والدین آنها مشخص نیست.
 • نوزادانی که از طریق لقاح مصنوعی در گرجستان متولد می­شوند.
 • فرزندانی که در خاک گرجستان متولد شده اند و از جمله افراد بی ملیتی در گرجستان محسوب می­گردند.
 • افرادی که در کشور گرجستان بدنیا آمده اند و یکی از والدین (پدر یا مادر) بدون ملیت و دیگری تابعیتش مشخص نباشد.

اقامت گرجستان با تولد فرزند

نوزادانی که در کشور گرجستان متولد می­شوند و یکی از والدین وی از شهروندان این کشور باشد می­تواند اقامت گرجستان را اخذ نمایند. بطور کلی افرادی که در کشور گرجستان متولد می­شوند و دارای یکی از شرایط زیر هستند می­توانند اقامت کشور گرجستان را دریافت نمایند:

 1. یکی از والدین نوزاد بی ملیت و دیگری ملیتی ناشناخته دارد.
 2. والدین نوزاد هر دو بدون ملیت هستند.
 3. نوزادانی که پدر و مادرشان مشخص نیست.
 4. فرزندانی که دارای هیچ ملیتی نیستند و از طریق لقاح مصنوعی در این کشور بدنیا آمده اند.

روشی استثنائی برای اعطای شهروندی گرجستان

براساس قانون اساسی کشور گرجستان افرادی که در این کشور همکاری و یا کمک قابل توجهی در قبال این دولت  بنمایند تابعیت و شهروندی کشور گرجستان اعطا می­گردد. افرادی که تابعیت کشور گرجستان را از دست داده باشند می­توانند از طریق راههای زیر شهروندی و اقامت گرجستان را بدست آوردند:

 • در صورت تصمیم والدین
 • بدلیل برخی مسائل غیر قانونی
 • به دلایل رد شدن درخواست شهروندی گرجستان

افرادی که خواهان اخذ تابعیت از طریق تولد در گرجستان هستند می­توانند جهت آگاهی از هزینه زندگی در گرجستان با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند

تولد در گرجستان

والدینی که فرزند آنها در خاک کشور گرجستان بدنیا آمده اند و قصد اخذ تابعیت این کشور را برای فرزندشان دارند می­بایست مدارک زیر را به اداره مربوطه ارائه نمایند:

 • ارائه اصل و یک نسخه کپی از پاسپورت معتبر هز کدام از والدین
 • ارائه 6 قطعه عکس
 • ارائه گواهی تأیید شده از صحت عقدنامه والدین
 • ارائه گواهی تولد فرزند در یکی از بیمارستانهای گرجستان

پس از اینکه دولت گرجستان با اعطای تابعیت گرجستان به نوزاد مورد نظر موافقت نمود می­بایست نوزاد تا سن 23 سالگی شرایط زیر را رعایت نماید تا تابعیت این کشور را از دست ندهد:

 • نوزاد تا قبل از سن 21 سالگی باید به مدت 8 سال بصورت مداوم و مستمر در کشور گرجستان زندگی نماید.
 • نوزاد باید بمدت 6 سال در یکی از مدارس گرجستان تحصیل نماید.
 • فرزند باید تحصیل خود را در یکی از مدارس گرجستان با موفقیت به اتمام برساند.

شهروندی گرجستان با بدنیا آمدن فرزند چگونه است؟

نوزادانی که قبل از سال 1997 در گرجستان متولد گردیده اند و بمدت 5 سال اقامت در این کشور داشته اند شهروندی گرجستان به آنان تعلق خواهد گرفت. همچنین دولت گرجستان به نوزدانی که بعد از سال 1997 در خاک این کشور بدنیا آمده اند و تا سال 1993 در این کشور زندگی نموده اند و تا این زمان شهروندی کشوری دیگر را اخذ ننموده باشند، شهروندی گرجستان را دریافت خواهند نمود.

درخواست شهروندی گرجستان چگونه است؟

افرادی که قصد دریافت شهروندی کشور گرجستان را دارند می­باید ابتدا درخواست شهروندی خود را به ادارات توسعه خدمات عمومی ارائه دهند. همچنین افرادی که در خارج از کشور گرجستان زندگی می­نمایند و تمایل به دریافت شهروندی گرجستان را دارند باید درخواست های خود را به دفتر کنسولی گرجستان ارائه نمایند. نتیجه درخواست شهروندی افراد به دولت گرجستان معمولاً به مدت 3 ماه طول می­کشد و در صورتیکه دولت گرجستان با درخواست وی موافقت ننموده باشد، فرد می­تواند پس از مدت 6 ماه دوباره درخواست خود را به یکی از ادارات مربوطه ارسال نماید.

قوانین تولد در گرجستان چگونه است؟

طبق قوانین تولد گرجستان فرزندانی که پدر آنها تابعیت گرجستان را داشته باشد در صورتیکه در هر جایی از نقاط جهان متولد گردند تابعیت گرجستان را خواهند داشت. فرزندانی که از مادر آنها گرجستانی باشد و در خاک گرجستان متولد شده باشند و پدر وی بدون تابعیت و یا تابعیتی ناشناخته داشته باشد برای اینکه نوزاد بدون تابعیت نباشد این دولت تابعیت گرجستان را نوزاد اعطا خواهد نمود.

فرزندانی که والدین وی نامعلوم باشد و در خاک گرجستان متولد شده باشند، پرونده­ی نوزاد مورد نظر تحت بررسی پلیس مهاجرت قرار خواهد گرفت و پس از آن تصمیم گیری لازم انجام خواهد شد. در برخی موارد پلیس مهاجرت برای اعطای تابعیت به نوزاد ممکن است مصاحبه ای با والدین نوزاد برگزار می­نماید و شرایط زیر را بصورت کامل از آنها جویا خواهند شد:

 • محل تولد هر یک از والدین
 • انجام مصاحبه ای شخصی با هر کدام از والدین مبنی بر چگونگی ورود آنها به کشور گرجستان
 • انجام تست روان سنجی والدین

افراد با سوالات زیادی در زمینه تولد در گرجستان روبرو می­شوند از جمله:

 • آیا دولت گرجستان به والدین فرزندانی که در گرجستان متولد شده اند اقامت خواهد داد؟
 • از دیگر راههای اخذ اقامت گرجستان کدامند؟
 • آیا دولت گرجستان با تابعیت دوگانه مخالفتی ندارد؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در زمینه تولد در گرجستان می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *