مهاجرت به کشور گرجستان

پاسپورت گرجستان

پاسپورت گرجستان

پاسپورت گرجستان یکی از پاسپورت های محبوب در سال 2023 است. با دریافت آن افراد به بسیاری از کشورهای اروپایی می توانند رفت و آمد کنند. در دوران کلاسیک، چندین پادشاهی مستقل در این کشور امروزی تأسیس شدند. که می توان به کلشیس و ایبریا اشاره کرد. گرجی ها رسماً مسیحیت را در اوایل قرن چهارم پذیرفتند. کلیسای ارتدکس گرجستان برای وحدت معنوی و سیاسی ایالات اولیه این کشور از اهمیت زیادی برخوردار بود. پادشاهی متحد این کشور در زمان پادشاهی داوود سازنده و ملکه تامار بزرگ در قرن دوازدهم و اوایل قرن سیزدهم به عصر طلایی خود رسید.

پس از آن، پادشاهی سقوط کرد و سرانجام تحت سلطه قدرت های مختلف منطقه ای از جمله مغول ها، امپراتوری عثمانی و سلسله های پی در پی ایران از هم پاشید. در اواخر قرن هجدهم، پادشاهی شرقی این کشور با امپراتوری روسیه اتحاد منعقد کرد، که این پادشاهی را به طور مستقیم در سال 1801 ضمیمه و پادشاهی غربی ایمرتی را در سال 1810 فتح کرد. سرانجام حکومت روسیه بر این کشور در معاهدات مختلف صلح به رسمیت شناخته شد با ایران و عثمانی و سرزمین های باقی مانده این کشور در طی قرن نوزدهم به صورت تکه تکه جذب امپراتوری روسیه شد. تابعیت این کشور و مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت گرجستان مطالبی است که تیم ترجمه ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این نگارش به آن پرداخته اند.

تابعیت گرجستان

طبق برنامه شهروندی این کشور، اگر مبلغ زیادی را به این کشور اهدا کنید. واجد شرایط اقامت و تابعیت این کشور می شوید. این موضوع به شما تابعیت کامل مادام العمر را برای شما و افرادی که با شما هستند برای درخواست تابعیت می دهد. روش لازم برای ارسال درخواست آسان است. پس از اهدا و ارسال کلیه اسناد درخواست، فقط حدود 1 ماه طول می کشد. همچنین، هیچ فرضی یا تعهدی در مورد تابعیت مضاعف وجود ندارد. بنابراین، متقاضی می تواند تابعیت مضاعف خود را حفظ کند بدون اینکه مجبور به ترک تابعیت اصلی خود شود. برخی شرایط برای دستیابی به تابعیت این کشور وجود دارد مانند:

  • آن ها باید به مدت 10 سال در این کشور اقامت کشور گرجستان به صورت قانونی داشته باشند و پس از آن برای تابعیت این کشور اقدام کنند.
  • برای تسلط بر زبان رسمی کشور که گرجی است.
  • با اصول اساسی قانون این کشور آشنا باشید.
  • داشتن یک شغل املاک و مستغلات، داشتن زمین و حتی تجارت در این کشور

در مورد تابعیت مضاعف، در گذشته، این کشور اجازه تابعیت مضاعف را نمی داد. اما اکنون هیچ مانعی یا اعتراضی برای داشتن تابعیت دوگانه وجود ندارد. شهروندی این کشور دارای مزایای مهم بسیاری است. زیرا یک شهروند گرجی می تواند پس از توافق بین اتحادیه اروپا و گرجستان، و همچنین در مورد سفر بدون ویزا به گروه بزرگی از کشورها مانند مالزی، آمریکای لاتین، اندونزی و دیگران، علاوه بر این رابطه خویشاوندی که هر شهروند می تواند برای تابعیت این کشور درخواست کند. هنگامی که تابعیت خود را در این کشور دریافت کردید، می توانید پاسپورت گرجستان خود را دریافت کنید. اخذ تابعیت این کشور از طرق مختلفی مانند روش تحصیلی، کاری، ازدواج، تولد، سرمایه گذاری و خرید ملک امکان پذیر می باشد.

رتبه جهانی پاسپورت گرجستان در سال 2021

رتبه جهانی پاسپورت گرجستان در سال 2023

برای سفر قانونی به خارج از کشور، یک شهروند گرجستانی باید دارای گذرنامه معتبر شهروند این کشور باشد. پاسپورت این کشور سندی است که هویت و تابعیت شهروند این کشور را در داخل و خارج از این کشور تأیید می کند. گذرنامه املاک این کشور است. برای شهروندان این کشور از هر سنی صادر می شود. بنابراین، آن ها را قادر می سازد این کشور را ترک کنند، به خارج از کشور سفر کنند و وارد گرجستان شوند. هنگام ترک این کشور و عبور از مرز، شهروندان این کشور باید از طریق گذرنامه کنترل شوند. در این هنگام تاریخ عبور از مرز در گذرنامه یا سند معادل آن مهر می شود.

در نمودار زیر رتبه پاسپورت این کشور را ملاحظه می کنید:

رتبه پاسپورت گرجستان

گذرنامه بیومتریک، که بالاترین فناوری و سند سفر تقلبی است. از سال 2010 در این کشور صادر شده است. هدف از استفاده از گذرنامه بیومتریک، اطمینان از شناسایی کامل یک شخص و حذف حقایق جعل سند رسمی است. در مقایسه با گذرنامه معمولی، گذرنامه بیومتریک علاوه بر این دارای میکروچیپ الکترونیکی حاوی اطلاعات شخصی، عکس الکترونیکی و اثر انگشت یک دارنده است. از پاییز 2016، این کشور گذرنامه بیومتریک نسل 3 مجهز به ویژگی های امنیتی حتی قوی تر از گذرنامه های نسل دوم را که از سال 2010 صادر شده اند را صادر می کند.

تغییر در بیومتریک سطح قابل اعتماد بودن اسناد صادر شده در این کشور را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. به منظور دریافت گذرنامه بیومتریک یک شهروند این کشور، باید به هر دفتر ارضی آژانس توسعه خدمات عمومی، شعبه سالن خدمات عمومی یا یک مرکز اجتماعی مراجعه کنید.

صدور پاسپورت گرجستان

برای دریافت پاسپورت گرجستان، شهروندان گرجی باید مدارک مختلفی را بسته به سن ارائه دهند، که در جدول زیر آمده است:

مدارکتوضیحات
شخص در سن قانونی کامل (شامل فرد بین 16 تا 18 سال در ازدواج ثبت شده)کارت شناسایی
سند ازدواج، اگر شخصی بین 16 تا 18 سال در ازدواج ثبت شده باشد.
عکس بیومتریک یک رنگ
فرد بین 16 تا 18 سال (به جزء فردی که در ازدواج ثبت شده است)شناسنامه
کارت شناسایی
رضایت یکی از والدین در کسب گذرنامه
عکس بیومتریک یک رنگ
فرد زیر 16 سال (والدین یا نماینده قانونی دیگر)شناسنامه
کارت شناسایی (از سن 14 سالگی)
رضایت هر 2 والدین در مورد اخذ گذرنامه
شناسنامه هر 2 والدین
عکس بیومتریک یک رنگ

آژانس توسعه خدمات عمومی در دهمین روز کاری از ثبت درخواست، گذرنامه این کشور را صادر می کند. آژانس خدمات شتاب دهنده ای را نیز ارائه می دهد. با پرداخت هزینه خدمات مربوطه، گذرنامه را می توان در بازه زمانی 1 تا 10 روزه صادر کرد. اشخاص مجاز این کشور می توانند موافقت یا سند دیگری را که دارای اختیار نمایندگی (وکالت نامه) دارای گواهینامه اسناد رسمی یا سایر نهادهای ذی صلاح یک کشور خارجی است. در مورد اخذ گذرنامه بدون قانونی یا تأیید اعتبار این اسناد توسط آپوستیل، قبول کنند.

گذرنامه یک شهروند گرجی برای یک فرد بالغ 10 سال و 3 سال برای یک خردسال صادر می شود. در این مقاله به گذرنامه این کشور پرداخته شد. به افراد علاقه مند توصیه می شود راه های اقامت این کشور، از جمله اقامت گرجستان از طریق تحصیل را در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *