مهاجرت به کشور انگلستان

تولد در انگلستان

تولد در انگلستان

موضوع اخذ اقامت و تابعیت موضوع تولد در انگلستان از سوالات پر تکرار مهاجران بوده که شهروندان خارجی چه آثار حقوقی برای تولد فرزندان رقم می خورد. در برخی کشورهای انگلیسی زبان شهروندان خارجی با تولد فرزندان در آن کشور می توانند برای آن فرزند پاسپورت دریافت نمایند. در این نوشتار که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است به بررسی این موضوع پرداخته ایم. کشور انگلستان محل مناسبی برای زندگی و اقامت می باشد و هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند. بیشتر افراد برای کسب اقامت این کشور تصمیم به تولد فرزند خود در این کشور دارند.

آیا می توان با تولد فرزند در خاک انگلستان برای فرزند اقامت گرفت؟

آیا اقامتی با تولد فرزند شامل والدین می شود؟

فرآیند ثبت اطلاعات فرزند متولد شده در انگلستان چیست؟

در برخی کشورها می توان با تولد فرزند حتی به پاسپورت آن کشور نیز دست یافت. اصطلاحا این کشورها تابعیت خاک دارند و در انگلستان تا زمان خاصی این قانون وجود داشت. در حال حاضر تحت شرایط خاصی به فرزند متولد شده در انگلستان تابعیت این کشور داده می شود که در ادامه به بررسی آن پرداخته ایم.

درباره انگلستان

انگلستان در قاره اروپا واقع شده است. این کشور جزء کشورهای مستقل و پیشرفته می باشد. پایتخت این کشور شهر لندن می باشد. که جمعیت این شهر 8 میلیون نفر می باشد. واحد پول کشور انگلستان £ پوند می باشد. مردم کشور انگلستان پیرو مذهب مسیحیت هستند. شهروندان کشور انگلستان به زبان انگلیسی صحبت می کنند. تمام خصوصیات ذکر شده باعث شده، تقاضا برای مهاجرت به انگلستان زیاد باشد. برای تولد فرزند و کسب اقامت در هر کشور قوانین مشخصی وجود دارد. بهتر است به عنوان یک مهاجر از قوانینی که در این پروسه وجود دارد آگاه باشید.

قوانین تولد در انگلستان

اگر فرزندی قبل از سال 1983 در کشور انگلستان به دنیا آمده باشد دولت انگلستان با توجه به سیستم خاک آن موقع، تابعیت کشور انگلستان را به فرزند اعطا می کرد. ولی پس از سال 1983 قوانین تولد در انگلستان و تابعیت فرزند دچار تغییرات کلی شد و ارائه تابعیت با توجه به سیستم خاک لغو شده و فقط از طریق سیستم خون تابعیت به نوزاد اعطا می شد. اگر یکی از والدین که تابعیت خارجی دارد بتواند تابعیت کشور انگلستان را به دست آورد. بعد از تولد فرزند به او تابعیت این کشور داده می شود و به راحتی می توان برای فرزند پاسپورت دریافت کرد. اگر والدین فرزندی که تبعیت کشور سوئیس یا کشور های اتحادیه اروپا را داشته باشند و فرزند این والدین در کشور انگلستان متولد شود، تابعیت این کشور را دریافت می کند.

اگر هیچ کدام از والدین تابعیت کشور انگلستان را نداشته باشند. بعد از تولد در انگلستان، بدون ارائه درخواست مهاجرت، می توانند در انگلستان اقامت داشته باشد. در این مواقع باید کودک ده سال در کشور انگلستان اقامت داشته باشد. بعد از گذشت ده سال از اقامت می تواند تابعیت کشور انگلستان را دریافت کند. در هر سال از این مدت مشخص، نباید بیشتر از 3 ماه خارج از کشور انگلستان باشد.

مدارک لازم برای ثبت مشخصات فرزند در بریتانیا

در صورتی که فرزند طبق یکی از مواردی که ذکر شد در کشور انگلستان متولد شود. بعد از تولد در انگلستان، والدین با ارائه مدارک زیر می توانند مشخصات فرزندشان را ثبت کنند:

 • تکمیل فرم MN 1
 • ارائه اطلاعات بیومتریک (مثل اثر انگشت و …)
 • گواهی تولد فرزند و ذکر شدن نام والدین در گواهی
 • پرداخت مبلغ 1200$ (دلار) و ارائه مدرک آن
 • ارائه پاسپورت والدین

اگر والدین تابعیت کشور های اتحادیه اروپا و یا سوئیس را دارند باید مدرک آن را ارائه دهند.

خدمات درمانی در تولد در انگلستان

خدمات درمانی در تولد در انگلستان

افرادی که ساکن انگلستان هستند، می توانند از خدمات رایگان در بیمارستان بهره مند شوند. این خدمات درمانی شامل خدمات قبل و بعد از تولد می باشد. توریست هایی که از اتحادیه اروپا به کشور انگلستان سفر کرده اند، می توانند تحت قوانین از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. برای از افراد که به صورت موقت در این کشور اقامت دارند، با ثبت نام در GP از خدمات درمانی رایگان بهره مند شوند.

در سال 2015 این قانون تصویب شد که اگر نوزادی والدینش به طور موقت در کشور انگلستان اقامت داشته باشند. یا به صورت توریستی به این کشور سفر کرده باشند. از 3 ماه بعد از تولد نمی توانند از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. و اگر بخواهند فرزندان به طور رایگان از خدمات درمانی بهره مند شوند. باید در 3 ماه اول تولد درخواست مهاجرت کودک را ارائه دهند و هزینه های مهاجرت بهداشتی را بپردازند.

هزینه های زایمان در کشور انگلستان

قبل از تولد فرزند اگر مادر تحت پوشش بیمه NHS باشد. برای برخی از خدمات درمانی هزینه ای از فرد دریافت نمی شود. که این خدمات شامل موارد زیر می باشد:

 • انجام خدماتی مثل آزمایش خون، سونوگرافی ها و بین 7 تا 10 جلسه مراجعه به پزشک یا ماما
 • اگر در حین بارداری مادری نیاز به درمان های خاصی داشته باشد به پزشک مربوطه معرفی می شود.
 • اگر فردی تحت پوشش بیمه NHS نباشد باید برای هر دوره سونوگرافی در انگلستان مبلغ 100£ (پوند) بپردازد.
 • اگر فردی تحت پوشش بیمه باشد هزینه های بدو تولد از فرد دریافت نمی شود.
 • ولی اگر فردی تحت پوشش بیمه نباشد برای هزینه های بدو تولد فرزند باید مبلغی بین 2000 تا 5000£ (پوند) بپردازد.
 • استفاده از اتاق های خصوصی فرد باید به ازای هر شب مبلغ 70£ (پوند) بپردازد.

ویزای تحصیلی انگلستان

اگر والدینی با ویزا TIER4 مشغول به تحصیل در انگلستان باشند و طی آن مدت فرزند آن ها متولد شود. باید با رعایت قوانین انگلستان برای کودک خود اقامت این کشور را اخذ کنند. فرزندان برای تحصیل در انگلستان و یا اقامت در انگلستان باید شرایطی داشته باشند که به شرح زیر می باشد:

 • یکی از والدین فوت کرده باشد.
 • والدین فرزند باید هر دو در کشور انگلستان حضور داشته باشند.
 • والدین کودک می توانند همزمان به عنوان فرزند درخواست دهند.
 • یکی از والدین می تواند به خوبی از فرزند مراقبت کند.

شرایطی برای اقامت داشتن یا ترک کشور انگلستان هم وجود دارد، که به شرح زیر می باشد:

 • فرد باید ویزای TIER 4 را بیشتر از 6 ماه داشته باشد.
 • متقاضی باید به طور همزمان برای خود و فرزندش درخواست ارائه دهد.
 • دانشجو باید برای مدت بیشتر از 6 ماه تحت حمایت های دولت انگلستان باشد.

اگر فرزندی قبل از شروع دوره TIER 4 یا در طول آخرین ماه از اعتبار ویزا TIER 4 متولد شود. می تواند به عنوان یک عضو وابسته به یکی از والدینش درخواست خود را ارائه دهد. برای مطالعه بیشتر درباره تولد در انگلستان و اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در انگلستان، می توانید مقاله اخذ اقامت انگلستان از طریق تولد را مطالعه نمایید. و برای دریافت مشاوره های بیشتر می توانید با مشاوران متخصص در موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت تماس حاصل نمایید.

11 دیدگاه برای “تولد در انگلستان

 1. ali گفت:

  با توجه به اطلاعاتی که از مقاله تون دریافت کردم بنطرم اخذ اقامت از طریق تولد در کانادا خیلی کم هزینه تر از انگلستان هست . ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیارمون قرار میدید . موفق باشید .

 2. سهیل محموودی گفت:

  تولد د ر انگستان تابعیت این کشور رو به ارمغان میاره؟

 3. ارشاد گفت:

  پس هزینه های زایمان تو این کشور به نسبت کانادا خیلی گرونتره و با این تفاوت که حتی تو کانادا میشه برای بچه پاسپورت هم گرفت

 4. امیرحسین گفت:

  مقاله خیلی خوب و مفیدی بود.

 5. amir abbas گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد تولد در انگلستان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد ازدواج در انگلستان هم مطلب بذارید.

 6. دنیز گفت:

  تولد در انگلستان در چه صورت مشمول تابعیت میگردد

 7. قاسمی گفت:

  در نهایت، تفاوتی به حال غیر انگلیسی ها نداره

 8. leilakk گفت:

  خیلیم عالی

 9. امید گفت:

  آیا با تولد فرزند در خاک انگلستان میتوان تابعیت کشور انگلستان را برای فرزند خود دریافت کرد؟ و به پشتوانه آن میتوان این تابعیت را برای والدین اخذ نمود؟

 10. هزاره گفت:

  آیا دانشجویانی که به همراه خانواده خود به انگلستان عزیمت میکنند برای تحصیل فرزندان بایستی ویزای جداگانه دریافت نمایند؟

 11. h!va گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب خوبتون
  امکانش هست در مورد هزینه های درمانی تولد در انگلستان هم مطالبی ارائه کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *