مهاجرت تحصیلی برزیل

اعزام دانشجو به برزیل

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده ی اعزام دانشجو به برزیل می باشد و متقاضیانی که می خواهند درباره تحصیل در کشور برزیل به صورت کامل مطلع شوند می توانند با هماهنگی های قبلی در جلسات مشاوره با کارشناسان و مشاوران ما حاضر شوند. کشور برزیل در آمریکای جنوبی واقع شده است و از پر جمعیت ترین و همچنین بزرگترین کشور های دنیا به شمار می رود. اکثر مردم کشور برزیل به دو زبان انگلیسی و پرتغالی مسلط می باشند و لازم به ذکر است که بیش از هشتاد درصد ساکنین این سرزمین پیرو دین مسیحیت هستند.

در مورد کشور برزیل

قهوه و فوتبال از مهم ترین عوامل شهرت کشور برزیل می باشند و اکثر مردم این کشور به ورزش فوتبال علاقه ی بسیار زیادی دارند. در کشور برزیل منابع طبیعی، جنگل و معدن های زیادی وجود دارد؛ به همین دلیل این کشور به دنبال نیروی کار داخلی و خارجی برای مشغول به کار شدن در زمینه های مختلف می باشد. اعزام دانشجو به برزیل باید با کمک موسسه های حقوقی معتبر انجام شود زیرا به دلیل بالا بودن تعداد درخواست های  اعزام دانشجو به برزیل، کلاه برداری های زیادی در این راستا انجام شده است.

کشور برزیل یکی از بهترین کشور های جهان برای مشغول به کار شدن، تحصیل و یا سرمایه گذاری در زمینه های مختلف می باشد و هر ساله متقاضیان زیادی با اهداف مختلف به کشور برزیل مهاجرت می کنند. با خواهند این نوشتار می توانید درباره اعزام دانشجو به برزیل به صورت کامل آگاه و مطلع شوید.

تحصیل در برزیل

تحصیل در برزیل یکی از راه هایی می باشد که متقاضیان با انتخاب آن می توانند رویا های خود را به واقعیت تبدیل کنند و به اهداف خود برسند. جهت تحصیل در کشور برزیل، متقاضیان و دانشجویان باید به دو زبان پرتغالی و انگلیسی مسلط باشند تا در دوره های مختلف بتوانند مشغول به تحصیل شوند. در کشور برزیل بیش از هشتاد دانشگاه وجود دارد که به عنوان برترین دانشگاه ها و مراکز تحصیلی در جهان شناخته شده اند و این مراکز تحصیلی و دانشگاه های با بکار گیری جدید ترین متد های تدریس، مطالی درسی را به دانشجویان ارائه می دهند.

به یاد داشته باشید که متقضیان و دانشجویانی که دوره های تحصیلی خود را در دانشگاه های کشور برزیل به اتمام می رسانند، می توانند با دریافت مجوز کاری، در کشور برزیل مشغول به کار شوند و سپس اقامت و تابعیت این کشور را بدست بیاورند.دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا در صورتی که شرایط لازم برای کسب بورسیه را داشته باشند، می توانند با دریافت کمک هزینه ها و بورسیه های تحصیلی، هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجویی خود را به حداقل برسانند و به راحتی در کشور برزیل مشغول به تحصیل شوند.

اما لازم به ذکر است که کمک هزینه های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی تنها به دانشجویان دانشگاه های دولتی ارائه می شود. جهت کسب ویزای کار در برزیل می توانید با مشاوران و متخصصان مهاجرتی موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید و اطلاعات مورد نیاز را کسب کنید.

نظام آموزشی در برزیل

به دلیل رشد اقتصادی کشور برزیل، نظام آموزشی این کشور نیز در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و دانشجویان زیادی برای تحصیل اقدام به مهاجرت به برزیل کرده اند. همانطور که می دانید، دانشگاه های کشور برزیل نیز مانند دانشگاه های سایر کشور های جهان، به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند؛ اما به طور کلی مراکز تحصیلی کشور برزیل به صورت زیر می باشند:

 • دانشگاه هایی که دارای تیم علمی با درجه دکترا هستند و تحقیقات مختلف علمی انجام می دهند.
 • دانشگاه هایی که تحقیقات علمی ندارند و تنها دوره های تحصیلی ارائه می دهند.
 • کالج یا دانشکده هایی که بسیار کوچکتر از دانشگاه هستند و متقاضیان برای تحصیل در این مراکز باید توان مالی کافی برای پرداخت مخارج مربوطه را داشته باشند.

دوره های تحصیلی

در کشور برزیل، دوره های تحصیلی در دانشگاه های مختلف، به سه بخش تقسیم می شوند:

 • دوره ی لیسانس.
 • دوره ی فوق لیسانس.
 • دوره ی دکترا.

دوره لیسانس

تحصیل در دوره ی لیسانس نیاز به داشتن مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی همراه با نمرات بالا دارد و افرادی که می خواهند مدرک لیسانس دریافت کنند باید به مدت چهار سال در دانشگاه مربوطه مشغول به تحصیل شوند. سه روش تحصیل در دوره ی لیسانس به صورت زیر می باشند:

 • Bacharelado

(در این دوره متقاضیان به مدت شش سال به صورت حرفه ای تربیت می شوند.)

 • Licciatura

(در این دوره متقاضیان برای کسب یک مدرک تحصیل مشخص به مدت چهار سال مشغول به تحصیل می شوند.)

 • Technologia

(متقاضیان می توانند به مدت سه سال در این دوره های تخصصی شرکت کنند.)

دروه فوق لیسانس

تحصیل در دوره ی فوق لیسانس نیاز به داشتن مدرک لسانس همراه با نمرات بالا دارد و افرادی که می خواهند مدرک فوق لیسانس دریافت کنند باید به مدت دو سال در دانشگاه مربوطه مشغول به تحصیل شوند. هزینه ی تحصیل دانشجویان در این دوره بسیار ناچیز می باشد و لازم به ذکر است که متقاضیان می توانند در این دوره برخی از دروس خود را به زبان انگلیسی سپری کنند.

دوره دکترا

تحصیل در دوره ی دکترا نیاز به داشتن مدرک فوق لسانس همراه با نمرات بالا و همچنین پروژه های تحقیقاتی دارد و افرادی که می خواهند مدرک دکترا دریافت کنند باید به مدت سه الی پنچ سال در دانشگاه مربوطه مشغول به تحصیل شوند. شایان ذکر است که دانشجویان دوره های دکترا و فوق لیسانس می توانند با داشتن شرایط مورد نیاز اقدام به کسب بورسیه کنند.

بورسیه های تحصیلی در نظر گرفته شده برای دانشجویان دوره ی فوق لیسانس هفت هزار دلار در سال و برای دانشجویان دوره ی دکترا یازده هزار دلار در سال می باشد. اعزام دانشجو به برزیل شرایط خاصی دارد و متقاضیان می توانند برای اعزام دانشجو به برزیل به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنند.

دانشگاه های برزیل

کشور برزیل دارای دو نوع دانشگاه می باشد:

 1. دانشگاه های خصوصی.
 2. دانشگاه های دولتی.

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی، دانشجویان باید در امتحان ورودی دانشگاه نمرات بالا کسب کنند. لازم به ذکر است که دانشجویان دانشگاه های دولتی می توانند در دوره های فوق لیسانس و دکترا اقدام به دریافت کمک هزینه های تحصیلی کنند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی، مهم ترین فاکتور داشتن توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیلی و زندگی می باشد؛ زیرا دانشجویان این دانشگاه از بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی برخوردار نمی شوند. برای ورود به دانشگاه های کشور برزیل و اعزام دانشجو به برزیل شما عزیزان نیاز به داشتن مدرک زبان انگلیسی و مدرک زبان پرتغالی خواهید داشت.

دریافت روادید و پذیرش تحصیلی

برای دریافت روادید و پذیرش تحصیلی متقاضیان و دانشجویان عزیز باید مدارک زیر را ارائه دهند:

 • مدارک شناسایی به طور کامل.
 • تکمیل فرم مربوطه.
 • نداشتن سابقه جرم.
 • ارائه پرونده سابقه های تحصیلی و کاری.
 • توصیه نامه.
 • داشتن سوپروایزر.
 • گواهی نامه رانندگی.
 • دو الی شش عدد عکس (پاسپورت).
 • داشتن توان مالی کافی برای مهاجرت به برزیل.
 • کسب قبولی در دانشگاه مورد نظر در برزیل.
 • ارائه بلیط پرواز.
 • پاسپورت معتبر.

لازم به ذکر است که تمامی مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به برزیل و یا ورود به دانشگاه های این کشور باید به زبان انگلیسی و پرتغالی به صورت رسمی ترجمه شوند. دانشجویان می توانند در کنار تحصیل مشغول به کار شوند و با درآمد کسب شده، بخشی از هزینه ها و مخارج تحصیلی و اقامت خود را پرداخت کنند. کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت آماده یاری شما در امورمختلف مهاجرتی و همچنین اعزام دانشجو به برزیل می باشند.

 محل سکونت دانشجویی

دانشجویان برای انتخاب محل سکونت خود دو گزینه خواهند داشت:

 1. سکونت در خانه های مشترک.
 2. سکونت در خوابگاه های دانشجویی.

به طور کلی دانشجویان می توانند در خانه ها و یا آپارتمان های مشترک با یکدیگر زندگی کنند و یا با پرداخت هزینه های مربوطه، در خوابگاه های دانشجویی مستقر شوند.

 هزینه های سکونت در برزیل

همانطور که می دانید، هزینه های سکونت و زندگی در هر کشوری به عواملی چون محل سکونت، شهر، خانه، عادات، تغذیه و پوشاک  و سایر موارد بستگی دارد. در این بخش به برخی از هزینه های زندگی در کشور برزیل که دانشجویان برای تحصیل در این کشور باید در نظر داشته باشند، اشاره خواهیم کرد:

هزینه مورد
13 الی 20 دلار غذا در یک رستوران با قیمت پایین
7 دلار وعده غذایی در یک رستوران ارزان قیمت
60 الی 12 دلار برزیل غذا برای دو نفر در یک رستوران متوسط
2 الی 3 دلار برزیل بلیط یک طرفه برای حمل و نقل محلی
100 الی 170 دلار حمل و نقل عمومی ماهانه
120 الی 160 دلار امکانات عمومی برای متوسط ​​مصرف در هر ماه
180 الی 360 دلار اجاره خانه با صاحبخانه در هر ماه
350 الی 800 دلار اجاره اتاق به همراه غذا در هر ماه
500 الی 2000 دلار اجاره آپارتمان مبله در هر ماه
400 دلار اجاره یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر (یک ماه)
280 دلار اجاره یک آپارتمان یک خوابه در خارج از مرکز شهر (یک ماه)

بورسیه های تحصیلی

بیش از نود درصد بورسیه های تحصیلی در کشور های مختلف و همچنین کشور برزیل به دانشجویان دوره های فوق لیسانس و دکترا ارائه می شود. دانشجویان دوره ی فوق لیسانس در دانشگاه های کشور برزیل می توانند با هماهنگی و تایید سفارت این کشور و سازمان های دولتی مربوطه می توانند بورسیه مستر جوینت را دریافت کنند و هزینه های تحصیلی خود را به صفر برسانند.

همچنین دانشجویان دوره دکترا در دانشگاه های کشور برزیل نیز می توانند با هماهنگی و تایید سفارت این کشور و سازمان های دولتی مربوطه می توانند بورسیه پی اچ دی جوینت را دریافت کنند و هزینه های تحصیلی خود را به صفر برسانند. لازم به ذکر است که بورسیه ها و کمک هزینه های زندگی در کشور برزیل به دانشجویان دانشگاه های دولتی ارائه می شود و دانشجویان دانشگاه های خصوصی باید توان مالی کافی برای پرداخت هزینه های تحصیل خود را داشته باشند.

شرایط اعزام دانشجو به برزیل

به طور کلی، متقاضیان برای اعزام دانشجو به برزیل و یا مهاجرت به این کشور آمریکایی، باید از شرایط مهاجرت به برزیل به صورت کامل مطلع باشند. کاراشناسان موسسه سفیران سروش سعادت آماده ی ارائه اطلاعات و خدمات در راستای امور مهاجرتی و حقوقی به متقاضیان و هموطنان عزیز می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *