مهاجرت تحصیلی لیختین اشتاین

تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین

تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین کشوری کوچک و آلمانی زبان در قاره اروپا است و افراد علاقه مند برای تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین لازم است زبان انگلیسی یا آلمانی را به میزان کافی آموخته باشند. لیختن اشتاین ششمین کشور کوچک جهان است و مکانی پر از عجایب است. بله، شاهزاده آن در یک قلعه بر روییک تپه زندگی می کند و تمام کشور را به یکجشن سالانه دعوت می کند. پایتخت لیختن اشتاین شهر زیبای فادوتس است و کل جمعیت این کشور تنها ۳۶ هزار نفر است.

نکاتی در خصوص تحصیل در لیختن اشتاین

لیختن اشتاین دارای سه موسسه آموزش عالی است. دانشگاه لیختن اشتاین، که دوره های آموزشی ارائه می دهد، بزرگترین آن است. همچنین در این کشور تعدادی از دانشگاه خصوصی مشهور وجود دارد که اکثر آنها بر روییک حوزه خاص مطالعاتی تمرکز دارند.

به طور سنتی، اکثر دانشجویان در لیختن اشتاین برنامه های تحصیلات تکمیلی خود را در اتریش، آلمان یا سوئیس مطالعه کرده اند. با این حال، بسیاری از دانشجویان بین المللی در حال حاضر لیختن اشتاین را برای تحصیل انتخاب میکنند چرا که ترکیبی از دوره های عالی و سطح بالایی از زندگی است. در سال ۲۰۱۹ بسیاری از دانشکده های داروسازی کشور لیختن اشتاین رتبه های بالایی را از آن خود کرده اند. تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین همچنین یک راه ساده برای مهاجرت و تحصیل اقامت این کشور محسوب می شود.

شرایط مورد نیاز برای تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین

در صورتی که قصد تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین را دارید باید مدارک زیر را تهیه نمایید:

 • فرم درخواست تحصیل؛
 • مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات؛
 • به همراه داشتن مدرک معتبر زبان آلمانی. لازم به ذکر است که برخی از دانشگاه‌ها در لیختن اشتاین به زبان انگلیسی نیز تدریس می کنند؛
 • به همراه داشتن توصیه نامه اساتید شناخته شده به منظور ادامه تحصیل در رشته های خاص؛
 • پر کردن فرم سوابق کاری و سوابق پژوهشی.

هزینه های زندگی در کشور لیختن اشتاین

اگر می خواهید یک دید کلی نسبت به هزینه های جاری زندگی زمانی که در حال تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین هستید، داشته باشید موارد زیر را در نظر گرفته ایم. این هزینه ها ماهانه است و به صورت تقریبی محاسبه شده است.هزینه زندگی در لیختن اشتاین بر مبنای فرد متفاوت است. حدودا ۱۵۰۰ فرانک در هر ماه حداقل هزینه مورد نیاز برای دانشجویانی است که در لیختن اشتاین زندگی می کنند.

هزینه های اجاره مسکن شامل آب و برق ۵۶۰ فرانک

 • تلفن / موبایل۵۰ فرانک
 • غذا ۳۵۰ فرانک
 • بیمه درمانی۱۰۰ فرانک
 • لباس، لباسشویی، بهداشت ۹۰ فرانک
 • اوقات فراغت، ۱۵۰ فرانک

هزینه تحصیل هر ترم در دانشگاه های کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۹۵۰ فرانک است.

هزینه تحصیل در لیختن اشتاین

هزینه های تحصیل در کشور لیختن اشتاین متفاوت است اما چنانچه تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین مد نظرتان است بد نیست نکات زیر را مد نظر داشته باشید. هزینه تحصیل در لیختن اشتاین متفاوت است و بستگی به مؤسسه و دوره مطالعه دارد. به طور کلی، هزینه تحصیل در لیختن اشتاین 4000 دلار در هر سال تحصیلی تجاوز نمی کند. به منظور تحصیل در دانشگاه های دولتی لیختن اشتاین هر ترم حدود ۸۵۰ دلار باید هزینه کنید.

بورس تحصیلی در لیختن اشتاین

اگر قصد تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین را دارید و در عین حال نیز خواهان جستجو در میان دانشگاه هایی هستید که بورسیه نیز به دانشجویانشان تعلق می گیرد باید بدانید که تعداد این دانشگاه ها کم نیست. در حقیقت کشور لیختن اشتاین برای برخی از دانشجویانی که وضعیت مالی مناسبی ندارند اما قادرند از پس ازمون ورودی و آزمون تعیین سطح مخصوصی که برخی از دانشگاه ها تدارک می بینند برآیند، بورسیه تحصیلی در نظر می گیرند.

چنین پشتیبانی مالی از سوی صندوق های مخصوصی که برخی از دانشگاه ها برای حمایت از دانشجویانی که صلاحیتشان تایید می شود تدارک داده می شود. واجدین شرایط باید فرم های مخصوص را پیش از پایان یافتن تابستان ۲۰۱۹ برای دانشگاه مورد نظر خود ارسال کنند. دانشجویانی که در لیختن اشتاین بیش از 3 ماه اقامت دارند، تحت پوشش بیمه های قانونی قرار می گیرند.

شرایط کار حین تحصیل در لیختن اشتاین

دانشجویانی که از اتحادیه اروپا، EEA و سوئیس به لیختن اشتاین سفر می کنند اجازه دارند که در کنار تحصیل تا 35 درصد زمان خود را کار کنند. در طی دوره ترم، از اواسط ژوئیه تا اواخر سپتامبر، دانشجویان می توانند تا 100٪زمان خود را کار کنند. دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا ، EEA و سوئیس فقط در صورتی که شغلشان مرتبط به دوره تحصیلی آنها باشد مجاز به کار هستند و این امر باید توسط کارکنان مستقل تایید شده باشد

مهاجرت و اخذ ویزای تحصیلی لیختن اشتاین

چنانچه قصد تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین را دارید باید مدارک زیر را داشته باشید. اگر چه لیختن اشتاین عضو اتحادیه اروپا نیست،اما مقررات ویزای متقابل را با کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد. در نتیجه، دانشجویان اتحادیه اروپا قادر به مطالعه و طی دوره فارغ التحصیلی بدون نیاز به ویزا در لیختن اشتاین هستند.

با این حال، آنها نیز نیاز به درخواست مجوز اقامت کوتاه مدت دارند. دانشجویانی که از کشورهای غیر اتحادیه اروپا به لیختن اشتاین سفر می کنند نیاز به درخواست ویزا برای طی برنامه تحصیلات تکمیلی در لیختن اشتاین دارند.

نکات کلی برای اخذ ویزای تحصیلی

 • به طور کلی، بدون توجه به ملیت، باید موارد زیر رعایت شود.
 • یک محل تأییدبرای طی یک دوره در یک موسسه آموزشی شناخته شده داشته باشید.
 • قبلا ویزای گردشگری یا کسب و کار کشور لیختن اشتاین را نگرفته باشید.
 • تمام هزینه های مربوط به ویزا را پرداخت کرده باشید.
 • برای حمایت از خود پول کافی داشته باشید.
 • تحت پوشش جامع بیمه درمانی باشید.

شماره های اضطراری در کشور لیختن اشتاین

این اعداد را ذخیره کنید:

 • پلیس: با شماره 117 تماس بگیرید
 • آتش نشانی: با شماره 118 تماس بگیرید
 • اورژانس: با شماره ۱۴۴ تماس بگیرید

چنانچه قصد تحصیل داروسازی در لیختن اشتاین را دارید آگاه باشید که کارشناسان و متخصصان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت،  همراه کادری مجرب از وکلایی که تجارب بین المللی دارند، در خدماترسانی به علاقه مندان به این موضوع و همچنین آنهایی که قصد تحصیل در لیختن اشتاین و مهاجرت به آن را دارند،آماده میباشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *