مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » دانشگاه بورونموث

دانشگاه بورونموثدانشگاه بورنموث به ‌عنوان تنها مرکز آموزش رسانه‌ای در انگلستان تعیین شده است و همچنین میزبان مرکز ملی پویانمایی رایانه‌ای ( National Centre of Computer Animation) است. تجهیزات پیشرفته هنری دانشگاه شامل امکانات ضبط حرکت برای پویانمایی‌های بلادرنگ (بی‌وقفه) است. این امکانات برای آموزش به کار برده می‌شوند و به شرکت‌های خارجی نیز اجازه استفاده از آنها داده شده ‌است.

 

این دانشگاه در زمینه‌های دیگر نیز موفقیت‌هایی داشته‌ است. تصمیم دانشگاه برای سرمایه‌گذاری یک ‌میلیون ‌پوندی در تأسیسات دانشگاهی و نیز ادغام آموزش و پژوهش در سامانه الگوی سنجش کیفیت اثر پژوهشی ۲۰۱۴ نتایج موفقیت‌آمیزی به همراه داشت. هشتاد درصد از ورودی‌های دانشگاه، آن را از منظر بین‌المللی و جهانی عالی ارزیابی کرده ­اند. این دانشگاه یکی از بزرگترین ظرفیت‌ها در بین دانشگاه‌های تازه تأسیس (دانشگاهی که بعد از سال ۱۹۹۲ تأسیس شده‌اند) به شمار می‌آید و با پیشرفت‌های قابل‌توجه در نتایج قبلی، این دانشگاه یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحقیقات توریستی و گردشگری در بریتانیا نام گرفته ‌است.

 

مسئولین دانشگاه بورنموث قرار است بودجه‌ای بالغ بر دویست میلیون پوند را تا پایان سال ۲۰۱۸ صرف تجهیزات و ساخت‌وسازهای جدید دانشگاه کنند.

 

یک مرکز دانشجویی جدید در سال ۲۰۱۵ و همچنین ساختمان پنج ‌طبقه  فوشن ( Fusion) در پردیس اصلی تالبوت (Talbot) در پوول (Pool) در سال ۲۰۱۶ راه‌اندازی و به بهره ‌برداری رسیده­ اند. ساختمان‌های گیت‌وی (Gateway) برای پردیس‌های بورنموث و پوول  از جمله پروژه‌های مهم دانشگاه در آینده‌ هستند. اهداف مسئولین دانشگاه، ارتقا تحسین ‌برانگیز امکانات رسانه‌ای از پیش موجود در دانشگاه و تأسیس دانشکده جدید علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه تا سال ۲۰۱۹ است. این دانشگاه امسال در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها موفق به بیست پله صعود شده‌ است.

 

دانشگاه بورنموث در حوزه‌های رسانه‌ای (media subject) چنان قوی عمل کرده است که شصت نفر از فارغ‌التحصیلان رشته پویانمایی (animation) آن در فیلم جاذبه (Gravity) که برنده جایزه اسکار شد، فعالیت داشتند. برخی دیگر برای جلوه‌های ویژه فیلم جنگ ستارگان( The Force Awaken Star Wars: ) موفق به کسب جایزه  Bafta شدند، و برخی دیگر در فیلم Ex Machina که برنده جایزه اسکار سال ۲۰۱۶ شد فعالیت داشتند.

 

این دانشگاه به‌منظور تقویت توسعه فرهنگ دانشگاهی صدوپنجاه آکادمی را در طول سه سال تأسیس کرده‌ است. طرح  Fusion Investment Fund دانشگاه به ‌منظور ارتقاء طرح ترکیب آموزش الهام ‌بخش، پژوهش در سطح جهانی و آخرین نظریات در زمینه تخصص طراحی شده ‌است.

 

دانشگاه بورنموث

مدارک افتخاری اعطا شده به دانشجویان، این فرصت را به آنها می‌دهد تا تجربه کاری را به‌ عنوان بخشی از دوره‌های آموزشی خود بگذرانند. تقریباً نود درصد از فارغ‌ التحصیلان مقطع کارشناسی در سال ۲۰۱۳ پیشنهاداتی برای کار اکثراً از بریتانیا داشتند. سیاست‌های دانشگاه دور نمای استخدام فارغ ‌التحصیلان را بهبود بخشیده ‌است. برای نمونه با در دست داشتن مدرک مدیریت خرد ( retail management ) می‌توان به هشت سال متوالی استخدام تمام وقت امیدوار و مطمئن بود. تعداد تقاضانامه‌های پذیرش و ثبت نام کنندگان  افزایش یافته‌ است با این حال امتیازات تقریباً پایین در ارزیابی ملی دانشجویی( NSS) باعث شده‌ است تا این دانشگاه در جدول اتحادیه دانشگاه‌ها از سایر دانشگاه‌ها عقب بماند.

 

تقریباً تمامی دانشجویان پیشنهادات برنامه‌ریزی پیشرفت فردی که به ‌شکل آنلاین یا از طرف کارکنان آموزش‌دیده دانشگاه ارسال می­شود را در حالی می‌پذیرند که هزار و چهارصد ورودی جدید از مزایای سیستم آموزشی به کمک همتایان peer-assisted learning (در این سیستم آموزشی دانشجویان سال‌های بالاتر به آموزش سال‌پایینی‌ها می‌پردازند.)، دریافت توصیه و نظارت دانشجویان مقطع کارشناسی باتجربه (دانشجویان سال‌های بالاتر) بهره می‌برند.

 

دانشگاه بورنموث میزان استفاده خود از تکنولوژی آموزشی را افزایش داده ‌است، به‌ عنوان مثال به دانشجویان تمام‌وقت خود این امکان را می‌دهد تا در خانه یا محل کار مطالعه کنند، و به این ترتیب مدت‌زمان حضورشان در پردیس دانشگاه را کاهش دهند. تقریباً یک ‌چهارم از دانشجویان مقطع کارشناسی در سال تحصیلی ۲۰۱۶-۲۰۱۵ بورسیه یا کمک ‌هزینه تحصیلی دریافت کرده ­اند. علاوه بر آن، صندوق Global Horizon Fund این امکان را برای دانشجویان و کارمندان فراهم می‌کند تا برای تحصیل، پژوهش، کار یا زندگی به آن سوی مرزها سفر کنند. کالج بین‌المللی بورنموث برای دانشجویان بین‌المللی دوره‌های جداگانه‌ای برای تقویت زبان انگلیسی و مهارت‌های تحصیلی آنها ارائه می‌کند.

 

دانشگاه بورنموث به ‌واسطه تعداد ورودی‌های جدید خود در دوره‌هایی چون حوزه‌های مربوط به گردشگری، برنامه‌های رسانه ‌محور و دوره‌های حفاظت منابع طبیعی حرف‌هایی برای گفتن دارد.

 

رشته‌های روابط‌ عمومی، مدیریت خرد، فیلمنامه‌نویسی و قوانین مالیاتی در گذشته نیز جزء رشته‌های برتر دانشگاه محسوب می‌شدند.

 

مدارک پایه علاوه ‌بر پردیس مرکزی در چهار کالج آموزشی دیگر در دورست ( Dorset) و سامرست ( Somerset ) نیز ارائه می‌شوند. دانشگاه همچنین نیازهای تجاری در زمینه‌های هنرهای خلاق، رسانه و گردشگری را تأمین می‌کند. دوره‌های عالی برای کسانی که تمایل دارند مدارک تحصیلی خود را به مدارک افتخاری تبدیل کنند مهیا است.

 

دانشگاه بورنموث همچنین در حال توسعه فرصت‌های تحصیلی مقطع کارشناسی‌ارشد خود است و متعهد شده‌است تا سال ۲۰۱۸ هر سال امکان تحصیل صد دانشجوی مقطع دکتری را مهیا کرده و از بسیاری از آنها به ‌طور کامل حمایت مالی کند.

 

مکان بسیار مدرن ساحلی که بین  World Heritage Jurassic Coast و New Forest National Park  واقع شده ‌است، باعث شده است تا دانشجویان طبقه متوسط این دانشگاه را به سایر دانشگاه‌های تازه تأسیس بیشتر ترجیح دهند، با این وجود نود و چهاردرصد از دانشجویان از مدارس دولتی جذب این دانشگاه می‌شوند. پردیس‌های این دانشگاه به سرویس حمل‌ونقل اتوبوسی مجهز هستند و این شرایط دانشجویان را به استفاده از ماشین‌های شخصی بی‌نیاز می‌کند.

 

کافه Old Fire Station  اتحادیه دانشجویان یکی از اولین گزینه‌های انتخابی دانشجویان برای تفریحات شبانه‌شان است. امکانات ورزشی این دانشگاه بعد از بازسازی و تجهیز باشگاه بهتر شده‌ و همچنین یک استودیو بزرگ چندمنظوره نیز به آن اضافه شده‌ است. گستره وسیعی از خوابگاه‌ها و اقامتگاه‌ها برای دانشجویان فراهم شده ‌است. دانشجویان ساکن در سالن‌های اقامتی در پوول از مناظر بسیار زیبای بندر نهایت لذت را می‌‌برند. این دانشگاه در میان ده دانشگاه برتر برنامه زیست‌محیطیPeople and Planet Green League قرار گرفته و با حفظ شرایط رقابت جوانمردانه موفق به کسب جایزه Eco Campus Gold Award  شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *