مهاجرت به کشور انگلستان

تولد در انگلستان

تولد در انگلستان

موضوع اخذ اقامت و تابعیت و موضوع تولد در انگلستان از سوالات پر تکرار مهاجران بوده که شهروندان خارجی چه آثار حقوقی برای تولد فرزندان رقم می خورد. در برخی کشورهای انگلیسی زبان شهروندان خارجی با تولد فرزندان در آن کشور می توانند برای آن فرزند پاسپورت دریافت نمایند. در این نوشتار که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به بررسی این موضوع پرداخته ایم. کشور بریتانیا محل مناسبی برای زندگی و اقامت می باشد و هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. بیشتر افراد برای کسب اقامت این کشور تصمیم به تولد فرزند خود در این کشور دارند. سوالاتی که در خصوص تولد در این کشور مورد پرسش قرار خواهد گرفت عبارت است از:

 • آیا می توان با تولد فرزند در خاک انگلستان برای فرزند اقامت گرفت؟
 • آیا اقامتی با تولد فرزند شامل والدین می شود؟
 • فرآیند ثبت اطلاعات فرزند متولد شده در انگلستان چیست؟

در برخی کشورها می توان با تولد فرزند حتی به پاسپورت آن کشور نیز دست یافت. اصطلاحا این کشورها تابعیت خاک دارند و در بریتانیا تا زمان خاصی این قانون وجود داشت. در حال حاضر تحت شرایط خاصی به فرزند متولد شده در انگلیس تابعیت این کشور داده می شود که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم.

قوانین تولد در انگلستان

اگر فرزندی قبل از سال 1983 در کشور انگلیس به دنیا آمده باشد دولت بریتانیا با توجه به سیستم خاک این کشور، تابعیت کشور مذکور را به فرزند اعطاء می کرد. ولی پس از سال 1983 قوانین تولد در انگلیس و تابعیت فرزند دچار تغییرات کلی شد و ارائه تابعیت با توجه به سیستم خاک لغو شده و فقط از طریق سیستم خون تابعیت به نوزاد اعطاء می شد. اگر یکی از والدین که تابعیت خارجی دارد بتواند تابعیت کشور بریتانیا را به دست آورد. بعد از تولد فرزند به او تابعیت این کشور داده می شود و به راحتی می توان برای فرزند پاسپورت دریافت کرد. اگر والدین فرزندی که تبعیت کشور سوئیس یا کشور های اتحادیه اروپا را داشته باشند و فرزند این والدین در کشور انگلیس متولد شود، تابعیت این کشور را دریافت می کند.

اگر هیچ کدام از والدین تابعیت کشور فوق را نداشته باشند. بعد از تولد در این کشور، بدون ارائه درخواست مهاجرت، می توانند در انگلیس اقامت داشته باشد. در این مواقع باید کودک 10 سال در کشور مذکور اقامت داشته باشد. بعد از گذشت 10 سال از اقامت می تواند تابعیت کشور بریتانیا را دریافت کند. در هر سال از این مدت مشخص، نباید بیشتر از 3 ماه خارج از کشور انگلیس باشد.

مدارک لازم برای ثبت تولد فرزند در بریتانیا

در صورتی که فرزند طبق یکی از مواردی که ذکر شد در کشور بریتانیا متولد شود. بعد از تولد در انگلیس، والدین با ارائه مدارک زیر می توانند مشخصات فرزند خود را ثبت کنند:

 • تکمیل فرم MN 1
 • ارائه اطلاعات بیومتریک (مثل اثر انگشت و سایر)
 • گواهی تولد فرزند و ذکر شدن نام والدین در گواهی
 • پرداخت مبلغ 1200$ (دلار) و ارائه مدرک آن
 • ارائه پاسپورت والدین

اگر والدین تابعیت کشور های اتحادیه اروپا و یا سوئیس را دارند باید مدرک آن را ارائه دهند. یکی دیگر از کشور های انگلیسی زبان که از مهاجرت از طریق تولد مورد توجه بسیاری قرار گرفته است، کشور کانادا می باشد. در این خصوص مطالعه مقاله اقامت کانادا از طریق تولد یکی از مقالات پیشنهادی خواهد بود.

خدمات درمانی تولد در انگلیس

افرادی که ساکن بریتانیا هستند، می توانند از خدمات رایگان در بیمارستان بهره مند شوند. این خدمات درمانی شامل خدمات قبل و بعد از تولد می باشد. توریست هایی که از اتحادیه اروپا به کشور انگلستان سفر کرده اند، می توانند تحت قوانین از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. برای این افراد که به صورت موقت در این کشور اقامت دارند، با ثبت نام در GP از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوند.

در سال 2021 این قانون تصویب شد که اگر والدین نوزادی به طور موقت در کشور انگلیس اقامت داشته باشند یا به صورت توریستی به این کشور سفر کرده باشند. از 3 ماه بعد از تولد نمی توانند از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. و اگر بخواهند فرزندان به طور رایگان از خدمات درمانی بهره مند شوند. باید در 3 ماه اول تولد درخواست مهاجرت کودک را ارائه دهند و هزینه های مهاجرت بهداشتی را بپردازند.

درصد بارداری در این کشور در چند سال اخیر در نمودار زیر بیان گردیده است:

درصد بارداری در انگلستان

هزینه های تولد در کشور انگلستان

قبل از تولد فرزند اگر مادر تحت پوشش بیمه NHS باشد. برای برخی از خدمات درمانی هزینه ای از فرد دریافت نمی شود. جهت تکمیل اطلاعات خود در خصوص هزینه های این کشور می توانید مقاله هزینه زندگی در انگلستان 2021 را مطالعه بفرمائید.

این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

 • انجام خدماتی مثل آزمایش خون، سونوگرافی ها و بین 7 تا 10 جلسه مراجعه به پزشک یا ماما
 • اگر در حین بارداری مادری نیاز به درمان های خاصی داشته باشد به پزشک مربوطه معرفی می شود.
 • اگر فردی تحت پوشش بیمه NHS نباشد باید برای هر دوره سونوگرافی در انگلیس مبلغ 100£ (پوند) بپردازد.
 • اگر فردی تحت پوشش بیمه باشد هزینه های بدو تولد از فرد دریافت نمی شود.
 • ولی اگر فردی تحت پوشش بیمه نباشد برای هزینه های بدو تولد فرزند باید مبلغی بین 2000£ تا 5000£ (پوند) بپردازد.
 • استفاده از اتاق های خصوصی فرد باید به ازای هر شب مبلغ 70£ (پوند) بپردازد.

هزینه های تولد در کشور انگلستان

اخذ اقامت از طریق تحصیل و تولد در بریتانیا

اگر والدینی با ویزا TIER4 مشغول به تحصیل در انگلستان باشند و طی مدت تحصیل خود در این کشور صاحب فرزند شوند باید با رعایت قوانین بریتانیا برای کودک خود اقامت این کشور را اخذ کنند. فرزندان برای تحصیل در این کشور و یا اقامت در انگلیس باید شرایطی داشته باشند که به شرح زیر می باشد:

 • یکی از والدین فوت کرده باشد.
 • والدین فرزند باید هر دو در کشور بریتانیا حضور داشته باشند.
 • والدین کودک می توانند همزمان به عنوان فرزند درخواست دهند.
 • یکی از والدین می تواند به خوبی از فرزند مراقبت کند.

شرایطی برای اقامت داشتن یا ترک این کشور هم وجود دارد، که به شرح زیر می باشد:

 • فرد باید ویزای TIER 4 را بیشتر از 6 ماه داشته باشد.
 • متقاضی باید به طور همزمان برای خود و فرزندش درخواست ارائه دهد.
 • دانشجو باید برای مدت بیشتر از 6 ماه تحت حمایت های دولت بریتانیا باشد.

اگر فرزندی قبل از شروع دوره TIER 4 یا در طول آخرین ماه از اعتبار ویزا TIER 4 متولد شود. می تواند به عنوان یک عضو وابسته به یکی از والدین درخواست خود را ارائه دهد. برای مطالعه بیشتر درباره تولد در انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در انگلستان، می توانید مقاله اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد را مطالعه نمایید. و برای دریافت مشاوره های بیشتر می توانید با مشاوران متخصص در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

4.9/5 - (14 امتیاز)

13 دیدگاه برای “تولد در انگلستان

 1. مرضیه ملیحی گفت:

  با سلام
  اگر در حین تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان فرزند متولد شود و یا زن باردار شود شرایط اقامت چگونه میشود؟

  1. صادقی گفت:

   با سلام. سیستم اعطای تابیعت در انگلستان بر اساس خون می باشد.

 2. ali گفت:

  با توجه به اطلاعاتی که از مقاله تون دریافت کردم بنطرم اخذ اقامت از طریق تولد در کانادا خیلی کم هزینه تر از انگلستان هست . ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار میدید . موفق باشید .

 3. سهیل محموودی گفت:

  تولد د ر انگستان تابعیت این کشور رو به ارمغان میاره؟

 4. ارشاد گفت:

  پس هزینه های زایمان تو این کشور به نسبت کانادا خیلی گرونتره و با این تفاوت که حتی تو کانادا میشه برای بچه پاسپورت هم گرفت

 5. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 6. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تولد در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ازدواج در انگلستان هم مطلب بذارید.

 7. دنیز گفت:

  تولد در انگلستان در چه صورت مشمول تابعیت میگردد

 8. قاسمی گفت:

  در نهایت، تفاوتی به حال غیر انگلیسی ها نداره

 9. leilakk گفت:

  خیلیم عالی

 10. امید گفت:

  آیا با تولد فرزند در خاک انگلستان میتوان تابعیت کشور انگلستان را برای فرزند خود دریافت کرد؟ و به پشتوانه آن میتوان این تابعیت را برای والدین اخذ نمود؟

 11. هزاره گفت:

  آیا دانشجویانی که به همراه خانواده خود به انگلستان عزیمت میکنند برای تحصیل فرزندان بایستی ویزای جداگانه دریافت نمایند؟

 12. h!va گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  امکانش هست در مورد هزینه های درمانی تولد در انگلستان هم مطالبی ارائه کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *