مهاجرت تحصیلی هلند

اقامت بعد از تحصیل در هلند

اقامت بعد از تحصیل در کشور هلند

هلند کشوری در قاره­ی اروپا می­باشدکه دارای 16 میلیون جمعیت است. افراد زیادی سالانه برای ادامه تحصیل به این کشور مراجعت می­نمایند. اقامت بعد از تحصیل در هلند موضوعی است که اکثر دانشجویان به آن توجه می­کنند. مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاور و راهنمای دانشجویان عزیز در زمینه اقامت بعد از تحصیل در هلند می­باشند.

تحصیل در کشور هلند برای دانشجویان بین المللی رایگان نمی­باشد و دانشجویان باید شهریه های متفاوتی بسته به رشته و نوع دانشگاه خود در این کشور بپردازند. دولت هلند به دانشجویان بین المللی اجازه انجام کار در ضمن تحصیل را داده است. اگرچه میزان ساعات کاری در مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور متفاوت است اما حقوق و دستمزد دانشجویان 8-10 یورو به ازای هر ساعت کاری می­باشد.

افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت دائم کشور هلند را اخذ نمایند. یکی از راههای اخذ اقامت هلند، اقامت پس از تحصیل در این کشور می­باشد. البته دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور نمی­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، بلکه دانشجویان با تبدیل ویزای تحصیلی خود به دیگر ویزاهای این کشور از جمله ویزای کاری و یا سرمایه گذاری و برخی دیگر ار راهها می­توانند اقامت دائم هلند را اخذ نمایند. موضوع مقاله پیش رو اقامت بعد از تحصیل در هلند می­باشد. از علاقمندان به این موضوع دعوت می­نمائیم مطالب را به دقت مطالعه فرمایند.

شروع فرآیند اقامت پس از تحصیل در هلند

افرادی که تحصیلات خود را در کشور هلند به اتمام می­رسانند برای انجام کار پس از تحصیل و یا ایجاد کسب و کار در این کشور نیاز به اقامت پس از تحصیل در هلند دارند. اگر چه در سالهای اخیر کشور هلند با رکود اقتصادی مواجه گردیده است اما هم اکنون فرصت های مناسب شغلی در زمینه های مختلف برای دانشجویان وجود دارد. اقامت دانشجویان 12 ماه پس از اتمام تحصیلاتشان در کشور هلند معتبر است و دانشجویان می­توانند از این فرصت برای یافتن کار در این کشور استفاده نماید. البته دولت هلند امکان 12 ماه اقامت پس از تحصیل را تنها برای دانشجویان بین المللی بوجود آورده است.

وضعیت اقتصادی در هلند

کشور هلند از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در جهان برخوردار است بطوری که این کشور رتبه شانزدهم را در زمینه اقتصادی به خود اختصاص داده است. کشور هلند بزرگترین مرکز حمل ونقل و تجارت در اتحادیه اروپا بشمار می­رود. اقتصاد در این کشور روند رو به رشدی داشته و این کشور جزء ده کشور برتر در حوزه صادرات می­باشد.

از مهمترین شرکای تجاری هلند آلمان- فرانسه- هلند و انگلستان را می­توان نام برد. شرایط سرمایه گذاری در کشور هلند بسیار مناسب است و سرمایه گذاران بسیاری از طریق سرمایه گذاری در این کشور توانسته اند به زودترین زمان ممکن اقامت دائم این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. یکی از راههایی که افراد می­توانند اقامت دائم این کشور را اخذ نمایند، انجام کار پس از اتمام تحصیلاتشان در این کشور می­باشد. دانشجویان عزیز جهت آگاهی های بیشتر در زمینه اقامت بعد از تحصیل در هلند می­توانند از تجربه های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت استفاده نمایند.

اقامت بعد از تحصیل در هلند

همانطور که بیان نمودیم افراد از راههای مختلفی می­توانند اقامت کشور هلند را اخذ نمایند. دانشجویان بعد از اتمام تحصیلات خود می­توانند اقامت بعد از تحصیل در هلند را در صورت یافتن کار و یا کارآفرینی در هلند بدست آورند. دولت هلند به دانشجویان این امکان را داده است تا بتوانند پس از تحصیلات خود به انجام کار مرتبط با رشته خود در این کشور بپردازند و کمبود نیروی بازارههای کار خود را از طریق دانشجویان بین المللی جبران می­نماید.

جستجوی کار پس از اتمام تحصیلات چگونه است؟

دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان به جستجوی شغل مورد نظر خود می­پردازند و پس از یافتن شغل مناسب خود می­توانند اقامت خود را به اقامت کاری هلند تبدیل نمایند. سیستم آموزشی در مراکز تحصیلی کشور هلند بگونه ای است که دانشجویان را برای انجام کارهای تخصصی در بازارهای کاری هلند آماده می­سازند.

به همین دلیل اکثر دانشجویان بین المللی براحتی می­توانند پس از اتمام تحصیلاتشان شغل مورد نظر خود را در این کشور بیابند و برای اقامت کاری این کشور اقدام نمایند. دانشجویان بسته به اینکه کدام مقطع تحصیلی را در این کشور گذارنده اند، مدت زمانهای متفاوتی را برای جستجوی کار اجازه دارند. بدین معنا که دانشجویانی که مقطع کارشناسی را در این کشور گذرانده اند به مدت 1 سال و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد 3 سال پی از اتمام تحصیلات اجازه جستجوی کار در این کشور را دارند.

دانشجویان با مراجعه به سازمانها و آژانس های کاریابی موجود در کشور هلند می­توانند به جستجوی کار مورد نظر خود بپردازند. دانشجویانی که در حین تحصیل به انجام کار در هلند می­پردازند، شرایط بهتری برای یافتن شغل مورد نظر خود دارند. زیرا این دسته از افراد از سابقه کاری در این مدت بهره­مند گردیده اند علاوه بر این فرد به زبان هلندی نیز تسلط کافی را بدست خواهد آورد.

شرایط اخذ ویزا در هلند چگونه است؟

دانشجویانی که تحصیلات خود را در کشور هلند به پایان رسانیده اند به دو روش می­توانند بدون اخذ مجوز کار در این کشور به انجام کار بپردازند.

جستجوی کار در سال اول

دانشجویانی که تحصیلاتشان در کشور هلند رو به پایان است، می­توانند در اواخر ترم تحصیلی خود و پس از پایان تحصیلات به مدت یکسال به جستجوی کار دراین کشور بپردازند. دانشجویان برای استفاده از برنامه جستجوی کار در هلند بایستی مبلغ 600 یورو به این دولت پرداخت نمایند. در طول این مدت دانشجویان در صورتیکه شغل مورد نظر خود را بیابند بایستی مجوز کار به کارفرمای خود ارائه دهند.

مهاجر با تحصیلات عالیه

دانشجویانی که خارج از اتحادیه در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل می­نمایند، پس از اتمام تحصیلات خود می­توانند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در هلند اقامت گزینند. همچنان این دانشجویان می­توانند بعنوان دانشجوی تحصیل کرده و ماهر برای انجام کار در این کشور اقامت دریافت نمایند. افراد زیر 30 سال در صورتی می­توانند اقامت کاری این کشور را اخذ نمایند که شغل مورد نظر آنها دارای حقوقی برابر با141/38 یورو در سال باشد. همچنین افرادی که برای ویزای مهاجر بسیار ماهر پذیرفته شده اند، باید دارای حقوقی برابر با010/52 یورو در سال باشند.

روشهای یافتن شغل در هلند کدامند؟

افراد برای یافتن شغل مورد نظر خود می­توانند از راههای گوناگونی اقدام نمایند. برخی از این راهها عبارتنداز:

  • مراجعه به آژانس ها و موسسات کاریابی در هلند
  • جستجو از طریق اینترنت و بصورت آنلاین
  • استفاده از دوره های کارآموزی و ایجاد فرصت های شغلی برای دانشجو پس از اتمام دوره

همچنین دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور می­توانند با ایجاد کسب و کاری مرتبط با رشته خود در هلند به انجام کار بپردازند. افراد پس از اتمام تحصیلات خود در صورت ایجاد کسب و کار در این کشور نیازی به اخذ مجوز کار هلند ندارند. دانشجویان با سوالات متعددی در زمینه اقامت بعد از تحصیل در هلند روبرو خواهند شد. از جمله:

  • آیا دانشجویان پس از تحصیلات خود در هلند با انجام کار در این کشور از حقوق شهروندی این کشور برخوردار خواهند گردید؟
  • دانشجویان پس از تحصیلات خود می­توانند برای خود و اعضای خانواده خویش اقامت دائم این کشور را دریافت نمایند؟
  • دوره های کارآموزی در کشور هلند چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی به کلیه سوالات دانشجویان عزیز می­باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *