مهاجرت تحصیلی انگلستان

دانشگاه برونموث

دانشگاه برونموث

دانشگاه برونموث (Bournemouth University) که با نام اختصاری (BU) شناخته می شود از دانشگاه های برتر و مدرن کشور انگلستان به شمار می رود. فارغ التحصیلان این دانشگاه با مهارت هایی که حین تحصیل در این دانشگاه به دست می آورند، در حرفه خود انعطاف پذیر بوده و مسیر موفقیت را به آسانی طی می کنند. در واقع به دست آوردن تجارب کاری بخشی از مدرک تحصیلی اعطایی از سوی این دانشگاه محسوب می شود. از آنجا که دانشگاه BU دانستنی های زیادی را در خود جای داده است، لذا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مقاله ای را در این مورد نوشته است که مطالب و اطلاعات مفید و کاربردی را شامل می شود. پیشنهاد ما بر این است ضمن مطالعه مقاله ذیل، مشاوره های تلفنی رایگان یا حضوری این موسسه را از دست نداده و قطعا در مهاجرت خود به انگلستان از آن بهره بگیرید.

درباره دانشگاه برونموث انگلستان

در دانشگاه برونموث دانشجویان زیادی اعم از بومی و بین المللی پذیرش می شوند. به طوری که در حال حاضر تعداد 17800 دانشجو در این دانشگاه مشغول تحصیل بوده که 2600 نفر آنان جزو دانشجویان بین المللی هستند که از 120 کشور دنیا راهی این دانشگاه شده اند. در میان 150 دانشگاه برتر در سطح دنیا، دانشگاه BU در سال 2017 – 2018 توانست در جایگاه 18 قرار گیرد. سال تاسیس دانشگاه برونموث به 1992 میلادی باز می گردد و جزو دانشگاه های دولتی این کشور می باشد.

تعداد 4 دانشکده برای این دانشگاه وجود دارد که لیست آن ها همراه با دپارتمان ها به قرار زیر می باشند:

دانشگاه دپارتمان
دانشکده بهداشت و علوم اجتماعی Health & Social Sciences Department of Nursing & Clinical Sciences

Department of Human Sciences & Public Health

Department of Social Sciences & Social Work

دانشکده مدیریت Management Bournemouth University Business School

Department of Events & Leisure

Department of Sport & Physical Activity

Department of Tourism & Hospitality

دانشکده رسانه و ارتباطات Media & Communication Department of Corporate & Marketing Communications

Department of Media Production

School of Journalism, English & Communication

National Centre for Computer Animation

Department of Law

دانشکده علم و فناوری Science & Technology Department of Archaeology, Anthropology & Forensic Science

Department of Computing & Informatics

Department of Creative Technology

Department of Design & Engineering

Department of Life & Environmental Sciences

Department of Psychology

یکی از بخش های جدایی ناپذیر از دانشگاه برونموث انگلستان، بخش تحقیقات و پژوهش است. به طوری که دانشجویانی که در این دانشگاه تحصیل می نمایند یا فارغ التحصیل شده اند، نقش اساسی در کشفیات و تکنولوژی و سطوح علمی این دانشگاه دارند. پردیس های Talbot و Lansdowne متعلق به این دانشگاه می باشند.

رشته های تحصیلی دانشگاه برونموث

دلایل مختلف و زیادی برای اعزام دانشجو به انگلستان تحصیل در دانشگاه برونموث وجود دارد که موجب افزایش چشمگیر دانشجویان خارجی جهت درخواست پذیرش در این دانشگاه شده است. یکی از این دلایل تنوع و گسترده بودن رشته های تحصیلی آن می باشد. در واقع فرصتی برای دانشجویان فراهم می شود تا بتوانند در رشته های دلخواه خود ادامه تحصیل داده و فارغ التحصیل شوند. برخی از این رشته ها عبارتند از:

 • انیمیشن رایانه و جلوه های بصری
 • تولید و ارتباط رسانه ها
 • پزشکی قانونی
 • باستان شناسی
 • تجارت بین المللی
 • مدیریت
 • سیاست اجتماعی
 • مطالعات اجتماعی
 • تاریخ
 • لیسانس هنر (BA)
 • مدیریت هتلداری بین المللی
 • کارشناسی قانون

شهریه تحصیلی دانشگاه برونموث انگلستان

شهریه تحصیلی برای دانشجویان بومی و خارجی متفاوت است. دانشجویانی که از شهروندان انگلستان و عضو کشورهای اتحادیه اروپا هستند، جهت تحصیل در مقطع کارشناسی به صورت تمام وقت بایستی مبلغ 9250£ (پوند) به صورت سالیانه بپردازند. طبق محاسبات، هزینه تحصیلی برای آنان نصف هزینه تحصیلی به صورت تمام وقت در نظر گرفته می شود. اما دانشجویان خارجی که از کشورهایی غیر از عضو اتحادیه اروپا، جهت تحصیل در انگلستان وارد خاک این کشور شده اند، برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد و البته به صورت تمام وقت بایستی مبلغ 13.750£ (پوند) در هر سال تحصیلی پرداخت نمایند. بنابراین در راستای مهاجرت به انگلستان و تحصیل در این کشور هزینه های تحصیلی و زندگی را به دقت بررسی و مد نظر قرار دهید. اگرچه دریافت بورسیه های تحصیلی می تواند بخش عمده ای این هزینه ها را تحت پوشش قرار دهد.

شهریه تحصیلی دانشگاه برونموث انگلستان

شرایط تحصیلی مقاطع مختلف در برونموث

دانشجویان بین المللی برای ورود به سال اول دانشگاهی در مقطع لیسانس، چناچه شرایط ورود را نداشته باشند بایستی یک سال دوره آمادگی را بگذرانند. پس از آن مجاز به ورود به سال اول دانشگاه در مقطع کارشناسی می شوند. ضمنا در دست داشتن گواهینامه پایان تحصیلات دبیرستان با نمرات بالا و خوب از شرط اصلی پذیرش در این مقطع خواهد بود.

جهت ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز شرایط لازم است که از جمله آنها گذراندن دوره لیسانس با معدل بالا می باشد. البته معادل مدرک لیسانس نیز از سوی دانشگاه برونمورث مورد قبول است. آن دسته از متقاضیانی که دوره لیسانس را گذرانده اند اما آمادگی لازم برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد را ندارند، می بایست در دوره یک ساله آمادگی شرکت کرده و سپس درخواست پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد بدهند.

تحصیل در برونموث

دانشجویان بین المللی دانشگاه برونموث که برنامه UCAS را در بازه زمانی تعیین شده ارسال نموده باشند، می توانند از خوابگاه های دانشجویی و اسکان در دانشگاه BU بهره مند گردند.این موضوع برای دانشجویان واجد شرایط از سوی دانشگاه تضمین شده است. وجود سالن ها و اتاق های مختلف برای اسکان و اقامت در خوابگاه های این دانشگاه، دغدغه های فکری دانشجویان سال اول را برطرف نموده و با خیالی آسوده می توانند به تحصیلات خود ادامه دهند. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی دانشگاه برونمورث به گونه ای است که در رشته های مختلف، مبالغ متعددی برای دانشجو تعیین شده است. به موارد زیر توجه نمایید:

 • مبلغ بورسیه دانشجویان رشته های ورزشی: بین 500 الی 5000£ (پوند)
 • مبلغ بورسیه دانشجویان رشته های موسیقی سطح: 450 الی 1150£ (پوند)

درآمد و بضاعت خانوادگی دانشجویان در اعطای بورسیه و حقوق آنها موثر است. برای مثال به دانشجویانی که درآمد خانواده آنها کمتر از 2500 £ (پوند) است، مبلغ 3000£ (پوند) و اگر درآمد خانواده دانشجو کمتر از 1600£ (پوند) باشد، این مبلغ به 3500£ (پوند)  نیز می رسد. برای اطلاع یافتن از سایر جزئیات تحصیل در انگلستان با متخصصان و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *