مهاجرت تحصیلی هلند

تحصیل داروسازی در هلند

تحصیل داروسازی در هلند

یکی دیگر از روش های مهاجرت و کسب اقامت از کشور هلند در سال 2019 اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد. تحصیل داروسازی در هلند یکی از رشته های پرطرفدار برای ادامه تحصیل می باشد. این کشور اولین کشوری غیر انگلیسی زبان می باشد ولی زمینه تحصیل به زبان انگلیسی را برای دانشجویان خارجی فراهم کرده است.

در مقاله پیش رو قصد داریم در ارتباط با تحصیل داروسازی در هلند و چگونگی اخذ ویزای تحصیلی در این کشور مطالبی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. برای مطالعه بیشتر در رابطه با روش های موجود برای مهاجرت به این کشور می توانید به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله (بررسی راه های مهاجرت به هلند در سال 2019)را مطالعه نمایید.

تحصیل در کشور هلند

برای تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور هلند دانشجو باید مدت سه تا چهار سال مشغول به تحصیل باشد. مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد با توجه به رشته تحصیلی بین 1 تا 2 سال بوده و مدت تحصیل در مقطع دکترا چهار سال می باشد. در سیسستم آموزشی این کشور 3 نوع موسسه آموزش عالی در نظر گرفته شده است:

 • دانشگاه های تحققاتی
 • دانشگاه های علوم کاربردی
 • مؤسسات آموزشی بین المللی

مقطع تحصیلی لیسانس در دانشگاه های علوم کاربردی برگزار می شود. دانشجویان برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد می توانند به تمامی موسسات مراجعه کنند. برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان می توانند به دانشگاه ها تحقیقاتی مراجعه نمایند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با تحصیل در این کشور می توانید به مقاله ( تحصیل در هلند ) رجوع کنید. دو نوع مدرسه تحصیلی برای رشته داروسازی در کشور هلند در نظر گرفته شده است. یکی از این مدارس در شهر آمستردام و دیگری در شهر اوترخت تاسیس شده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزا تحصیلی

 • ارائه پاسپورت معتبر با داشتن اعتبار حداقل 2 سال؛
 • متقاضی باید از موسسه معتبر آموزشی در کشور هلند پذیرش دریافت کند و آن را ارائه دهد؛
 • ارائه گواهی تمکن مالی برای پرداخت هزینه های تحصیل.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ( ویزای تحصیلی هلند ) را که توسط موسسه سفیران سروش سعادت نگارش شده مطالعه نمایید.

تحصیل دارو سازی در هلند

به طور کلی متقاضیان باید برای تحصیل داروسازی در هلند دو دوره را بگذرانند. در طی دوره اول دانشجو باید دوره علوم پایه و علوم دارویی را بگذراند، طی گذراندن این دوره فرد مهارت ها عملی را آموزش می بیند. دانشجو باید به مدت 4 سال در این مقطع به تحصیل مشغول باشد.

در دوره دوم که دوره کارشناسی ارشد می باشد، فرد باید به مدت دو سال مشغول به تحصیل باشد. نکته ای که وجود دارد این است که دانشجو می تواند بعد از دریافت مدرک لیسانس دیگر به ادامه تحصیل ادامه نداده و کارهای پژوهشی انجام دهد. پس متوجه شدیم که حداکثر دوره در نظر گرفته شده برای تحصیل در رشته دارو سازی به مدت شش سال می باشد. در دوره لیسانس کلاس ها به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شوند، برای دوره کارشناسی موارد زیر در نظر گرفته شده است:

 • دوره ها اصلی (EC 20)
 • دوره ها تخصصی (EC 14)
 • پروژه ها تحقیقاتی (EC 56)

تفاوت تحصیل در هلند و انگلیس

یکی از مهم ترین و اصلی ترین تفاوت ها در بین تحصیل در کشور هلند و کشور انگلیس طول دوره تحصیل برای رشته داروسازی می باشد. برای تحصیل داروسازی در هلند فرد باید به مدت شش سال مشغول به تحصیل باشد، ولی برای تحصیل دارو سازی در انگلیس فرد به مدت پنج سال مشغول به تحصیل می باشد. تفاوت دیگر تحصیل در این دو کشور در رابطه با گذراندن دوره پیش نیاز برای این رشته می باشد. در کشور هلند برای دانشجویان دوره پیش نیاز در نظر گرفته نشده است و یک دوره شش ماهه کار آموزی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. ولی در کشور انگلیس دوره پیش نیاز برای رشته دارو سازی برای دانشجو در نظر گرفته شده است.

شرایط پذیرش برای رشته داروسازی

 • ارائه مدرک دیپلم
 • متقاضی باید نمرات لازم را در درس های ریاضی، شیمی، زیست، فیزیک و زبان انگلیسی کسب کرده باشد
 • برای ورود به رشته داروسازی دانشجویان باید در آزمون در نظر گرفته شده شرکت نمایند.

در سال های اخیر تعداد متقاضیان برای تحصیل داروسازی در هلند افزایش یافته است. رشته دارو سازی به دلیل حقوق و مزایای بالایی که دارد جز مشاغلی است که علاقه مندان زیادی دارد. در دوره شش ماهه عملی دانشجو باید در 3 داروخانه مشغول به گذراندن دوره خود شود، دانشجو باید در یک داروخانه بیمارستانی و در 2 داروخانه عمومی دوره خود را بگذراند.

دانشگاه Utrecht هلند

در این دانشگاه برای رشته داروسازی 3 برنامه در نظر گرفته شده.

 • دوره کارشناسی دارو سازی
 • دوره کارشناسی ارشد داروسازی
 • دوره کارشناسی ارشد نوآوری مواد غذایی

کارشناسی دارویی

دانشجویان در این مقطع در زمینه علوم طبیعی و دارویی آموزشات لازم را می بینند، بعد از گذراندن این دوره به عنوان داروساز یا پژوهشگر دارویی شناخته شود.

کارشناسی ارشد دارو سازی

برنامه های آموزشی در نظر گرفته شده برای این دوره شامل: مراقبت های بهداشتی، سیاست های دارویی، مدیریت و تحویل دارو می باشد.

نوآوری

تدریس دروس در این دوره به زبان انگلیسی می باشد، متقاضیان در بخش های بیومدیک، بیوشیمیایی آموزش ها لازم را می بینند. در طول این دوره تحقیقات در چند رشته انجام می شود. دانشجوبان باید پروژه های پژوهشی در زمینه های پزشکی، شیمی، فارموکولوژی و زیست شناسی انجام دهند.

هزینه های تحصیل و زندگی

دانشجویانی که قصد تحصیل داروسازی هلند را دارند بهتر است در رابطه با هزینه های تحصیل نیز آگاهی داشته باشند. دانشجویانی که شهروند اتحادیه اروپا هستند برای تحصیل داروسازی در هلند باید مبلغ 17 هزار یورو بپردازند. شهریه دانشجویان خارجی برای تحصیل در این رشته مبلغ 20 هزار یورو می باشد.

هزینه های ماهانه زندگی دانشجویان در این کشور مبلغی بین 800 تا 1000 یورو می باشد. البته باید این موضوع را در نظر گرفت که نوع زندگی افراد با یکدیگر متفاوت می باشد ولی این مبلغ حداقل هزینه زندگی یک دانشجو می باشد. برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توانید مقاله ( هزینه زندگی در هلند ) را مطالعه نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با تحصیل داروسازی در هلند و ادامه تحصیل در سایر رشته ها می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه سفیران سروش سعادت در تماس باشید. کارشناسان ما آمادگی دارند تا شما را با توجه به علاقه و بودجه برای انتخاب بهترین دانشگاه در کشور هلند راهنمایی نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *